Şimdi Ara

“İnsansız savaş uçağını 2023’ten önce uçuracağız” (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
8.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abd, insansız savaş uçağını, F35 lerin yerine hizmete alacak, sapla saman karışıyor. İnsansız uçak yaptım, bak kendi uçuyor değil olay, 200 milden füze atan F35 in karşısına çıkacak bir hava aracından bahsediyoruz, cirit füzesi atan iha ayrı konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdiği teslim tarihlerinden en az 3 ay önce bütün İHA'larını teslim etmiş Adam üretim bandına 1,5 ton mühimmat kapasiteye sahip olacak Akıncı İHA'yı koymuş, kabak gibi görünüyor, zırcahil "sesli güldüm" yazmış, dön de t*tona gül.

• Selçuk Bayraktar gerçekten çok vizyonlu ve dediğinide yapar. Adamı tanımayanlar gelmişler gülüyorlar sırf Erdoğan'ın damadı diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Helal be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 9 Ocak 2021; 22:15:30 >
  • dobrasam kullanıcısına yanıt
    Olur öyle şeyler. Haysiyet onur ve şeref olsa, gülmek yerine gururlanırdınız.
  • RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Ne özrünüz ne utanmanız bu ülkeye gerekmiyor sadece sussanız yeterli.
  • Arkadaşlar silahlı iha derken burada silah hep ya füze ya bomba oluyor. Neden mermi atan bir siha yapılmıyor ? Bir iki hedef görünce boşuna füze veya bomba israf olmamış olur hem. Iskaladığında da tekrar basarsın mermi bol..

• Dag da kafasina mam l yiyen hevallerin akrabalari konuyu basmis.

Ayrica İnsansiz ucak yapmak normal ucak yapmaktan daha kolay.

İletisim sorununu cozunce ortada insan olmayacagi icin mumkun olan en fazla g kuvvetine dayanacak ve bir insanli ucagin yapamayacagi cogu seyi yapacak bir urune ulasiyorsunuz.
    İlk insansiz ucaklarin İhalar gibi yer kontrollu daha sonrasi neslin ise tamamen yapay zeka ile calisacagi kesin.

Akli evveller savas ucaklarinin gelisimini engelleyen seyin insan oldugunu halen anlamamislar.

https://www.youtube.com/watch?v=5utIg6m4c0o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 11 Eylül 2018; 10:20:37 >
  • Sacma sapan konusma johni adam ise cok onceden basliyor ahmet yavuz pasa dan dinleyebilirsin, zaten zengin bir ailenin cocugu calismis cabalamis Allah razi olsun desen dilin mi kopacak..

• Baxa kullanıcısına yanıt
    İnsallah yapilir ve daha iyileride yapilir Allah calisana imkanlarini acar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Her isi ters giden adam

İha ne kardes ? Drone mu ? Yapam istersen bi tane drone ?

Alıntıları Göster
    iha ile dronu aynı sanan kişiler var, laf atmadan önce lütfen biraz araştırın.

http://vuhuv.com.tr/?q=drone+ile+iha+fark%C4%B1

ben size yardımcı olayım. Buradan başlayın . . .

• Bonba da atıyor mu?
  • Boş işler bunlar. Okuyup bu haberi heyecanlananın karnı açlıktan kafası basmıyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsfirtina kullanıcısına yanıt
    İHA larda menzil önemlidir. mermi ile atış yapmak alçak irtifa ve bol manevra gerektirir. ama at unut mantığı ile çalışan akıllı mühimmatlar kullanırsan yakıt sarfiyatın en aza iner.
  • Normal savaş uçağını yaptılar da insansızı kaldı...Ayrıca istihdam istihdam diyenlerin pilotlar işsiz kalsın diye böyle bir hayal kurması...
  • Arkadaşlar anlamadığınız bir nokta var.

Bugün insansız Tank yapmak da insansız Savaş Uçağı yapmak da insanlısını yapmaktan on kat daha kolay.

Neden ?

Tankların asıl görevi içerisindeki mürettebatı koruyarak hedefleri imha etmektir, zırhlarının bu denli kalın olmasının sebebi de ağır olmasının sebebi de budur. İçerisinde insan olmadığı anda yapması gereken görevi %50 azaltıyorsun zaten.

İnsansız tank veya savaş uçağı isabet aldığında en fazla bir kaç civata kaybetmiş olursunuz. Ondan dolayı bu cihazlar savunma amaçlı değil tamamen saldırı amaçlı yapılmaktadır.

Bugün bir F-35'in en maliyetli zahmetli ve teknoloji isteyen yerlerinden birisi pilot bölümüdür, pilotu yetiştirme maliyetini vs saymıyorum bile...
  • Demek ki 2028den once yapimina baslanmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: tostumm

Ben neden yapamayız sadece bir nedenini söyleyip gideyim. Bugünkü yöntemlerle insansız savaş araçları gecikmesiz şekilde uzaktan kontrol edilemiyor, kumanda merkeziyle araç arasındaki gecikme avcı uçaklarında o kadar hayati öneme sahip ki elimizdeki yöntemlerle insansız savaş aracı üretmek tam bir fiyasko olurdu. Bu yüzden gelişmiş ülkeler ve orduları kuantum dolanıklık teorisi üzerine çalışmalar yürütüyor, bu ilke üzerinden cihazlara komut verilip gecikmeyi sıfıra indirmeye çalıyorlar, sen uzaktan kumandalı araç kontrol eder gibi insansız jet fighter kontrol edersen counterdaki gibi daha ne olduğunu anlamadan anlına kurşunu yemiş, nalları dikmiş olursun. Yani bilim olmadan insansız savaş uçağı olmaz.
    İnsansız savaş uçakları uzaktan kumandayla kontrol edilmeyecek. Yapay zeka ile kendi başına çalışacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

Helal be
    Particilik gözünüzü bu kadar kör etmiş işte. Adam damat olmadan önce bayraktar ihaları sihaları yaptı. Vestel de milyar dolarlık sermaye vardı da ne oldu? Karayel gibi hiç bir ihtiyacı gidermeyen iha yaptı.
    Her fırsatta diyorum ak partili değilim ama sizin chp li bir damat çıksın böyle iha yapsın onlarda alsın teşviği. Sadece sermaye ile olmadığını vestel örneğinden görebilirsin. Hatta Bayraktar ın yaptığı siha yı rusya bile taklit etti. Biraz Ülkeniz ile gurur duymasını bilin!“İnsansız savaş uçağını 2023’ten önce uçuracağız”
    Öyle hiç bir şey yapmadan dert yapıp eleştirmek marifet değil. Üretim yapacaksın üretim.
    Bayraktar siha olmasaydı Afrinde binlerce şehit vermiştik şimdiye kadar.
    Herhalde Siha SEzgin TANRIKULU ile aynı kafadan değilsinizdir?
    Adamlar Akıncı ihayı da 2019'da uçuracaklar. Bu sınıfta ihası olan sadece 3-4 ülke var. Her şey sadece parayla olmuyor.
    Yunan sitelerine girdim geçen gün. Adamlar ışık yılı bizden öndeler diyorlardı. Bizim chp lilerden bile daha çok övüyorlar yapılan işleri.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.