Şimdi Ara

“İnsansız savaş uçağını 2023’ten önce uçuracağız” (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
8.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arkadaşta tam insansız savaş uçağı yapacak tip var derken dalga geçmiyor muydun aslanım? Sonra adamın kim olduğunu öğrendin. Lafı zengin olduğu için yapıyordura getirdin. Sonra adamın okuduğu okulları gördün, ben zekiliğine bir şey demiyorum dedin. Herkese soruyorsun sen ne yaptın, sen ne yaptın? Hadi ben sana soruyorum: Sen ne yaptın ULAN, mamak bebeliğinden başka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

1 chpli degilim

2 sezgin tanrikulu gibi serefsizlerle isim olmaz

3 insanlara iftira atmayi birak

4 senden daha milliyetci birisiyim suriyelilere karsi sessiz degilim

5 yapti helal olsun ama benim anlatmaya calistigin zengin olmayan biri iha yapmak istese yapamayacak maalesef ben bunu diyorum
    1-o zaman hdp? (yani daha kötüsü)
    2-Kimin yaptığı çok umurumda değil. Kılıçtaroğlunun damadı da bu sihaları yapsaydı yine sevinirdim. Şimdi bu sihaları damat yaptı damat yedi diyerek yerden yere vuruyorsan Sezgin gibilerinden ne farkın kalıyor?
    3-İnsanlara iftira atan sensin. Adamın sihaları yaptıktan sonra RTE ın damadı olduğunu bilmiyorsun. Yok sermaye bana verilse bende yapardım. Adam damat olduğu için o kadar paraya aldı vs vs. Bilip bilmeden konuşuyorsun.
    4-Suriyelilerin Türkiye de olmasını bende istemiyorum ama bunun konumuz ile sihalarla alakası yok. Milliyetçi isen damat ak parti tayip demezdin yapılan yeniliklere sevinirdin. Ben Ak partili olmadığım halde seviniyorum. Ak parti sonsuza kadar başta olmayacak. Bu yapılan işler Türkiye için yapılıyor.
    5-Türkiye de sen yeter ki yapmak iste araştırma yap Türkiye olarak para da verilir sermaye de. O yüzden haksız şekilde yargısız infaz yapıyorsunuz. Her şey parayla da olmuyor. Milyar dolarlık cirosu olan vestel bile siha yapamadı. Karayel gibi ihtiyacı karşılamayan bir iha yaptı. Her şey para değil.
    Bayraktar 2019 yılında Akıncı silahlı ihayı da yapacak. Dünyada eşi çok az. Biraz da vicdanlı olup yapılanları görebilseniz. Bu Bayraktar emin olun Tayyip Erdoğan ın damadı olmasa yine aynı şekilde eleştirilecekti.
    Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek çünkü.

• TAI, Aselsan, Vestel, Bayraktar ve diğer yan firmalar sayesinde İHA'lar konusunda iyi durumdayız. Daha da iyi olacağız.

Artık geçmişte başka ülkelerce üretilip 10'larca yıllık tecrübelerle bir noktaya taşınmış şeyleri sırf milli olacak diye üretmektense İHA gibi, elektirikli araçlar gibi geleceğe yönelik şeyler üretmemiz lazım. Sadece batarya/pil hücreleri işine bile odaklanılıp yeni bir şeyler geliştirilse ülke ekonomisine büyük katkısı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhun -- 11 Eylül 2018; 16:45:7 >
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Yanlis anlasilmak istemiyorum

hdpli komunist cocuklarindan olumune nefret ediyorum

Zaten ben sola komunizme karsi birisiyim nefret ediyorum

Sagciyim ben sag parti olan liberal demokrat partiyi destekliyorum o da secime giremiyor

Neyse siz haklisiniz o zaman uzatmayalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sagciyim ben sag parti olan liberal demokrat partiyi destekliyorum o da secime giremiyor

Eee o zaman problem ne? Afrinde ve doğuda çatır çatır pyd ve pkk lı öldüren bir aleti yapan adam Ha Recep Tayyip ERDOĞAN'ın damadı olmuş ha Kılıçtaroğlunun damadı olmuş ne fark eder.
    Diye diye dilimizde tüy bitti. Bu işler parayla olsaydı Kaç MİLYAR DOLARLIK şirket olan Vestel (zorlu grubunu araştır istersen. Bayraktar dan daha zengin ve köklü bir ailedir. Devletin desteği veya kayırması bile olsa zorlu grubu kadar para veremezsin kimseye) yapamadı ihayı?

• Hayırlısı

• Bu ülke savaşıp savaş bile kazansa bu istemezukçüleri mutlu edemezsin çünkü onlar öyle programlanmislar

• koministlikle o terörist veledlerinin alakası yok uyuzlar şimdide CHP'ye iftira atıp karalama yarışına girmişler hdp ile CHP'nin bir alakası yok... yobaz tayfasının favori iftirası oldu...
  • hayırelsabah kullanıcısına yanıt
    Niye o iyileştirmeler ve reformlar şimdi yapılmıyor? Seçimden sonra demeye bıkmadınız mı? Hani seçimden sonra ülke coşacaktı? Hep bir sonraki seçimden sonra mı? Bakalım ne yüzle oy isteyecekler yerel seçimde

• Seçimden 1 ay önce lütfen.

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=qhDy39w3Fs8
    Bakın bu videoda adam damat olduğu için mi bu günlere gelmişler yoksa kendileri para yatırıp kafa yorarak bu günlere gelmişler çok güzel anlatıyor. Bu video yu seyredin ondan sonra elinizi vicdanınıza koyun ve bana ilk attığınız yorumda dediklerinize halen inanıyor musunuz bana söyleyin tamam mı?

• Bu araçlar iyi güzel de caydırıcı büyük çaplı silahlarımız olur inşallah. İstediğin kadar araç yap sen ülkenin geleceği için suriye veya ırakta istediğin yere güvenliğin için giremiyosan burada ciddi eksikler vardır. Sınır güvenliğin yoksa burada ciddi problemler vardır. Bu alanlarda ds bişeyler yapılıyordur umarım. Duvar var demeyin. Önemli olan dışarda o duruma ihtimal vermicek bi güce sahip olmamız.

• ne gerek var. cübbeli diyor ya evliyalar kazanıyormuş saavaşı. heryere türbe yapsınlar savaş çıkınca bizi kurtarırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Seçimden 1 ay önce lütfen.
    Ne oldu seçim öncesi bu oyunlar oluyordu demek ki seçim sonrası da oluyormuş, yani sizin bildiğiniz aklınızdan geçenler gibi değilmiş gerçekler, bak kendi kendinizi ortaya çıkarıyorsunuz, bayat balık baştan kokar diye boşuna dememişler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuago

Askeri alan dev bir güç olmalarına rağmen ruslar gülmek yerine Bayraktar İHA nın kopyasını yapma ihtiyacı hissetmişler. Çünkü onlar akıllı. Bizdeki uber zeki muhalif kesim sırf inat uğruna bu başarıları görmezden geliyor. Sonra kimse Türkiye şimdiye dek neden bunları başaramadı diye sormasın. Sebebi yazılan yorumlardan gayet net anlaşılıyor. Neyse ki bunlardan kurtulduğumuz için Türkiye bugün bir yerlere gelebildi.

Foto efsane harbiden çakma Bayraktar.
    Sanıyorum tarihimizde ilk kez Ruslar bir ürünümüzün çakmasını yapmaya çalışmış.

• Yere indirmeyi de becerirsiniz umarım...
  • Şu anda bizdeki iha ve siha ları pilotlarımız kontrol ediyor, ama bu işler yaygınlaşırsa sanırım ileride bunları 13-17 yaş arası ergen gamer lar uçuracak. Belki 30 sene sonra savaş pilotu kavramı hayatında yerden havalanmamış insanların at sürdüğü bir alan olacak.
    Ha bu arada damattır, devletten ciddi paralar almışlardır, 1 e yapılabilecek işi 20 ye yapmışlardır (hükümetin diğer bütün ihalelerinde olduğu gibi) gerçekten daha yetenekli ve kapasiteli insanlar, firmalar sırf hükümetle aynı düşüncede değil diye kenara itilmiştir bunlara katılırım.
    Ama ortada bir ürün varsa ve bu ürün sahada elimizi güçlendiriyor ve yurtdışına bağımlılığımızı azaltıyorsa 1 mi 0 mı mantığıyla bakıp bunu ürettiğimiz için sevinirim. Yine bütün yorumlar futbol holiganı gibi futbol takımı tutar gibi yazılmış ne yazık ki.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.