Şimdi Ara

İNSİGNİA NEDEN 2. ELE ÇABUCAK DÜŞTÜ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
60.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • henüz 20 gün oldu alalı arabayı.sıfır aldık sorunsuz arabaya binelim diye.yılın arabasıymış,güvendik.3 gündür arabam serviste sürünüyor.şanzumanı sökülüp indirilmiş parça gelmesini bekliyor.ancak 20 gün binebildik 180 beygire..
  • insanlara opel servislerinin yaptıklarını anlatınca kızıyorlar nedense. araca olan merak ve hayranlıktan toz kondurmuyorlar... tabi araçlarında bir miktar kronik arızası bulunmuyor değil... 39000euro civarı 320d satıyodu borusan bi ara belki hala vardır... oda 180 olmasada 177hp (350 nm torka değinmeden geçmeyelim) birazda donanımdan yoksun :) 60000- 70000 civarına çıkıldıktan sonra 80000 de verilir mi? tartışılır tabi... 1.6lt 115 hp insignia yı 0 almak isteyen bi arkadaşıma 2. el az kilometre yapmış boyasız kazasız 3.16i (e92) önerdim... ancak ne hikmetse oda sinirlendi... opelin araçları gerçekten güzel ama benim karşılaştıklarım biraz sorunlu galiba...
  • servisleri savunan kaç kişi gördünüz?
    herkes neyin ne olduğunu biliyor, savunacak birşey yok,
    ama servisleri sorunlu olan tek firma Opel'de değil, sizinde bunu görmeniz lazım.
    BMW servislerinden bile şikayetler var internette. herkes görmek istediğini görür.

70.000-80.000'e hangi arabanın alınacağını da kullanıcı bilir. seçiminden dolayı biz birşey diyemeyiz.
    ben Insignia'ya 80.000 vermeye acımam. 2.el BMW'ye binmektense sıfır Opel'i tercih edebilirim.
    2.elde değer kaybım, servislerin muhatap şekli vs. beni bağlar.

2.el kaliteli otomobil, neden sıfır daha düşük kaliteli otomobilden üstün tutulur anlamam.
    BMW kalitesi, güvencesi vs. diyebilirsiniz, ama BMW bana bu aracın önceki sahibinin arabayı çok mükemmel kullandığının garantisini de verebilecekmi?
    o aracın başına büyük bir olay gelmediği ne malum, pis işlerine kullanmadığı, arabayı dağ bayır sürmediği ne malum?

sıfır araç alırım, sorun çıkarsa beni bağlar, eski sahibinin kulaklarını çınlatamam...

• turbolu arabayı kullanmayı bilmezsen insignida olsa dizel passatta çok yakar arkadaşlar. sert kullanılırsa yani birden 50 ye çık sonra geri düş, arada birden gaza köküne kadar yüklen koltuklara yaslanayım diye... doğal olarak motorda sana o hissi vermek için çok yakıt isteyecektir. fakat normal devirlenmeyle aynı motorun atmosferiklerinden çok fazla yakacağını sanmıyorum. bunun en büyük kanıtıda şehir dışı yakıt performansı.
  • Bu arabanın ne kadar kalitesiz bi araba olduğunu beni tanıyan forum üyeleri çok iyi bilirler ben aldıktan sonra sorunlar giderildimi bilmiyorum ama allah düşmanımın başına insignia vermesin inanın çok kalitesiz ve kronik sorunlarla dolu hayatımı kabusa döndürmüştü kendimi zar zor 10.000 küsür TL zarar ederek kurtardım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Bu arabanın ne kadar kalitesiz bi araba olduğunu beni tanıyan forum üyeleri çok iyi bilirler ben aldıktan sonra sorunlar giderildimi bilmiyorum ama allah düşmanımın başına insignia vermesin inanın çok kalitesiz ve kronik sorunlarla dolu hayatımı kabusa döndürmüştü kendimi zar zor 10.000 küsür TL zarar ederek kurtardım..

ayıplı mal ne zamandan beri o modellerin hepsini kalitesiz yapıyor?

sahibinden.com'da bir Megane vardı, ilanı kaldırmışlar, dursaydı link atacaktım.
    koleksiyonluk Megane adı altında, belki görmüşsünüzdür.

adamın aracındaki problemler sizinki gibi değildi.
    işçilikle ilgili yapılması mümkün olmayan her hatayı yapmışlar. Insignia'ya dua etmeniz lazım..

yani eğer bir tane ayıplı mal ile o marka kalitesiz oluyorsa,
    siz kalitesiz bir markayı satıp kat kat daha kalitesiz bir marka araç aldınız, geçmiş olsun..

neyse, siz her fırsatta Insignia'yı kötülemeye, egonuzu tatmin etmeye devam edin...

• quote:

Orijinalden alıntı: dctcagri

quote:

Bu arabanın ne kadar kalitesiz bi araba olduğunu beni tanıyan forum üyeleri çok iyi bilirler ben aldıktan sonra sorunlar giderildimi bilmiyorum ama allah düşmanımın başına insignia vermesin inanın çok kalitesiz ve kronik sorunlarla dolu hayatımı kabusa döndürmüştü kendimi zar zor 10.000 küsür TL zarar ederek kurtardım..

sahibinden.com'da bir Megane vardı, ilanı kaldırmışlar, dursaydı link atacaktım.

işçilikle ilgili yapılması mümkün olmayan her hatayı yapmışlar. Insignia'ya dua etmeniz lazım..

siz kalitesiz bir markayı satıp kat kat daha kalitesiz bir marka araç aldınız, geçmiş olsun..

neyse, siz her fırsatta Insignia'yı kötülemeye, egonuzu tatmin etmeye devam edin...

Kusuruma bakmayın ama yazılarınızı takip ediyorum insigniayı her seferinde savunuyorsunuz ve övüyorsunuz, övebilirsiniz tabiki anormal bir şey değil ama sonunda gidip passat daha sonrada jetta almaya karar veriyorsunuz hemde insigniaya 80000 lira vermeye acımam demenize rağmen.Bence sizinde bu aracı kullananlardan duyduğunuz disk çizilmesi, park sensörü arızası,debriyaj balatası yakması,plastik çatırtı sesleri,aracın çok yakması.... gibi sorunlar tam anlamıyla bu araca karar vermenizi engelliyor.Bende şu anda bekleme safhasındayım ve bu sorunlar şu anda kullandığım vectra c kasa aracımda hiç karşılaşmadığım sorunlar,bu nedenle biraz çekimser kalıyorum tıpkı sizin gibi.Deniz bey bence kendine göre haklı çünkü sıfır araç alıp üstüne birde zarara uğrayıp aracı satmak zorunda kalmış.Bu durumda ondan olumsuz şeyler duymamız çok doğal.

• quote:

Orijinalden alıntı: gh912

quote:

quote:

Kusuruma bakmayın ama yazılarınızı takip ediyorum insigniayı her seferinde savunuyorsunuz ve övüyorsunuz, övebilirsiniz tabiki anormal bir şey değil ama sonunda gidip passat daha sonrada jetta almaya karar veriyorsunuz hemde insigniaya 80000 lira vermeye acımam demenize rağmen.Bence sizinde bu aracı kullananlardan duyduğunuz disk çizilmesi, park sensörü arızası,debriyaj balatası yakması,plastik çatırtı sesleri,aracın çok yakması.... gibi sorunlar tam anlamıyla bu araca karar vermenizi engelliyor.Bende şu anda bekleme safhasındayım ve bu sorunlar şu anda kullandığım vectra c kasa aracımda hiç karşılaşmadığım sorunlar,bu nedenle biraz çekimser kalıyorum tıpkı sizin gibi.Deniz bey bence kendine göre haklı çünkü sıfır araç alıp üstüne birde zarara uğrayıp aracı satmak zorunda kalmış.Bu durumda ondan olumsuz şeyler duymamız çok doğal.

alıntı yaptığınız kişiye dikkat edermisiniz...

Insignia'ya 80.000 veririm diyen benim, ama Insignia, Passat ve Jetta düşünen kişi ben değilim.

ayrıca Insignia'nın savunduğum konuları da haksız değil, gerçekleri savunuyorum.
    çıkan sorunlarını da zaten belirtiyorum. ben Deniz'e haksız demiyorum, ama b*ku çıktı artık,
    onun aracı bence ayıplı maldı. Opel'in aracı geri alması gerekirdi, Deniz'inde aracın değişimi için diretmesi gerekirdi.

ama değişimi reddeden tek firma da Opel değil, hangi marka araç alırsanız alın, değiştirmemek için ellerinden geleni yaparlar.

açıkçası, BMW 1, Insignia, Megane Coupe sıralamasıyla araç değiştiren birisinden de sağlıklı bir yorum beklemem...

neyse, sizin tepkiniz Overdrive'aymış bana patladınız, alıntı yaparken ve karşınızdakini suçlarken konuştuğunuz kişiye dikkat ederseniz
    ve suçlamalarınızı destekli yaparsanız sevinirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gh912

quote:

quote:

alıntı yaptığınız kişiye dikkat edermisiniz...

Insignia'ya 80.000 veririm diyen benim, ama Insignia, Passat ve Jetta düşünen kişi ben değilim.

ayrıca Insignia'nın savunduğum konuları da haksız değil, gerçekleri savunuyorum.
    çıkan sorunlarını da zaten belirtiyorum. ben Deniz'e haksız demiyorum, ama b*ku çıktı artık,
    onun aracı bence ayıplı maldı. Opel'in aracı geri alması gerekirdi, Deniz'inde aracın değişimi için diretmesi gerekirdi.

ama değişimi reddeden tek firma da Opel değil, hangi marka araç alırsanız alın, değiştirmemek için ellerinden geleni yaparlar.

açıkçası, BMW 1, Insignia, Megane Coupe sıralamasıyla araç değiştiren birisinden de sağlıklı bir yorum beklemem...

neyse, sizin tepkiniz Overdrive'aymış bana patladınız, alıntı yaparken ve karşınızdakini suçlarken konuştuğunuz kişiye dikkat ederseniz
    ve suçlamalarınızı destekli yaparsanız sevinirim.

Yanlış anlamayın kimseyi suçlama anlamında söylemiyorum dikkat ederseniz sözüme kusuruma bakmayın diye başlamıştım.Yanlış kişiden alıntı yaptığım konusunda haklısınız sizi kıracak bir şey söylediysem özür dilerim ancak şuda var bu aracı bazı arkadaşlar çok körü körüne savunmakta ve aracı bmw mercedes kalitesiyle bir tutmaktalar,fiyat ve albeni olarak belki yaklaşmış olabilir ancak bu kadar iddialı lansmanına rağmen garip sorunlarla uğraşıyor sahipleri.İnşallahta bu sorunlara toptan çözüm üretilir.Aracın diski garantiden değişiyor ama aracın sahibi diskin değişmesi bir şey ifade etmiyor çünkü birkac km sonra yine olacağı belli diyor.Bir diğer arac sahibide aracı yetkili servise götürüyor ve yetkili servis sorunu garantiden değiştirmeye yanaşmıyor yok neymiş disklerle ilgili garanti kapsamına girecek bir uyarı daha opelden yetkili servislere ulaşmamış.Böyle birşey 60000 lira vermiş bir müsteriye söylenirmi!Şimdi kimi insan bu tarz olumsuzluklar karşısında sabırla çözüm arayabilir ama kimi insanda bunlara bende dahilim veyahutta deniz beyde dahil olabilir bu tarz sorunlarla sıklıkla karşılaşmaktan hoşnut olmaz.Ben belki fazla eleştirel yaklaşıyor olabilirim ancak kimseye saygısızlık etmek veya tepkide bulunmak istemem.

• Deniz abinin yaşadığı sorunları başka yaşayan olmadı, onunkiler kronik sorun değildi.
    ilk gelen seriden araç aldı, bu serilerde sorun çıkma ihtimalini hepimiz biliyoruz.

Deniz abide Insignia kullanırken öyle, arabayı satınca böyle oldu :)
    tamam arabadan memnun kalmamış olabilir, yaşadığı sorunların sebebini kendiside biliyor.
    şimdi markaya düşman kesilmesinin bir anlamı yok.

bir Megane III sahibinin yaşadıklarını görse, Opel'de başına gelenlere şükreder...
    neyse, BMW, Opel, Renault sıralamasıyla giden birisinin yorumlarını da çok ciddiye almam zaten.
  • Aranızda yeniyim arkadaşlar.Ben bu kadar güzel otomobil yorumları veren forumla ilk defa karşılaşıyorum.Google daherhangi bişey ararken inanın hiç düşmedim bu foruma daha doğrusu rastgelmedi .Ama Opel Insignia hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyince birden bu foruma düştüm ve iyikide girmişim. Yaklaşık bir aydır takip ediyorum üye olup hemen bişeyler paylaşayım dedim

1.4 TSI Passat vardı comfortline.Aracı satıp yerine Opel Insıgnıa 1.6Tubo Cosmo aldım. (Ama daha önce de opel astra classic kullanmıştım 1 sene)

Konforuna diyecek yok süspansiyonların setliği son derece iyi.Ufak çukurlarda çok tatlı bir sarsıntı oluyor, passattada bu vardı.Performansı passattan çok çok iyi ancak TSI motor yakıt tüketimindelan faz ama olsun sürmesi insana çok ayrı bir zevk veriyor.(Aslında yeni astrada kullanılacak olan 1.4 Turbo motor koyulsa bence daha iyi olur.En azından vergileri düşük olur)Ara hızlanmalar filan harika
    Arka kısım bana passattan dar gibi geldi ancak bu genişlik yeterli yani çok büyük sorun oluşturmuyor.Yoltutuşu iyi , virajlara girerken güven veriyor.
    Kabin yalıtımıda oldukça başarılı.Ses sızıntısı az.Direksiyon tepkileri tam olması gerekn gibi güzel.Kokpit plastiği kaliteli görünüyor.Zaten elleyince hissediyorsunuz bunu.
    Eski astra classicten biliyorum opellerin kasalarnını çok sağlam olduğunu.

Donanım Bol + Konfor + Performans + Yol Tutuş + Kalite = Bunları çok iyi birleştirmişler. bBuna birde daha düşük yakıt tüketimi olsaydı iyi olurdu ancak en son ekranda gözüken tüketim: 9.8 filan bence 180 beygir bir otomobil için tüketim fazlada değil.Sakin kullanımda nispeten az yakıt tüketiyor.

Kabaca Harika bir araç yapmışlar.Çok memnunum gerçekten tam uzun yol arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuRATTmrt07* -- 22 Ekim 2009; 20:37:54 >

• arkadaşlar düz insignia testini yaptım 180'lik olanı yanlız anlamadığım bir durum var ( araçlar konusunda çok bilgiliyimdir bunu hava olsun diye söylemiyorum yanlış anlamayın) seyir esnasında durdum 1. vitese taktım gaza yüklenip ayağımı debriyajdan çekmemle lastiklerden cayırtı kopması neredeyse bir oldu cayırdatmanın ardından traction control devreye girdi yani demek istediğim nerden baksanız bir 5 saniye kadar geç girdi çok ama çok gaibime gitti bu durum ikincisi ise yaklaşık 14o km ile gierken ilerideki yonce dönüşünü kullanarak bir üst yola çıkacam ayağımı gazdan çekip döüşe girmek üzereyken sert bir fren yaptım 2'ye alıp gaza abnadım ve aracın arkası doğal olarak bayağı bir koptu koptu diyorum çünkü esp devreye girmedi artık öyle bir harteketten sonra esp devreye girmeyecekse nezaman girecek çünkü araç bayağı bir savruldu direksiyon hareketiyle topladım aracı esp devreye girmeyince sonra testi yaptıran elemana neden esp devreye girmedi dedim ne yalan söyliyeyim bilmiyorum dedi. Resmen komediydi.

• goruntu olarak cok guzel hız olarak guzel konfor iyi avrupalı sevdı belkı benzın avrupada ucuz adamlara dokunmuyor ama burdakı benzın fıyatlarına bakınca tupmu taktırcak o arabaya mecbur satıyor genellıkle butun parasını arabaya yatıranlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya027

arkadaşlar düz insignia testini yaptım 180'lik olanı yanlız anlamadığım bir durum var ( araçlar konusunda çok bilgiliyimdir bunu hava olsun diye söylemiyorum yanlış anlamayın) seyir esnasında durdum 1. vitese taktım gaza yüklenip ayağımı debriyajdan çekmemle lastiklerden cayırtı kopması neredeyse bir oldu cayırdatmanın ardından traction control devreye girdi yani demek istediğim nerden baksanız bir 5 saniye kadar geç girdi çok ama çok gaibime gitti bu durum ikincisi ise yaklaşık 14o km ile gierken ilerideki yonce dönüşünü kullanarak bir üst yola çıkacam ayağımı gazdan çekip döüşe girmek üzereyken sert bir fren yaptım 2'ye alıp gaza abnadım ve aracın arkası doğal olarak bayağı bir koptu koptu diyorum çünkü esp devreye girmedi artık öyle bir harteketten sonra esp devreye girmeyecekse nezaman girecek çünkü araç bayağı bir savruldu direksiyon hareketiyle topladım aracı esp devreye girmeyince sonra testi yaptıran elemana neden esp devreye girmedi dedim ne yalan söyliyeyim bilmiyorum dedi. Resmen komediydi.

esp kapalı konumda aracı kullanmış olabilirsiniz.
    insignia yı mayıs ayından beri kullanıyorum hiç böyle bir durumla karşılaşmadım, fan club sitemizde de bu konuyla alakalı hiçbir yorum gelmedi.
    aracın yakıt tüketimi 10lt/100km - 11lt/100km aralığında trafik durumuna bağlı olark değişmektedir. (yoğun trafik - ankara şartlarında)
    şehirler arasında ise 7lt/100 km civarında olmaktadır.

maliyet- performans kriterine göre çok iyi bir otomobildir. ikinci elde satılmasının nedenleri: ilk olarak sahibinden.com gibi sitelerdeki satılan her aracın 2. el olmayışı ve sıfır araçlarında çokca satılması, satmak amaçlı değil ama yüksek fiyat vererek ötv indiriminden aldığı aracı teklif gelirse yüksek fiyattan satmayı düşünenlerin olması ve 115 hp araçların bu kasa için tam performans sağlamadığı görüşü yüzünden satışlar vardır.

insignia ve yeni astra ile ilgili her türlü bilgiyi de fan club sitemizde bulabilirsiniz.
    ayrıca fan club forumumuzda da çok yararlı bilgiler bulunmaktadır. sorularınızı oraya da sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aongoren -- 27 Ekim 2009; 15:13:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aya027

arkadaşlar düz insignia testini yaptım 180'lik olanı yanlız anlamadığım bir durum var ( araçlar konusunda çok bilgiliyimdir bunu hava olsun diye söylemiyorum yanlış anlamayın) seyir esnasında durdum 1. vitese taktım gaza yüklenip ayağımı debriyajdan çekmemle lastiklerden cayırtı kopması neredeyse bir oldu cayırdatmanın ardından traction control devreye girdi yani demek istediğim nerden baksanız bir 5 saniye kadar geç girdi çok ama çok gaibime gitti bu durum ikincisi ise yaklaşık 14o km ile gierken ilerideki yonce dönüşünü kullanarak bir üst yola çıkacam ayağımı gazdan çekip döüşe girmek üzereyken sert bir fren yaptım 2'ye alıp gaza abnadım ve aracın arkası doğal olarak bayağı bir koptu koptu diyorum çünkü esp devreye girmedi artık öyle bir harteketten sonra esp devreye girmeyecekse nezaman girecek çünkü araç bayağı bir savruldu direksiyon hareketiyle topladım aracı esp devreye girmeyince sonra testi yaptıran elemana neden esp devreye girmedi dedim ne yalan söyliyeyim bilmiyorum dedi. Resmen komediydi.

dediğinizin bir benzerini yaşadık, kopma olmadığı gibi tepkileri de çok iyiydi.
    anında devreye girdi. test ettirende birşey diyemediğine göre belki o araçta bir sorun vardır yada Arda abinin dediği gibi kapalıdır.

• Bu aracın eleştirilecek yanları var ama opelin esp ve tc sistemini ben kendi arabamdan biliyorum son derece hassas ve beni çoğu kez kazadan kurtarmıştır.Birde 180 beygirlik bir aracı dizginlemek kolay değil,bu aracı test eden arkadaşların coğu bu güne kadar en fazla 1.6 litre 110 beygirlik araclara alışık olduğu için arac ta steering oluyor gibi de hissedilebilir esp devreye girmemiş gibi de hissedilebilir.Bu kanıya nereden vardın diye sorarsan.Yetkili bayideki tanıdık bir ağabeyim aracı test etmeye gelenlerin coğu normal motor güçlerinde araclarla geliyorlar bu aracı test ederken bir hayli yadırgıyorlar dedi.Az bu bir güç değil 180 beygir ve önden çekişli bir aracta bu gücün zaptı daha zor olur.Hatırlıyorumda bmw 328 ler 193 beygirdi.Yani 2.8 litrelik bir aracın motor gücüne sahip bu arac.
  • Çok araç kullandım ama Opel Astradaki gibi ESP ömrümde görmedim inanın hayat kurtarır inanılmaz hassas .180 le kıçını bırakan aracı toparladı daha ne diyim el freni çekip dönemiyorsun bile anında tepkki veriyor bence sizin kullandığınız araçta ya kapalı yada aracı esp abs asr airbag ışıkları sönene kadar test süreci dolmadan çalıştırmanızdan dolayı da devre dışı olabilir.Çünkü kendi aracımda çok hızlı anahtarı takıp çalıştırınca bazen hidroliği çalışmıyor direksiyonun.Opel i her konuda eleştiririm ama ESP konusunda asla
  • çok yaktıgı içindir
  • ya arkadaslar bilende konusyor bilmeyende önune gelen bir laf söyluyor ben ve kardesimde daha önce 2 tane vectra vardı sonra ötv zamanında gittik 2 tane 115 lik insignia aldık araba çok guzeldi çok hostu ama performansından memnun kalmadık onları satıp 2 tane insignia turbo aldık gelelim konunun başlığına neden insignia 2. ele düştü;
    115 lik insignialarımızda hiç bir sorun yasamadık sadece performans düşüklüğü vardı insignia kalitesiz yada sorunlu olsa gidip üstune bir sürü fark verip nbeden turbosunu alalım birde çok abartılıyor o sorunu bu sorunu varmış diye benim bazı arkadaslarımdada var insignia onlardada hiç problem duymadım dikkatt ediyorum bu sorunları devamölı konusanlarda insignia sahibi olmayanlar kulaktan duyma laflarla konusuyorlar bir arkadasımdada 115 lik var oda satabilirse turbosunu alacak gidip başka bir arac arastırdığı yok bizde arastırmadık
    sonuç olarak kimse aracında problem olduğu için satmıyor ilanlarada bakarsanız genellikle 115 likler o satanlarında bir kısmı gidiyor turbosunu alıyor belki opel turbosunu çıkarmasa kimse sikayetçi olmayacaktı aynen ben ve kardesim gibi ne zaman 180 beygirliği test ettik imkanımızda vardı arabalarımızı değiştirdik

• bence gayet normal.her arabanın olduğu gibi insignianında ikinci eli olacaktır tabi...Abarttıkları kadarda çok değil yani...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.