Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

İnsansız Altay Tankı geliyor: Seri üretim süreci resmiyete döküldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fenakesim Daha Az
1 Kayıtlı Üye
82
Cevap
0
Favori
2.238
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> İnsansız Altay Tankı geliyor: Seri üretim süreci resmiyete döküldü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      301 Mesaj
      13 Kasım 2018 22:19:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Dostum çok boş konuşuyorsun ya. Tank en erken 18 ayda banttan çıkacak deniyor böyle seçim çalışması mı olur?

Yerli uçağımız göklerde tarzı bir haber olsa neyse anlarım veya şu milli otomobil konusu ama burada ete kemiğe bürünmüş iyi kötü bir tank var.

Mesala Akıncı İha'ya TEİ üretimi Pd220 motoru takılacak (Baykar Makinaya teslim edildi) şimdi böyle bir haber gelse yine seçim diye zıplayacaksınız.

Azıcık mantıklı olun lütfen. Alıntıları Göster
      Beni bilen bilir ben zıplamam gördüğümü yapılanı takdir ederim.Arabaymış,tankmış,uçan uçakmış en az 3 seçimin propogandası.Herkesi sıktı artık.
      |
      |

• Binbaşı
      1652 Mesaj
      14 Kasım 2018 00:34:41
      İnsansız tank insanlı tanktan çok çok çok daha kolay ve maliyetsiz olur arkadaşlar, hatta insansız tankı insanlı olandan önce görürsek şaşırmayın.

Neden ?

O koca ağır tankın o kadar ağır ve maliyetli olmasının nedeni içerisindeki mürettebatı koruma zorunluluğundandır..

İçeride korunması gereken bir personel olmadan ne binlerce beygirlik motorlara, ne onlarca santim zırhlara ne de aktif ve reaktif zırhlara gerek olmayacaktır.

Yapması gereken tek şey 120 mm topu dağ bayır, yaz kış her yere mobilize edebilecek bir makina yapılması...

350-500 beygirlik tır motorlarıyla bile çok rahat halledilebilecek bir görev olur bu. Kaldı ki silahlı insansız hava araçları konusunda gayet yetişmiş ekiplerimiz var, bunlar çok rahat bir şekilde insansız tankın yazılımını halledebilir...

Tek eksik var; uydu, kendi askeri uydularımızı yörüngeye oturtmadan üretilecek insansız tanklar savaş anında kocaman bir hurdaya dönüşebilir..
      |
      |

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      14 Kasım 2018 14:02:50
      reklamlar nedense sadece seçim zamanı çıkıyor... hepte saçma oluyor...
      |
      |

Reklamlar
millenicom;internet;servis
Paykasa
nice türkiye
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.