Şimdi Ara

- SATILDI- İntel 8600K 5.0 Ghz OC (Delid)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıldı! Bu ürün DH Forum üzerinden satılmıştır.
    1
    1 - SATILDI- İntel 8600K 5.0 Ghz OC (Delid)
    Merhaba. İşlemci Delid uygulaması yapılmıştır. İşlemci 5.0GHZ OC değer de 1.335Voltaj ile serin şekilde çalışıyor. Testler de görüldüğü gibi sıcaklık değerleri...Aida64 stress test, OCCT ile Medium&Small, Cinebench single ve multicore, CPU-Z benchmark değerleri işlemciye aittir. Fiyat 900 TL

NOT: "Delid nedir" diye merak edenler çok oluyor. Açıklayayım;
    İleri seviye bir tür modifikasyon uygulamasıdır. Bu işlem Internal Heat Spreader (IHS) yani dahili ısı dağıtıcı olarak bilinen bu metal parçayı işlemcinin üzerinden yapıştırıcısını sökerek ayırmayı ve işlemci çekirdeğine ısı iletimi daha yüksek bir materyal (Sıvı metal macun değeri 150 TL en düşük) sürüp tekrar yapıştırmaktan ibaret. Bu sayede kendi default macun'undan çok daha üst seviye ısı iletkenliği elde edilir, böylece işlemci'nin ısınma sorunu kalmaz. Normal stok fan ile 4.5GHZ çalıştırabilirsiniz. Risk konusuna gelince. Elbette ki işlemciye sürülen sıvı metal macun tehlikeli bir iletken maddedir, fakat 8600k işlemci'nin metal tabaka altında bulunan devre entregleri işlemciye uzak bir konumda olduğu için risk teşkil etmiyor. Tüm risk zaten Delid işlemi yaptıktan sonra ortaya çıkar zaten bir sorun varsa işlemci bu uygulamadan sonra kendini belli eder. Ben yaklaşık 2 seneye yakındır Delid uygulaması yaptım. Bugüne kadar da kullandım. İşlemci Default cpu clock hızının %40 üzerine çıkıyor 5.0ghz olduğu zaman. Bu da demektir ki, %40 daha çok performans.

Lütfen "Delid nedir" diye ve benzeri sorular artık sormazsanız sevinirim. Ayrıca bu uygulamanın ne olduğunu bilip de buna rağme gelip bana fiyat düşürmeye çalışan köylü kurnazları ölücüler kesinlikle iletişime geçmesin. Fiyat oldukça uygundur, 1 hafta sonra belki daha kısa süre sonra fiyatı normal'e çevireceğim. En geç 1 hafta boyunca fiyat budur. İndirim ve takas için de lütfen iletişime geçmeyin.

İntel 9400F farklı site üzerinden satılmıştır

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
    Fiyat : 900 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : Tunceli Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : MNG Kargo İlan Durum : Satışa Açık

• Merhaba elinizde 8600K+anakart+ram bulunuyor mu set? Bulunuyorsa fiyat öğrenebilir miyim

• kayraTsu07 K kullanıcısına yanıt

PM attım.

• İşlemci "kayraTsu07" kardeşimize satılmıştır. Güle güle kullan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 11 Mart 2021; 22:46:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.