Şimdi Ara

İnsignia 1.6T Otomatik Alınır Mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
6.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kaçırmadım, aldım zaten. Sizin de aracınız hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Ben de Ayvalıklıyım. Sizin iş yeri Edremit'te mi?

Güre de, Akçay ile Altınoluk arasındayım :)
  • Hayırlı olsun aracınız, kazasız sürüşler

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun.

• İyi geceler. Araçla ilgili sorularım var. Zahmet olmazsa yanıtlamanızı rica ediyorum.

1. Aldığımda yağ kalitesi %80 yazıyordu ekranda. Şu an %78 oldu. Normal midir? Yüzde kaç olunca değişim gerekir?

2. İlk kez turbolu aracım oldu. Hareket etmeden ve stop etmeden biraz rölantide çalıştırmak gerekir mi?

3.98 oktan öneriyor kitapçığında. Siz yakıtı nereden alıyorsunuz? Performans yakıtı kullanıyor musunuz?

4. Sizde navigasyon var mı? 8 inçlik ekran var, o yok. Servis yazılımla falan bu işi yapar mı? Yaptırmaya değer mi?

5. Lastik basınç sensörü var mı? Uyarıyor mu?

6. Orta ekrana manuel saat yansıtanlar var. Ben beceremedim. Siz nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Çok sordum, affedin. Şimdiden teşekkürler. İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egelidost -- 28 Kasım 2016; 0:6:15 >
  • egelidost kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Foruma bu aralar pek girmiyorum geç gördüm kusura bakma :)

1. Yağ kalitesi yüzdesi aracı kullanım stili - trafik yoğunluğu ve km / zaman değerlerine göre değişiyor, ben pek takip etmiyorum ama kullanım şeklim aracı yormayacak şekildedir ve sıklıkla da mekanik/karoser bakımı yaparım; yağını ve filtrelerini 15.000km yerine hep 7500km de değiştirdim.

Arada kontrol amaçlı yağ çubuğunu kontrol edin bence bunun dışında fazladan yapılması gereken "olmazsa olmaz" birşey yok, ben turbo beslemeli araçlarımın yağ ve filtrelerini kendi isteğim doğrultusunda firmanın öngördüğü periyodik bakım süreçlerinden daha sık aralıklarla değişiyorum.

2. Araç gün içinde ilk kullanacağını zaman dikkat çektiği üzere yaklaşık 10 saniye boyunca yüksek bir devirde çalışmaya başlayıp sonra rölantisini düşürüyor ve bundan sonraki çalıştırmalarda çok daha çabuk ve marş alıp sessiz çalışıyor.

İlk çalıştırmada sadece rölantinin düşmesini bekleyip sonrasında motor ısınana kadar devri çok yükseltmemekte fayda var. Rölantide bekleme ise uzun denilebilecek süre yüksek performanslı kulanım sonrası 10-15sn bekleme gerektirebilir, sıradan sürüşler sonrasında çok da elzem bulmuyorum.

3. Araçlarımız için önerilen 98 oktan olsa da ülkemizde 98 oktana sahip benzin yok, kimi benzinler çinde kaydırıcı ve temizleyici ile 97 oktan olarak adlandırılıyorlar. Ben birkaç kez Würth ün oktan yükselticisini kullandım ancak kaydadeğer bir fark göremedim, gene bir defalık da Liqui Moly den performans arttırıcı denemiş ve çok memnun kalmıştım ancak çok detaylı test edemediğimi de belirtmeliyim; araç her zamankinden çok hızlı bir devirlenme isteği ve pedal tepkisine sahipti ancak bunların bir kısmını değişen hava şartları (sıcaklık ve özellikle nem) da sağlayabiliyor ve bu ürünü denediğimde aracı uzun yolda kullanıyordum, ticari alışverişimiz yüzünden genelde PO 95 oktan kullanıyorum ancak çok bariz olmasa da tamamen güvenilir bir Shell istasyonundan (ki bayiye göre yakıt kalitesinde en fazla değişkenlik de bu firmada maalesef) alınan yakıtların kullanım keyfinde biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

4. Ekranlarımız belki de araçlarımızın tek göründüğü gibi olmayan yönü; aracı alırken boşa navigasyonlu model almamam tavsiye edilmişti ancak sonrasında iddia edildiği gibi de sisteme navigasyon - yansıtma özelliği gelmedi, en azından o güzel ekran geri görüş kamerası desteği sunabilirdi ki, o da yok. Bilgi eğlence sistemlerine pek ilgim olmadığından film - klip vs hiç izlemedim bile. Yeni nesil akıllı telefonlarla sunulan Google navigasyon vs neyseki çoğu navigasyondan iyi ve kullanımı kolay.

5. Aracı 2014 mayısında almıştım, o aya kadar olan modellerde hatta test ettiğim modellerde sensör vardı ama bana gelen araçta sensör yoktu, kendi basınç ölçerlerim ve hava makinalarım olduğundan bunu pek dert etmedim ama olsa daha iyi elbet.

6. Sağ üst köşedeki dijital saate dokununca ortaya kocaman bir manuel saat açılıyor.

Cevapları okumak yorduysa ve buna rağmen yardımcı olamadıysam esas ben özür dilerim :)

İyi geceler.

• Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Önceki aracımda @panther, şimdiki aracımda siz çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Önceki aracımda @panther, şimdiki aracımda siz çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

Yanlış kişiyi işaretlemişsin ama benden kaçmaz, kulağım çınladı.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Hayır, doğru kişiyi işaretledim. Bir buçuk yıllık Cruze'umu satıp İnsignia'ya geçtim. Cruze konusunda forumun danışılacak ismi sizsiniz diye biliyorum.

•  İnsignia 1.6T Otomatik Alınır Mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

İnsignia 1.6T Otomatik Alınır Mı?

O zaman iyi denk getirdiniz. Harbiden kulak çınlaması olmuş.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.