Şimdi Ara

- (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
12
Favori
33.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suyun, demirin, altinin vb herseyin gokten geldigine inanan halkimiza Cenab-ı Hakka inanmayi bir turlu ogretemedik azizim

Ayrica unlu mat.fiz. ve felsefeci rahmetli Pascal bu konu hakkinda olasiligini 400 yil once aciklamistir. Biraz gec kaldin yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anubisin_Ruhu -- 21 Ocak 2019; 0:21:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali1903kemal

nüfusun yüzde 99 un kafa kağıdında İslam yazıyor. Benim gibi insanlarda var elbette. 😂

Konu kilit üye ban yapamadık hala. Artı olarak din konusunda insanlarımız Hristiyan kadar hoşgörülü olamıyor maalesef. Kayıtlı diye o dine mensup sanıyor garibim. 😂
    ben konuyu da çoktan kilitledim, seni de çoktan banladım ama yazıyoruz işte, senin sayende ateistlerin palavrasını ortaya çıkarıyorum ben..çıkarmaya devam edeyim;

bak bu da bbc sitesi,
    adamlar din iel devlet işlerini daha yeni ayırmaya başlamışlar;
    http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/story/2006/02/printable/060201_norway.shtml

Hükümetin isteğiyle konuyu araştıran bağımsız bir komisyon, kilisenin devletten ayrılmasını önerdi.

herifler düne kadar hıristiyan esaslara göre yeönetiliyordu,

daha düne kadar da kilise devletin başıydı, yani devleti burdaki cami gibi kilise yönetiyordu;

Kilisenin başı olan devlet, piskoposları atar. Kilise mensubu din görevlilerinin maaş ve emeklilik hakları kanunla düzenlenir.

Vatandaşlar, aksini açıkça beyan
    etmedikçe resmi devlet kilisesinin (Evanjelik Luteryen Kilisesi) birer mensubu olarak
    kabul edilirler. Nüfusun yaklaşık % 79’unun devlet kilisesine tabi olduğu tahmin
    edilmektedir. Ülkede ayrıca, 93.000 civarında kayıtlı Müslüman, 57.000 civarında kayıtlı
    Katolik, 40.000 civarında kayıtlı Pentekostal Kilise mensubu vardır.

https://anayasa.tbmm.gov.tr/docs/bazi_avrupa_devletlerinde_din_ve_devlet_iliskileri.pdf (sayfa 56)

herifler sapına kadar dinci çıktı iyi mi

• mr.jk M kullanıcısına yanıt
    Hayır dinsiz olmayı yeğlerim. Onların adı hristiyan daha geçen üzgünüm klise satılıyor haberi okudunuz sanırım. 😂 Onlarda dinlerini kaale almıyor. Sıkıntı önemsemekle alakali. İnsan ahlaki ve kuralları dinin önüne geçmiş. Bu kadar saf olamazsınız değilmi. Hepsi üreten hepsi eleştiriye açık ülkeler. Ben ateistim dediğinde seni Dışlamazkar mesela. Anladın.

• quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Ben Eski Mısır Medeniyeti iyi mi dedim? Sizin yazdığınız yazıya cevap verdim ki siz de zaten o yazınızda iyi veya kötü kavramından bahsedilmiyordu. Verdiğiniz önermeye ben de cevabımı ilettim. Sizin bu yazdığınızın ise benim yazdığım ile alakası bulunmamakta.

Ek olarak, okuma kavramını iyi öğrenmeniz gerekiyor. Zira okuma eylemi, bağıntısını bilmeden birkaç cümleye bakmak, göz gezdirmek, özetini okumak veya filmini izlemek vb. olaylarla olmuş sayılmıyor. Tüm kitaplar için bu böyledir.

Bizim kurtulmamız gereken illet herhangi bir din veya dinsizlik değildir. Bizim kurtulmamız gereken illet, karşıdakinin düşüncesi hakkında bir bilgi sahibi olmadan fikir yürütmemiz, sırf kendi düşündüğü gibi düşünmüyor diye onu aşağılayıp bir kaşık suda boğmaya çalışmamızdır. Fikir ve düşüncelere olan saygısızlığımızdır. Ve en önemlisi de yalandır. Başkasını kandırmak için söylediğimiz ve bir süre sonra kendimiz bile kandığımız yalanlar...

Saygılarımla.
    Bizim kurtulmamız gereken illet herhangi bir din veya dinsizlik değildir. Bizim kurtulmamız gereken illet, karşıdakinin düşüncesi hakkında bir bilgi sahibi olmadan fikir yürütmemiz, sırf kendi düşündüğü gibi düşünmüyor diye onu aşağılayıp bir kaşık suda boğmaya çalışmamızdır.

geçen ateistin birinin ateizme inanmıyor diye müslümanın birini aşağılayıp hakaret etmesine islamda ısrar üzerine haraca bağlanmasına karı kızının cariye olarak kullanılmasına

akabinde kellesinni uçurulmasına tanık oldum.

bu atayistlerin allah belasını versin.ortada müslüman bırakmadılar.

müslüman memleketelerinden çıkmaz araçlarından inmezler ama iş konuşmaya geldimi müslüman düşmanlığı yaparlar.

ne 2 yüzlü ne haydut bu atayistler..

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.jk

ben konuyu da çoktan kilitledim, seni de çoktan banladım ama yazıyoruz işte, senin sayende ateistlerin palavrasını ortaya çıkarıyorum ben..çıkarmaya devam edeyim;

bak bu da bbc sitesi,

Hükümetin isteğiyle konuyu araştıran bağımsız bir komisyon, kilisenin devletten ayrılmasını önerdi.

daha düne kadar da kilise devletin başıydı, yani devleti burdaki cami gibi kilise yönetiyordu;

Kilisenin başı olan devlet, piskoposları atar. Kilise mensubu din görevlilerinin maaş ve emeklilik hakları kanunla düzenlenir.

etmedikçe resmi devlet kilisesinin (Evanjelik Luteryen Kilisesi) birer mensubu olarak
    kabul edilirler. Nüfusun yaklaşık % 79’unun devlet kilisesine tabi olduğu tahmin
    edilmektedir. Ülkede ayrıca, 93.000 civarında kayıtlı Müslüman, 57.000 civarında kayıtlı

https://anayasa.tbmm.gov.tr/docs/bazi_avrupa_devletlerinde_din_ve_devlet_iliskileri.pdf (sayfa 56)

Alıntıları Göster
    Sizin sıkıntıniz bu herşey kabul. Peki hangisi doğru?

Doğru çoğunluğun haykırdıgimi?

Doğduğun coğrafyadaki din mi?

Paşam hangisi doğru yaauu!?

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.jk

bak bu da bbc sitesi,

Alıntıları Göster

• quote:

Hayır dinsiz olmayı yeğlerim. Onların adı hristiyan daha geçen üzgünüm klise satılıyor haberi okudunuz sanırım. 😂 Onlarda dinlerini kaale almıyor. Sıkıntı önemsemekle alakali. İnsan ahlaki ve kuralları dinin önüne geçmiş. Bu kadar saf olamazsınız değilmi. Hepsi üreten hepsi eleştiriye açık ülkeler. Ben ateistim dediğinde seni Dışlamazkar mesela. Anladın.
    dinsiz olmayı yeğliyorsan o zaman senin kıstasın refah seviyesi değil, dinsizlik.
    yukarıda islam ülkelerini refah yok yok yok diye kekeleyerek eleştiriyorken git hıristiyan ol o zaman diyince yine U çekiş ve kıstas birden değişiyor, bu sefer kıstas "sen ateistim de seni dışlamazlar" oluveriyor.
  • Dini ciddiye almayacaksın hele islamı. Elinde patlar.

• quote:

Alıntıları Göster
    bizim doğrumuz tek,
    biz sizin gibi refah seviyesi ülkelere göre din / inanç tercihi yapmıyoruz.

• Ateist diyerek neden banladınız ki adamı????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlanzapineDreams -- 21 Ocak 2019; 0:32:26 >
  • ateistlerin ateist ülke dedikleri norveç sapına kadar hıristiyan ülkesi çıktı

• Yine klasik yurdum ateisti, matematikle tanrı arasında bağlantı kurmaya bile başlamışlar.

Şu havadaki oksijenin yüzdesi az azalsın soluksuzluktan, az artsın homeostasi bozulumundan ölürsün. Gelmiş hala evrenin kaotikliğinden bahsediyorsun.

Bırak bir doku ve organı yaratmak, kendi kendine bir enzim dahi oluşturamıyorsun ama sen sadece duanın, muskanın tıpta bize katkı sağlamadığından bahsediyorsun. Fayda sağladığını kimden duyduysan...

Başkalarının görmediğini düşünüp asıl hakikate sırtını dönüyorsun. Başka diyecek bir şey yok.

• mantık otasyon hesabı ile Allah'ı inkar etmeye çalışırlarken işi ellerine yüzlerine bulaştırıp "Allah olabilir" i ispatlamışlar,
    sonra da gidip konuyu değiştirmişler..

sonrada milleti ateist yapmaya çabalıyorlar,
    valla siz adama koyu müslüman yaparsınız bu kafayla benden söylemesi
  • Özellikle de ateistim diye gezinip ateizmin kitabında haraca bağlamanın, kelle uçurmanın, hakaret etmenin, zorlamanın yasak olduğunu bilmeyen ve her ne olursa olsun karşıdaki silahını çekip savaş açmadığı sürece saygılı ve hoşgörülü davranmanın emredildiğini bilmeyenler en tehlikelileri hocam.

Bundan daha da tehlikelisi, daha ateizmin kitabını okuyup anlamayıp da ateistlere laf etmeye çalışan müslümanlar..

Sonuçta iki tarafın da en 2 yüzlüsü, en haydutu, okumayanlar. Oysa ki millet gerçekten okuyarak müslüman, hristiyan, deist veya ateist olsa bir sorun olmayacak.
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Ona inanç söyleniyor inanıp inanmamada hürsün. Evrime de inanabilirsin inanmayanlara da saygı göstermelisin. Bir kişi evrime inanmıyor diye cahil vs görmemelisiniz. Herkes sizin inancınızda olmak zorunda degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dini ciddiye almayacaksın hele islamı. Elinde patlar.
    sen ateizmi ciddiye aldın kilisenin başı devlet olan koyu dinci hıristiyan norveç'i ateist ülke yaptın onu napcaz
  • mr.jk M kullanıcısına yanıt
    Ataistlerin palavralarımı

Dinler insanları kolay yönetmek için uydurulmuş şeyler. Avrupada çoğu ülke monarşi ile yönetiliyor. Kral halkı yönetmek için tabiki dini kullanacak. İsterse ülkeyi seçimle gelmiş müdür yönetsin. Gerektiğinde kral müdürün kulağını çekiyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Ataistlerin palavralarımı

Dinler insanları kolay yönetmek için uydurulmuş şeyler. Avrupada çoğu ülke monarşi ile yönetiliyor. Kral halkı yönetmek için tabiki dini kullanacak. İsterse ülkeyi seçimle gelmiş müdür yönetsin. Gerektiğinde kral müdürün kulağını çekiyordur...
    evet ateizm palavraları.. ben ateist palavralarını en yobaz dinciden bile duymadım..arap ülkelerinden petrol var o yüzden zengin diyor ama petrol üreten norveç'ten haberi yok adamın, neden çünkü cahildir araştırmaz, söğüşlendiğinin farkına bile varmaz, hayatları adam kandırma üzerine..bilim bilim diye dolanırlar adama bilimsel veri sunup hayatın oluşmasının imkansız oranını gösterirsin bu sefer bilimi inkar eder. Allah'ı yok sayan bilimsel otasyon sunar ama sonucunda "Allah olabilir" çıkar gider konuyu değiştirir..ben artık pes diyorum başka da birşey demiyorum, buraya gelip imanımı tazeyelip gidiyorum

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.