Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

“İnsansız savaş uçağını 2023’ten önce uçuracağız”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
140
Cevap
0
Favori
7.640
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> “İnsansız savaş uçağını 2023’ten önce uçuracağız”
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1696 Mesaj

Bayraktar TB1 ve TB2 ile insansız hava araçları konusunda hem Türk Silahlı Kuvvetleri’nin elini güçlendiren hem de bu alanda ülkemizin önemli bir deneyim kazanmasına kapı aralayan Baykar Makina, şimdilerde kullanımda olan insansız hava araçlarını bir adım öteye taşıyacak yeni ürünler ortaya koymak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce 1.5 ton yük taşıyabilecek İHA’nın müjdesini veren Türk savunma sanayi şirketi cephesinden bugün gelen açıklamalarda büyük boyutlu yeni İHA’nın 2019 yılı içinde ilk uçuşunu gerçekleştireceğini vurguladı. Bundan daha da önemlisi ise İnsansız savaş uçağı konusu. Daha önce birçok kez dile gelmiş olsa da Selçuk Bayraktar’ın açıklamaları bir hayli ilgi uyandırıyor.

2023 öncesinde insansız savaş uçağının ilk uçuşunu gerçekleştireceğini belirten yönetici, söz konusu çalışmalara dair başka bir bilgi paylaşmış değil. TAI ana yükleniciliğinde çalışmaları sürdürülen milli muharip uçak konusunda birçok yerli savunma sanayi şirketinin katkı sağlayacağını biliyorduk ancak Haluk Bayraktar’ın bu açıklama ile Baykar Makina’nın insansız hava araçları konusundaki tecrübelerini milli muharip uçak projesine aktaracağı netlik kazanmış oldu. Dileriz ilerleyen günlerde merak edilen ve yanıt bekleyen birçok konuya da ışık tutulur.

|
    |

• iha yapamassınız diyenlerde gülüyordu. Sonra yapıldı. Tabi onlarda utanma,haysiyet ve şeref olmadığı için hiç yüzleri kızarmadı.

Askeri alan dev bir güç olmalarına rağmen ruslar gülmek yerine Bayraktar İHA nın kopyasını yapma ihtiyacı hissetmişler. Çünkü onlar akıllı. Bizdeki uber zeki muhalif kesim sırf inat uğruna bu başarıları görmezden geliyor. Sonra kimse Türkiye şimdiye dek neden bunları başaramadı diye sormasın. Sebebi yazılan yorumlardan gayet net anlaşılıyor. Neyse ki bunlardan kurtulduğumuz için Türkiye bugün bir yerlere gelebildi.

dobrasam d kullanıcısına yanıt
    @dobrasam demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Bu beğenmediğiniz adam SELÇUK BAYRAKTAR.

Devletin binlerce mühendisle yapamadığı ihalari sihaları bu çocuk 120 kişilik ekiple yaptı. Bugün tayyip dünyadaki 5 ülkeden biriyiz diyorsa bunu bu adama borçluyuz. Sihaları bu çocuk yaptı. İtü elektronik mezunu kendinizi amerikanın en iyi okulunda doktora yapmış.MIT de.

Türkiyenin en zeki adamı deseler şaşırmam. Bu adam yaparım diyorsa inanırım. Ama devlet anayasaya bile madde olarak koyarak yaparız deseler inanmam.

Aselsan falan diye övünür herkes ama Baykarın yanında hikaye. Daha doğrusu Selçuk Bayraktarın yanında. Tek kişilik ordu bu adam. İhalarla keklik gibi avlıyorsak hepsi bu adamın sayesinde. Devletin falan değil. Özel şirket.

Tayyip ülkenin en zeki adamını damat olarak almış. Berat falan hikaye bu çocuk bambaşka.

Sen bir tarafını büyütürken adam MIT'de havacılık ve uzay mühendisliği ile uğraşıyordu. Sen burda gevşek gevşek konuş diye dönmüyor o adamlar ülkelerine. Ateist diye kendini süper zeka sanıyor çek git madem desen yurtdışına gidicek donanımı yok gelip burda akıl veriyorlar.

Bu arada benzine ihtiyacı yok bunların.Yakıt olarak dua kullanıyor.Düşman topraklarında ateş gücü olarak dua torpilleri ile darma duman ediyor.

Siz gülmeye devam edin. Bu şirket kendini savunma sanayinde ispatlamış bir şirket. Siz inanmasanız da Savunma sanayi gelişmeye devam edecek. Her şeyi particiliğe vurmaktan vazgeçin. Savunma konusu particilikten daha önemli ulusal bir konudur. Bu kadar basite indirgemeyin.

Arabadan sonra tüm ümidim kırıldı görmeden asla inanmam bu işlere, seçim malzemesinden başka şey değil şuna benim için bunlar

• Binbaşı
    1143 Mesaj
    2023 te sahne bizim :)
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    bak uçuyor şuan
    |
    |
    İthalatı azaltacak şeyler görmek güzel ama önceliği yiyecek,içecek gibi en gerekli şeylerin üretimine önem verilmeli yoksa yiyecek ekmek bile bulamazken diğerlerinin bir anlamı kalmıyor.

Ülkede un bulunmaz hale gelmiş,fırıncılar zam kaçınılmaz diyor.
    Afedersiniz sesli güldüm 😶

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3910 Mesaj
    Ok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    752 Mesaj

iha yapamassınız diyenlerde gülüyordu. Sonra yapıldı. Tabi onlarda utanma,haysiyet ve şeref olmadığı için hiç yüzleri kızarmadı.
    dobrasam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben neden yapamayız sadece bir nedenini söyleyip gideyim. Bugünkü yöntemlerle insansız savaş araçları gecikmesiz şekilde uzaktan kontrol edilemiyor, kumanda merkeziyle araç arasındaki gecikme avcı uçaklarında o kadar hayati öneme sahip ki elimizdeki yöntemlerle insansız savaş aracı üretmek tam bir fiyasko olurdu. Bu yüzden gelişmiş ülkeler ve orduları kuantum dolanıklık teorisi üzerine çalışmalar yürütüyor, bu ilke üzerinden cihazlara komut verilip gecikmeyi sıfıra indirmeye çalıyorlar, sen uzaktan kumandalı araç kontrol eder gibi insansız jet fighter kontrol edersen counterdaki gibi daha ne olduğunu anlamadan anlına kurşunu yemiş, nalları dikmiş olursun. Yani bilim olmadan insansız savaş uçağı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 10 Eylül 2018; 20:34:4 >

Hoolywood'da böyle filmler var. küçük kabinlerde hava araçlarını kontrol eden bir askerin filmi vardır. Ethan Hawke başroldeydi. Eğer gerektiği kadar etkili değilse demek ki ABD Hollywood propagandasıyla bu konuda etkili olduğuna inandırmaya çalışıyor milleti.
    |
    |
    tostumm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cin gücüyle çalışan iha yapabilirmisin bana? :)
    |
    |
    hepsinerede kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.