Şimdi Ara

[b]intel 7700k mı ryzen 1700 mü ?[/b]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

fx8150 işlemcim var 4-5 ay kadar önce nvdia gtx 1070 aldım yanına takınca drop frameler yaşamaya başladım. malesef işlemci ekran kartını kaldırmıyor ve haliyle anakart işlemci + rami değiştirmeye karar verdim. aklımda direk olarak intel 7700k var. temel sebebi oyunlardaki performansı ve soğutucumun(colooer master hyper 212 evo) lga 1151 soketine uyumlu olması yani ekstra soğutucu maliyetinden de kurtulmuş oluyorum.fakat bi yandan düşündüğümde inteldeki anlık sıcaklık yükselmeleri ve ryzene göre çekirdek izlek sayılarının düşük olmasından dolayıda kararsız kaldım. 2 işlemciyide kullanan arkadaşlar varsa konuya yorumlarını yazarlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross1963 -- 8 Haziran 2017; 4:38:8 >

• Monitörün 1080P ve 100+HZ ise 7700K düşünebilirsin ama 2K ve üzeri çözünürlüğe sahip monitörde 7700K nın getirisi son derece sınırlı olacağı için 1700 ideal seçim olur.

Soğutucu için ''AMD AM4 UPGRADE KIT'' mevcut diye biliyorum, fatura ibrazıyla indirimli olarak gönderiyorlar.
  • tartışmasız 1700
  • Eğer 144hz 1080p panel varsa 7700k ile daha yüksek fps alınacağından soğutucu da mevcutmuş zaten daha iyi tercih olur. R7 1700 de fp olarak çok iyi işlemci her ne kadar gamingde i7 nin gerisinde kalsa da. 60 hz ve yüksek çözünürlükler için ben riske girip ryzeni düşünürdüm.
  • Tabiki 1700 :) 7700k sorunlu bir işlemci geleceğide yok.. ilerde 1700 sen 2k 4k monitöre gecincede seni kurtaracak :) 4c/8t ve sorunlu bir işlemciye o kadar para verilmez.. ryzen + 3000mhz ram mükemmel olacaktır
  • Oyun için 7700k tabikide
  • Ryzeni ilk ciktigi gunden beri takip ediyorum. Gunde bir kac kez forumu yoklarim. Hatta pc toplamayi ryzen icin ertelemistim. Ancak hala su an bile forumda baslik acip ryzenle sorun yasayip cozum arayanlar var. Ha ayni donanimla sorun yasamayan veya daha az sorun yasayanlar var sans isi biraz.

Velhasil pc yi sadece ama sadece oyun icin kullandigimdan i7 7700k almaya karar verdim hb de indirim varken msi z270 gaming m6 ac aldim sogutucu olarak noctua nh d15 alacagim. Ram 590 tl ryzen uyumlu ramlar dahada pahali yani ram in farkindan cpu sogutucuyu cikartabildim. i7 ninde malum isinma sorunu var. insallah 1700 veya 7700k hangisini secersen agziyin tadiyla kullanirsin
  • Cross1963 kullanıcısına yanıt
    İlerisi ilerde gelecekte antin kuntin işler bunlar.
    4K monitör 1500 2000 arası, ona uygun grafik kartı 3000 de etti 5k

Arkadaş fx8150 yerine ne diye sormuş konu amd vs intel olmuş.

Gtx1070 için soğutucuyla satılan ryzen 1600 yeterli olur diye düşünüyorum...
  • setek01 kullanıcısına yanıt
    Aynen ilerisi su olcakmista bu olcakmista birakin bu ayaklari nihayetinde 4-5 sene sonra sistemi komple yenileyecegiz. ilerisinin sonu yok. Yok coffe lake cikacak yok cay lake cikacak yok zen2 cikacak yok cok cekidek isteyen oyun cikacak cak cak cak
  • %100 ile Ryzen 1700. 3,9-4 Ghz civarı bir hıza OC eder rahatlıkla kullanırsınız. Cinebench'te 1700 puan nere 950 puan nere... Sakın 7700k almak gibi bir hata yapmayın. 7700k kasmaya başlarken(ki halihazırda birçok oyunda mini takılmalar yapıyor) 1700 sizi rahat rahat taşıyacak. Platformun da oturmasıyla, OC'ler de bir 100 mhz iyileşir kanaatindeyim. 4,1 Ghz'de canavar gibi uzun yıllar kullanırsınız.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    7700k takılıyomu
  • Calimocho C kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/11NfsMykyAk?t=358
  • i7-7700k al bak keyfine yıllarca kullanırsın
  • yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. şuan hala kararsızım yani :D 144 hz monitör hevesim var yüksek fpsde baktığımda 7700k önde ama bi yandanda masaüstünde çok işlem yapılacağı zamanda ryzen devreye giriyor :D yani kafada sorular sorular büyük ihtimalle torbaya 2 sini yazıp rastgele çekeceğim. intel yada amd körü körüne savunmak yanlış olur bize getirisi yok.ryzenin çıkması intelle çekişmeleri açısından ve tüketici için çok güzel oldu.Yorumlarınızı okuyup değerlendirme yapacağım arkadaşlar herkese ayrı ayrı teşekkürler
  • i7-7700k
  • Ya hocam al 7700k geç gören de çift çekirdekli işlemci sanacak. İleride şu olacak bu olacak mevzusunun da iyice tadı kaçtı herkes teknoloji gurusu olmuş atıp tutuyor. Bu biraz da şunu oğlana bir beden büyük alalım da seneye de giysin demeye benziyor. Şu anda en uygun fiyata en iyi performansı nasıl alabiliyorsanız o bileşenleri tercih edin.
  • I7 6700 kullanıcısı olarak R7 1700X veya 1800X al derim.
  • Oyun için alıyorsanız, yani tek çekirdek performansı arıyorsanız tartışmasız 7700K alın. Şu anda i7-7700K'dan iyisi yok.

Hem söylediğiniz gibi soğutucu maliyetinden kurtuluyorsunuz bu durumda.

Eğer anlık sıcaklık değişiminden tedirgin oluyorsanız, BIOS'tan sabit bir değer verirsiniz onu da çözersiniz. Bilmeden atılıp tutulan sıcaklık yükselmesi denilen şey, aslında akıllı güç yönetimi dalgasından kaynaklı güç çekimine bağlı anlık değer değişimi... İşlemcinin aldığı değer 1.220 ile 1.260 arasında oynuyor genellikle. Değişime de bu sebep oluyor. Siz kullanımınıza bağlı, düşük veya yüksek bir değer verebilirsiniz. Bu durumda ısınızı da sabitlemiş oluyorsunuz çok büyük ölçüde.

Kaldı ki kendi kullandığım bir işlemci. Performansından da, ısısından da çok memnunum. Üstelik sabit değer falan da atmadım. Aldığım gibi kullanıyorum. Hiçbir ayarını değiştirmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 9 Haziran 2017; 16:35:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

%100 ile Ryzen 1700. 3,9-4 Ghz civarı bir hıza OC eder rahatlıkla kullanırsınız. Cinebench'te 1700 puan nere 950 puan nere... Sakın 7700k almak gibi bir hata yapmayın. 7700k kasmaya başlarken(ki halihazırda birçok oyunda mini takılmalar yapıyor) 1700 sizi rahat rahat taşıyacak. Platformun da oturmasıyla, OC'ler de bir 100 mhz iyileşir kanaatindeyim. 4,1 Ghz'de canavar gibi uzun yıllar kullanırsınız.

Ben de i7-7700K kullanıcısıyım. Hiçbir oyunda sizin söylediğiniz takılmaları, kasmaları yaşamadım. Ki şu anda piyasadaki en güçlü oyunları ultrada oynuyorum. Wildlands, BF1, GTA 5, For Honor, Watch_Dogs 2 vs.

Acaba hangi kasmadan bahsediyordunuz ? Üstelik birçok oyun demişsiniz. Bunu troll veya muhalefet amaçlı sormuyorum, herkesin tercihi farklıdır sonuçta. Sadece saygı duyarım tercihinize.

Ama olmayan bir şeyi yazmak burada konu sahibi arkadaşa sadece yanlış bilgi vermek olur. Siz yine AMD tercih edin, onu önerin. Daha çok beğeniyor olabilirsiniz, firmada çalışıyor olabilirsiniz bir çok sebebi olabilir.

Son Not: 3.9'a OC edip, belki 4.0 - 4.1 GHZ'de zoru zoruna OC ile kullanılacak işlemci canavar olurken, DEFAULT ayarlarda 4.45 GHZ'de duran i7-7700K nasıl bir varlık olabilir acaba ? :)

Şimdi kanıt vs de isteyebilirsiniz, size cevap yazarken bir SS aldım, alta koyayım diye.
    [b]intel 7700k mı ryzen 1700 mü ?[/b]

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.