Şimdi Ara

Intel, 12 çekirdekli Skylake-X silahını piyasaya sürüyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
5.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    400 TL'ye 2600K aldım 3-4 ay oldu. 5-5.2 GHz'lerde 7/24 sorunsuz render da alıyorum encoding de yapıyorum oyunumu da oynuyorum. Senin o 600 TL'ye aldığın 4690K'yı gömüp gömüp çıkarır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhtemelen 12 çekirdekli versiyona geçeceğim. sunucum ile kendi bilgisayarım arasında 4x10gbps'lik link var ve 4.6ghz'de i7 4790K darboğaz yapıyor. fiyatı 600 dolardan düşük olursa peynir ekmek gibi satar.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    10 çekirdek 1000 dolar hâlâ...
  • Yavas gom.Ben 0 aldim bu arada amd cilalayip intel alman da hos bir ironiymis
  • intel tutuşmuş
  • Amd yükselme döneme girdik artık.Bayrağı aldı, zor bırakır.
  • Adlandırması bile karışık hem skylake hem kaby lake 7000 serisi olacak.

Şu an pc toplasam AMD toplarım.

Zaten yeteri kadar hızlı artık işlemciler.

önemli olan güç tüketimi yani verimlilik.

vega da iyi olacak gibi 1080 Ti apar topar çıktı çünkü.

AMD bu sefer başardı gibi.
  • 1000$ üzerini geçmezse çok satar INTEL müridleri ucuz ürün alacak kadar zengin değil hepsi fakir...
    minimum 1000~1200$ bilemedin 1500$ olur ucuz olamaz ucuz mal alacak kadar fakir misin?
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    sunucumda 2 adet xeon e5-2697v4 var. sanırım fakirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Hala aşık olanlar var.
  • Zen işlemcili laptoplar gelsin ilk önerim onlar olacak. Zaten fiyatı görenler hemen atlayacaktır :D Kendim Intel kullanıyorum ama 4. nesil! 4 yıl oldu sanırım. Baya para bayıldığım içinde satmaya kıyamıyorum. Oyun laptopu çünkü :/

• Hani çok çekirdek gereksizdi.Şimdi intel niye övülüyor o zaman ? Forumda çok bariz fanboyluk akıl noksanlığına neden oluyor.Rekabet yoksa her sene %3 artışlı işlemcileri görürsünüz.Rekabet varsa sıçramalara şahit olursunuz.

• zamanında i9 gulftown söyletisi vardı demekki o buymuş :)
  • Fatih211 kullanıcısına yanıt
    Ben senin gibi fanlık yapmıyorum. Intel kullanıp da Amd'yi cilalamam bundandır. Yavaş da gömer hızlı da. İsteğe göre..

• Intel ve Nvidia'nın elinde daha neler vardır da rekabet iyice kızışmadan sunmazlar. Yoksa Intel'in 5-6 sene yetecek kadar teknolojisi vardır diye tahmin ediyorum. 7700K hala oyun testlerinde liderliği bırakmıyor. OC'lu 7700K gibi bir şey daha çıkarırlar oldu bitti işte. 7700K fiyatları düştü, tepeyi AMD'ye bırakmadılar, oyunlarda da yeri bırakmadılar mı AMD f/p oranıyla götürecek yine.
    espiri anlayışın yok heralde...
  • Intel in bütün elbiseleri tutuştu galiba

Atak üstüne atak yapıyor, hayırdır

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    her cümlenin sonuna üç nokta koyup dil bilgisi katliamı yapmıyorum, internet servis sağlayıcıları bölümünde saçma sapan, birbirini tekrar eden sorular sormuyorum en azından

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben senin gibiler forumun bu bolumunu isgal ettigi icin uzun zamandir biraktim pc bolumunu fanboyluk mesaim olmadi uzun zaman sonra ilk mesajim.Cila yaptigini kabul etmen de sevindirici
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.