Şimdi Ara

İnsanları uzun süre yaşatmak insanlığa en büyük ihanet değil mi sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
92
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tamam ben insanlar ölsün demiyorum benim kastettiğim şu.Ortalama bir insan vücudu 40'lı yaşlardan sonra kronik olarak hastanalanmaya başlıyor.Bağışıklığı çökmeye başlıyor.Daha da ileri gidildiğinde vücut tamamen iflas ediyor.Mesela benim rahmetli dedem son zamanlarında TEK bir günde 21 adet hap alıyordu çeşitli hastalıkları yüzünden.Yıllarca komada kalan insanlar var bitkisel hayatta yıllarca yaşayanlar.Sizce de öyle değil mi yatalak bir insanı yaşatmaya çalışmak.Atıyorum yatalak bir adamın sadece gözleri görüyor.Kulakları duyuyor ve cevap veremiyor.O insan herşeyiyle tamamen başka şeylere bağlı(makinelere, hasta bakıcıya) Sizce bu durum o insana eziyetten başka bir şey değil midir?

Yorumlarınızı düşüncelerinizi bekliyorum

• İnsan yaşamayı eziyete tercih ettiği müddetçe ihanet olmaz, hayatta kalma güdüsü kuvvetli bir şey. Hasta bakıcılar da o işte maaşlı çalışmayı, işsizlik eziyetine yeğliyorlar. Aile bireyleri eş dost da, o akrabanın öldüğünü görmektense, zorluklara katlanmayı seçiyorlar. Genel istek yaşatmaya yönelikken, esas bu şansı ortadan kaldırmak bir ihanet olur bence. İnsan gerektiğinde acıya katlanmayı doğru ve güzel bulabilen bir canlı, her şey rahatlık keyif değil her zaman. Başın sağolsun bu arada hocam..
  • İnsandan insana değişir, bakınız Stephen Hawking.
  • 40 yaşında ölmeye karar verirsen cevap vericem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • makinalara bağlı yaşamak konusunda haklı olduğnu düşünüyorum. ama bunun dışında evet 21 ilaç içiyor olabilir ama kendi işini kendisi yapıp yaşamak isteyen bir insanın yaşaması kadar doğal bişey olamaz.
  • Yaşlanma diye bir şey kalmayacak zaten ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tıp ve biyoloji hızla veya yavaşca gelişiyor, ama gelişiyor. yaşlanma süreleri daha da uzayacak, ölümsüzlük tabii ki mümkün değil ama bundan birkaç yüzyıl sonra 120 yaşındaki insanlar bugünün 40-50 yaşlarındaki insanlar gibi olacak. yani ömür bayağı bir uzayacak. ve insanlar ömürlerine çok daha fazla şey sığdırabileceği için insanlığın gelişim hızı da katlanacak. bu döngü insanlık yok olana kadar devam edecek. ki ben insanlığın kolay kolay yok olacağını düşünmüyorum, akıllıyız, bir başka ırk tarafından yok edilme gibi bilim-kurgu olaylar başımıza gelse bile mutlaka bir yerlere embriyo falan göndeririz, yok olmayız. belki çok değişiriz ve artık 'insan' antik bir tür diye nitelendirilir ama yok olmayız, torunlarımız hep var olur.
  • Bir kaç km çapında gök taşı insanlığı yok etmeye yeter. Daha büyüğü yeryüzünde ki tüm canlılığı yok eder muhtemelen. Konuya dönersek evet insan ömrü uzuyor. Eskiden 40'lı yaşları geçmezken şimdi 60-80 ortalama ömür. Bu dahada artar . Önemli olan bu süreçle beraber yaşam kalitesinin düşmemesi ki buda oluyor. Yani artan ömrü insanlar hastalıklarla sürünerek geçirmiyor. Bu yüzden ömrü artırmak ihanet değil insanlığa hizmet olur. Ama çok uzun yaşama fikri de sıkıcı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

Yaşlanma diye bir şey kalmayacak zaten ..

Yaşlanmak var oluşumuzun bir sonucu yani tıp ne kadar gelişirse gelişsin yaşlanmanın ve ölümün çaresi yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Eagle 26

quote:

Yaşlanmak var oluşumuzun bir sonucu yani tıp ne kadar gelişirse gelişsin yaşlanmanın ve ölümün çaresi yok

Alıntıları Göster
    hocam değerli bir Türk bilim adamı gün gelecek ki beynimizi bir bilgisayara indireceğiz ve ordaki similasyonda yaşamımızı devam ettireceğiz diyor.Siz bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz ve doğru bakıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: StevenBayLouise

hocam değerli bir Türk bilim adamı gün gelecek ki beynimizi bir bilgisayara indireceğiz ve ordaki similasyonda yaşamımızı devam ettireceğiz diyor.Siz bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz ve doğru bakıyorsunuz

Kimdir bu Türk bilgini ?

• quote:

quote:

Kimdir bu Türk bilgini ?

Alıntıları Göster
    celal şengör.Siz nasıl bakıyorsunuz bu fikre
  • White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Çaresi yok diye bir şey yok anlayamadınız gitti şunu .. İnsanlar yeni canlılar bile yaratmaya başladı siz hala var oluşumuzu değiştiremeyiz deyip durun ..

Hücre rejenerasyonu başarılabilirse bu mümkün . Rejenre sistemler sadece yaralanmalarda değil mecbur kalındığında yaşlanan ve yeterince bölünemeyen hücreler için de etkili yöntem olacak .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Olumsuz bakıyorum bence bunun olması zor bir ihtimal

• quote:

quote:

Olumsuz bakıyorum bence bunun olması zor bir ihtimal

Alıntıları Göster
    zaten hocam bu fikrin insanlara ulaşabilmesi için en az 250 300 sene lazım bence
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    işte bilim bu yaşlanma sürecini erteliyor. Bu da olumlu bir şey. Tamamen durdurabileceklerini bende sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 12 Haziran 2018; 0:27:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.