Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İnsanlar Neden Çocuk Yapar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
89
Cevap
0
Favori
3.828
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İnsanlar Neden Çocuk Yapar?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4211 Mesaj
    Sizin fikirleriniz nelerdir? Özellikle çocuğu olanlara soruyorum bunu. Ben düşündüğümde pek de mantıklı bir şey bulamadım ancak şu dünyada var oluyorsam annemle babamdan dolayı buradayım. Bir anlamı olmalı ki burada olayım.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >

|
    |
  • Guest-00B482800 G kullanıcısına yanıt
    @Guest-00B482800 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Bazı şeyler için cüzdanındaki güçler değil, kalbindeki güçler yeterlidir...

Boşuna dememişler evlilikte keramet vardır diye...

Evlendiğimde 5 kuruşum yoktu...

Evlenmeden 1 yıl önce ev almış babamla birlikte taksidini ödemeye başlamıştım sonra hanımla tanıştım normalde evin borcu bitince evlenmeyi düşünüyordum... ama sevdik birbirimizi ve evlenme kararı aldık sırt sırta verip ince ince hesaplar kitaplar yaptık

Evin peşinatı için 40.000 lira borç almıştım akrabadan...

Evin taksidi her ay 4.000 lira

2.000 babam

2.000 ben ödüyordum... (bekarken)

Evlenme kararı aldıktan sonra yola çiktık artık dönmemecesine çok zorlandık kimi zaman maddi olarak ne onda çeyiz vardı ne bende... bir tek maaşlarımız var...

ikimizin toplam maaşı 6.000 - 6.500 arası

Şimdi 2 yıldır evliyim eşimle birlikte her ay 4.000 lira ev kredisi ödüyoruz...

Ayrıca her ay 750 lira taksit oduyoruz faturalarla birlikte toplam 5.000 i geçiyor

Babam da eskiden bana ev kredisi için yarım etmek yerine diğer taraftan beyaz eşyaları mobilyaları, nişan- düğün masraflarını, takıları, çekilen ufak tefek kredileri elden para aldığımız 40bin lirayı ödüyor... Allah ondan razı olsun...

Yani özetle cebimde beş kuruş yokken hatta borçluyken bismillah deyip giriştim bu işe... Allah utandırmadı... Tamamen Rabbime sığındım kimseye boyun eğdirmedi çok şükür

Şu anda yaklaşık 1 yıl sonra tüm borçlar bitiyor... ev kirası vermeyince hanım ve benim maaş komple bize yani çocuklarımıza kalacak... Gerekirse otomobil almam evlatlarımın eğitimine harcarım...

Allah sağlık versin gerisi kolaylıkla hallolur... evlenene Hem allah hem de kullar yardım ediyor...

Dünyaya gelen rızkıyla gelir bu arada çocuk sahibi olmaktan korkmayın... Onu yaratan rızkını da yaratır...

Onun bir gülüşüne tüm servetimi veririm...

Bu lezzeti tatmayan herkese mevla nasip etsin...

Bir de Rabbim bize arattırmadan tedavi peşinde koşturmadan binlerce kiralar harcamadan nasip etti...

inşallah bekleyen herkese nasip eder...

KötüKediŞero kullanıcısına yanıt
    @KötüKediŞero demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Baştan peşin peşin söyleyeyim de kafir deyip kafa kesicilik yapmayın.Müslümanım.

Bu çocukların rızkı nerede bana söyler misin? Bu çocuklar dünyaya gelmeseydi Anası babası olacak insanlar bu yavruları yapmasalardı.Bu çocuklar da bunları yaşamasaydı daha iyi olmaz mıydı?

Kardeşim manyak mısın? Kaldırsana şu fotoğrafları, koyarken kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsun. Böyle çocuk yapanlar cahil insanlar, zevk uğruna korunmuyorlar veya bilmiyorlar. Doğuda da 12 çocuk yapıyor adam ne için hepsini sevmek için mi? tabikide hayır amacı ya kadınla cinsellik ya da çalıştıracak işçi niyetine çocuk yapıyor isimlerini bile bilmiyor. Birde müslümanım yazmışsın, bunun din ile ne alakası var?

Ben çocuk yapmak isterim diye düşünüyorum. Belli yaşa gelince hayatta güvenebileceğiniz insan kalmıyor ananız babanız vefat ediyor ve eşinizle baş başa kalıyorsunuz. Çocuk hem evin neşesi hem de büyüyene kadar siz ona büyüdüğünde de o size destek olacak en güvendiğiniz kişi olacaktır

KötüKediŞero kullanıcısına yanıt
    @KötüKediŞero demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Katılmıyorum. Evet her şeyin değeri maddiyatla ölçülemez ama maddiyat da bir yerde son derece önemlidir. Çocuk dünyaya rızkıyla gelir cümlesine de katılmıyorum. Zira Dünya'daki kaynaklar sınırlıdır ancak ihtiyaçlar sınırsızdır. Bir sağlıklı, huzur dolu, yaşam standartlarının yüksek olduğu, eğitimli bir çocuk yetiştirmek var; bir de sefalet içinde yüzen, doğru düzgün bir eğitim şansı bulamayan, hayattaki yetişkin sorumluluğunu çocuk yaşlarda yüklenip çocukluğunu değil de cehennem hayatını yaşayan bir çocuk yetiştirmek var. Hayatınıza karışmak, yargılarda bulunmak bize düşmez. Lakin yine de bunları da düşünmekte fayda var. Sözüm meclisten dışarı olacak: çocuğuna iyi bir gelecek veremeyen kişilerin çocuk yapmaması taraftarıyım. (Çünkü bu bir yerde bencilliktir.) Hatta ben evlat edinilmesi taraftarıyım. Böylece hayatı kararan bir çocuğun hayatına ışık tutulmuş olunur. Neticede herkes şanslı değil.

"31 yaşındayım. Keşke şimdiki aklım olsaydı da 21 yaşındayken evlenip çocuk yapsaymışım." demişsin. Bence kendine haksızlık etmişsin. 21 yaşındayken daha ergenlik yaşındaydın. Çocuk yapacak, yuva kuracak, yuvayı tutacak zihin yapısında değilmişsin demek ki böyle bir şey yapmamışsın. Muhtemelen doğru tercihi seçmişsin. Bu yaşına gelince kendini hazır hissetmişsin ki evlenip yuvanı kurmuşsun. İyi tarafından bak psikolojik olarak artık buna hazırsın ve ne mutlu sana.

İyi forumlar.

• Yüzbaşı
    468 Mesaj
    Geri cekemeyince cocuk oluyor iste hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Geri cekemeyince cocuk oluyor iste hocam

Hocam korunma diye bir şey var. Bunu göze alarak yapmazlar bence çocuğu.

|
    |
  • Yarbay
    4211 Mesaj
    up

|
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj
    Evli değilim ama insanların soylarını devam ettirmek için çocuk yaptığını düşünüyorum. Bazıları var yapıp sokağa atıyor,sahip çıkmıyor,bazısı yanlışlıkla oluyor..

Severek çocuk yapan yok,severek birlikte olan yok. Herkes bir çıkar peşinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

Evli değilim ama insanların soylarını devam ettirmek için çocuk yaptığını düşünüyorum. Bazıları var yapıp sokağa atıyor,sahip çıkmıyor,bazısı yanlışlıkla oluyor..

Severek çocuk yapan yok,severek birlikte olan yok. Herkes bir çıkar peşinde.

Soyu devam ettirmek dışında bir amacı yok diyorsunuz yani ?

• Teğmen
    222 Mesaj

Yani bu benim düşüncem sadece.

|
    |
    ThePscho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
  • Yarbay
    4211 Mesaj
    Updurrezzak

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 358378 gün cezanın, 358377 gün 9 saat 2 dakika kadarı kaldı.
    4 Not
    Sevmek için

Tabii bakabildiğin kadarını yapmak doğaldır

Asgari ücretli adamların 3-4 çocuğu oluyor sonra neden geçim sıkıntısı var

Orijinalden alıntı: dogukans13524

Sevmek için

Tabii bakabildiğin kadarını yapmak doğaldır

Asgari ücretli adamların 3-4 çocuğu oluyor sonra neden geçim sıkıntısı var

Hocam çocukken seviyorsun da bir gün büyüyor. O zaman ne olacak ?

• Uzaklaştırılmış 358378 gün cezanın, 358377 gün 9 saat 2 dakika kadarı kaldı.
    4 Not

O zamanda severim (18 yaşına kadar)

Sonra torun olunca bi 18 yıl daha gel keyfime

|
    |

Orijinalden alıntı: dogukans13524

O zamanda severim (18 yaşına kadar)

Sonra torun olunca bi 18 yıl daha gel keyfime

Peki o kadar sıkıntıya değer mi sizce ? Büyütmesi var, ergenliği var, askere gitmesi var, okuması var... Var oğlu var.

• Yarbay
    12786 Mesaj
    7 yaşımdan beri en büyük hayalim bi tane kız cocugumun olması. Bu hayalimin peşinden koşmayı düşünüyorum onun haricinde bi sebebim yok ama olursa inanılmaz mutlu bi insan olucam, babalığın kralını yapmazsam neyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Paff|Aroma
  • Yüzbaşı
    306 Mesaj
    Çocuğum yok ama küçük kardeşim var. Hani gerçekten yardım etmek olsun oyun oynamak olsun beni çok mutlu ediyor ki bu küçük kardeşim. Çocuğum olsa kim bilir neler hissederdim. Ama dediğim gibi bu benim düşüncem diğer insanlar farklı nedenlerle yapıyor olabilir yanlışlıkla olabilir bilinmez

Zenginsem değer

(Şahsen evlenmeyi düşünmüyorum karım ve çocuklarım fakirlik çekmesin zenginsem bulurum birini)

|
    |

|
    |

SAMSUNG GALAXY S8
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    belli bir sebep olmasa da insanın içinde bu duygular oluyor ki. evlilik düşünen biri değilim ama çocuğumun olmasını isterdim. kim bilir belki mantık evliliği yapıp bir çocuk sahibi olurum

Orijinalden alıntı: Alonen

Çocuğum yok ama küçük kardeşim var. Hani gerçekten yardım etmek olsun oyun oynamak olsun beni çok mutlu ediyor ki bu küçük kardeşim. Çocuğum olsa kim bilir neler hissederdim. Ama dediğim gibi bu benim düşüncem diğer insanlar farklı nedenlerle yapıyor olabilir yanlışlıkla olabilir bilinmez

Hocam benim de iki tane ufaklık var (kuzenlerim). Çok seviyorum onlarla uğraşmayı. Bütün stresi, sıkıntıyı unutuyorum. Fakat bir gün büyüyecekler. Dertleri de büyüyecek. Hem onlar üzülecek hem de bizler. O zaman ne olacak ?

• Yarbay
    4672 Mesaj
    Fakir bir yaşam sürdüğüm için ileride aile kurmayı ve çocuk yapmayı asla düşünmüyorum, fakat zengin olsaydım belki düşünürdüm ama sanmıyorum, çocukları da insanları da pek sevdiğim söylenemez

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.