Şimdi Ara

- (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
12
Favori
33.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

Benim suçum seni ciddiye almak.

Alıntıları Göster
    norveç'te kilisenin başı devlet düşün, şöyle anlatayım; türkiye'de diyanetin başkanı aynı zamanda da türkiye'yi yönetiyor, işte norveç böyle bir ülke..
    devlet dine göre yönetiliyor..sen çıkmış norveç ateist diyorsun hangi palavra ateist sitesinde seni söğüşledilerse artık..sen git onları ciddiye al söğüşlenmeye devam.
  • Hocam gereksiz ayrıntılara takılıyorsunuz. Kodlanmış veya tasarlanmış veya yaratılmış denmiş fark etmez yani fark eder de sonuç itibariyle fark etmez. Sonuçta deist veya teist olan kişi bu varlığın bir nedeni var diyor, kendilinden olmadığını söylüyor, bunu arkasında bir bilinç var demek istiyor. Olay bu. Kimse kodunda tasarımında değil yani.

İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanda neden kuyruk sokumu vardir?

balinada neden akciger vardir?

hem adem hem havvada neden gobek deligi vardir?

biri bana ogretebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

insanda neden kuyruk sokumu vardir?

balinada neden akciger vardir?

hem adem hem havvada neden gobek deligi vardir?

biri bana ogretebilir mi?
    havva diye birşey yok
  • mr.jk M kullanıcısına yanıt
    o halde biyerde bir hata var

"Sizi bir tek candan (Âdem'den) yaratan, ondan da yanında huzur bulsun diye eşini (Havva'yı) yaratan O'dur..."

A'raf 189

“Ey Âdem! Sen ve eşin cennette oturun, dilediğiniz yerden yiyin ama şu ağaca yaklaşmayın. Yoksa ikiniz de zalimlerden olursunuz.”
    Araf 19

velev ki hataliyim. Ademde ve esinde (ismi cok onemli degil) neden gobek deligi var?
  • quote:

o halde biyerde bir hata var

"Sizi bir tek candan (Âdem'den) yaratan, ondan da yanında huzur bulsun diye eşini (Havva'yı) yaratan O'dur..."

A'raf 189

“Ey Âdem! Sen ve eşin cennette oturun, dilediğiniz yerden yiyin ama şu ağaca yaklaşmayın. Yoksa ikiniz de zalimlerden olursunuz.”
    Araf 19

velev ki hataliyim. Ademde ve esinde (ismi cok onemli degil) neden gobek deligi var?
    Anne karnında ordan besleniyoruz
  • adem ilk yaratilan degil mi? beslenmeye ihtiyaci var mi? ya da beslemeye?

yoksa o da birinden dogmus olabilir mi?
  • quote:

adem ilk yaratilan degil mi? beslenmeye ihtiyaci var mi? ya da beslemeye?

yoksa o da birinden dogmus olabilir mi?
    Adem'den önce yeryüzünde yaratılan insanlar var.
    Gerçekten "samimi olarak" öğrenmek istiyorsan bu konuyu ayetlerle açıklayan Mehmet Okuyan hocanın videosu var..sorularının cevabı burada var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 21 Ocak 2019; 22:56:35 >

• erkekte neden gobek deligi var soruma cevap olarak kuranin mucizeleri videosunu mu koydun?

ayrica yaratilan ilk insanin Adem olduguna dair ayetler var. bunlar yanlis mi?
  • quote:

erkekte neden gobek deligi var soruma cevap olarak kuranin mucizeleri videosunu mu koydun?

ayrica yaratilan ilk insanin Adem olduguna dair ayetler var. bunlar yanlis mi?
    videonun tamamını izledin mi?
    izlediğini varsayıyorum, Hz. Adem'den önce de dünyada yaratılmış insanlar vardı, bunu ayetler gösterip açıklıyor..
    Neden göbek deliği var sorusu doğrudur videoda yok, anne karnında beslenebilsin diye göbek deliği var, bu soru için Kuran'a bakmaya gerek yok bence.
    ademi cennetteki çamurdan yapmamışlar mıydı direkt? noldu yeni patch mı geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Su Aygırı -- 21 Ocak 2019; 23:21:53 >
    ben de diyorum ki:

ilk insanin Adem olduguna dair yazili ayetler ne olacak? yanlis mi o ayetler?

-

ve diger soru: neden kuyruksokumu var insanoglunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 21 Ocak 2019; 23:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Aygırı

ademi cennetteki çamurdan yapmamışlar mıydı direkt? noldu yeni patch mı geldi?
    patch'in daniskasını sen kendi açtığın bu konuda yaptın, fail oldukça değiştirdin, değiştir babam değiştir..
    biraz daha uğraşsam en az 3 defa değiştirtirim konunu.
  • quote:

ben de diyorum ki:

ilk insanin Adem olduguna dair yazili ayetler ne olacak? yanlis mi o ayetler?

ve diger soru: neden kuyruksokumu var insanoglunda?
    parantez içindekiler ayete ait değil.

diğer sorun göbek deliği cevaplandı sanırım, kuyruk sokumunun da bilimsel bir sebebi vardır

kardeşim denklem belli, insanlar oluşabilirse tanrının oluşup oluşamayacağı bilemeyiz, ihtimal var ama kesinlik yok diyordum. Sen bakın işte bilim "Allah olabilir"i ispat ediyor diye tutturdun, ben de daha açıklayıcı bir ifadeyle değiştirdim

hayır yani şu dediğine kendin inanıyor musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Aygırı

kardeşim denklem belli, insanlar oluşabilirse tanrının oluşup oluşamayacağı bilemeyiz, ihtimal var ama kesinlik yok diyordum. Sen bakın işte bilim "Allah olabilir"i ispat ediyor diye tutturdun, ben de daha açıklayıcı bir ifadeyle değiştirdim

hayır yani şu dediğine kendin inanıyor musun
    ben farketmesem konu başlığında Allah'ı inkar var, konuyu okuyunca "Allah olabilir" var.
    işin komiği hata trajikomiği de şu;
    ateistler de içeriği okumadan konuya onay veren mesajlar göndermiş.

kusura bakma da çok komik bir güruhsunuz, biz olmasak orada bilimsel olarak "Allah olabilir" yazıyor ama ateistler okumadan yorum yapıyor...
    cidden çok komiksiniz :)

guzel bir konusma oluyor

44 yasindayim butun dogru bildiklerim uctu gitti su anda

hayat cennette devam ediyordu, Adem ile Havva elmayi calinca ceza olarak dunyaya gonderildiler. Ve neden bilinmez, elma calmasina ragmen ilk peygamber yapildi diye biliyordum. Meger yanlismis.

mesela su anda yaratilan ilk insan kimdir islam alemi bilmiyor diye anladim. Kuranda adi gecmiyor olmali. bu da ilginc geldi

yine diyanet.gov.tr diyor ki:

A'râf Suresi - 26 . Ayet:

Ey Âdem oğulları! Size mahrem yerlerinizi örtecek giysi, süsleneceğiniz elbise yarattık. Takvâ elbisesi, işte o daha hayırlıdır. Bunlar Allah’ın âyetlerindendir. Umulur ki düşünüp öğüt alırlar.

burada neden ademogullari diyor? diyanet yanlis mi biliyor ilk yaratilani?

yine diyanete gore Araf 26, 27, 31, 35, Yasin 60 de Ademogullari diye sesleniyor. biyerde bir hata olmali

diyanete gore Bakara 33:

"Ey Âdem! Bunların isimlerini onlara bildir" dedi. Âdem bunların isimlerini onlara bildirince de "Size ben göklerin ve yerin gizlisini kesinlikle bilirim; yine sizin açıkladığınızı da gizlediğinizi de bilirim demedim mi!" buyurdu.

simdi tum bunlar yanlis, videosunu koydugun adamin dedikleri dogru. olabilir tabi neden olmasin. ama bu bilginin tum islam alemine yayilmasi lazim bence

kuyruksokumu konusunu bilim tabi ki acikliyor. ismi evrim ekonomisi diye gecer. su foto ile aciklanir:

-

• AnotherPlanet kullanıcısına yanıt

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Erkekte neden meme ucu var

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Konuyu saptirip cikmaza getirmissin azcik kafanin icindeki beyni yorsan ne demek istedimi anlardin

Her goruse saygim vardir ama tesaduf demek aptallin daniskasi

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.