Şimdi Ara

İnsanların diğerlerini aptal olarak görüp küçük düşürmeye çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günümüzde artık bu alışılagelmiş ve yaşam standardımız olmuş ve olmaya devam ediyor. Ama şunu bir düşünün insanların kibar, anlayışlı, hoşgörülü oldukları bir dünyada yaşıyorsunuz sizin yaptığınız hatadan bile olsa adam saygıda kusur etmese "Afedersiniz, çok özür dilerim" gibi cümlelerle karşılık veriyor, Ne kadar güzel olurdu? ama tam tersi oluyor bir hatasında mal sıfatını yapıştırıyoruz ve diğer insanlarda bunu duyup onu küçük düşürmeye çalışması ne kadar kötü değil mi?

bir iki satır da olsa anlatmak istedim

• Haklısın hocam puşluk değil mi işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bence türkiyede bu kadar fazla.
  • küçük görmek kötü bir şey değildir göreceksin arkadaş ama her önüne geleni değil şartları elvermeyeni,sıkıntısı,çeşitli problemleri olan insanları değil elinde imkan olupta değerlendirmeyen çalışmayan insanları hor göreceksin,küçük düşüreceksin ki akıllanacak.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuklacini

küçük görmek kötü bir şey değildir göreceksin arkadaş ama her önüne geleni değil şartları elvermeyeni,sıkıntısı,çeşitli problemleri olan insanları değil elinde imkan olupta değerlendirmeyen çalışmayan insanları hor göreceksin,küçük düşüreceksin ki akıllanacak.....
    torun
  • kuklacini kullanıcısına yanıt
    Hocam nerdesin sen bayağıdır görmüyordum.
  • Asus gl702 kullanıcısına yanıt
    okuldayım arada girebiliyorum genelde okuyor çıkıyorum.Sen ne yapıyorsun ?
  • Epsilon kullanıcısına yanıt
    Pırasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuklacini

Pırasa
    basketbol
    Hiyar ve ben tuzu unuttum aaaaaa beynimin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana kalırsa bunun tek sebebi kendilerini korumaya çalışmalarından kaynaklanıyor. Kendilerinde buna ihtiyaç duymalarını sağlayan alt bir fikir mevcut her zaman. Bu kişiler muhtemelen hayatları karşısında yoğrulmaları sonucu bu hali almıştır. Ezilerek büyüyen bir insan ilk fırsatta karşısındakini ezmeye çalışacaktır çünkü kendisinin ezilmesinden korkacaktır.

Neyse ki böyle bir yapım hiç olmadı. Ayrıca hiçbir zaman bahsedilen seviyede bir iletişim kurmadım. O beyfendi kişiliğin ve saygının da sahte oluşu beni itiyor.

En iyisi benim gibi olmak. Herkesin maske takıp kendi yüzlerini gizleyerek ilerledikleri bu hayatta benim gibi gerçek yüzünü gizlemeye ihtiyaç duymayan kişi sayısı azdır. Çünkü zor olan budur, cesaret isteyen budur, doğru olan budur.

Boşu boşuna demiyorum, sahte dünyanın sahte mutlulukları diye. Hepiniz sahte hayatlar yaşıyorsunuz, ama hiçbiriniz mutlu değilsiniz. Çünkü yaşadığınız sahte hayatların mutlulukları onlar. Sizin değil, onlar size ait değil. Asla da sahip olamayacaksınız. Mutluluğu hak eden siz olana dek, asla mutlu olamayacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kuklacini kullanıcısına yanıt
    Sayın üye gidin iki ahlak öğrenin öyle gelin.
  • İlk satırınızda davranışlar psikolojide bir savunma mekanizması ve baştan aşağı doğru söylediniz çok güzel yorum.
    bu ettiğin son hakaret olacak.ÇAM KOZALAĞI.
  • GİDİYORUM..

iki ve ahlak ile
  • Beni dışlayan herkesin canı _ehenneme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.