Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emperor1907

Hocam oyun performansında hala intel önde.

Ben render ya da yayın işiyle uğraşmıyorum sadece oyun düşündüğüm için ryzen bakmaktansa intelde kalmak daha makul gibi geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu şartlarda ?

+

2K monitor aldım, hali hazırda gtx 1070 var elimde onu da upgrade etmem gerek artık farkındayım. RTX 2070 Super düşünüyorum ama işlemci + ekran kartı aynı anda değişmek zor gibi geliyor.

İlk etapta ekran kartı mı yoksa işlemciye mi yatırım yapsam kararsızım açıkçası.

Alıntıları Göster
    Öncelikle CPU değiştirin derim. Hali hazırda GTX 1070 ile bile tek çekirdek performansı vs. derken farkı görürsünüz.

2K monitör almışsınız ama sabrederim derseniz NVIDIA AMPERE Mimarisi'ni bekleyebilirsiniz. Tabii $ kuru ve TR şartları endişenizi anlıyorum. 2070 S de gayet F/P kartlardandır ama kampanyalı fiyatlarını yakalamak lazım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Cpu noktasında da 10600k beklesem mi yoksa ryzen tarafında 3700x mi düşünsem diyorum.

Tamamen dolar kuruna güvenmemekten kaynaklı biraz acele ediyor gibiyim farkındayım ama sanki bu ara sistemi yeniledim yeniledim sonra bir daha imkan olmayacak gibi bir şüphe oluştu bende :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Cpu noktasında da 10600k beklesem mi yoksa ryzen tarafında 3700x mi düşünsem diyorum.

Tamamen dolar kuruna güvenmemekten kaynaklı biraz acele ediyor gibiyim farkındayım ama sanki bu ara sistemi yeniledim yeniledim sonra bir daha imkan olmayacak gibi bir şüphe oluştu bende :)
    Her ihtimal var. Maalesef imkan olmayabilir, $ kuru da düşebilir. 6700K gibi uzun süreli düşünüyorsanız; 3700X + X570 olabilir. Gerçi amacım sadece oyun diyorsunuz. 10600K da üzmeyecektir. Sadece INTEL tarafı devreye girdiği zaman olay bütçe meselesi oluyor. Üst yorumlarımda da belirttiğim gibi; harcanacak paraya acınmıyorsa seçenek belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Her ihtimal var. Maalesef imkan olmayabilir, $ kuru da düşebilir. 6700K gibi uzun süreli düşünüyorsanız; 3700X + X570 olabilir. Gerçi amacım sadece oyun diyorsunuz. 10600K da üzmeyecektir. Sadece INTEL tarafı devreye girdiği zaman olay bütçe meselesi oluyor. Üst yorumlarımda da belirttiğim gibi; harcanacak paraya acınmıyorsa seçenek belli.

Alıntıları Göster
    Keşke para mühim değil diyebilseydim hocam.

Direk 10900K alırdım hiç acımadan.

Fakat artık iyi düşünüp uzun vadeli yatırım yapmak gerekiyor.

Önceden en kötü 2 senede bir sistem yenilerdim.

Şimdi bir kez daha yeniledim mi en az 4-5 sene gitmek zorunda olacak böyle.

Yoksa bu harcamalara dağ dayanmaz

Bu arada 3700X'in tek çekirdek performansı düşündürüyor beni.

Hala birçok oyunda İntel'in gerisinde.

• emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Tek çekirdek performansı işin içine girince seçenek belli. Fakat 4-5 senelik kullanımdan bahsediyorsak, 2C/4T avantajı olan 3700X var. Tabii bu kullanım süresince tek çekirdek performansı bakımından 10600K’nın gerisinde olacak. 2070 S de düşündüğünüz için, 10600K ile iyi bir ikili olabilirler. 6C/12T için daha zaman olduğunu da göz önünde bulundurabiliriz. 4/8’in kaderini kısa zamanda paylaşacaklarını düşünmüyorum. CB 2077 ve BF6 gibi yapımlar belirleyeci olacaklardır. Özellikle BF6 multiplayerda 8/16, 10/20, 12/24 ne varsa kullanacaktır oyun.

• quote:

Tek çekirdek performansı işin içine girince seçenek belli. Fakat 4-5 senelik kullanımdan bahsediyorsak, 2C/4T avantajı olan 3700X var. Tabii bu kullanım süresince tek çekirdek performansı bakımından 10600K’nın gerisinde olacak. 2070 S de düşündüğünüz için, 10600K ile iyi bir ikili olabilirler. 6C/12T için daha zaman olduğunu da göz önünde bulundurabiliriz. 4/8’in kaderini kısa zamanda paylaşacaklarını düşünmüyorum. CB 2077 ve BF6 gibi yapımlar belirleyeci olacaklardır. Özellikle BF6 multiplayerda 8/16, 10/20, 12/24 ne varsa kullanacaktır oyun.
    Akabinde 2. el düşünürseniz; 8700K-9900K vb. CPU’lar da kovalanabilir. Temiz ve güzel fiyatlı ürünler değerlendirilebilir.

• Sneaky's Intel 10th Gen Build

• quote:

Sneaky's Intel 10th Gen Build

Harika
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    En azından sistem.

Eyy Intel sen kimsin?

Hep custom soğutmalar falan.

Yok mu d15, drp4, mugen gibi hava soğutmalı projeler??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    kirmizi sacli kiz sistem kuracak diye acip, ileri aldim tuylu bir kol zoomlanmis sekilde karsima cikti. bayram iyi bitmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Eyy Intel sen kimsin?

Hep custom soğutmalar falan.

Yok mu d15, drp4, mugen gibi hava soğutmalı projeler??
    Hava soğutmalar pek kurtarmıyor gibi ya ondan olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

kirmizi sacli kiz sistem kuracak diye acip, ileri aldim tuylu bir kol zoomlanmis sekilde karsima cikti. bayram iyi bitmedi.
    Klasik Y2B kapakları.

• quote:

Bu yönden de düşünmek lazım sanırım.

Benim testlerden gördüğüm kadarıyla BF5 ve Ac Odyssey gibi oyunlarda Amd kafa kafaya geliyor Intel işlemcilerle.

Zannedersem bu oyunlar çok çekirdek kullanıyor o yüzden Amd arayı kapatıyor.

Diğer oyunlarda intel bariz önde.

Benim de oynadığım oyunlar Bf5, Ac Odyssey, Rdr 2 falan.

Değişik bi denklemde kaldım :)

• Her şeyden önce Windows’a bağlı bi’ durum. Sonrasında da oyunlara ve yazılımlara bağlı. Fakat şu anki oyunlarda ve testlerde görünen farklar haricinde aşırı değişimler olmayacaktır. İleride çıkacak olan örneğin CB 2077, BF6 gibi yapımlar için şimdiden kesin şeyler söylemek zor olsa da aşırı farklar beklenemez.

• emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Acikcasi coklu cekirdek performansi yeni nesil konsollarin altinda kalabilecek islemci almazdim. sonucta 5-6 yil norm onlar olacaklar. cogu oyunda pc versiyonu hatirimiz kalmasin diye yapiliyor
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.