Şimdi Ara

Intel 7700K Ve Üst Seri Overclock Değerleri ve Yardımlaşma Platformu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• selamlar ilk denemelerim 4.8 e kadar çıktı ama 5 görücek gibi , ama ne yazıkkı manuel olarak ram voltaj değerlerini bilmediğimden corsair domileri program ile ayarladım tabiki ilk deneme ss'de görüldüğü üzere voltaj değerleri stabil olmadı. işlemci manuel ayarlarının volt vs ram değelerini bilen arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim teşekkürler.

Intel 7700K Ve Üst Seri Overclock Değerleri ve Yardımlaşma Platformu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian Insane -- 4 Haziran 2017; 23:41:15 >

• Hocam içinizi karatmak gibi olmasinda 4.8ghzde bu voltajla sanki biraz takoz çıkmış gibi görünüyor işlemciniz
    1.5v altında 5ghz yakalarsanız çok iyi ama pek 1.350de 4,8görüyorsa 5ghz 1.5v en az ister gibi
    sicaklıkllar iyi fakat işlemci zaten auto 4.5ghz çalıştığı baz alınırsa ufak bir overclock olarak gözüküyor
    Genelde 7700k kullananıp overclock yapanların %60 70i 5ghz görüyor hocam 5ghz görmeyen 7700k'yı dövüyorlar gibi bir durum var ortada
    ama overclock olanbilen işlemci şans işi birazda buda güzel bir değer

https://forum.donanimhaber.com/k-serisi-islemcileri-kirbaclayan-o-c-degerlerini-paylasanlar-kulubu--105371092-34#126575489

• Benim ameliyat girdi araya yarim kaldı kardeş ben yapacam onu 5ghz. Bu daha ilk denemeydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Insane

Benim ameliyat girdi araya yarim kaldı kardeş ben yapacam onu 5ghz. Bu daha ilk denemeydi.

Geçmiş olsun, 5 GHZ'ye rahat çıkarırsınız sıcaklıkları ihmal etmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağolasın hocam farkındayımda , antalyanın sıcağında 5 ghz kullanılırmı aşikar.
    şuan stabil kullanmaktayım , noctuaya 1 fan daha takarsam düşünmüyor değilim.
    %10 dual int testlerini %100 Yaparsam eğer kesin sonuça varacagima inaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Insane

sağolasın hocam farkındayımda , antalyanın sıcağında 5 ghz kullanılırmı aşikar.
    şuan stabil kullanmaktayım , noctuaya 1 fan daha takarsam düşünmüyor değilim.
    %10 dual int testlerini %100 Yaparsam eğer kesin sonuça varacagima inaniyorum.

Soğutmanız iyiyse kullanılır :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctua dh15 var tek fan yetemez diye düşünüyorum...

• 1.29 da 5ghz stabil kullandım hocam 1-2 gün, bazı ufak ayarlar oluyor, araştırın muhtemelen daha iyi sonuç alırsınız

• ben yazılımla denedim manuel ram voltaj değerlerini bilmiyorum. bu yüzdende yazılıma başvurdum .
  • İşlemciden işlemciye göre çok değişiyor gibi. Bendeki 1.28 adaptive voltage ve LLC level 6 ayarla 5.1 ghz de stabil kaldi. İntel ve aida stress testlerini geçti cinebench r15 te de sıkıntı çıkarmadı 1100 civarı puan alıyor. Sadece realbench testinde hata verdi ama günlük kullanıma etkisi yok gibi şuan sorunsuz kullanıyorum. Ramler de xmp de 3200mhz çalışıyor. Piyangoyu tutturmuş gibiyim bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yvzss

İşlemciden işlemciye göre çok değişiyor gibi. Bendeki 1.28 adaptive voltage ve LLC level 6 ayarla 5.1 ghz de stabil kaldi. İntel ve aida stress testlerini geçti cinebench r15 te de sıkıntı çıkarmadı 1100 civarı puan alıyor. Sadece realbench testinde hata verdi ama günlük kullanıma etkisi yok gibi şuan sorunsuz kullanıyorum. Ramler de xmp de 3200mhz çalışıyor. Piyangoyu tutturmuş gibiyim bakalım.

;) ss alalalım lütfen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.