Şimdi Ara

<<Intel 4.Nesil #HASWELL# Kullanıcılar Kulübü>> (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
4
Favori
8.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

Bende ilk çıktığında alanlardanım 4670k, voltaj vermeden sadece çarpanla oynayarak 4.2 de kullanıyorum.

Anakart : msi z87-g45

<<Intel 4.Nesil #HASWELL# Kullanıcılar Kulübü>>

hocam satiyosaniz anakarda talibim veya hem anakard hem islemci

Maalesef daha alalı 2 ay dan biraz fazla oldu, biraz tadını çıkarıyım öncelikle

• quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

forumda ilk 4770k alanlardanım o zaman ben de açmayı düşündüm fakat eskisi gibi pcde vakit bulamıyorum.

4.2GHz için 1.312v çok olmamış mı? Voltaj ayarlarını auto'da bıraktınız sanırım ancak elle girip daha düşük değerlerde de stabil olarak çalıştırabilrsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

quote:

Bende ilk çıktığında alanlardanım 4670k, voltaj vermeden sadece çarpanla oynayarak 4.2 de kullanıyorum.

hocam satiyosaniz anakarda talibim veya hem anakard hem islemci

Maalesef daha alalı 2 ay dan biraz fazla oldu, biraz tadını çıkarıyım öncelikle

bulamiyorum su karti piyasada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xlmnt13 kullanıcısına yanıt
    Asusun kendi yazılımı sıcaklıkları Hwmonitor vb... programlara göre daha düşük gösteriyor. en azından ben de böyle oluyor. Diğer cpu sıcaklık gösteren programlarada bakmakta yarar var.
  • Cpu z Ekran görüntüsü.
  • quote:

Voltaj vermeden sadece çarpanla oynayarak 4.2GHz'de kullandığınızı yazmışsınız, yani voltaj ayarlarını auto'da mı bıraktınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Voltaj vermeden sadece çarpanla oynayarak 4.2GHz'de kullandığınızı yazmışsınız, yani voltaj ayarlarını auto'da mı bıraktınız?

Evet çarpan hariç hiçbir ayarı ellemedim,anakart sabit olarak 1.174 v veriyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Evet çarpan hariç hiçbir ayarı ellemedim,anakart sabit olarak 1.174 v veriyor.

Siz voltaj vermedim demişsiniz ancak anakart kendisi ekstra voltaj vermiş durumda zaten, işlemciyi default hızlara alırsanız tam yük altında daha düşük voltajla çalıştığını göreceksiniz.

• yarin asrock extrem 4 ve 4670k aliyorum eksenden.insAllah anakardda sikinti cekmem.

• sarppy kullanıcısına yanıt
    :) normal hızında kullanıyorum. Sadece test amaçlı anakart üzerinden optimum a aldım kendi otomatik o şekilde ayarlamış :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

:) normal hızında kullanıyorum. Sadece test amaçlı anakart üzerinden optimum a aldım kendi otomatik o şekilde ayarlamış :).

O zaman sorun yok. Sistem overclocklu iken voltajı anakartın kendisine bıraktığınızda tam yük altında uçuk voltaj değerleriyle karşılaşılabiliyor çünkü...
  • Yerinde olsam öncelikle kullandığım sistemi değiştirmezdim, performans farkını hissedemezsin çünkü. O sistemden geçmişken bari 4770K'ya falan geç ki değsin. Ayrıca anakartıda Asus tavsiye ederim, Z87 Pro kullanıyorum canavar gibi maşaallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Yerinde olsam öncelikle kullandığım sistemi değiştirmezdim, performans farkını hissedemezsin çünkü. O sistemden geçmişken bari 4770K'ya falan geç ki değsin. Ayrıca anakartıda Asus tavsiye ederim, Z87 Pro kullanıyorum canavar gibi maşaallah.

ben suan metrobus deyim gidiyorum almaya asrock sikinti cikarmaz umarim

• Boşuna almış olacaksın bence, hissedemezsin farkını bana güven. Hayırlısı olsun inşaallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

Boşuna almış olacaksın bence, hissedemezsin farkını bana güven. Hayırlısı olsun inşaallah.

1100 tl bayilmaya gidiuorum

• Sen bilirsin, karar ve para senin. (:
  • 4670K alınca "acaba soğutucuyu yanlış mı taktım" diyeceksiniz, kullandığım en sıcak intel işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

4670K alınca "acaba soğutucuyu yanlış mı taktım" diyeceksiniz, kullandığım en sıcak intel işlemci.

h100 i var rahatim.

• Bide amd ye sicak derler 4670k yaniyor resmen ozel sogutucu sart oc icin default tam yukte 75 leri goruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Bide amd ye sicak derler 4670k yaniyor resmen ozel sogutucu sart oc icin default tam yukte 75 leri goruyor

Venomous x rt yi takriğimda ben de süphelendim acaba tam oturtamadimmi die ama sonradan forumlarda baktımki 4770k lar çok isiniyor. 4.2 ghz den sonra gaza geliyor ). 4.4 ün üzeri sıvı soğutma ve sağlam anakart )

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.