Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 15 Mayıs 2021; 23:38:8 >

• bir amd değil
  • Upgrade için en uygun zaman 2021 sonu, bakalım Zen 3 ve Comet Lake sonrası nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Ocak 2020; 18:51:55 >
  • Şimdi İntel israile destek verdiği için ve CEO su yılbaşında fındık fıstık yediğinden dolayı hayatta intel almam ben onun yerine hesap makinası kullanıyorumcular, Hey adamım AMD var ya uçuyor kopuyor İntel öldü yaşasın AMD ciler. ve Amd çekirdekleri kabak çekirdeciler.

malesef ki x86 pazarında bu iki firma dışında bir alternatifimiz olmadığından bunların rekabeti sayesinde daha iyi işlemciler daha iyi fiyatlar oratay a çıktığı için İntelin 2021 de işe yara bir şeyler çıkartıyor olması en azından güvenlik sorunları yüzünden hızları düşmeyen cpular çıkartması lazım yoksa İntelin senelerce yaptığını AMD yapmaya başlayacak demedi demeyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

bir amd değil
    Daha ne olsun bu hali ile bile AMD nin 7nm si gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Intel'in istikrarında bir problem yok, hedeflerinde problem var. Örneğin, AMD mobil serisini çıkardı. Son seri 4800u. Bellek kontrolcü sayısı 2. Lâkin, lpddr4x olunca 4. Belleklerin iki yakası da sıralı erişimde aynı döngüde 8 kanal gibi çalışıyor.
    Tekrar Ryzen 4800u'ya saralım, meselenin çıkış noktası neydi? 1065 denen işlemci, 10710 denen eski seri işlemcisi ve ryzen 4800u ile aynı tdp paketinde geliyor, yani 15w.
    Buna rağmen 1065 en fazla 3733MHz lpddr4x desteklerken, 10710 2933MHz, 4800u ise 4266MHz destekliyor. İlk bakışta 1065G7'nin gücü yüksek gözüküyor. Gelgelelim, entegre grafik işi sistem belleğiyle doğrudan ilişkili ve 3733-4266 ayrı dünyaların hızları. Biri 59, diğeri 69 GB/s...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i3-i5 için ayrı i7-i9 için ayrı anakart olmaz umarım 3600 gayet yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 5 Mart 2020; 20:7:48 >
  • BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Şimdilik askıda, kısa vadede beklediğim bir mevzu var threadriper olmasa da 3970 veya 80 e ihtiyaç duyabilirim. Fiyat avantajı olursa 2.nesil thread ripper fpsine bakarım.

Bende cpu değişimi işi yatırım yani. Ben bilgisayarı ticari bir araç gibi kullandığımdan cpu kaynaklı zaman problemi yaşamam durumunda ancak değişime giderim... Gereksiz upgrade e harcayacak para ile evi boyatir tadilat filan yaptırırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam 10.nesiller ile kasa toplarım diyorum, 11. nesil de 7NM çıkıyor Alınca çöp olsun istemiyorum da o yüzden. 1 sene daha mı bekleyelim şimdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.