Şimdi Ara

insanlarla muhabbet edememe;, konu açamama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
6.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • okulda veya iş yerinde sürekli beraber olduğumuz insanlarla bile konuşcak konu bulamıyom muhabbet edemiyom gün içinde çok az konuşuyom. çekingen değilim ama aklıma konuşcak bişey gelmiyo. hadi konu bulamıyon konuşulana bari yorum yap oda yok . aklıma birşey gelmiyo. tam bir konuşma özürlüyüm. çenem çalışmadığından dolayı kız bırak kız arkadaşı erkek arkadaşım bile yok. kitap oku falan diye öneride bulunmayın lütfen çünkü psikiyatriste gittim bunun bir tedavisi yok diyo doktor. bende herkez gibi uzun uzun konuşmak istiyom aklıma konu gelmesini ve bol bol cümle kurmak istiyom ama olmuyo işte. yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

• nedenini bilmiyorum ama sizle paylaşmak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

alkole başlıyacaz çözecez sorununu sıkıntı ypma

alkol sana yasak liseli
  • :)
  • quote:

Sen nerden girdn maydonz

bana mı dedin liseli
  • Bende de var o biraz.

İnsanlarla her an konuşmak zorunda değilsin.

Hiç konuşmuyon xd diyenler şakasına diyor.

İnsanlarla konuşmanı geliştirmek için, insanlarla konuşmalısın. Bu şekilde gelişebilir.
  • Büyük ihtimalle hayatta çok pasif olduğundan konuşacak bir şey bulamıyorsundur. Mesela çok gezen, ortamdan ortama giren tipler illaki konuşacak bir şeyler bulur hatta çoğu kişi sohbetlerde bu kişilerin ağızlarına bakar.
    Bende de aynı sorun var diyebilirim. Hele sürekli futbol konuşan kişiler yanında hiç sesim çıkmaz çünkü futbol takip etmiyorum. Kendimizi geliştirmemiz lazım.
  • quote:

Yok nenene dedim ortaokllu

kime otaokullu diyon sen tokadı yicen yine liseli
  • Bende de tam tersi durum söz konusu konuşacak konu bulurum fakat tanışırken ilk girişi ömrüm boyunca hiç yapmadım denebilir sanırım tanımadığım insanlarla konuşmaktan biraz çekiniyorum
  • Futbol,siyaset,kadin..
  • Futbol konusunda bende müzdaribim. İlkokuldan beri ne zaman futbol konuşulsa böyle mal mal bakarım sadece. Lanet olası spora bir türlü ilgi duyamadım.
  • Mesela ben futbolla alakalı neredeyse hiçbir şey bilmem, siyaseti de fazla sevmem, kadın konularına girecek kadar da tecrübem yok. Bunlar beni direkt eliyor.

Oysa ki müzikten çok iyi anladığıma inanıyorum, felsefi konularda kendime neredeyse rakip tanımıyorum, donanım, Hi-Fi, güç sporları, mühendislik, fizik, kimya gibi doğa bilimleri konularında da yeterince bilgi sahibiyim.

Sorun? Bunlarla kimse ilgilenmiyor. O yüzden ben de konuşacak pek konu bulamıyorum. Mesela ben neredeyse hiç roman okumam, gerek de duymam, hani bu konuda da ortak insan bulamıyorum bu sebeple.
  • Olum haberde mi izlemiyorsun ortaya bir laf at siyasi olarak 4-5 saat konuşursunuz
  • ben iyi bir dinleyiciyim ve yorum yaparım sadece,sana da aynını tavsiye ederim
    yorum da yapamıyorsan bunun nedeni stres olmandır,kendini rahat bırak
  • hergün zaten sen muhabbeti kuramazsın ama muhabbet edecem diye de kendini kasma akışına bırak, genelde insanlar muhabbet ederken boş konular üzerinde konuşurlar o yüzden gündemi takip et en azından haberleri vesaire izle.

biraz sempatik ve güler yüzlü ol en önemlisi ise ilgi çekici ol ilgi çekebildikten sonra konuştuklarının pek önemi kalmıyor ilgi çekici olmak için ise ne konuştuğunun değil nasıl konuştuğunun önemi büyük. her muhabbete katılamayabilirsin son derece normaldir çünkü her insanın istek/arzuları hayattan beklentileri farklı oluyor takip ettiği şeyler farklı oluyor ve sohbet edemiyorsun o yüzden çok kasma her muhabbete zaten yetişemezsin
  • Cidden diyorum bunu bak merak etmen gerek hevesli olman gerek konusacagin sey hakkinda... atiyorum "abi ya Şurda bi yer varmis yeni acilmis nasil bi yer?" Falan icinde merak olmazsa ilgini cekmez o adam anlatsa bile diyecek bisey bulamazsin konusma tıkanır...
  • Futbol gibi ilgimi çekmeyen konularda hiç konuşmam dinlemem bile çevreyi gözlemlerim ama felsefe din bilim siyaset konusu açılırsa kimse tutamaz beni bir konuşurum varya bazen çok konuştum diye utanıyorum
  • ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EF8F31CE3 -- 25 Şubat 2021; 13:15:13 >
  • Muhabbet edicek konu olsun diye futbol takip etmek saçma olur. Ben önceden futbolla yatar futbolla kalkardım sadece takip etmek değil klübe gidiyodum mahalle maçları vs sonra işe başlayınca ve tuttuğum takımdan soğuyunca bıraktım futbol işlerini şimdi sorsan tuttugun takımda kim var diye bilmiyorumdur :D
  • arkadaşım yaşıyor musun?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.