Şimdi Ara

<<Intel 4.Nesil #HASWELL# Kullanıcılar Kulübü>> (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
4
Favori
8.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama işin garibi islemci soğutucu fani bu test sırasında hızlanmadı.
    Prime testte durum ne peki??
    Birde 4.2 ve 4.6 İcin optimum voltaj ne olmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

Manuel olarak oc yapıp tekrar denerim.
    Ama işin garibi islemci soğutucu fani bu test sırasında hızlanmadı.
    Prime testte durum ne peki??
    Birde 4.2 ve 4.6 İcin optimum voltaj ne olmalı?

Anakartın yazılımdan fan ile ilgili herhangi bir ayarlama yaptınız mı? Bana sorun çıkarttığı için Asus'un kendi yazılımını kullanmıyorum ancak anakarta takılı olan fanların ayarını ASUS AI Suite üzerinden ve BIOS üzerinden yapabiliyorsunuz.

Prime95 ekran görüntünüz çok küçük olduğu için hiçbir şey göremiyorum maalesef, ekran görüntülerini hizliresim.com'a upload ederseniz herhangi bir küçültme olmadan hepsini görebiliriz.

Aynı üretim bandından peş peşe çıkmış iki işlemci bile aynı frekansta farklı voltaj değerlerinde stabil olarak çalışabildiği için 4.2GHz için şu 4.6GHz için de şu voltajı vermeniz yeterli olur demem doğru olmaz. Mesela eski i5-4670K işlemcime 1.280v vermeme rağmen 4.4GHz'de stabil olarak çalışmazken yenisi 1.185v ile stabil olarak çalışmakta. Bu nedenle optimum voltajı deneme yanılma yoluyla sizin bulmanız gerekecektir.

• ekle beni 4770k
  • quote:

Orijinalden alıntı: PC_KOPAT@

ekle beni 4770k

Resimlerini eklermisin. Kardeşim.
  • Fanlar H80i ye bağlı. Corsairlink yazılımı ile manuel olarak arttırdım.
    Ama normal şartlarda islemci zorlanmaya başladığında (oyunlarda) fan dönüş hızı otomatik olarak artıyor. Bu yüzden testlerde fanların hizlanmamasi garip geldi.
    Manuel olarak oc yapıp tekrar degerleri buraya yazarım. İlgilendiğiniz İcin teşekkür ederim.
    Prime sonuclarını tek tek yüklerim.

• Liste Güncellendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: FeaRFoX

<<Intel 4.Nesil #HASWELL# Kullanıcılar Kulübü>>

Arkadaşlar 4.Nesil Haswell ile ilgili bir kullanıcı kulübü göremedim. Bende açmak istedim. Forumda kimler Haswell işlemcilerden kullanıyor öğrenelim. Bu konu altında Haswell işlemciler hakkında merak edilen ve tüm kullanıcı incelemelerini bu başlık altında yayınlamasını rica ediyorum. Kulübümüz Hayırlı Olsun.

İntel #HASWELL# KULLANICI İNCELEMESİ
    #sarppy# 4670K İNCELEMESİ

KATILIM ŞARTLARI

CPUID CPU-Z Görüntüsü ve Kullandığınız Anakart Modeli

İMZA

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_78671068/f_//tm.htm#78672032][image]https://store.donanimhaber.com/21/d5/a0/21d5a06d5c4f607e56a59cb44b810d99.png[/image] 

[b][size=2][color=#FF0000]< İntel #HASWELL# Kullanıcılar Kulubü >[/color][/link][/size][/b]
    [/center]

# İ7-4770K # <<Kullanıcı Listesi>>

FeaRFoX (O.C 4.2GHz) < MSI Z87-G45 >
    carman1tr (O.C 4.2GHz) < ASUS Z87 Deluxe >

# İ5-4670K# <<Kullanıcı Listesi>>

HeavyClocker (IHS MOD O.C 4.6GHz) <MSI Z87-G45>
    sarppy (O.C 4.4GHz 1.185v) <Asus Z87-Pro>
    malicalik13 (Stok) < MSİ Z87 G45 >

Hocam benide ekleyebilirmisin
    4770k-msı MPower MAX
    Fotoğraftaki 5 ghz denemedir stabil bir değer değildir.
    Stabil olarak 4.6 , 4.5 ghz de çalışmakta ancak Speed step tercihim OC zevk için yaparım o yüzden frekansı yazmayın
    Masaüstündeki Faillerim için Özür dilerim (bkz.tomy calancis )
    Resmi msı teknik servise yollamıştım upload edemiyorum konuya link verdim

https://register.msi.com/uploads/replies/reply1_22259_20130806084145.png

• Ekledim. Güle güle Kullan Sistemi
  • mehmetgn123 M kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz güzel, sıcaklık değerleriniz nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Sisteminiz güzel, sıcaklık değerleriniz nasıl ?

hocam sıvı soğutma kullanıyorum Thermaltake'nin custom modunda internette falan gezinirken 30 derece falan Oc yaparsam Extreme mod geçiriyorum @4.5ghz 40 derece ama boşta
  • mehmetgn123 M kullanıcısına yanıt
    4.5 Ghz de Prime testinde sıcaklık kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

4.5 Ghz de Prime testinde sıcaklık kaç ?

Hocam Daha test yapmış değilim sistem üzerinde sadece oc yapıp 5ghz gördüm
  • merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar herkese aklıma takılan birşey oldu biraz gezindim nete bu işlemcileri inceledim içlerinde grafik kartı entegre edilmiş HD Graphics 4600 şimdi bu işlemci eski nesil işlemcilere göre ısınmıyormu grafik çipi var sonuçta birde diyelim bunu aldım cpu içindeki ekran kartını bios dan kapatma gibi bir özelik varmı harici ekran kartı taktım cpu içindeki gpu nun da bir etkisi oluyormu diğer ekran kartına Elimde teknosa dan aldığım bir dergi var Tech Style bu dergide İ7 4770 içerisindeki GPU test yapılmış dergideki sonuçları yazayım size

İ7 4770
    Asus Maximus VI Gene
    Kİngston HyperX 2x2 Gb 2.800 Mhz DDR3
    OCZ Agility 120 GB SSD
    ColerMAster 1000 waat PSU
    LG W2486L 1920x1080 Mominot
    bu sistemde test edilen oyunlar

FAR CRY 3 ayarlar minimum Resulution 1680x1050 FPS 30

DIABLO 3 ayarlar orta çözünürlük yazılmamış FPS 25 30

BIOSHOCK INFINITE ayarlar DIABLO 3 ile ayni yapılmış açık alanda FPS 30 kapalı alanda FPS 40

bence oldukça iyi eğer bu yazılanlar doğruysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 8 Ağustos 2013; 17:08:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enja

merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar herkese aklıma takılan birşey oldu biraz gezindim nete bu işlemcileri inceledim içlerinde grafik kartı entegre edilmiş HD Graphics 4600 şimdi bu işlemci eski nesil işlemcilere göre ısınmıyormu grafik çipi var sonuçta birde diyelim bunu aldım cpu içindeki ekran kartını bios dan kapatma gibi bir özelik varmı birde deiyelim harici ekran kartı taktım cpu içindeki gpu da bir etkisi oluyormu diğer ekran kartına Elimde teknosa dan aldığım bir dergi var Tech Style bu dergide İ7 4770 içerisindeki GPU test yapılmış dergideki sonuçları yazayım size

İ7 4770
    Asus Maximus VI Gene
    Kİngston HyperX 2x2 Gb 2.800 Mhz DDR3
    OCZ Agility 120 GB SSD
    ColerMAster 1000 waat PSU
    LG W2486L 1920x1080 Mominot
    bu sistemde test edilen oyunlar

FAR CRY 3 ayarlar minimum Resulution 1680x1050 FPS 30

DIABLO 3 ayarlar orta çözünürlük yazılmamış FPS 25 30

BIOSHOCK INFINITE ayarlar DIABLO 3 ile ayni yapılmış açık alanda FPS 30 kapalı alanda FPS 40

bence oldukça iyi eğer bu yazılanlar doğruysa

Ekran kartını kapatma olayı göremedim ben biosda ama kullanılmadığı zaman devredışı kalıyor diye biliyorum.Primary Graphics adapter seçebiliyorsunuz

Bu arada arkadaşlar ben i5 4670K mı satmaktayım.İlgilenenler pm atarsa sevinirim.Fiyatı 500 tl olarak düşünüyorum ancak ufak bir pazarlık yaparız.

• enja Hocam CPU entegre olan grafik kartının hariçi ekran kartı takdığında bir etkisi olmuyor. Çunki CPU grafik kart devre dışı kalıyor. Bu sebep ile hariçi ekran kartı ne performans verir ise onu alıyorsun. Evet verdiği değerler doğrudur. Fakat seni nekadar tatmin eder orası sana kalmış bir durum.

HeavyClocker Hocam işlemciyi niye satıyorsun. Memnun değilmisin.
  • quote:

enja Hocam CPU entegre olan grafik kartının hariçi ekran kartı takdığında bir etkisi olmuyor. Çunki CPU grafik kart devre dışı kalıyor. Bu sebep ile hariçi ekran kartı ne performans verir ise onu alıyorsun. Evet verdiği değerler doğrudur. Fakat seni nekadar tatmin eder orası sana kalmış bir durum.

Hocam memnunum da elime para geçti. 3 güne satılırsa 3930K alacağım satılmazsa 7970 Crossfire

Son durumu yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

enja Hocam CPU entegre olan grafik kartının hariçi ekran kartı takdığında bir etkisi olmuyor. Çunki CPU grafik kart devre dışı kalıyor. Bu sebep ile hariçi ekran kartı ne performans verir ise onu alıyorsun. Evet verdiği değerler doğrudur. Fakat seni nekadar tatmin eder orası sana kalmış bir durum.

Hocam memnunum da elime para geçti. 3 güne satılırsa 3930K alacağım satılmazsa 7970 Crossfire

Son durumu yazarım

Takipdeyim..

• quote:

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama ısınma dahamı az dahamı fazla eski cpu lara göre o konuda yazmamış kimse sanırım orayı gözden kaçırdınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

quote:

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama ısınma dahamı az dahamı fazla eski cpu lara göre o konuda yazmamış kimse sanırım orayı gözden kaçırdınız

Kardeşim. Ben Stok Fan kullanmadığımdan Stok fandaki durumunu söyleyemeceğim. Fakat H100 ile ısınma sorunu yok.. Stok fanlada sıkıntı olmadığını duymuştum.

• I7 4770 geldi. Haswell destekli en ucuz PSU hangisidir? Yardımcı olabilecek biri var mı? Corsair tercih edilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.