Şimdi Ara

intel 865pe agp slotlari ile ilgili bir soru...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimdeki gigabyte 865pe board'un agp slotu 4x/8x.ben bu mb'da 2x/4x geforce pro kullanmak istiyorum... ancak anakartin manualinde 2x/4x kullanimi ile ilgili cekiskili seyler yazilmis.boyle bir kartin default olarak 2x taninabilecegini ve bunu sorun yaratabilecegi yaziyor... ancak jumper ile ayarlanabilenlerin de kullanilabilecegi yaziyor.benim sorum boyle bir anakartta, agp ozelligi jumper ile ayarlanmayan bir agp 2x/4x grafik karti kullanabilir mi? ve bunu denemek herhangi kalici bir probleme yol acabilir mi? simdiden tesekkurler...

• anakart 2x'i desteklemiyor diye biliyorum, eger ekran kartinin ustunde jumper ayari ile yapilabiliyorsa 4x yapmadan sakin takma anakarta, yoksa voltaj probleminden dolayi ekran karti+anakart hatta butun sistemde probleme yol acabilir.
  • bu modelin kitapçığının başında warnıng diye yazar açıklar 2 x takarsan bir ihtimal ekran kartının yollarını ve kartın agp sini yakarsın şansına

ve garanti dışı kalır

illa deneyim diyorsan 1 sn çalıştır ve hemen fişi çek koku var mı ama tavsiye etmem
  • Gigabyte 8IPE1000G i865PE ve Creative Geforce PRO kullanıyorum Heralde sorununa çözüm olmuştur

Ekran Kartın 4X destekli ise problem yok
  • biostan 4xe alıp takabilirsin kartı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.