Şimdi Ara

İNSİGNİA NEDEN 2. ELE ÇABUCAK DÜŞTÜ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
60.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sufy nickli arkadaşım insignia yı mı satıyorsun düşündüğün fiyat nedir bizde değerlendirelim. :D
  • Tşk arkadaşım satıldı..
    Sıra geldi diğer insignia yı beklemeye
    2.0 CDTİ 160 hp 350 Nm cosmo + sunroof+ flexiride şasi+ ergonomik deri (ısıtmalı. soğutmalı)
  • insignia 1,6 180hp motorlarda otomatik vites yok diye biliyorum acaba otomatik vites olanlar gelicek mi türkiyeye eğer gelicekse ne zaman gelir bilgisi olan var mı
  • insanlar ötv den önce ucuza aldıkları arabalardan bir bakıma kazanç sağlamak için
    banka kredisini ödeyemedikleri için
    araba deli gibi benzin tükettiği için
    gözlemlediğim kadarıyla bu araçların çok sık servise küçük yada büyük çok sayıda can sıkıcı problem nedeniyle gitmesi gerektiğinden(unutmayalım opel Almanya'nın Tofaş ıdır) dolayı çok sayıda düşük km de araç var piyasada....
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECEP İVEDİKK

Arabayı opel ınsıgnıayı sendikacı bir arkadaşım bir-kaç ay önce aldı.
    180 t olandan..
    2000-2500 rpm civarında turbonun devreye girdiğini söyledi. bu araçla sakin kullanmanın mümkün olmadığını ifade etti.
    yakıt konusunda çok şikayetçi...
    şu yada bu sebepten dolayı satılık ilanlarının çok olması yeni bir araç için düşündürücü değil mi ?
    passat 1,4 TSI'den daha çok satılık insiğnia ilanına bu kadar kısa sürede rastlamak şaşırtıcı !!

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

quote:

bizim arkadaş 1.6 turbo olan versiyonunu kullanıyor, yakıtından çok şikayetçi şehir içi 500-550 ykr tüketiyormuş...şehirler arasında 90-100 le giderse 200 ykr tüketiyormuş..

bu sayısal verilere inanmak mantıksızlık olur.. aracı bilmem etmem.. fakat mantıklı düşünüldüğünde bir araç kamyon türü olmadığı sürece 500 krş yukarısı yakmaz.. farzedelim yaktı.. şehirler arasında 200 krşamı düşüyormuş.. olcak işmi bu şimdi..yarı yarıyadan bile fazla düşüyor.. hangi mantık kabul eder bunu..

çok yakıyordur ama bu kadar değil.. ve şehirler arasıda olsa 200 krşun çok üzerinde yakar..

Sendikacı arkadaşının durumuna çok üzüldüm.Ayda sadece bir gün sendikalar için çalışıyoruz.Hükümet yeni kanun çıkarsa da şöyle ayın yarısını onlara çalışsak.
    Sendikacıda doya doya benzini düşünmeden gazlasa ne güzel olur.Bu gidişle tüp falan taktıracaklar karizmaları çizilecek hiç yoktan.

• selam herkese arkadaşlar ... opel ınsıgnıa benim şu an ancak sadece hayal edebileceğim bie araç.. ama
    satın alacak param olsa 180 hp turbo modelini gözüm kapalı alırım çünkü her yönü ile çok güzel bir otomobil.. konuyu tesadüfen okudum forumda gezinirken..

yukardaki ınsignianın yakıtı ile ilgili mesaj da tek kelime ile sallamışlar hemde kafadan..:D bu ne yaw manda kasa s320 mi bu.. km de şehir içi 550 kuruş.. bence saçmalık.. böyle bir şey olsa bu araba maddi durumu çok iyi olan insanlar için bile binilmez olur.. çünkü bir araç şehir içi km de 550 kuruş yakar ve de o aracı kullanan hiç düşünmeden bu yakıtı karşılamaya kalkarsa bence orta halli de olsa zengin de olsa en açık tabirle biraz enayilik ve kerizlik olur..:D

300 kuruş dense eh derim yani.. insignia nın yakıtı biraz fazla yaktığı doğru ama araç 1600 kg ve 180 hp yani gülü seven dikenine katlanır..

uzun yolu bilmem ama bu araç şehir içi 550 kuruş yakıyorsa zaten satın alınmaz ancak opel firmasının yüz karası olur bence..:))

SEVGİLER-SAYGILAR..

• quote:

Orijinalden alıntı: murats123

quote:

Arabayı opel ınsıgnıayı sendikacı bir arkadaşım bir-kaç ay önce aldı.
    180 t olandan..
    2000-2500 rpm civarında turbonun devreye girdiğini söyledi. bu araçla sakin kullanmanın mümkün olmadığını ifade etti.
    yakıt konusunda çok şikayetçi...
    şu yada bu sebepten dolayı satılık ilanlarının çok olması yeni bir araç için düşündürücü değil mi ?
    passat 1,4 TSI'den daha çok satılık insiğnia ilanına bu kadar kısa sürede rastlamak şaşırtıcı !!

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

quote:

bizim arkadaş 1.6 turbo olan versiyonunu kullanıyor, yakıtından çok şikayetçi şehir içi 500-550 ykr tüketiyormuş...şehirler arasında 90-100 le giderse 200 ykr tüketiyormuş..

bu sayısal verilere inanmak mantıksızlık olur.. aracı bilmem etmem.. fakat mantıklı düşünüldüğünde bir araç kamyon türü olmadığı sürece 500 krş yukarısı yakmaz.. farzedelim yaktı.. şehirler arasında 200 krşamı düşüyormuş.. olcak işmi bu şimdi..yarı yarıyadan bile fazla düşüyor.. hangi mantık kabul eder bunu..

çok yakıyordur ama bu kadar değil.. ve şehirler arasıda olsa 200 krşun çok üzerinde yakar..

Sendikacı arkadaşının durumuna çok üzüldüm.Ayda sadece bir gün sendikalar için çalışıyoruz.Hükümet yeni kanun çıkarsa da şöyle ayın yarısını onlara çalışsak.
    Sendikacıda doya doya benzini düşünmeden gazlasa ne güzel olur.Bu gidişle tüp falan taktıracaklar karizmaları çizilecek hiç yoktan.

Bir Şemsi DENİZER vardı hani. Jaguar almıştı..." Ne yani bir emekçi Jaguar'a binemez mi?" gibi bir söz söylemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

quote:

Yan komşumda 1988 Bmw 5.25 i var.
    Araç 2500 motor ve 6 silindir.
    Kmde 45 kuruş yakıyor.

Heralde sizin arkaaş Insigniasına 5.25 motoru takmış...

Bunlar ne akdar saçma değerler,bir araba kirletilir ama bu kadar palavrayla değil

1.6T 180 hp aracla 50 kurus yakması gayet normaldir arkadasım kaldıki 180 hp aracdan istedigi performansı alabilmek için gaza nasıl yüklendigi ile alakalıdır benziinden bahsediyoruz sanırım siz araca lpg takarak hesaplamaya calısıyorsunuz :) 2011 1.4 tsi dsg şanzuman 122hp golfe e sahibim gaza performansını hissetmek için sehir içinde asıldıgımda km de değeri 35 kurus olarak max seviye görebiliyorsam insignia o kasa ve o motorla 50 kurusu cok rahat görür hatta 1.4 tsi 122hp de abartıp devamlı DSG şanzumanlı aracda S modunda gezerseniz bi depo benzinle uzun yolda dip gaz giderseniz 50 lt benzinle 200km civarı bi yol yaparsınız bile :) bu olay tamamen aracın performansını gaza nasıl dokunarak almanıza baglıdır ;=)

• Bu başlık komik!! Insignia bir makine... Mark Adams ın Opel firmasına sınıf atlattığı D segmenti otomobil.. donanım olarak bir tek sırtını kaşımıyor..Benzin konusuna gelince neye göre fazla?? 1.6 Turbo bir motor.. 250 km sürate çıkması ve gitmesi sanki çocuk oyuncağı(tavsiye etmem tabi) Çizgileri sofistike, ön trim uçak kokpiti, bu araba hakkında konuşmadan önce bilgi sahibi olmasını öneririm saçma sapan şeyler yazan arkadaşlara... hem baya bi incelesinler...
  • Araba şehiriçinde kilometrede 50 kuruş civarında yakıyorsa bence beklenmedik birşey değil. 10.7 fabrika verisi olan bir araba aşağı yukarı verilerin 2lt üstüne kadar çıkar. Unutmayalım fabrika verisinde bahsedilen şehiriçi bizim istanbul gibi gitmeyen trafiğin çokça olduğu şehir içi değil. Bu durumda 100 kilometrede 50 lira gibi bir maliyet oluyor şehir içinde... Bence benzin parası olmayan bunu almasın demekten çok anlamlı değil. Nihayet rolls royce almıyor adam. Neden akaryakıt bu kadar pahalı demek daha doğru. Nihayet 1.600 motor. 4 bin 5bin hacimli araba kullananlar var. Onlar ne yapıyor acaba? Allah bizim millete sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 15 Aralık 2010; 0:21:32 >
  • 2.0 130 hp ile ilgili tüm ayrıntılarıyla bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar??
  • 2.0 130 hp otomatik şanzımanlı bir araçta istanbul trafiğinde 100 km ortalama yakıt kaç olursa buna NORMAL denilebilir??
  • tamamen yakıt, bende 2009 model toyota dizel aracım vardıi benzinlik aklıma bile gelmiyordu, şimdi insigniyayı aldım alalı gezemiyorum, çünkü her dışarı çıktığımda benzinciye uğruyorum, ha bu arada toyota varken benzin veya mazot fiyatları ne kadarmış dizel litresi nedir, benzin litresi nedir v.b bilmiyordum, şimdi günlük benzin litresi ne kadar ne zaman zam geldi hepsini biliyorum.
    insignia güzel araba fakat benzinin tavan yaptığı ülkede binmek ve aracın keyfini çıkarmak zor, sanırım fazla uzun sürmeden dizel araca kesin dönüş yaıcam..
  • 2,0 motor olanlar 100lm de ne yakıyor şehir içi bilgi verebilirmi?
  • univ34 kullanıcısına yanıt
    Diesel olanlarda da cok satilik var. Cogu dusuk km de adam bir suru para verip neden hemen satiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim ilk arabam doğan görünümlü şahindi benzini su gibi içiyodu,2. arabam 1.5 dizel hyundai matrixti yakıt konusunda çok cimri değildi,ortalama bir dizelin yaktığından biraz fazla yakıyodu ama çekişi iyidi,sonra 1.4 dizel toyota auris aldım yakıt konusunda çok cimri çıktı ama çekişi berbattı,hele yokuşlarda yarım debraj yapıp kalkamıyodum,10. denemede falan kalkıyodum millet acemi bu çocuk gözüyle bakıyolardı,3,5 senedir 1.6 160 hp manuel benzinli insignia kullanıyom ,şehir içi 8,5-9 litre yakıyo,şehir dışı 6,5-7 litre yakıyo,şehir içinde hız limitlerine uyduğum için millet hep beni geçiyo sanıyolarki arabası yavaş kapışmayı yemiyo sanıyolar, ama otobanda kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyom onlarla,yokuşlara gelene kadar cesaret veriyom heriflere,yokuşta nal toplatıyom hepsine,nefesi kesilmiş it gibi baka kalıyolar arkamdan.....altınızdaki arabanın kıymetini bilin,şu an başlangıç fiyatı 115-120 bin tl üstelik yüzde yirmi zam gelecekmiş..

Bu sene satışa çıkacak Yeni kasa insignianın benzinlisi 1.5 litre 150 beygir resmen hayal kırıklığı,ne anladım o azaltılan 140 kilo hafiflikten,sadece dizelleri 1.6 olcakmış..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.