Şimdi Ara

- (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
12
Favori
33.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ithkuil

etkileşim imkansız diyorsun bugün elimizde incil de var tevrat da kuran da
    bu nasıl bir etkileşimsizlik
    bu kitapların hepsi de ortadoğuda küçük bir alandan çıkma

ha bugün inka, maya, madagaskar halkı gibi avrasyayla bağlantısı olmayan uygarlıklarında öyle kitapları olsaydı o zaman bir düşünürdük

dindar diye bahsettiğin ülkelerin de yarısına yakını ateist geri kalanın da yüzde 80-90 ı filan seküler yaşam tarzına sahip
    Eyvallah ben bunu diyeceğini bildiğim için arkadan ikinci soruyu soruyorum zaten :) Neden durdu ? Ayrıca tarihlerine bak bakalım küçük bir alanda o kadar ileri teknolojiye sahipler'ki asırlar geçmesini bekleyip öyle yazıyorlar dimi ? :) Onca dökülen kan ve kitabın içinde yazılan insanlığa ilim katan her satır. Bir uydurma olduğunu sanıyorsun dimi ? Sizler kitaptan değil. Müslümanlar yüzünden ateist olanlarsınız. O da okumadığınız için.

• bakteriler yaşam formları arasında en çok mutasyon yaratan formlardır. ama neden bakteri dışında bir yaşam formu oluşturamamışlardır???

bakteriler bizlere türlerin radikal bir değişim gerçekleştirmediğinin bir kanıtımıdır?

zıttı bir soru soracak olursam: eğer bi düzen varsa yaratıcı kuantum fiziği ile neden zar atma gereği duysun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Handsomekont kullanıcısına yanıt
    her hangi bir teknolojik gelişmişlikleri yok bunu nerden çıkardın

insanlığa hangi ilmi katmış? mesela örnek olabilir miyim?

hayır müslümanlar yüzünden ateist olmadım ben saçma olduğu için ateist oldum
    ki ateist olduğum zaman ateist olduğumu bile bilmiyordum ateizmi ateşe tapanlar sanıyordum o zamanlar sonradan öğrendim

kuranı hem arapça hem de türkçe olarak hatim etmiştim çocukken kim okumamış
  • madeofrage kullanıcısına yanıt
    bakteri dışında derken? bakteriler birleşip neden çok hücreli bir canlı oluşturmamışlar mı yani?

pandorina:

-

gonium:

-

volvoks:

-

• ithkuil İ kullanıcısına yanıt
    Radikal bir değişimi kast ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tek hücreliden çok hücreliye geçiş işte daha ne kadar radikal bir şey bekliyorsun? bir üst versiyonlarını diyorsan mantarlara bak
  • quote:

her hangi bir teknolojik gelişmişlikleri yok bunu nerden çıkardın

insanlığa hangi ilmi katmış? mesela örnek olabilir miyim?

hayır müslümanlar yüzünden ateist olmadım ben saçma olduğu için ateist oldum
    ki ateist olduğum zaman ateist olduğumu bile bilmiyordum ateizmi ateşe tapanlar sanıyordum o zamanlar sonradan öğrendim

kuranı hem arapça hem de türkçe olarak hatim etmiştim çocukken kim okumamış
    Bakış açını daha geniş düşünerek sorular sordum ama tutarsız cevaplar alıyorum. Sence neden birbirinin aynısı 4 adet kitap yazıldı ? Amaç neydi ?
    eski ahit
    yeni ahit
    tekvin
    zebur
    matta incili
    markos incili
    luka incili
    yuhanna incili
    kuranı kerim
    vb. daha bir sürü bu türde kitaplar var sadece 4 değil yani çok fazla

birbirinin aynı değil tam olarak ama benzer ögeler var bunun sebebi de yazıldıkları coğrafyadaki mitler, inançlar, adetler ve kuralları içermeleri, ve şansa bak ki hepsi aynı coğrafyadan çıkmış.
    örnek olarak amerika kıtasında veya avustralya kıtasında böyle kitaplar yok.

amaç her kitapda farklı
    mesela ahitlerde sözlü olarak süregelen dini ögeleri yazıya aktarmak iken
    incillerde dini yaymak
    kuranda ise yeni bir din yaratmak
  • quote:

eski ahit
    yeni ahit
    tekvin
    zebur
    matta incili
    markos incili
    luka incili
    yuhanna incili
    kuranı kerim
    vb. daha bir sürü bu türde kitaplar var sadece 4 değil yani çok fazla

birbirinin aynı değil tam olarak ama benzer ögeler var bunun sebebi de yazıldıkları coğrafyadaki mitler, inançlar, adetler ve kuralları içermeleri, ve şansa bak ki hepsi aynı coğrafyadan çıkmış.
    örnek olarak amerika kıtasında veya avustralya kıtasında böyle kitaplar yok.

amaç her kitapda farklı
    mesela ahitlerde sözlü olarak süregelen dini ögeleri yazıya aktarmak iken
    incillerde dini yaymak
    kuranda ise yeni bir din yaratmak
    Yahu kardeşim ben diyorum ankara sen diyosun bir tarafım kara. Sebebi ne ? Bunca savaş ne için ? Ne'yi durdurmak için ? Maşallah hepsininde temeli aynı bu ne tesadüf yav ? Sen diyosan bunlar hikaye bende diyorum bu 4 kitap ne için yazıldı ? Ne için uyduruldu ? Ortada sömürülen bir halk var zaten. Sömürü desen değil. Sadece iyiliği emrediyor. O zamanın şartlarıyla şimdinin şartları bir olmadığı için sana uymayan ayetler olması normal. Sen bana mezhepleri söylüyorsun. Bak kendin yazmışsın sonları neyle bitiyor ? İncille. Onlarda'da mezhepler ve tarikatlar var. Kendi içlerinde bölünmüşler. Ayrıca doğrudan incil değil çoğu. Örneğin barnabas incili gibi düşün. Tek bildiğim ve emin olduğum şey şu, bu dünya'ya boşu boşuna sadece birbirimizi yemeye gelmedik..

kitapların yazılma sebeplerini yazdım daha farklı bir sebep bekliyorsun sanırım ama yok maalesef tek yazılma sebepleri oradakiler

savaş güç kazanmak için, hiç bir şeyi durdurmak için değil. şu zamana kadar hangi savaş neyi durdurmuş?

sömürü desen değil derken?

Enfal 1: (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

(http://www.namazzamani.net/kuranmeali/enfal-suresi-1.ayet.htm)

sadece iyiliği emrediyor derken?

Ahzab 50: Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

(http://www.namazzamani.net/kuranmeali/ahzab-suresi-50.ayet.htm)

o inciller farklı farklı incil kitapları mezheplerle alakası yok yanlış biliyorsun

maalesef aksini ben de çok istesemde boşu boşuna sadece birbirimizi yemeye geldik.

• quote:

kitapların yazılma sebeplerini yazdım daha farklı bir sebep bekliyorsun sanırım ama yok maalesef tek yazılma sebepleri oradakiler

savaş güç kazanmak için, hiç bir şeyi durdurmak için değil. şu zamana kadar hangi savaş neyi durdurmuş?

Enfal 1: (Ey Muhammed!) Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.”

Ahzab 50: Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

o inciller farklı farklı incil kitapları mezheplerle alakası yok yanlış biliyorsun

maalesef aksini ben de çok istesemde boşu boşuna sadece birbirimizi yemeye geldik.
    Yani 2 ayetle bütün kitab'a iyilik emrinin olmadığını söylüyorsun. Adaletini sevim :) Ve hiç bir şey tesadüf değildir bir amaç uğruna burdayız. Amacın farkında olmayanlar ve ona kılıf bulanlar. Ayrıca ganimetler konusunda adaletli olunması için ayet doğru görünüyor. Ha pardon sen tabi o zaman'ki insanları şimdinin avrupa insanları sandığın için haklısın. Her şey'e kendi pencerenden bakarsan kafandaki sonuç değişmeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: madeofrage

Radikal bir değişimi kast ettim
    akşam hazneye koyduğun bakterinin file dönüşmesini mi bekliyorsun..

nasıl bi beklenti bu..
  • tüm yorumları okuyunca bi anda cahil oluyorsunuz..

biri de sadece iyiliği emrediyor yazmış..

20 gün ara verdik diye üzülüyrdum..iyisimi bi 20 gün daha uzak durayım bölümden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

akşam hazneye koyduğun bakterinin file dönüşmesini mi bekliyorsun..

nasıl bi beklenti bu..

Alıntıları Göster
    O tarzlar sizin tarzınız! bi kaç milyarcık yıl bekle veya ol dedi oldukcular gibi topu taca at. sonuçta aynı taktik!

Aman ha demogojiyi demsiz komayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeofrage -- 8 Mart 2019; 20:42:33 >

şimdi cevabı verirdim de daha yeni 20 günü bitirdim..
  • quote:

bazı şeyler peygambere hastır.

hz. Muhammed a.s. neyi miras bıraktı ya kendinden sonra gelen 4 büyük halife eğer senin zan ettiğin gibi olsaydı her biri karun gibi zengin olurdu.

dediğim gibi bazı şeyler peygambere hastır.

Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud'a ulaştırsın.
    İsrâ : 79

• baskan ne cok ceza yiyon sen ya

ozluyoruz kirbaclarini
  • ne bitmez konuymus ya

hala spermin kaburgalardan geldigini yazan kitabi mi tartisiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

baskan ne cok ceza yiyon sen ya

ozluyoruz kirbaclarini
    efendim neymiş..

birine .t diyecekse devlet dermiş.

ben diyemezmişim..

bölümdeki bazı hasta ahbaplar olmasa yazmam artık ama başka yerde bu denli kaliteli deli bulunmuyor.

deli var ama zır cahil.

çekilmiyor..
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.