Şimdi Ara

INSANLIGIN COGALISI (Yaratılışı) İlk İnsan Hz Adem ve Havva (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
0
Favori
22.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mutu07

Aslında arastırma turk kaynaklara ve cesitli sitelere hep farklı birsekilde aktarılmıs.. Arastırma sonucu ortaya cıkan sonuc sudur aslında..

Ilk erkek denilen kisi ki kendisi yaklasık 60 ile 90.000 yıl once yasamıstır..Aslında ilk erkek degildir.. Zira arastırmada da goruldugu gibi kendisinden once ortaya cıkan ilk kadın denilen (havva) kisi yaklasık olarak 200.000 yıl once yasamıstır.. Yani aslında farklı zamanlara aitler..

Bu durumda hem dini hem de bilimsel kaynaklara da aykırı bir durum ortaya cıkar ve Havva Ademden once yaratılmıs olurdu.. Ki aralarında yaklasık 50 100.000 yıllık bir fark var.. Bu durumda Havva denilen ilk kadın Ademden 50 100.000 yıl once yasamıstır peki Adem nasıl olusmustur..

Tum bu arastırmalar kesin ve bilimsel arastırmalara dayanmaktadır..

Aslında arastırmanın sonucu cok daha farklıdır ama bu cesitli kaynaklarca cokca carpıtılmıs..

---------Arastırmaya gore ilk erkek (adem) denilen kisi aslında kendi cagında (60-90.000 yıl once) yasayan erkeklere nazaran soyunu bugune kadar devam ettirebilmis bir kisidir.. Yani diger erkeklerinde erkek cocukları oluyordu ama hastalık sonucu ya da o dogan erkeklerin cocukları olmaması sonucu soylarını devam ettiremediler.. Ya da bir sure savaslarda ya da kırımlardan oturu yokoldular..

Aslında bu arastırmayı padisahlık sistemine benzetebiliriz, ki eger bir padisahın cocugu olmasaydı soyu tukenirdi.. Turk adetlerinde de boyledir cocuk soyun devamını saglar, buyuzden onemlidir..

--------İlk kadın (havva) denilen insanda da aynı ornek soz konusu.. Kendisi yaklasık olarak 200.000 yıl once yasadı deniliyor.. Yani ilk erkek denilen sahıstan once.. Burada aslında İLK kelimesi yanlıs ve ozellikle tartısma cıkması icin kullanılmıs.. Zira onlar ilk degildi.. Farklı zamanlara ait olan sadece soylarını devam ettirebilme acısından ilk insanlardı.. Bu iki insan birbirlerini gormediler bile.. Yani Hz Adem ve Havva ile alakaları yok..

Bu ilk denilen kadın da soyunu bugune kadar devam ettirebilmis bir kisi.. Yani olayın ozu bu..

Suanda Dunyada yasayan tum erkekler bu erkegin kromozomlarını tasıyorlar, kadınlarsa bu kadının..

Bu arastırmayı Adem ve Havvaya dayandırmak cok yanlıs..

quote:

Aslında arastırmanın sonucu cok daha farklıdır ama bu cesitli kaynaklarca cokca carpıtılmıs..
    KArdeş kendi fikrimi söylüyorum saptırılma diye birşey yok.Kuranı kerimde ayetler ile hepsi mevcut.Zaten müslüman olmayan bir kardeşimizede dediğiniz gibi bunlar çok safsata gelir.İNANMIYORUM der geçer

Lakin biz buraya fikirlerimizi sunmaya gelidysek eğer güzel bir ortam hazırlamak zorundayız

SAĞLICAKLA

• Ayrıca kucuklugumden beri bildigim ve bize anlatılanlar ve bu dogrultuda okuduklarım ve gorduklerim, Hz Adem ve Havvanın, Havvanın hatası sonucu Cennetten kovuldukları ve bunun sonucunda Dunyaya gonderildikleri dogrultusundadır..

Adem Hindistan taraflarında biryere Havva ise Ciddeye indirilmis.. Hatta bu hikayeye (hikaye diyorum cunku dogrulugunu kanıtlayamayız) okadar inanılırki, Cidde sehrinin isminin Ced den yani Atadan geldigi soylenir.. Nekadar dogru nekadar yanlıs birlmiyorum..

Adem ve Havva birbirlerinden baya bir sure uzak kalmıs.. Ensonunda Allah affetmis ve bir dagda bulusmuslar ismi aklımda degil.. Buraya kadar cok guzel birsekilde ilerleyen bir sevgi hikayesi bir anda Kardes evliligine donusunce ben ve benim gibi dusunen bircok insan da ikileme dusuyor dogal olarak..

Bu soru en eski zamanlarda bile sorulan bir sorudur.. Simdi biz uydurmadık yani.. Butun felsefe ve din adamlarının aklını kurcalamıs bir sorudur.. İlk basta iki insan varsa ki İslama gore kesinlikle var deniliyor.. Arastırmam sonucu kesinlikle baska Adem ve Havvalar olmadıgını ogrendim (dinde oyle soyleniyor).. Bu durumda biz aslında kardeslerin evlenmesi sonucu olusmus bir toplumuz.. Gerisini zaten izah edemiyorum..

Bircok anlatılan hikaye var.. Ademin cocuklarını (baya bir var) birkacı haric, kovdugu yanında istemedigi, bu cocukların Dunyaya yayıldıgı ve simdiki toplumları olusturdugu Ademin onlar hakkında beddua ettigi ve birbirlerinin soylediklerini anlayamamaları (dil)..

Bunun sonucunda Ademin Allah'tan kendisine iyi bir evlat istemesi.. Allah'ın Ademe disi bir melek gondermesi ve Adem ile bu melegin bir erkek cocuklarının olması.. Ve bu erkek cocugu kızıyla evlendirmesi.. Ve o iyi ahlaklı ve babalarının gozunde iyi olan kız ve erkegin soyundan peygamberler soyunun gelmesi..

Ki aslında butun soylenenlere gore tum peygamberlerin ve Hz Muhammedin de bu soydan geldigi (Adem kendisi soyluyor kızına).. Hz Muhammedin alnındaki nur da bununla acıklanıyor.. Ademden beri varolan nur Ademin kızı ve melekten olma erkek cocugu sayesinde kaybolmadı deniliyor.. Okadar cok yazılan ve cizilen sey varki..

Tum bu anlatılanlara gore Ademin cocukları olan ama onun gozunde zerre kadar degerleri olmayan (70 kusur tane cocuk) bir toplumuz biz.. Diger iki cocugundan olan ise zaten Peygamberler soyu.. İnsan bazen hangisine inanacagını sasırıyor.. Aslında okadr birbirine girmiski hersey..

Sonuca gelirsek, ogrendigime gore İslam dinine gore Adem ve Havva tektiler ve butun insanlık onlardan cıktı.. Yani kardesin kardesle evlenmesi sonucu.. Bu insanlık diger peygamberler soyundan farklı tutulmus herzaman.. Asla birbirlerini girmelerine izin verilmemis..

Bilimsel acıdan bakarsak, arastırmam gereken daha cok sey var ama, durmak yola devam En azından insanlık tarihinin soylendigi gibi 50 100.000 sene once olmadıgını ispatlamıs olduk.. Hayır bilimteknikten falan biliyorduk ama birkez daha ogrenmis oldum.. Bakalım ilk insan ya da insanlar daha nekadar derinlere iniyorlar..

• Yoo kardelen arkadasım kesinlikle sana soyledigim birsey degildi saptırmak.. Arastırma yaparken cesitli sitelerde bu arastırmayı kendi durumlarına uygun hale getirip sunan birkac insan ve kaynak gordum onlaraydı.. Yoksa kesinlikle sana karsı bir cıkısım yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 19 Ağustos 2008; 23:47:29 >
  • quote:

Bircok anlatılan hikaye var.. Ademin cocuklarını (baya bir var) birkacı haric, kovdugu yanında istemedigi, bu cocukların Dunyaya yayıldıgı ve simdiki toplumları olusturdugu Ademin onlar hakkında beddua ettigi ve birbirlerinin soylediklerini anlayamamaları (dil)..

Bunun sonucunda Ademin Allah'tan kendisine iyi bir evlat istemesi.. Allah'ın Ademe disi bir melek gondermesi ve Adem ile bu melegin bir erkek cocuklarının olması.. Ve bu erkek cocugu kızıyla evlendirmesi.. Ve o iyi ahlaklı ve babalarının gozunde iyi olan kız ve erkegin soyundan peygamberler soyunun gelmesi..

Ki aslında butun soylenenlere gore tum peygamberlerin ve Hz Muhammedin de bu soydan geldigi (Adem kendisi soyluyor kızına).. Hz Muhammedin alnındaki nur da bununla acıklanıyor.. Ademden beri varolan nur Ademin kızı ve melekten olma erkek cocugu sayesinde kaybolmadı deniliyor.. Okadar cok yazılan ve cizilen sey varki..

Tum bu anlatılanlara gore Ademin cocukları olan ama onun gozunde zerre kadar degerleri olmayan (70 kusur tane cocuk) bir toplumuz biz.. Diger iki cocugundan olan ise zaten Peygamberler soyu.. İnsan bazen hangisine inanacagını sasırıyor.. Aslında okadr birbirine girmiski hersey..

Sonuca gelirsek, ogrendigime gore İslam dinine gore Adem ve Havva tektiler ve butun insanlık onlardan cıktı.. Yani kardesin kardesle evlenmesi sonucu.. Bu insanlık diger peygamberler soyundan farklı tutulmus herzaman.. Asla birbirlerini girmelerine izin verilmemis..

arkadaşım bu dediklerinin hiçbiri islam dininden gelmiyor
    geçenlerde hz musa filmi felan vardı ordaki hikayelere benziyor
    malesef bu hikayeler hirististiyan yahudi ve islam harici bir sürü kaynak menşeeli

bizim dinimizdeki hikaye çok daha sade ve mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyar0011 -- 19 Ağustos 2008; 23:51:50 >

• Rica etsem bildigin ya da ogrendigin kadarını paylasabilirsin..

Cunku yıllardır cesitli cevrelerde inanılan hikaye budur.. En azından Peygamberler soyu kısmı buna dayandırılmakta.. Hz Ademin cıkan olaylar sonucu diger cocuklarını dısladıgı sadece iki cocugundan olan insanların peygamberler soyunu olusturdugu kısmı.. Diger cocukları zaten farklı farklı toplumları olusturmuslar..

Cok merak ediyorum.. Kuran'da acaba Ademin hayatını destekleyecek biraz fikir verecek bir yazı bulunuyor mu..
  • mutu07,meleklerin hiçbirinin dişilikleri yada erkeklikleri yoktur.Hiçbirinin nefs denilen güdüye(şeytan dışında) sahip değillerdir,bunun için günah işleyemezler.Bizim için önemli olan konu dişiliklerinin yada erkeliklerinin olmaması.Kuran böyle söylüyor.Böyle bir ortamda Hz.Adem bilmem melekle evlenmiş filan Kurana ters düşüyor.
    Tekrarlıyorum:
    Hz.İsayı babasız ana rahmine koyan bir Yaratıcı(bunu hırıstiyanlarda kabul eder.Tabi sadece insan olarak babasının olmadığını),bir şekilde türün devamlılığınıda sağlamıştır.
    Şimdi biz nasıl çoğaldık sorusunun bir sürü asıllı yada asılsız cevabı çıkar.
    Bizim için önemli olan,en son hak dini olarak kabul edilen İslam Dininin kardeşle evlenmeyi reddetmesidir.
  • mutu07

arkadaşım
    1. adem yalnızca kabili yanından kovmuştur diğer çocukları ile bir problem yaşamamıştır
    2. herhangi bir melek inmişte onla çiftleşmiş felan diye birşey yok yalnızca ademle havva
    3. ademin çocuklarına beddua ettiği ve bu yüzden farklı dillerde konuşup birbirini anlamdığı yalnış
    4. bu yukardaki yanlışlara bina edilerek anlatılan ayrıntılarda yanlıştır

islamiyete göre böyle
  • quote:

Cok merak ediyorum.. Kuran'da acaba Ademin hayatını destekleyecek biraz fikir verecek bir yazı bulunuyor mu..

"Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Adem'in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) haline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)..." (Mü'minun, 12-14).

"... sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere: "Adem'e secde edin" dedik..." ('Araf, 11).''

Daha bir kaçtane daha var ama bu iki örnekte gayet iyi açıklanıyor olay.

• Herkes kendine göre(subjektif) anlatmışta!İspatını yapamamış.İnsanın çamur veya balçıktan yaratıldığı ; semavi dinlerden önceki bir mit veya inanıştır.Varsa iddiasını kanıtlayabilcek!bekliyorum.Amacımız mesnetsiz iddia ise;benim iddiam kendi inanışım gereği(sallıyorum) Adem,kediden türedi!Yaratan;Ademi Kedi nin kemiğinden üretti!

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 20 Ağustos 2008; 3:44:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Massaimassai

Herkes kendine göre(subjektif) anlatmışta!İspatını yapamamış.İnsanın çamur veya balçıktan yaratıldığı ; semavi dinlerden önceki bir mit veya inanıştır.Varsa iddiasını kanıtlayabilcek!bekliyorum.Amacımız mesnetsiz iddia ise;benim iddiam kendi inanışım gereği(sallıyorum) Adem,kediden türedi!Yaratan;Ademi Kedi nin kemiğinden üretti!

Saygılarımla,

HUD SURESİ:
    2.Öyle ki, Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. Gerçekten Ben, sizi O’nun tarafından uyaran ve müjdeleyenim;

3.Ve Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O'na tevbe edin. O da sizi, adı konulmuş bir vakte kadar güzel bir meta (fayda) ile metalandırsın ve her ihsan sahibine kendi ihsanını versin. Eğer yüz çevirirseniz gerçekten Ben, sizin için büyük bir günün azabından korkarım.

4.Sizin dönüşünüz Allah'adır. O, herşeye güç yetirendir.

5.Haberiniz olsun; gerçekten onlar, ondan gizlenmek için göğüslerini büker (Hak'tan kaçınıp yan çizer)ler. (Yine) Haberiniz olsun; onlar, örtülerine büründükleri zaman, O, gizli tuttuklarını da, açığa vurduklarını da bilir. Çünkü O, sinelerin özünde saklı duranı bilendir.

6.Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allah'a ait olmasın. Onun karar (yerleşik) yerini de ve geçici bulunduğu yeri de bilir. (Bunların) Tümü apaçık bir kitapta (yazılı)dır.
    7.O'nun arşı su üzerinde iken amel bakımından hanginizin daha iyi olduğunu denemek için gökleri ve yeri altı günde yaratan O'dur. Andolsun onlara: "Gerçekten siz, ölümden sonra yine diriltileceksiniz" dersen, inkar edenler mutlaka: "Bu, açıkça bir büyüden başkası değildir" derler.

8.Andolsun, onlardan azabı sayılı bir topluluğa (veya belirli bir süreye) kadar ertelesek, mutlaka: "Onu alıkoyan nedir?" derler. Haberiniz olsun; onlara bunun geleceği gün, onlardan geri çevrilecek değildir ve alaya almakta oldukları şey de kendilerini çepeçevre kuşatacaktır.

9.Andolsun, Biz insana tarafımızdan bir rahmet tattırıp sonra bunu kendisinden çekip-alsak, kuşkusuz o, (artık) umudunu kesmiş bir nankördür.

10.Ve andolsun, kendisine dokunan bir sıkıntıdan sonra, ona bir nimet taddırsak, kuşkusuz; "Kötülükler benden gidiverdi" der. Çünkü o, şımarıktır, böbürlenendir.

11.Sabredenler ve salih amellerde bulunanlar başka. İşte, bağışlanma ve büyük ecir bunlarındır.

12.Şimdi onların: "Ona bir hazine indirilmeli veya onunla birlikte bir melek gelmeli değil miydi?" demeleri dolayısıyla göğsün daralıp sana vahyolunanlardan bir kısmını terk mi edeceksin? Sen yalnızca bir uyarıcısın. Allah herşeye vekildir.

13.Yoksa: "Onu kendisi uydurdu" mu diyorlar? De ki: "Haydi siz, yalan üzere uydurulmuş olarak onun benzeri on sûre getirin ve eğer doğru sözlüyseniz, Allah'tan başka çağırabildiklerinizi çağırın."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCELANCEE28 -- 20 Ağustos 2008; 4:17:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Massaimassai

Herkes kendine göre(subjektif) anlatmışta!İspatını yapamamış.İnsanın çamur veya balçıktan yaratıldığı ; semavi dinlerden önceki bir mit veya inanıştır.Varsa iddiasını kanıtlayabilcek!bekliyorum.Amacımız mesnetsiz iddia ise;benim iddiam kendi inanışım gereği(sallıyorum) Adem,kediden türedi!Yaratan;Ademi Kedi nin kemiğinden üretti!

Saygılarımla,

Ne ispati ariyosun ac Kuran-i Kerimi bi bak Mu'minun 12-14 ayetlerine daha ne ispati ariyosun.

Kedi Kemiginden uretmis dedigin kelimeye bak hangi akil ve mantik bunu soyleyebilir ki!!

O senin bilecegin bise degil Allah'in bilecegi istir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28

quote:

Orjinalden alıntı: akın48

Adem,Nuh, Yafes bunlar Sümer ve İbrani masalıdır. Bunlara ancak düşünme ve sorgulama yeteneği olmayanlar inanır. Ne Tufan olmuştur, ne de insanlar Adem'den ve Nuh'tan tekrar türemiştir.

Böyle bir zihniyet burda iken ALLAH Hz. İsayı Meryemin rahmine mucizevi olarak nasıl koyduysa aynı olay gerçekleşmiş olabilirim desem,benide sorgulama yeteneği olmayan olarak nitelendirecek.Hadi tamam inanmıyorsun,kabul ettik.İnana neden böyle bir laf kullanıyorsun,onu anlayamadım.
    Bilmem ne gazıyla dünyaya geldiğine inanıyorsan,dikkat et,sıkışıpta elinde patlamasın.

Bir tane tablo koymuş,üzerinden yorum yapmışsın.Sen benim kaynağıma inanmıyor yada güvenmiyorsan ben seninkine neden inanıp güveneyim.Bizimkiler bilimsel örnekler dersin şimdi.Bu dünya evrim teorisini açıklamaya çalışmak için kafa taslarını alıp başka kafataslarına monte eden insanlar gördü.

Kurana laf atıyorsunuz,tekrarlıyorum onun gibi bir tane daha yapsanıza.

Kanıt mı arıyorsun? Tanrı bir kitap gönderecek ve o kitapta cinsellikten, tomurcuk göğüslü bakire, çıtır kızlardan bahsedecek öyle mi?

Veya 600 bin yıldan fazla olan insanlık tarihinde, insanın Adem'le birlikte yani yalnızca 7500-10 bin yıl önce yaratılmış olduğu yalanını söyleyecek. Bu da yetmedi, Adem'in yaratılışından 2250 yıl sonra bir imalat hatası yaptığını anlayacak ve insanları toptan helak edip, Nuh'tan tekrar türetecek!

Olmadı Tanrı, yüzbinlerce yıllık insanlık tarihi boyunca göndermeye gerek duymadığı dinleri göndermeyi son 3000-3500 yılda göndermeyi aklına getirecek, hem de bir tek din değil, son 3000-3500 yıl içinde 3 değişik din göndererek, koyduğu farklı kurallarla hem insanların kafalarını karıştıracak ve kendi yarattığı kullarını binlerce yıldır süregelen din savaşlarına mahkum edecek, "hem insanların göndereceğim kitapları tahrif edebileceğini düşünemedim, bu yüzden 3 farklı din ve kitap gönderdim ama buna önlem almayı yalnızca son dinde ve kitapta hatırladım" dercesine yanlış yapacak ha?

Daha çok şey yazarım da, senin gibi bir şeyi sorgulamadan, körü körüne kabul eden kişilere ne anlatılsa boşunadır.

• akın48 ,Kuranda kesin bir yıl kavramı yoktur.1 yılın bizdeki 1 yılamı yoksa başka bir zaman aralığınmı tekamul ettiği konusu muallaktır.
    Hz.Nuh'un kavmi helak edilmiştir.Nedeni ise Hz Nuha indirilen dini kabul etmemeleridir.
    Çıtır kızlar muhabbeti enteresan,ancak eçcinsellik dinde geçmektedir biliyormuydun.Lut kavmi bu yolda ilerlemiş ve üzerlerine ALLAH ın gazabı çökmüştür.
    ALLAH bir dinin hükümü kalktığı anda(ki insanların ALLAH ın bu gönderdiği dinleri ve görevlendirdiği peygamberlerine inanmaması yada zulum etmesidir) diğerini göndermiştir.
    Bugün hangi hıristiyana sorasanız sorun Hz İsayı çarmağa gerildiğini söyler(lakin Hz İsa çarmağa gerilmemiştir,onlar Hz İsayı çarmağa gerdiklerini sanmışlardır),bu sence gönderdiği dinleri insanların değiştirdiğinin göstergesi değilmidir.
    Din tarihinin sadece bilmem kaç yıldan ibaret olduğunu nerden çıkardın.Hz Adem peygamberdir.İlk peygamberlik burda başlar.Hz Muhammed'de son bulur.Nasıl oluyorda 3000 yıl gibi komik bir rakamdan bahsediyorsun sen.Bilinen ana 4 temel din vardır.İmanda inanılmnası farz koşulan bu 4 dindir.Ancak ALLAH kelamında sadece dinlerin bu 4 din olmadığını söylemektedir.Neden sadece İslam korunmuştur sorunun yanıtının azcık dimağını zorlasan bulursun.Sadece metaryalist düşünce ile bakarsan tabiki sorunun sonucuna ulaşamazssın.
    İslamda Ahiret günü varmıdır,vardır.Din demek indiği anda huzur ve refah getiren olgu demektir.ALLAH ne yapıcaktı ahiret gününe kadar dinmi gönderecekti.En son İslamı göndermiş ona sahip çıkacağına and içmiş ve sorgu dünyasında yaşadıktan sonraki hayatta yani ölümde bu dinden sorumlu tutulucağımızı belirtmiştir.
    Ben körü körüne inanmıyorum,senin gibi sadece ufacık bir penceredende olaya bakmıyorum.
    Bu şekilde yapmaya devam et.Unutma her insanın kıyameti ölünce başlar ve kuranda:
    ''Kendisini çok yüksek yerlerde iyi korunaklı kalelere dahi kapatsa,her nefis ölümü tadacaktır'' diye bir ayet vardır.Yani ölüceksin,ogün gider zebanilerle felsefe yaparsın artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCELANCEE28 -- 20 Ağustos 2008; 9:16:50 >

• din bir inançtır inanır veya inanmasın ne dine inanmayan dine inanana neden inanıyorsun nede dine inanan dine inanmayayana neden inanmıyorsun diyemez bu tartışmalar kaynaklar bilimsel dinsel hiç bitmez uzar gider.

iyi forumlar
  • quote:

Kanıt mı arıyorsun? Tanrı bir kitap gönderecek ve o kitapta cinsellikten, tomurcuk göğüslü bakire, çıtır kızlardan bahsedecek öyle mi?
    O tanrınızın kitabı nerdedir acaba ben kanıt arıyorum?

quote:

Veya 600 bin yıldan fazla olan insanlık tarihinde, insanın Adem'le birlikte yani yalnızca 7500-10 bin yıl önce yaratılmış olduğu yalanını söyleyecek. Bu da yetmedi, Adem'in yaratılışından 2250 yıl sonra bir imalat hatası yaptığını anlayacak ve insanları toptan helak edip, Nuh'tan tekrar türetecek!

İmalat hatası nedir acaba ?Eşcinselliklten dolayı helak olan kavimler mi? Yoksa Lüx yaşamdan dolayı yerle bir olan kavim mi?Sodom ve gomoro yu bir araştıralım lütfen...

quote:

Olmadı Tanrı, yüzbinlerce yıllık insanlık tarihi boyunca göndermeye gerek duymadığı dinleri göndermeyi son 3000-3500 yılda göndermeyi aklına getirecek, hem de bir tek din değil, son 3000-3500 yıl içinde 3 değişik din göndererek, koyduğu farklı kurallarla hem insanların kafalarını karıştıracak ve kendi yarattığı kullarını binlerce yıldır süregelen din savaşlarına mahkum edecek, "hem insanların göndereceğim kitapları tahrif edebileceğini düşünemedim, bu yüzden 3 farklı din ve kitap gönderdim ama buna önlem almayı yalnızca son dinde ve kitapta hatırladım" dercesine yanlış yapacak ha?

Dostum burada biraz saçmalamışsın gibi kusura bakma.Bak dostum Hristiyanlık Musevilik Yahudilik ve İSlamiyet HAK DİNLERDİR.AMa bunu bizim güzel insanlarımız bozmuşlardır.Eğer ilk gönderilen hristiyanlık yalan olmuş olsa ALLAH cc neden İSA peygamberi r.a. göndersin?Hem din yalan olcak hemde Peyagmber olacakaklın alıyormu senin?

Allah herşeyi ilmi doğrultusunda yapar.Bak şöyle düşün İslamiyet yokken putlar eşekler develer inekler taşlar topraklar v:s.v.s..millet bunlara taparmış ve islamiyet geldikten sonra bir kısım insanlar MÜSLÜMAN olmuş.Çünkü İslamiyetten önceki din iyice saptırılmış.Sende şahitsin 1 incil bile 4 çeşit basılmış durumda.Binaenaleyh başta medine mekke olmak üzere müslümanlıkda tanışan insanlar olmuş

Bak sana kısa bir hikayyecik anlatayım ;

Birgün Abdul Eşhed oğullarının efendisi Useyd ibni hudeyr öfekeli öfkeli geldi ve H.Z.Mus'ab bin umeyr'in önünde durdu ve "niçin bizim yurdumuza geldiniz ve niçin bizim zayıf insanlarımızla uğraşıyorsunuz? Sağ kalmak istiyorsanız burayı terk ediniz" dedi
    Mus'ab bin umeyr gayet sakin vakarlı ve mütevessim bir yüzle DİNLEMEK İÇİN OTURMAZ MISINIZ dedi.Eğer sözlerimi beğenirsen kabul edersin,beğenmezsen bizde sizden vazgeçeriz diye nazikçe bir cevap verdi.Useyd bu tatlı ve nazik efendi karşısında mızrağını bir kenara koyup yere oturdu.Mus'ab ona bir miktar KURAN okudu ve islamı anlattı.Gönlü İSlam nuruyla aydınlanan Useyd "Bu söz ne kadar güzel ! Bu dini girmek isteyen ne yapar" diye sordu.Mus'ab bin umyer ile kelime şehadet getirerek İSLAMLA ŞEREFLENDİ.

Aynı zamanda medinede kısa sürede yayılan haber sonucunda Sa'd ibni Muaz geldi ve müslüman oldu.Reisleri müslüman olan iki KABİLE den gurup gurup medineli gelerek İslama girdiler....

İşte böyle kardeş ama şunuda düşünki Süfyan gibi birçok insan bunu kabul etmedi.bu olay bizim zamanımızdada mevcut.Kimileri derki 1500 yıl öncesine hükmediyır bu ayetler hadisler.Madem o döneme aitse neden herkes müslüman olmadılar?
    Birisi dediki "Muhammed SAV okuma yazma bilmez çobandır" kimleri dediki " ben daha zenginim" kimleride farklı farklı şeyler söyledi.....Lakin inanmayacak insan inkar edecek insanlar her dönemdede vardı.O döneme ait birşey olmuş olsa bu BEDİR - HUDEYBİYE- HAYBER - HENDEK - UHUD v.s.v.s. savaş ve gazalar yapılmazdı..

Bu yazdıklarım günümüzdede mevcuttur.O yüzden biz dinimizi kurtarmak yerine Adem ile Havvayı tartışıyoruz.Bu Kuranı kerimde oldukça güzel anlatılmış.Helbet dinsiz insanlardan birisi GERGEDAN kemiğinden- KÖPEK kuyruğundan - Keçi Boynuzundan gibi saçma sapan blgileri bizim içimize sürmek isteyecekler.Ama ALLAH inancı olursa bunların duyar duymaz inkar edeceğiz muhtemeldir.

Bir sonraki mesajımdada Adem ve havva ile ilgili ayet ve hadisleri vereceğim.Kardeşler şunu unutmayın KURANI KERİMDE HERŞEY AÇIK AÇIK YAZMAZ.Allah cc Kuranı kerimi indirdikten sonra onu açıklayacak Peygamberler göndermiştir.Her dinin kendine has peygamberi vardır.Her dinsizliğinde kitabı olmamakla birlikte taptırkları yada bir büyükleri vardır.Peygamber efendimizde Kuranı kerimi en güzel anlatandır...

Yoksa birisi ... demiş diğeri xxxx demiş öbürü ğğğğ demiş.bunlar işin harbiden hikaye kısmı.Çünkü bir ateist bir komunist bir mason v.s.v.s.v.s.Bunlardan kastim ALLah korkusunun olmamasıdır.Bu insanlar acaba Allah cc'yi nasıl anlatabilirler ki? İnandıkları birşey yok oda yetmezmiş gibi kalkıp bana dürüstlükden Allah inancındanmı bahsedecek?

Sağlıcakla dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KARDELEN_ -- 20 Ağustos 2008; 9:48:02 >

• beyler dünyanın varoluşundan, insanlığın varoluşundan bahsediyoruz..
    o sıralar yaşamadığımıza göre dayanak olarak tek kitap Kuran-ı Kerim var..bazı arkadaşlar Kuran-ı Kerim' den alıntılar yapmış, orda ne yazıyorsa o dur..

bu arada yüce yaratanın varlığına inanmayan arkadaşlar - herşeyi fizik ve bilim kalıbına sokanlar - şu ilk insanın fizikle bilimle bi alakasını yazabilselerdi de okuyup öğrenseydik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 20 Ağustos 2008; 9:54:11 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 20 Ağustos 2008; 9:53:47 >
  • quote:

cinsellikten, tomurcuk göğüslü bakire, çıtır kızlardan bahsedecek öyle mi?

Şimdi kardeş cinselliğin sonunu görelim bakalım ALLAh cc ne demiş

Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık; Tarafımızdan bir nimet olarak. İşte Biz, şükredenleri böyle ödüllendiririz. Oysa andolsun zorlu yakalamamıza karşı onları uyarmıştı. Fakat onlar bu uyarıları kuşkuyla karşılayıp-yalanlamakta direttiler.
    Kamer Suresi, 33-36

Lut (kavmi) de, gönderilen (elçi)leri yalanladı. Hani onlara kardeşleri Lut: "Sakınmaz mısınız?" demişti. "Gerçek şu ki, ben size gönderilmiş güvenilir bir elçiyim. Allah'tan korkup-sakının ve bana itaat edin. Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca alemlerin Rabbine aittir. Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz." Dediler ki: "Ey Lut, eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın." Dedi ki: "Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım." (Şuara Suresi, 160-168)

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (Araf Suresi, 80-82)

Lut da; hani kavmine demişti: "Siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı 'çirkin bir utanmazlığı' yapıyorsunuz. Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?" Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah'ın azabını getir" demek oldu. (Ankebut Suresi, 28-29)

Dedi ki: "Rabbim, fesat çıkaran (bu) kavme karşı bana yardım et." (Ankebut Suresi, 30)

Rabbim, beni ve ailemi bunların yaptıklarından kurtar. (Şuara Suresi, 169)

Hz. Lut'un isteği üzerine Allah, erkek kılığına girmiş iki melek gönderdi. Bu melekler, Hz. Lut'a gelmeden önce Hz. İbrahim'e gitmişlerdi. Hz. İbrahim'e yaşlı karısının bir çocuk doğuracağı müjdesini veren elçiler asıl gönderiliş sebeplerini de açıkladılar: Azgın Lut Kavmi, helak edilecekti.

(İbrahim) dedi ki: "Şu halde sizin asıl isteğiniz nedir, ey elçiler?" "Doğrusu biz, suçlu-günahkar bir kavme gönderildik" dediler. "Üzerlerine çamurdan (iyice sertleşip kaskatı kesilmiş) taşlar yağdırmak için. (Ki bu taşların her biri,) Rabbinin katında ölçüyü taşıranlar için (herkese ayrı ayrı) işaretlenmiştir." (Zariyat Suresi, 31-34)

Ancak Lut ailesi hariçtir; biz onların tümünü muhakkak kurtaracağız. Ama karısını (kurtaracaklarımız) dışında tuttuk, o, geride kalanlardandır. (Hicr Suresi, 59-60)

Elçilerimiz Lut'a geldiği zaman, onlardan dolayı kaygılandı, göğsünü bir sıkıntı bastı ve: "Bu, zorlu bir gün" dedi. (Hud Suresi, 77)

Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi. "Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin. (Hicr Suresi, 68-69)

Kavminin cevabı ise, Hz. Lut'a çıkışmak oldu: "Dediler ki: 'Biz seni 'herkes(in işin)e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?" (Hicr Suresi, 70)

Elindeki tüm imkanları kullanan Hz. Lut, misafirlerine ve kendisine bir kötülük yapılacağı endişesiyle şöyle dedi: "Size yetecek gücüm olsaydı veya sağlam bir yere sığınabilseydim." (Hud Suresi, 80)

"Misafirleri" ise, Hz. Lut' a Allah'ın elçileri olduklarını hatırlatarak şöyle dediler:
    (Elçiler) Dediler ki: "Ey Lut, biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü (yola çık). Sakın, hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın; fakat senin karın başka. Çünkü onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara va'dolunan (azab) sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi?" (Hud Suresi, 81)

Şehir halkının azgınlığının son noktaya varmasıyla beraber Allah, meleklerin yardımıyla Hz. Lut'u kurtardı. Sabah vakti de, kavmin üzerine Hz. Lut'un uyardığı azap gönderildi:
    Andolsun onlar, onun konuklarından da murad almak için baskı yaptılar. Biz de onların gözlerini silip kör ettik. "İşte azabımı ve uyarmamı tadın." Andolsun onları bir sabah vakti erkenden, üzerlerinde kararını kılmış bir azab yakalayıp-bastırıverdi. (Kamer Suresi, 37-38)

Ayetlerde, kavmin helakı şöyle tarif ediliyor:
    Derken, tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda 'derin bir kavrayışa sahip olanlar' için gerçekten ayetler vardır. O (şehir de) gerçekten bir yol üstünde (hâlâ) durmaktadır. (Hicr Suresi, 73-76)

Böylece emrimiz geldiği zaman, üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş, istif edilmiş taşlar yağdırdık; Rabbinin katında 'belli bir biçime sokulmuş, damgalanmış' olarak. Bunlar zalimlerden uzak değildir. (Hud Suresi, 82-83)

Sonra geride kalanları yerle bir ettik. Ve üzerlerine bir yağmur yağdırdık; uyarılıp-korkutulanların yağmuru ne kötü. Gerçekten, bunda bir ayet vardır, ama onların çoğu iman etmiş değildirler. Ve şüphesiz, senin Rabbin, güçlü ve üstün olandır esirgeyendir. (Şuara Suresi, 172-173)

Kavim helak olurken içlerinden Hz. Lut ve sayıları ancak "bir ev halkı" kadar olan iman edenler kurtarıldı. Hz. Lut'un karısı iman etmemişti ve o da helak edildi:
    Bunun üzerine biz, karısı dışında onu ve ailesini kurtardık; o (karısı) ise (helake uğrayanlar arasında) geride kalanlardandı. Ve onların üzerine bir (azab) sağanağı yağdırdık. Suçlu-günahkarların uğradıkları sona bir bak işte. (Araf Suresi, 83-84)

Böylece Hz. Lut karısı dışındaki ailesiyle ve kendisine inananlarla beraber kurtarıldı. Sapık kavim ise, yerle bir oldu.

Kardeş bu ayetler yeterlimi?Şimdi bende sana bir soru soracağım.Haşa ve Kella Allah cc imalat hatası yapmış diyelim.Neden acaba Kuranı kerimde bunları yazma gereği duymuş?Ya ben yazmayayımda benim hakkımda farklı şey düşünmesinler demezmiydi?Sen olsan imalat hastası yapsan bunları yazarmıydın?Açığa vurmazdın dimi?
    Yahuu zaten imalat hatası yamışız biraz sesimizi keselimde kimse işkirlenmesin derdin dimi?Yanlışmıyım?

Haşa ALLAH cc bunların neden helak olduğunu bir bir açıklamış.Tabi ayetler seni tatmin etmeyebilir.Ozamanda Sünnete ve diğer İslam kitaplarına bakmak gerkiyor...

• quote:

Veya 600 bin yıldan fazla olan insanlık tarihinde, insanın Adem'le birlikte yani yalnızca 7500-10 bin yıl önce yaratılmış olduğu yalanını söyleyecek. Bu da yetmedi, Adem'in yaratılışından 2250 yıl sonra bir imalat hatası yaptığını anlayacak ve insanları toptan helak edip, Nuh'tan tekrar türetecek

30. Hatırla ki Rabbin meleklere: Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım, dedi. Onlar: Bizler hamdinle seni tesbih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek insanı mı halife kılıyorsun? Dediler. Allah da onlara: Sizin bilemeyeceğinizi herhalde ben bilirim, dedi.
    31. Allah Âdem’e bütün isimleri, öğretti. Sonra onları önce meleklere arz edip: Eğer siz sözünüzde sadık iseniz, şunların isimlerini bana bildirin, dedi.
    32. Melekler: Ya Rab! Seni noksan sıfatlardan tenzih ederiz, senin bize öğrettiklerinden başka bizim bilgimiz yoktur. Şüphesiz âlim ve hakîm olan ancak sensin, dediler.
    33. (Bunun üzerine: ) Ey Âdem! Eşyanın isimlerini meleklere anlat, dedi. Âdem onların isimlerini onlara anlatınca: Ben size, muhakkak semahat ve arzda görülmeyenleri (oralardaki sırları) bilirim. Bundan da öte, gizli ve açık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim? Dedi.
    34. Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.
    35. Biz: Ey Âdem! Sen ve eşin (Havva) beraberce cennete yerleşin; orada kolaylıkla istediğiniz zaman her yerde cennet nimetlerinden yeyin; sadece şu ağaca yaklaşmayın. Eğer bu ağaçtan yerseniz her ikiniz de kendine kötülük eden zalimlerden olursunuz, dedik.
    36. Şeytan onların ayaklarını kaydırıp haddi tecavüz ettirdi ve içinde bulundukları (cennetten) onları çıkardı. Bunun üzerine: Bir kısmınız diğerine düşman olarak ininiz, sizin için yeryüzünde barınak ve belli bir zamana dek yaşamak vardır, dedik.
    37. Bu durum devam ederken Âdem, Rabbinden bir takım ilhamlar aldı ve derhal tevbe etti. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve merhameti bol olandır.
    38. Dedik ki: Hepiniz cennetten inin! Eğer benden size bir hidayet gelir de her kim hidayetime tâbi olursa onlar için herhangi bir korku yoktur ve onlar üzüntü çekmezler. (BAKARA 30–38

11. Andolsun sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere, Âdem'e secde edin! Diye emrettik. İblis'in dışındakiler secde ettiler. O secde edenlerden olmadı.
    12. Allah buyurdu: Ben sana emretmişken seni secde etmekten alıkoyan nedir? (İblis): Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi.
    13. Allah: Öyle ise, "İn oradan!" Orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık! Çünkü sen aşağılıklardansın! Buyurdu.
    14. İblis: Bana, (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver, dedi.
    15. Allah: Haydi, sen mühlet verilenlerdensin, buyurdu.
    16. İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık, ana içerim ki, ben de onları saptırmak için senin doğru yolunun üstüne oturacağım.
    17. "Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!" dedi.
    18. Allah buyurdu: Haydi, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık! Andolsun ki, onlardan kim sana uyarsa, sizin hepinizi cehenneme dolduracağım!
    19. (Allah buyurdu ki) : Ey Âdem! Sen ve eşin cennette yerleşip dilediğiniz yerden yeyin. Ancak şu ağaca yaklaşmayın! Sonra zalimlerden olursunuz.
    20. Derken şeytan, birbirine kapalı ayıp yerlerini kendilerine göstermek için onlara vesvese verdi ve: Rabbiniz size bu ağacı sırf melek olursunuz veya ebedî kalanlardan olursunuz diye yasakladı, dedi.
    21. Ve onlara: Ben gerçekten size öğüt verenlerdenim, diye yemin etti.
    22. Böylece onları hile ile aldattı. Ağacın meyvesini tattıklarında ayıp yerleri kendilerine göründü. Ve cennet yapraklarından üzerlerini örtmeye başladılar. Rableri onlara: Ben size o ağacı yasaklamadım mı ve şeytan size apaçık bir düşmandır, demedim mi? diye nida etti.
    23. (Âdem ile eşi) dediler ki: Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz.
    24. Allah: Birbirinize düşman olarak inin! Sizin için yeryüzünde bir süreye kadar yerleşme ve faydalanma vardır, buyurdu.
    25. "Orada yaşayacaksınız, orada öleceksiniz ve orada (diriltilip) çıkarılacaksınız" dedi. (A’RAF 11- 25)

115. Andolsun biz, daha önce de Âdem'e ahit (emir ve vahiy) vermiştik. Ne var ki o, (ahdi) unuttu. Onda azim de bulmadık.
    116. Bir zaman biz meleklere: Âdem'e secde edin! Demiştik. Onlar hemen secde ettiler; yalnız İblis hariç. O, diretti.
    117. Bunun üzerine: Ey Âdem! Dedik, bu, hem senin için hem de eşin için büyük bir düşmandır. Sakın sizi cennetten çıkarmasın; sonra yorulur, sıkıntı çekersin!
    118. Şimdi burada senin için ne acıkmak vardır, ne de çıplak kalmak.
    119. Yine burada sen, susuzluk çekmeyecek, sıcaktan da bunalmayacaksın.
    120. Derken şeytan onun aklını karıştırıp "Ey Âdem! Dedi, sana ebedîlik ağacını ve sonu gelmez bir saltanatı göstereyim mi?"
    121. Nihayet ondan yediler. Bunun üzerine kendilerine ayıp yerleri göründü. Üstlerini cennet yaprağı ile örtmeye çalıştılar. (Bu suretle) Âdem Rabbine asi olup yolunu şaşırdı.
    122. Sonra Rabbi onu seçkin kıldı; tevbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti.
    123. Dedi ki: Birbirinize düşman olarak hepiniz oradan (cennetten) inin! Artık benden size hidayet geldiğinde, kim benim hidayetime uyarsa o sapmaz ve bedbaht olmaz. (TA’HA 115–123)

26. Andolsun biz insanı, (pişmiş) kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık.
    27. Cinleri de daha önce zehirli ateşten yaratmıştık.
    28. Hani Rabbin meleklere demişti ki: "Ben kupkuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan bir insan yaratacağım."
    29. "Ona şekil verdiğim ve ona ruhumdan ütmediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın!"
    30. Meleklerin hepsi de hemen secde ettiler.
    31. Fakat İblis hariç! O, secde edenlerle beraber olmaktan kaçındı.
    32. (Allah Ey İblis! Secde edenlerle beraber olmayışının sebebi nedir? Dedi.
    33. (İblis Ben kuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan yarattığın bir insana secde edecek değilim, dedi.
    34. Allah şöyle buyurdu: Öyle ise oradan çık! Artık kovuldun!
    35. Muhakkak ki kıyamet gününe kadar lânet senin üzerine olacaktır!
    36. (İblis Rabbim! Öyle ise, (varlıkların) tekrar dirileceği güne kadar bana mühlet ver, dedi.
    37. Allah buyurdu ki: "Sen mühlet verilenlerdensin"
    38. "Allah katında bilinen vaktin gününe kadar..."
    39. (İblis) dedi ki: Rabbim! Beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde onlara (günahları) süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım!
    40. Ancak onlardan ihlâslı kulların müstesna.
    41. (Allah) şöyle buyurdu: "İşte bana varan dosdoğru yol budur."
    42. "Şüphesiz kullarım üzerinde senin bir hâkimiyetin yoktur. Ancak azgınlardan sana uyanlar müstesna."
    43. Muhakkak cehennem, onların hepsine vazolunan yerdir.
    44. Cehennemin yedi kapısı vardır. Onlardan her kapı için birer gurup ayrılmıştır. (HİCR 26–44)

61. Meleklere: Âdem'e secde edin! Demiştik. İblis'in dışında hepsi secde ettiler. İblis: "Ben, dedi, çamurdan yarattığın bir kimseye secde mi ederim!"62. Dedi ki: "Şu benden üstün kıldığına da bir bak! Yemin ederim ki, eğer beni kıyamete kadar yaşatırsan, pek azı dışında, onun neslini kendime bağlayacağım!"
    63. Allah buyurdu: Git! Onlardan kim sana uyarsa, iyi bilin ki hepinizin cezası cehennemdir. Tam bir ceza!
    64. Onlardan gücünün yettiği kimseleri davetinle şaşırt; süvarilerinle, yayalarınla onları yaygaraya boğ; mallarına, evlâtlarına ortak ol, kendilerine vaatlerde bulun. Şeytan, insanlara, aldatmadan başka bir şey vaat etmez.
    65. Şurası muhakkak ki, benim (ihlâslı) kullarım üzerinde senin hiçbir ağırlığın olmayacaktır. (Onları) koruyucu olarak Rabbin yeter(İSRA 61–65)

71. Rabbin meleklere demişti ki: Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım.
    72. Onu tamamlayıp, içine de ruhumdan üfürdüğüm zaman, derhal ona secdeye kapanın!
    73. Bütün melekler toptan secde ettiler.
    74. Yalnız İblis secde etmedi. O büyüklük tasladı ve kâfirlerden oldu.
    75. Allah! Ey İblis! İki elimle yarattığıma secde etmekten seni meneden nedir? Böbürlendin mi, yoksa yücelerden misin? Dedi.
    76. İblis: Ben ondan hayırlıyım! Beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi.
    77. Allah: Çık oradan (cennetten)! Sen artık kovulmuş birisin.
    78. VE ceza gününe kadar lânetim senin üzerindedir! Buyurdu.
    79. İblis: Ey Rabbim! O halde tekrar diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver, dedi.
    80. Allah: "Haydi, sen mühlet verilenlerdensin.''
    81. "O bilinen güne kadar" buyurdu.
    82. İblis: Senin mutlak kudretine Andolsun ki, onların hepsini mutlaka azdıracağım."
    83."Ancak onlardan ihlâslı kulların hariç" dedi.
    84. Allah buyurdu ki, "O doğru ben hep doğruyu söylerim."
    85. "Mutlaka sen ve sana uyanların hepsiyle cehennemi dolduracağım!" (SAD 71–85)

Dostlarım bakın bunlar kuranı kerimde yazıyor.İstediğin Kuranı kerime bakıp görebilirsiniz ayet isim ve numaraları altlarda mevcut

Unutmayın ALLAH inancı ALLAH korkusu olmayan bir yazar yada kişi ne derece bana İSLAMİYETİ tanıtabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KARDELEN_ -- 20 Ağustos 2008; 10:07:43 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.