Şimdi Ara

insanların işi gücü evlilik olmuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saçma sapan işler evlenmeyene uzaylı gözüyle bakıyorlar

evlenipte ne yapacam ? hayat amacım bumu olsun yani ? tek amacı evlilik olanların amacı neki ?

ne oluyor yani evlenince 4.boyuta falanmı geçiyoruz ?

umrumdamı çocuk sahibi olmak bir kadınla ömür boyu aynı evde yaşamak ?

az avrupayı örnek alsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EbuSerkan -- 23 Eylül 2017; 21:40:55 >

• Herkes evlenmek zorunda değil insanların anlaması gerek lazım. Evlenen insanlar rahat falan da olamıyor ki yıllarca borç ödüyorlar.
  • yaklaşmın doğru değil
    onun bunun lafıyla gelmiş burada nefret kusuyorsun
    ayıp
  • Avrupa'da su var yalniz. Iki kisi birlikteyse bunun yasal yaptirimi var. Mesela cocuk yaptiniz ama ayni evde yasiyorsunuz. Cocuktan ikinizde sorumlu olursunuz. Erkek yada kadin hadi eyvallah diyip cikip gidemiyor. Yasal evraklarin cogunda da yine ortak gozukuyorsunuz, en iyi ornek oturum izni. Kagitlarda zaten evli degil partner olarak gecer tanimlar.

Turkiye'de boyle bir durum yok. Bir de isin ahlaki boyutu var. Kadin uc farkli kisiyle birlikte olsun ismi kasar, fahise, orta mali, vs olarak anilir. Avrupa'da boyle bir laf edin hapse girersiniz. Hani erkeklerin bakire istegi vardir ya, ben onlarca hatunun uzerinden geceyim ama benim evlenecegim hatun kullanilmamis olsun, derler. Iste bu sapikligi onlemek icin ozgurluk ve insan haklari kanunlari vardir. Isteyen istedigi kisiyle birlikte olur, kimse karismaz. Ancak riza disi iliskilerin cezasi agirdir. Turkiye'de 30 kusur erkek cocugunu, minicik bebekleri, cocuk gelinleri normal karsilarlar. Bunu Avrupa ve ABD'de yapmaya calisin, omurluk atarlar iceri. Benim akrabam su, tanidigim su falan da sokmez. Gerekirse onlari da alirlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: EbuSerkan

saçma sapan işler evlenmeyene uzaylı gözüyle bakıyorlar

evlenipte ne yapacam ? hayat amacım bumu olsun yani ? tek amacı evlilik olanların amacı neki ?

ne oluyor yani evlenince 4.boyuta falanmı geçiyoruz ?

umrumdamı çocuk sahibi olmak bir kadınla ömür boyu aynı evde yaşamak ?

az avrupayı örnek alsınlar

Avrupada durumundan memnun değilki...

çocuk olması için bir sürü para veriyorlar...

Evlenmeyincede ne oluyorki? devamlı kız aramaktan bıktım usandım deniliyor... kız hamile kalacak diye korkuluyor devamlı yada o seviyeye kadar bile gidilemiyor

çocukları 15 yaşında evlenip çocuk sahibi olanlar 50 kat üreyerek devlet kuracaklar nerdeyse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumagir F kullanıcısına yanıt
    Cocugun yukumlulugu cok fazla, insanlar bu yuzden cocuk yapmak istemiyor. Her ne kadar benimde cocugum olsa da cocugun gereksiz oldugunu dusunen cok fazla kisi var. Cocugu buyutmek, iyi egitim vermek, universiteden mezun olana hatta yuksek lisansi bitene ve iyi bir is bulana kadar bakmak kesinlikle ucuz bir olay degil. Erdogan herkese uc cocuk yapin diyebilir, Avrupa 'da en az iki cocuk yapin der. Bunun icin epey bir tesvik var ama yeterli degil.

En basit ornek su an yasadigim Polonya'da ozel okul oncesi kresin aylik ucreti 2000 zloty. Ingilizce ve Lehce egitimleri var. TL bazinda 1900 kusur TL ediyor. Bu ilkokul oncesi egitim daha. Insanlarin ortalama aylik geliri bu kadar degil. 1800 zloty civari normal maaslar var, tecrubeli veya orta sinif yoneticiyseniz maaslar 10k ve uzerine cikar. Devletin de size verdigi para 500 zloty.

Almanya'da bonuslar daha iyi diye biliyorum ama ayrintisina bakmam lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Cocugun yukumlulugu cok fazla, insanlar bu yuzden cocuk yapmak istemiyor. Her ne kadar benimde cocugum olsa da cocugun gereksiz oldugunu dusunen cok fazla kisi var. Cocugu buyutmek, iyi egitim vermek, universiteden mezun olana hatta yuksek lisansi bitene ve iyi bir is bulana kadar bakmak kesinlikle ucuz bir olay degil. Erdogan herkese uc cocuk yapin diyebilir, Avrupa 'da en az iki cocuk yapin der. Bunun icin epey bir tesvik var ama yeterli degil.

En basit ornek su an yasadigim Polonya'da ozel okul oncesi kresin aylik ucreti 2000 zloty. Ingilizce ve Lehce egitimleri var. TL bazinda 1900 kusur TL ediyor. Bu ilkokul oncesi egitim daha. Insanlarin ortalama aylik geliri bu kadar degil. 1800 zloty civari normal maaslar var, tecrubeli veya orta sinif yoneticiyseniz maaslar 10k ve uzerine cikar. Devletin de size verdigi para 500 zloty.

Almanya'da bonuslar daha iyi diye biliyorum ama ayrintisina bakmam lazim.
    aynen öyle çocuk sahibi olmak çok büyük bir sorumluluk hiç katlanabileceğimi zannetmiyorum

işte trkiyedeki insanlara bunu anlatamıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EbuSerkan -- 23 Eylül 2017; 22:8:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cenup

yaklaşmın doğru değil
    ayıp

onlar benim bekarlığıma nefret kusarken sorun yok ama
  • Türkiyede özel okullar 30-40 bin lira herkes özel okulamı gönderiyor çocuklarını?

3çocuk olması gereken ama Devlet çocuk başına en az 500 lira ödeme yapmalı. Ve geliri olmayanında çocuk yapmasına engel olmalı . Adam hamallık yapıyor işportalık yapıyor 10 çocuğu var. Bu 10 çocuğu kim bakacak? sonra terörist oluyor kısa dönem askerlik yapan 20 sene okumuş devlete 200 bin masrafı olan doktoru mühendisi öldürüyor yada tinerci olup sigara vermeyen devletin 200 bin lira masraf ettiği subayı öldürüyor . Peki bu insanların tinerci yada terörist olmasını niye engel olmuyor, işportacının hamalın 10 çocuk yapmasına niçin engel olmuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 23 Eylül 2017; 22:11:51 >
  • forumagir F kullanıcısına yanıt
    Dogu'da daha da beter. 27 tane cocugu olan gordum askerlik yaparken, 27! Adamin dort tane karisi var, 27 tane cocugu var, sonra gelip utanmadan devlet bize bakmiiiii derler. Devlet odeme yapmaktan ziyade tum egitim hayatini bedava hale getirmeli.
  • quote:

quote:

yaklaşmın doğru değil
    ayıp

onu söylüyorum işte
    yaşın ufak ki onun bunun lafını kafana takıyorsun
  • quote:

quote:

quote:

yaklaşmın doğru değil
    ayıp

onu söylüyorum işte
    yaşın ufak ki onun bunun lafını kafana takıyorsun

yaşım 26 evladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Dogu'da daha da beter. 27 tane cocugu olan gordum askerlik yaparken, 27! Adamin dort tane karisi var, 27 tane cocugu var, sonra gelip utanmadan devlet bize bakmiiiii derler. Devlet odeme yapmaktan ziyade tum egitim hayatini bedava hale getirmeli.

Türkiyede eğitim-öğretim bedava zaten... fakat üremenin çok olduğu veya dışa göç veren yerlerde ( Karadeniz- doğu ve güneydoğuda ) ZORUNLU eğitim-öğretim 8 yıla hatta 5

yıla düşürülmelidir. Devlet O dediğin 27 çocuğa 12 sene boyunca boşuna öğretmen okul vs. için para harcaması diğer insanlardan yapılan soygunla olmaktadır .Ayrıca zorunlu 12

yıllık eğitim bu bölgelerde çalışma hayatını olumsuz etkiliyor. 18 yaşında sonra ne çobanlık yapıyorlar ne balıkçılık ne de rençberlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 23 Eylül 2017; 22:20:54 >

• Evlenenleri de görüyoruz bütçelerinin çok üstünde masraflar yapıp yıllarca bellerini doğrultamıyorlar.
    Adam 2 bin lira alıyorsa o paraya göre düğün, ev düzme yapmıyor ki. bu masraftan sonra 1 çocuk yapıyorlar ikinciye güçleri yetmiyor.
    Çevremde hep öyle 1 çocuk var. İkinci ne zaman diyorum yok diyorlar. Sorduklarım da hep akpli. Ancak artık çocuk yetiştirmek çok masraflı eskiden olmayan ve para vermeden yaptığın herşey paralı milletin gücü yetmiyor.
  • İnsanlar ne kadar cahilse, ve ne kadar birey olamamış, sürü halinde hakaret etmeye alışmış, kendine özgü özellikleri olmayan basmakalıp tiplerse, en ilkel amaçları ve dürtüleride o kadar baskın olur. O yüzden 3. dünya ülkelerinin insanlarında en önemli amaç, evlenip çoğalmak üremektir. Çocuk gelinler, akraba evlilikleri olmasa o kadar sorun olmaz aslında ama, bu ülkede sapığın biri TVye çıkıp, amca kızları hala kızları, teyze kızları helaldir diyebiliyor. Nesiller boyu süren akraba evliliği ve fakir genler neticesinde de bugün ülkenin IQ ortalaması ortada maalesef.
  • evlilik zaten zorlaştı, evlendirmeye çalışmazlar kimseyi, evlileri ayırmak ve evliğili ortadan kaldırmak şaytanın vede şeytanın emrindeki insanların birinci görevdir.

• Evlenme gerekcelerim:

1- Sevdigim insanla birlikte yasamak

2- 60,70 li yaslarda tek basina kalmamak

3- Yasi 40in ustunde olup da bekar olanlarin genelde kafadan kontak olmasi.

Evlilik iyidir, tavsiye ederim.

Bayanlar icin problem degil de, evli olmayan bir erkek ileride topluma sigamaz. Hep yalniz kalir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Evlenme gerekcelerim:

1- Sevdigim insanla birlikte yasamak

2- 60,70 li yaslarda tek basina kalmamak

3- Yasi 40in ustunde olup da bekar olanlarin genelde kafadan kontak olmasi.

Evlilik iyidir, tavsiye ederim.

Bayanlar icin problem degil de, evli olmayan bir erkek ileride topluma sigamaz. Hep yalniz kalir.

Yaşadığım avrupa ülkrsinde erkeklerin %80i bekar öyle kafadan kontak olan sayısı çok azdır

Şu dünyada zaten myle yada böyle en fazla 80 90 yaşına kadar yaşayacam yaşlandıgımda yalnız olsam ne yazar?

Bu sadece işi gücü evlilik olan bir toplumda psikolorijik etkiden dolayı böyle olabilir

Evlenipte kafayı yiyip boşanan erkekleride görüyoruz

Yapmayın böyle siz böyle düşündükçe kezbanlarada prim vermiş oluyorsunuz kezbanda diyorki ozaman nasıl olsa erkek bana muhtaç ona her istediğimi yaptırabiliirm diyor

Dahi zeki olan atatürkte bekardı

O yüzden

YAV HE HE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EbuSerkan -- 24 Eylül 2017; 10:28:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başımıza ne geliyorsa bu üreme içgüdüsünden geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.