Şimdi Ara

İnsanlık Tarihinin Yaşadığı En Büyük Atılım Sizce Nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
3.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saksopat

Sanayi devriminden sonra en büyüğü 3 boyutlu yazıcı bence. İster telefon kılıfı, ister oyuncak, ister drone gövdesi olsun bor çok şeyi çok düşük maliyetle üretebilirsiniz.

Eger o kadar yakin zamana gelirseniz 3 boyutlu yazicidan cok cok önce radyo frekansları direk akım yerine alternatif akımın bulunması vesaire var.

3 boyutlu yazıcı internet olmasa ne zaman bulunurdu o da bir tartışma konusu

• Çimentonun icadı

• Reform rönesans hareketleri.Kilise baskısı kalkınca avrupa şahlandı.Günümüzde doğunun geride kalmasının en büyük sebebi bu

• Fayda açısından değil ama insanların karakteristik yapılarını epey bozduğunu düşünüyorum

Twitter.
  • bahran B kullanıcısına yanıt
    Bütün canlılarda ortak bir özellik. Bir buluş değil, bütün hayvanlar ortak üreme içgüdüsü ile doğar.

İnsan da bir hayvan olduğuna göre bu durumda öğrenilmiş bir şey ya da bir buluş olamaz

• Türkiye'yi hariç tutarsak internet diyebilirim.

• motorun icadıdır bence. buharlı, benzinli, elektrikli fark etmez. uzaklar yakın, zorlar kolay olmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: lezzetli çipetpett

Kenarları keskinleştirilmiş taş veya sopa. Yani ilk alet. Devamında mızraklar kılıçlar oklar insanlığın doğaya hükmetmesini sağladı. Ateş ise pastanın üstüne çilek olmuştur ancak hiçbir zaman tek başına bir atılım ilerleyiş olarak görülmemeli bence. Tamamlayıcı bir şey oldu ateş.

Ateşin evcilleştirilmesi, ısınma sorununun azalması, etlerin pişirilmesi, metallerin eritilip işlenmesi insanlığı inanılmaz derecede geliştirdi. Ateşin aletlerin geliştirilmesindeki rolü çok önemlidir ancak tarım toplumuna kadar olan süreçte avcılığa mecbur olan insanoğlunun en büyük atılımı av aletleridir.

Bulamadığın eti pişiremezsin. Et olmadan beslenip popülasyonunu büyütemezsin. Büyütemediğin popülasyonunun soğuk bölgelere yayılması da mümkün olmaz. Ateşin ana iki görevi de besin bulmaya bağlı. Besin yoksa ateş bir işe yaramaz. Yeterince besinin varsa ateş çok işine yarar.

böyle devam edersem ateşe küfür etmeye başlayacağım :).

Ateşe küfür etmeyelim lütfen. ... Ateşin kıymetini tüp bitince daha iyi anlamış oldum..

Elağktürüikli ocağı açtım, bekleki ısınsın yumurta, ateş değerli birşey,, fakat çay için elektrik daha iyi ,, öyle işte ... Allah kimseye iç yangını vermesin ..

• Çok yeni olsa da bence İNTERNET.

• Nasil becerdilerse binlerce yillik insanlik tarihinde son 200 senede yapilan atilimin muazzam olmasi.

Kar topu etkisimi dersiniz bilmem ama insanlik tarihine bakinca anlamsiz ve sacma bir ziplama goruyorum.

Bu ziplama hollywood filmlerindeki gibi uzakli irkin yardimiyla yapildi deseler cidden daha mantikli olur.

İnsan oglunun gelisiminin zirve yaptigi son 200 senede ile oncesi tamamen farkli bir kulvarda.

Bana gore

Binlerce yillik kisim insanin 9 aylik hamilelik suresi ile aciklanabilir..

Dunya ayni dunya iken son 200 senede insan, ayni insan degil.

Degil ki ziplama olustu.

• Sovyetler birliginin kurulması , komünist (aşırı sol) yönetim şekli ile Baltıklarda faşizmin yenilmiş olması.Stalin gibi bir liderin 30 sene boyunca 15 ülkeyi 200 yıl ileri taşımış olması. Bundan daha büyük bir atılım olmadı dünyada.

• fransiz devrimi

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Nasil becerdilerse binlerce yillik insanlik tarihinde son 200 senede yapilan atilimin muazzam olmasi.

Kar topu etkisimi dersiniz bilmem ama insanlik tarihine bakinca anlamsiz ve sacma bir ziplama goruyorum.

Bu ziplama hollywood filmlerindeki gibi uzakli irkin yardimiyla yapildi deseler cidden daha mantikli olur.

İnsan oglunun gelisiminin zirve yaptigi son 200 senede ile oncesi tamamen farkli bir kulvarda.

Bana gore

Binlerce yillik kisim insanin 9 aylik hamilelik suresi ile aciklanabilir..

Dunya ayni dunya iken son 200 senede insan, ayni insan degil.

Degil ki ziplama olustu.

ondan öncesinde bilgide sistematiklik yoktu da ondan. adamlar ciddi ciddi okunup üflenerek dövülen çeliğin daha dayanıklı olacağına inanıyorlarmış mesela. bir düzen bir ilke yok bam bam yapılıyormuş her iş. yavaş yavaş teknikler bilimselleştikçe hız artmış, hız arrtıkça sistematikleşilmiş. her şey kafada başlamış kafalar aydınlık olsa 500 yıl önceden başlardı bu süreç

• Anayurt Oteli kullanıcısına yanıt
    Hahahahah

• Ak Partinin iktidar olması

• iphone a led bildirim ışığının gelmesi.. Pardon o gelmedi demi daha, işte o da 2. evrim olacak yazıyorum buraya.

• Sırasıyla;
    Ateş
    Buğday
    Kalay (İlk uluslararası ticarete sebebiyet vermiş ve dünya ticaretinde büyük önem arzu eder.)
    Demir (Demir özellikle koca bir çağın başlamasına neden oldu. Büyük buluşlardan birisidir Savaşlara çok ciddi yön verdi. Sanayileşmeyede büyük payı vardır Buhardan önce.)
    Barut

Mankind belgeselini izleyin, cevabı size zaten veriyor hocam.
  • Bence en buyuk Atilim Motor Teknolojisidir.. Ve uretilmesidir..

• Adem ve havvanin çocuk yapmasi. Onlar atilmasaydi şu an yoktuk. Daha ötesi yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.