Şimdi Ara

INSANLIGIN COGALISI (Yaratılışı) İlk İnsan Hz Adem ve Havva (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
0
Favori
22.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bak burada 3 görüş var işte.Birisi bunların allahın yarattığını savunur diğeri ise bunların kendinden oluştuğunu (İslamdaki allah inancı gibi) bizim bu yüzden çeşitli inanç sistemleri oluşturduğumuzu söyler.

3.'sü ise tanırını sadece evrenin oluşumunu sağladığı (Ana elementler vs vs) ve geri kalanın tamamen rastlantısal olarak meydane geldiğini belirtir.

Yukarıdaki açıklamalarınız dediğim gibi tamamen dayanağı olmayan inanmayan birine anlam ifade etmeyen açıklamalar.
    Sizinkilerde bana anlama vermiyor.Yani inanan birni tatmin etmiyor ne yapmalıyız ?
    Sıradan cevap vermeyi bırakalım lütfen

1-Kainat nasıl yaratıldı ?
    2-Yıldızları- gezegenleri kim dikti ?
    3-Güneşi kim yukarı irtibatladı?
    4-HERŞEYİN SEBEBİ VARSA SEBEBİN SEBEBİ NE

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?
    Madem mevcut olan gaz ise bu gazın ana kaynağı nasıl tekemmül etti?

cevap bekliyorum
    quote:

bunların kendinden oluştuğunu
    Bunu açıklarmısınız? Benim aklım almıyor birşey nasıl kendi kendine oluşur?

Önce bunları bir araştır istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KARDELEN_ -- 20 Ağustos 2008; 13:18:22 >

• Açıklamalarım ön yargılı olduğunuz için tatmin etmiyor sizi.Daha detaylı anlatmam için 15 sayfa yazı yazmam gerek buraya.Ya da boğaziçi fizik bölümüne gidin size tatmin edici bir açıklama yaparlar.

Allah'ın kendiliğinden oluştuğu mantıklı geliyorsa evrenin kendinden oluştuğu iddia'sı neden mantıklı gelmiyor???

Bazı kalıplar içinde yeni şeylere açık olmadan tartışıyorsunuz.Bu tartışmanın bu yüzden sonucu yok.Bütün muhabbetimiz eninde sonuda sizin yüzünüzden dini kitaba dayanıyor ve bu beraberinde sadece sabit fikirliği getiriyor.Üzgünüm ama sizin gerçeğiniz bu (Bakış açısı olarak)
  • Din dogmadır, sorgulanamaz.

Sorgunun, araştırmanın olmadığı bir yerde; çıkıpta böyle derin bir konuyu bilimsel olarak ele almak mantıksızdır.

Yukarıdada gördüğünüz gibi, adam 2-3 ayet koyuyor; "budur, daha fazla kurcalamaya gerek yok" diyor..

Bu tip adamla hiçbirşey tartışamazsın çünkü boşa olur. Düşünceleri basit sebeplendirmelerde dogmadır! Ne kadar anlatırsan anlat istersen bilimsel olarak çatır çatır ispat et yinede şartlanılmış cehalete laf anlatamazsın.

---

Kardeşin kardeşle sevişmesi... Ne kadar iğrenç ve utanç verici bir durum değil mi?
    Ahlaki boyutunu geçtik (hani ahlak kavramı zaman içerisinde değişmiştir belki); bilimsel açıdanda bu nesillerin sürebilirliliği yoktur. Keza gün gelecek genler bozulmaktan öte, silinmeye gidecektir. Garip mutasyonist yaratıklar çıkacaktır ortaya.

---

Hepsini geçtik.. Dünyada bugün hakim dinler olan 3 büyük dinin yöneticileri (din yöneticisi neyse artık?!) ve ellerinin altındaki trilyonlarca dolar (evet, trilyonlar) güç varken çıkıpta Evrim Teorisi yada buna benzer bir yaklaşım BiLiMSEL OLARAK ispatlansa bile ne yapar ne ederler; bunun duyulmasını önlerler. Çünkü yaratılışın ilahi bir boyutu olmadığı öğrenildiği anda dinlere olan güven yokolacak, milyarlarca insan belkide hayatlarında ilkkez "Acaba?" diye soracak ve devamında deneylenebilir gerçeği gördüklerinden DiN kavramından uzaklaşacaktır.. Sizce akıllı din yöneticileri ellerindeki trilyonlarca doların uçup gitmesine ve yüksek mevkii ve prestijdeki yaşamlarının biranda tükenmesine izin verirler mi?..

Hiç sanmıyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: Wristcutter

Açıklamalarım ön yargılı olduğunuz için tatmin etmiyor sizi.Daha detaylı anlatmam için 15 sayfa yazı yazmam gerek buraya.Ya da boğaziçi fizik bölümüne gidin size tatmin edici bir açıklama yaparlar.

Allah'ın kendiliğinden oluştuğu mantıklı geliyorsa evrenin kendinden oluştuğu iddia'sı neden mantıklı gelmiyor???

Bazı kalıplar içinde yeni şeylere açık olmadan tartışıyorsunuz.Bu tartışmanın bu yüzden sonucu yok.Bütün muhabbetimiz eninde sonuda sizin yüzünüzden dini kitaba dayanıyor ve bu beraberinde sadece sabit fikirliği getiriyor.Üzgünüm ama sizin gerçeğiniz bu (Bakış açısı olarak)

Sizde önyargılı olduğunuz için bizim yorumlarımızda sizi tatmin etmiyor

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?

cevap bekliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Arkadaslar körükörüne inanmaktan vazgecin.. Bende bir yaratıcı olduguna inananlardanım.. Ama yaratıcı bile birkonuyu körükörüne saplanıp kalmamızı istemezdi heralde.. Dünyanın başına gelen en büyük derttir bu.. Araştırmadan kabullenmek.. Abisinin herzaman doğruyu yaptığını sanıp onu takip eden kardeş kılığına girmek.. Lütfen biraz daha gözden geçirelim kararlarımızı, ki insanlığı bugüne getiren tek şey sorgulamaktır..

bencede çoğu insan tek bir kitap sayfa karıştırmadan körü körüne inanıyor..
    eğer körü körüne inanmamızı isteseydi yüce yaratan indirdiği Kuran-ı Kerim' in ilk ayeti olan Alak suresinde "oku" demezdi..

zaten okuyup araştırma yapınca Kuran-ı Kerim' in ayetleri daha net anlaşılabiliyor..mesela bir ayette evrenin durmadığı ve belli bir yöne doğru savrulduğunu söyler M.S 550 li yıllarda dikkatinizi çekerim..ve günümüzdeki bilim de evrenin durmadığını ve belli bir yöne aktığını doğrulamıştır..
    ve yine Kuran-ı Kerim insanın ana rahmindeki 3 evreden bahseder M.S 550 li yıllarda yine dikkatinizi çekerim..ve bilim insanın ana rahminde gerçekten 3 bölüm halinde korunduğunu ortaya koymuştur..

yanlış anlamayın ben bunları inanmayanlar inansın diye yazmadım..yazmamda..isteyen inanır isteyen inanmaz..
    sadece körü körünen inanmayıp araştırma yaparak yüce yaratıcının varlığını bu şekilde daha net anlarızki yüce yaratıcı da zaten bunu istediği için "oku" demiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 20 Ağustos 2008; 13:40:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: _KARDELEN_

quote:

Açıklamalarım ön yargılı olduğunuz için tatmin etmiyor sizi.Daha detaylı anlatmam için 15 sayfa yazı yazmam gerek buraya.Ya da boğaziçi fizik bölümüne gidin size tatmin edici bir açıklama yaparlar.

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?

cevap bekliyorum

Arkadaşım git boğaziçine kütüphanedeki bu konu ile ilgili kitapları bul oku...

Bana ayetlerle düşüncelerinizi kanıtlamaya çalışıyorsunuz bu başlıkta.Ayetlerin bilimsel hiçbir geçerliliği yok gözümde.Benden kanıt istemeden önce kendi düşüncelerinizi kanıtlayın bir zahmet.

soho; dini kitaplarla ilgili çok fazla iddia var.Bunların başında ise dünyada olan büyük bir tufan öncesi çok daha gelişmiş bir ırkın kalıntılarından yazılmış olabileceği iddiası geliyor.

Hiçbir şey net değil.Bu yüzden körü körüne bağlanmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 20 Ağustos 2008; 13:43:55 >

• quote:

quote:

quote:

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?

cevap bekliyorum

Arkadaşım git boğaziçine kütüphanedeki bu konu ile ilgili kitapları bul oku...

Bana ayetlerle düşüncelerinizi kanıtlamaya çalışıyorsunuz bu başlıkta.Ayetlerin bilimsel hiçbir geçerliliği yok gözümde.Benden kanıt istemeden önce kendi düşüncelerinizi kanıtlayın bir zahmet.

soho; dini kitaplarla ilgili çok fazla iddia var.Bunların başında ise dünyada olan büyük bir tufan öncesi çok daha gelişmiş bir ırkın kalıntılarından yazılmış olabileceği iddiası geliyor.

Hiçbir şey net değil.Bu yüzden körü körüne bağlanmamak gerek.

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?

cevap bekliyorum

Neden zorunuza gidiyor?Bu celal nedir?Bura konu açana neden " git boğaziçine kütüphanedeki bu konu ile ilgili kitapları bul oku" demiyorsun?Madem paylaşmak var buyrun

Sizde öyle herşeye neden körü körüne inanıyorsunuz?Madem herşeyi birşeye bağlamamak gerekiyor buyrun açıklayın o zaman

quote:

mesela bir ayette evrenin durmadığı ve belli bir yöne doğru savrulduğunu söyler M.S 550 li yıllarda dikkatinizi çekerim..ve günümüzdeki bilim de evrenin durmadığını ve belli bir yöne aktığını doğrulamıştır..
    Milattan önce XXX ilim-bilim - teknoloji mi vardıda bunlar ortaya atıldı?

" Ey insanlar, (size) bir örnek verildi şimdi onu dinleyin. Sizin Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız -hepsi biraraya gelseler dahi- gerçekten bir sinek dahi yaratamazlar...
    Onlar, Allah'ın kadrini hakkıyla takdir etmediler. Şüphesiz Allah, güç sahibidir, azizdir. "
    (Hac Suresi, 73-74)
    Şimdi söyleyin bakalım yukarıda büyük puntolarla yazılan YARATMAZLAR,ibaresi ne anlam ifade ediyor.1500 sene önce bunu söyleyen kişi nasıl HODRİ MEYDAN dercesine konuşabiliyor?HAŞA VE KELLA

Düşünüp anlamanız dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KARDELEN_ -- 20 Ağustos 2008; 13:53:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: akın48

Veya 600 bin yıldan fazla olan insanlık tarihinde, insanın Adem'le birlikte yani yalnızca 7500-10 bin yıl önce yaratılmış olduğu yalanını söyleyecek. Bu da yetmedi, Adem'in yaratılışından 2250 yıl sonra bir imalat hatası yaptığını anlayacak ve insanları toptan helak edip, Nuh'tan tekrar türetecek!

Bahsettiğiniz bilgiler Kuraı Keirmin değil Kitab -ı Mukaddesin söylemleridir, onun sahihliği zaten kabullenilemez.
  • Bilimsel hiçbir geçerliliğiniz yok.Üzgünüm ama yazdıklarının bana hiçbir şey katmadı.(Fizik konusunda)

BANA AYETLERLE DEĞİL VERİLER VE BİLİMSEL DAYANAKLAR İLE KONUŞUN.BÖLÜMÜN BAŞINDA BİLİM İBARESİ VAR.
  • quote:

Bilimsel hiçbir geçerliliğiniz yok.Üzgünüm ama yazdıklarının bana hiçbir şey katmadı.(Fizik konusunda)

BANA AYETLERLE DEĞİL VERİLER VE BİLİMSEL DAYANAKLAR İLE KONUŞUN.BÖLÜMÜN BAŞINDA BİLİM İBARESİ VAR.

Tamam sana katılıyorum.Aşağıdaki sorulara BİLİMSEL DAYANAKLARA DAYANARAK cevap bekliyorum

Yeni sorular
    Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?

• Wristcutterbence herşey gayet net ve açık..

ben daha öncede dedim, benim bi müddet boş geçirdiğim bir kaç ay oldu..

bu süre zarfında bu konulara acaip ilgi duydum ve hala ilgi duyuyorum..ve Kuran-ı Kerim in Allah tarafından indirildiğine dair hiçbir şüphem bile yok..çünkü yukarıda yazdığım kanıtlar gibi daha birçok konu var ama burda yazmayacağım..çünkü yazınca bazı arakdaşların amacı burda dalga geçmek olduğunu da düşünüyorum..ve bu güzel dinin ayağa düşmesini istemiyorum..
    gerçekten merak ediyorosanız gidin okuyun bi ton kitap var bu mucizelerle ilgili..gerçekten merak eden okumak isteyen gider okur..

yani ben sizin sorduğunuz Allah varsa peki onu kim yarattı gibi sorular bana hiç çekici ve ilginç gelmiyor çünkü o aşamayı aştığımı düşünüyorum..

ama ayrıca sizin bu konuları pek araştırmadığınızı da düşünüyorum, eğer araştırsaydınız böyle sorular değilde mesela;

1 - ) kutuplardaki müslümanlar nasıl oruç tutacak? namaz kılacak ?
    2 - ) Müslümanların kazandığı uhud savaşından hemen sonraki ayette savaşın Allah yardım ettiği için kazanıldığını ama malüp olunan hendek savaşından sonra neden ayet inmediğini

falan sorsaydınız sizin gerçekten bu konulara ilgi duyduğunuzu düşünürdüm..

bu arada yukarıdaki sorularıma cevap verebilecekler varsa pm atabilir..benim bulduğum cevaplar var ama tam net değil..cevabını bilen varsa burdan yazmazsa pm yollarsa sevinirim..

• quote:

Orjinalden alıntı: soho

Wristcutterbence herşey gayet net ve açık..

bu süre zarfında bu konulara acaip ilgi duydum ve hala ilgi duyuyorum..ve Kuran-ı Kerim in Allah tarafından indirildiğine dair hiçbir şüphem bile yok..çünkü yukarıda yazdığım kanıtlar gibi daha birçok konu var ama burda yazmayacağım..çünkü yazınca bazı arakdaşların amacı burda dalga geçmek olduğunu da düşünüyorum..ve bu güzel dinin ayağa düşmesini istemiyorum..
    gerçekten merak ediyorosanız gidin okuyun bi ton kitap var bu mucizelerle ilgili..gerçekten merak eden okumak isteyen gider okur..

yani ben sizin sorduğunuz Allah varsa peki onu kim yarattı gibi sorular bana hiç çekici ve ilginç gelmiyor çünkü o aşamayı aştığımı düşünüyorum..

ama ayrıca sizin bu konuları pek araştırmadığınızı da düşünüyorum, eğer araştırsaydınız böyle sorular değilde mesela;

2 - ) Müslümanların kazandığı uhud savaşından hemen sonraki ayette savaşın Allah yardım ettiği için kazanıldığını ama malüp olunan hendek savaşından sonra neden ayet inmediğini

bu arada yukarıdaki sorularıma cevap verebilecekler varsa pm atabilir..benim bulduğum cevaplar var ama tam net değil..cevabını bilen varsa burdan yazmazsa pm yollarsa sevinirim..

Ben Allah varsa onu kim yarattı demedim?Allah yoktan varolabiliyorsa evren neden böyle olamaz şeklinde çok mantıklı bir soru sordum.Hala cevap aldığım felanda yok.

Yukarıdaki son parafımı okuyun.Herşeye körü körüne bağlanmayın demişsiniz bende kuranı sorgulamanız için bir şey attım önünüze...

Aşama, seviye muhabbetleri forumda iyice sıkmaya başladı.

• Aramızda "AŞMIŞ" arkadaşların olması ne güzel.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: soho

Wristcutterbence herşey gayet net ve açık..

Ben Allah varsa onu kim yarattı demedim?Allah yoktan varolabiliyorsa evren neden böyle olamaz şeklinde çok mantıklı bir soru sordum.Hala cevap aldığım felanda yok.

Yukarıdaki son parafımı okuyun.Herşeye körü körüne bağlanmayın demişsiniz bende kuranı sorgulamanız için bir şey attım önünüze...

Aşama, seviye muhabbetleri forumda iyice sıkmaya başladı.

Allah yoktan varolması diye bişi yok..dolayısı ile soru baştan yanlış..

bu arada beni böyle muhabbetlere çekmeyin, isteyen inanır isteyen inanmaz..
    pm atarsanız daha güzel tartışabiliriz gerçekten örnekteki dalga geçme pozisyonları haricinde -tartışmak isteyenler varsa tabi..

• Yanlış bir kullanım var doğru.

Allahın'ın başlangıcı ve sonu yoksa evren neden böyle olmasın?

(Şimdi birisi evren bigbang ile başladı felan demesin bende hemen ondan önce ne olduğunu biliyor musun sorusunu sorarım çünkü)

Edit:Sonuç olarak siz bana ayetlerle birşey kanıtlayamazsınız ama ben verilerle belli bir yere kadar kanıtlarım.Daha mesaj felan yazmayacağım.Bu saçma konunun uzaması anlamsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 20 Ağustos 2008; 14:14:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

@akın48, madem kuran da sonradan insanlar tarafından yazılan bir kitaptı; şu an aklıma gelen cebelitarık boğazındaki iki deniz suyunun karışmaması olayı geliyor.
    Bu olayı o zamanın insanları nasıl biliyorlardı?
    Ayrıca kuranda sanırım DNA'da geçiyordu, bilen arkadaşlar daha iyi açıklarlar.
    Yine o zamanın insanları bunu nereden biliyorlardı?

Furkân Sûresi

53 - O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

Bu ayet ve bunun türevi 2 ayete( sadece iki denizi salıveren ama birbirine karıştırmayan diye geçiyor diğer ayetlerde) bakarak bu üsttde yazanları diyorsan eğer tek bir sorum var.Hangi denizin suyu tatlı oluyor ?

' O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihdir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.' Ali-imran 7. ayet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskolnikov -- 20 Ağustos 2008; 14:37:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28

Sayın EngineerInDefenceInd:
    Benim önümde Kuran gibi muhteşem bir mucize dururken neden başka bir kaynağa ihtiyacım olsunki.

Sizinle beraber yaradılış tartışması yapıyoruz.Siz gazın patlamasıyla oluştuğumuzu söylüyorsunuz ben Yaratıcı tarafından yaratıldığımızı.Siz gazda düğümlenip kalırken,gaz bulutundan önce ne vardı desem'' başka gaz bulutu'' ondan önce ne vardı desem ''bi başka gaz bulutu'' diye kısır döngüde kendinizi yada inandığınız şeyi anlatmaya çalışırken ben önümdeki kaynakla bütün insanlık tarihinden örneklerle yaratılışın en ince detayını size anlatarak-ki bir insanın oluşmasıda tıp biliminde, Kurandaki gibidir- örneklemeler, yorumlar yapıyorum.İnsan topraktan gelmiştir diyorum ve insan vücüdunda topraktaki bir çok elementi görüyorum(demir,çinko, vs).Siz insan vücudunu ilk patlamaya göre olasılığa bağlarken ben ''yukarıya çıkan her cisim aşağıya düşer'' mantığına ters olan kanın aşağıdan yukarıya nasıl gittiğini(sizin olasılığınız yer çekimi kanunun tam zıttını oluşturabilecek kadar kursuz bir varlık yaratıyor ha,bırakın ya),insan vücundaki her bir kılcalın bile kusursuz yaratıldığını ve bunun olasılıkla olamayacağını söylüyorum.Çünkü sizin inanışınız gaz patlaması ve olasılık üzerine.Oysaki ben olasılıktan behsetmiyorum kesinlik arz eden şeyleri dile getiriyorum ve cümlelerimin hemen hemen hepsinde kesinlik kullanıyorum(Kuran-ı Kerimden örnekleme yaparken,yada alıntı yaparken)
    Benim başka bir kaynağa neden ihtiyacım olsunki.

FUSSİLET SÛRESİ
    9.

De ki: “Siz mi yeri iki günde (iki evrede) yaratanı inkâr ediyor ve O’na ortaklar koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.”
    10.

O, dört gün içinde (dört evrede), yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.
    11.

Sonra duman halinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.
    NÂZİ'ÂT SÛRESİ
    27.

(Ey inkarcılar!) Sizi yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı? Onu Allah kurmuştur.
    28.

Onu yükseltmiş ve ona düzen ve âhenk vermiştir.
    29.

O göğün gecesini karanlık yaptı, ışığını da çıkardı.
    30.

Ardından yeri düzenleyip döşedi.
    31.

Ondan suyunu ve merasını çıkardı.
    32.

Dağları sağlam bir şekilde yerleştirdi.
    33.

Bunları sizin için ve hayvanlarınız için bir yarar kaynağı yaptı.

Yorumsuz

• quote:

Yanlış bir kullanım var doğru.

Allahın'ın başlangıcı ve sonu yoksa evren neden böyle olmasın?

(Şimdi birisi evren bigbang ile başladı felan demesin bende hemen ondan önce ne olduğunu biliyor musun sorusunu sorarım çünkü)

Edit:Sonuç olarak siz bana ayetlerle birşey kanıtlayamazsınız ama ben verilerle belli bir yere kadar kanıtlarım.Daha mesaj felan yazmayacağım.Bu saçma konunun uzaması anlamsız.

Kardeş sorularıma nedense cevap veremiyorsun.Üzülüyorum ben sizden cevp beklerken siz neler yapıyorsunuz.
    Şimdi dostum yıldızların oluşumu hakkında birkaç link vermişsin vebende onu okudum aklıma takılan yerler oldu.Benim şu sorularımıda cevaplarmısın

Gaz bulutu nasıl oluştu?
    Soğuma kavramı nedir?
    Madem mevcut olan gaz ise bu gazın ana kaynağı nasıl oluştu?

Aşağıdaki sorulara BİLİMSEL DAYANAKLARA DAYANARAK cevap bekliyorum

quote:

Furkân Sûresi

53 - O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.
    Arkadaş haklı

acaba 1500 yıl öncesine ait birisi nasıl olurda bunu bilebilir?Haşa

• quote:

İman Nedir..?
    İnsan Aklının Bu Muhteşem Varlık Aleminin Karşısında Hayrete Düşmemesi İmkan Haricidir.

...

quote:

Kopyala , yapıştır cevaplar yazmayın şuraya.Eminim tamamını siz bile okumuyorsunuz.

Aynı şeyleri yazacaktım ama gerek kalmamış zaten , üstüne eklemek istediğim tek şey kendi akılları yetse zaten bu tartışmaların gereği olmayacak hayatları kopyala yapıştır bu insanların burada yaptıkları normal karşılanabilir
  • quote:

EngineerInDefenceInd

Wristcutter
    Sorularıma cevap bekliyorum

ayrıca bakın sizi küçümsemek için değilde sadece internette şimdi denk geldi sayfayı açıncada bu çıktı

Genç bir delikanli senelerce yurt disinda okuduktan sonra vatanina ateist olarak geri döner Üç sorusuna hiç kimse cevap veremediginden dolayi moreli bozuktur. Ebeveyni ogullarina yardim etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasina götürürler. Hoca ve delikanlinin arasinda geçen dialog söyle devam eder:-

delikanli: kimsin sen? Sorularima cevap verebilecekmisin?
    -hoca: Allah'in bir kuluym ve Onun izniyle sorularina cevap verebilecegim.
    -delikanli: emin misin? Profesörler bile cevap veremedi bana.
    -hoca: Allah'in izniyle cevap vermeye çalisirim
    -delikanli: 3 sorum var
    1. Allah yasiyormu? Öyle ise, seklini bana göster
    2. Takdir (kader) nedir?
    3. Eger seytan ate$ten yaratildiysa neden cehenneme yollaniyor, cehennemde ates dolu degilmi? Ates atesi nasil yaksin? Tanri bunu düsünemedimi?

Bu arada, aniden bizim hocamiz delikanlinin basi üzerinde bir saksi kirar.

Delikanli cani yana yana sorar; Neden sinirlendinki?

-hoca: Sinirlenmedim. Bu benim üç soruna bir cevabim der.
    -delikanli: hiç bir sey anlamadim.
    -hoca: nasil hissetin kendini saksiyi basinda kirinca?
    -delikanli: tabii ki, fena bir aci hissetim.
    -hoca: yani, acinin varligina inaniyor musun?
    -delikanli: evet
    -hoca: bana bu acinin seklini göster o zaman!
    -delikanli: gösteremem.
    -hoca: bu benim ilk cevabim. Herkes Allah'in varligini hisseder ama Allah'i göremez.
    -hoca: dün gece rüyanda benim basina saksi kirdigimi gördün mü?
    -delikanli: hayir.
    -hoca: bugün böyle birsey ile karsilasacagini hiç düsündün mü? Aklindan geçti mi?
    -delikanli: hayir
    -hoca: bu iste takdir'dir (kader).
    -hoca: biz neyden yaratildik? Topraktan yaratilmis degilmiyiz?
    -delikanli: evet böyle denir.
    -hoca: Ee o zaman? Saksida topraktan yapilmadimi? Allah isterse atesten yaratilan seytani atesin içinde cezalandiramaz mi?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.