Şimdi Ara

insanlar kasislerde yavaşlamiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

seat leon aracim var, suspansiyonlar biraz sert. jantlarim 16" olmasına rağmen çukurları, tümsekleri, kasisleri kısacası her şeyi epey hissediyorum arac içerisinde.

süspansiyonun sert oluşu doğal olarak araçın daha fazla kuvvete maaruz kalmasına sebebiyet veriyor ben de buna istinaden kasislerde normal derecede yavaşlıyorum ama 20-30 ile geçerken bile araç sanki çok darbe yiyormuş gibi hissediyorum. arkamdakilerin, onumdekilerin genelde kasis falan umurlarında değil, bam bam geçiyorlar. çok yavaş gidince sürekli tacize uğruyorum trafikte. arac daha yeni, onların yirmi yaşındaki arabalari gibi nasıl pat pat geçmemi bekliyorlar.

her trafige çıktığımda sinirlerim bozuluyor artık, hiz limitinin 30 olduğu yere kasis konuluyor bu da demek oluyor ki hızı hepten 10km/h a düşürmemiz demek. Ben kasisten 30 ile geçmeme rağmen düzenli olarak rahatsız ediliyorum, bir tavsiyeniz var mi? iğrendim ankara trafiğinden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kasise girerken fren sıkılmaz. Ya yavaşlamış halde girersin yada tam geçerken freni bırakırsın. Sebebi fren sıkılarak tümsekten geçerken amortisör ve yaylar özellikle ön tarafta esneme payı azalmış konumda olurlar. Frenle beraber öne ağırlık biner, süspansiyon bu konumda iken sert bir darbede daha fazla zarar görecektir.

Konu sahibini bilemem ama pek çok sürücü atıyorum hızla geliyor tam kasisin orada ani fren yapıp, ayağı frende geçiyor.

Ben mesela tümseklerde yavaşlamam, aracımın süspansiyonu yumuşak ve hızlı geçersem ezip geçiyor. O nedenle yavaşlamak istemiyorum. Önümde sizin gibiler olunca taciz etmiyorum ama gerçekten uyuz oluyorum. Madem çok yavaşlayacaksın bari baştan hızlı gitme de biz seni sollayıp yola devam edebilelim öyle değil mi?

Bir de konu sahibi "20 yıllık araçlarıyla" diye bir tabir kullanmış. Bırak 20 yılı 10 yıllık bazı C-D sınıfı araçların bile malzeme kalitesi ve süspansiyon konforu sahip olduğunuz araçtan daha iyi olabilir. İnsanlar bu araçlara acımadığı için değil, sorun yaşamadığı için tümseklerden hızlı geçiyor olabilirler.
    o magandalar ya filo araci kullanıyor yada altlarındaki arac haram para

Edit: filo araci haram para deyince bazi arkadaslar alinganlik göstermisler kasisin uzerinde ayak frende olmayacak kasise varmadan yavslamak gerek bununda siniri var birinci vitese dusup tamamen duranlara bende uyuz oluyorum onceden manuel vites aracta 2 viteste gecerdim mesela simdi otomatik var ayni hizlarda geciyorum sehir ici hiz kurallarini da unutmayalim sevgili pilotlar
  • o magandalar ya filo araci kullanıyor yada altlarındaki arac haram para

Edit: filo araci haram para deyince bazi arkadaslar alinganlik göstermisler kasisin uzerinde ayak frende olmayacak kasise varmadan yavslamak gerek bununda siniri var birinci vitese dusup tamamen duranlara bende uyuz oluyorum onceden manuel vites aracta 2 viteste gecerdim mesela simdi otomatik var ayni hizlarda geciyorum sehir ici hiz kurallarini da unutmayalim sevgili pilotlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 29 Mart 2020; 13:57:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen 2 tane sümbül gördüm yolda. birinin geçmesini beklerken sabah oldu heralde. diğeri de geçmedi adeta fezaya kalktı. ha işte o kalkan şirket arabasıydı.

alayı kendine ait olmayan araçlar. kendine ait olsa SUV ile bile yavaşlıyorlar.
  • kac ile geciyorsunuz peki siz o sari siyah plastik kasislerden?

• -FoundeR- kullanıcısına yanıt
    kendimce bi kuralım var. 20kmh den fazla geçmek yok. 2.vitesten düşmemeye çalışıyorum ama bazen duvar gibi geliyorlar mecbur düşüyorum. 20kmh den fazla asla geçmem. onlarda artık zamanla ez babam bas babam olmuş, bitmiş çökmüş kasisler.
  • -FoundeR- kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar helal para verip aldığınız o araçlar daha sert koşullarda test edilip üretime geçiyor.
    O sebeple kasislerde durup selam vermenize gerek yok.
    Aracınızın kasisten hasar alacağına inanıyorsanız bence iade edin boşuna para vermişsiniz 😎

• Sonradan farkettim demekki önümdeki sendin 😂
    (Orjinal Angaralı)

• 20 km/s'nin altına düşerim. Bazı araçlar hiç hissettirmez bile. Tamamen süspansiyon ile ilgili.
  • Kasise girerken fren sıkılmaz. Ya yavaşlamış halde girersin yada tam geçerken freni bırakırsın. Sebebi fren sıkılarak tümsekten geçerken amortisör ve yaylar özellikle ön tarafta esneme payı azalmış konumda olurlar. Frenle beraber öne ağırlık biner, süspansiyon bu konumda iken sert bir darbede daha fazla zarar görecektir.

Konu sahibini bilemem ama pek çok sürücü atıyorum hızla geliyor tam kasisin orada ani fren yapıp, ayağı frende geçiyor.

Ben mesela tümseklerde yavaşlamam, aracımın süspansiyonu yumuşak ve hızlı geçersem ezip geçiyor. O nedenle yavaşlamak istemiyorum. Önümde sizin gibiler olunca taciz etmiyorum ama gerçekten uyuz oluyorum. Madem çok yavaşlayacaksın bari baştan hızlı gitme de biz seni sollayıp yola devam edebilelim öyle değil mi?

Bir de konu sahibi "20 yıllık araçlarıyla" diye bir tabir kullanmış. Bırak 20 yılı 10 yıllık bazı C-D sınıfı araçların bile malzeme kalitesi ve süspansiyon konforu sahip olduğunuz araçtan daha iyi olabilir. İnsanlar bu araçlara acımadığı için değil, sorun yaşamadığı için tümseklerden hızlı geçiyor olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 27 Mart 2020; 10:0:46 >

• ben de kasisten geçerken durma derecesine gelene kadar yavaşlayanlara ağır 'sövüyorum'.
  • Tümseklerden olağan şekilde tümseğe girmeden yavaşlamış olarak geçmeniz gerekir. Tümseği frenle geçmeniz demek bütün yükü ön takıma ve frenlere iletmeniz demektir.

Hızla gelip 10 ile frene basa basa geçiyorsan geçmiş olsun :)

Kademeli olarak yavaşlayıp gazı bıraktığın ideal hızda geçmiş olursun. Bir anda yavaşlayalar arkanızdakini de görün yani.
    Dikizi kullanın!

• Leonun en kotu yani suspansiyonlari.
    Malesef arac cok kotu bu yaniyla.
    Bazilari bu durum yuzunden araclarini satti

• En komiği de dört tekeri üzerinde zor duran, kasislerden zıplaya zıplaya geçen Symboller

• asfalt kasislerden durarak geçerim
  • Ben de fren yapmam, ideal hız 50-60 falan pek hissetmeden geçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Leonun en kotu yani suspansiyonlari.
    Malesef arac cok kotu bu yaniyla.
    Bazilari bu durum yuzunden araclarini satti
    Hem Leon hem Alfa Romeo Giulietta hem de Volvo V40 kullandım. Üçünün de süspansiyonlar gerçekten çok sert ama Giulietta aralarında en sert olanı , koltuklar da dandik olunca :)

• 7-10 km hızlarla kasislerden geçerim kimin nasıl geçtiği umrumda olmaz. Arabamı servise çekince masraflarını arkadan sellektör yapan hanzo ödemiyor.
  • yuh 50 60 ne? 100le falan gecin bari, on takimlari kucaginiza alinca bura konunuzu acmanizi bekliyoruz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.