Şimdi Ara

İnsanlar diş fırçasının ne demek olduğunu bilmiyor herhalde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi ortama girersem gireyim milletin ağzı leş gibi kokuyor.Abi bi diş fırçalayın evden çıkmadan nolur ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sınıfta esmer güzeli, uzun boylu, çay bardağı oranlı bir hatun kişi... Bakışıp gülüşüyoruz, gözüm onda !

Ertesi gün yakınına oturayım diyorum, yanı dolu, arka tarafına geçiyorum. İmza kağıdı dolaşıyor, bahane güzel, kağıdı bana verirken bir selam çakılır.

Hocam o nedir ? Allah kuran veli vel-vekil çarpsın, yeşildi dişleri ! Bak yemin ediyorum yeşildi. Bir-iki değil hepsi yeşildi. Refleks ile selamı verdim, ağzını bir açtı o da selam verdi, o gün yemek yemedim o kokudan dolayı.

Sözün kendisinden çıkmayacağına inandığım bir arkadaş var, mevzuyu anlattım... Ağzına diş fırçası sokamıyormuş, küçüklükten beri problemmiş, midesini bulandırıyormuş. Tik gibi birşeymiş.

Esenlerin boklu dere sokaklarında gezerken bu kızın ağzından daha güzel kokan yerleri kokladım... Bu bir kenara.

Diş fırçası icat edilmeden, macun olmadan, bu insanlar 300-500 yıl önce ne yapıyorlarmış ? Nasıl öpüşüyordu o insanlar ? Öğkkk yazarken midem bulandı. Yeşildi ya yeşildi !
  • kesinlikle diş fırçalamayan insanlar tutuklanmalı bence ulan sanki zor bir şey he 2-3 dakika yahu ayıptır.Deodorant nedir bilmeyenler de var onların da kafasına çömçeyle vurulmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

kesinlikle diş fırçalamayan insanlar tutuklanmalı bence ulan sanki zor bir şey he 2-3 dakika yahu ayıptır.Deodorant nedir bilmeyenler de var onların da kafasına çömçeyle vurulmalı.
    Hocam delirdim vallahi nefesimi tutarak gidiyorum toplu taşımada falan ya

• Oh parfümümü sıkıyorum dişimi fırçaliyorum rahatim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kas adam

Oh parfümümü sıkıyorum dişimi fırçaliyorum rahatim
    Hocam eşek kadar adamlar evden çıkmadan insan en azından bir ağzını çalkalar.Ceset gibi kokuyorlar ya vallahi şunu insanlara nasıl öğretcez delirttiler adamı

• Ağız kokusunu sadece diş fırçalamayla bağdaştırmak biraz mantıksız.Birçok sebebi olabilir,

Mide,bademcik bana göre en önemli sebebi.

Diş,dişeti,dil bunlardan sonra geliyor ağızdaki sürekli kokunun sebebi bence üsttekiler..

• Adamın dişleri sarı kabuk bağlamış hala fırçalamıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mide sorunu olan insanlar ne kadar diş fırçalarsa fırçalasın, ne kadar gargara suyu kullanırsa kullansın sonuç değişmez. Nefesinden koku gelir ve o koku ağızdan kaynaklanmaz, mideden kaynaklanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazretidentist

Ağız kokusunu sadece diş fırçalamayla bağdaştırmak biraz mantıksız.Birçok sebebi olabilir,

Mide,bademcik bana göre en önemli sebebi.

Diş,dişeti,dil bunlardan sonra geliyor ağızdaki sürekli kokunun sebebi bence üsttekiler..
    Hocam onlara birşey diyemem ama ağız yoluyla ilgili hastalıkları varsa biraz uzaktan konuşabilirler.Mesela ben diş apareyi takıyordum çıkmadığından arasında kalan yemekler koku yapıyodu.Ben insanlara biraz uzak konuşurdum rahatsız olmasınlar diye çünkü eldeki birşey değil.

Ayriyeten birçoğunun hastalıktan kaynaklandığını sanmıyorum

• quote:

kesinlikle diş fırçalamayan insanlar tutuklanmalı bence ulan sanki zor bir şey he 2-3 dakika yahu ayıptır.Deodorant nedir bilmeyenler de var onların da kafasına çömçeyle vurulmalı.
    haftada en az 2 kez "yav zehirledin bizi, niye sikyorsun bu pis kokuyu" cumlesini duyuyorum.

milletimizin a ve q

• sabahları ağız kokusu kahvaltı yapmamışsa kişi; diş fırçalamamaktandır ama genelde ağız kokusu diş çürükleri ve ağızdaki bakterilerden kaynaklanır dişinizi fırçalasanızda birkaç saate yine ağız kokusu olur..kronik ağız kokusu tedavi gerektirir öyle diş fırçalama ile kurtulamazsınız

ter kokusuna deodorant tam çözüm değil.. duştan sonra etkili bir roll-on kullanılmalı mümkünse haftada 1-2 defa duş alınıp terleme bölgesindeki kıllar temizlenmeli.. (evet ülkemizde hala 1-2 ayda 1 duş alan insanlar var )
  • quote:

Asıl Deodorant kullanan insanlar toplama kamplarında işlem görmeli. Bu sayede çevrede daha az zarar meydana gelir.

İnsan ve Çevre sağlığına olan olumsuzları bir yana toplum üzerinde oluşturduğu etki de görmezden gelinmemeli.
  • vallaha dişlerimi pek fazla fırçalamam ama gayet bembeyaz ve ağzım temiz kokuyor sigara kullanmadığımdan dolayı her halde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC8BE145A

Asıl Deodorant kullanan insanlar toplama kamplarında işlem görmeli. Bu sayede çevrede daha az zarar meydana gelir.

İnsan ve Çevre sağlığına olan olumsuzları bir yana toplum üzerinde oluşturduğu etki de görmezden gelinmemeli.

Alıntıları Göster
    Sadece plebler deodorant kullanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

vallaha dişlerimi pek fazla fırçalamam ama gayet bembeyaz ve ağzım temiz kokuyor sigara kullanmadığımdan dolayı her halde :)
    Sözüm meclisten dışarı hocam evde ne yapıyorsa yapsınlar ama toplum içinde dikkat etmek gerek.Hadi o gün aceleyle falan çıktılar zaman yok vs diyelim.En azından 5 sn bir suyla çalkalayıp çıkabilirler yani.

Herşeyi geçtim lan bari insanların suratına suratına konuşmasınlar ne kadar pis bir hareket ya.

• Bence konunun özeti şu : Bizim halkımızın büyük bir Kısım düşüncesiz, ne kendini ne de karşısındakini düşünüyor.

• Elektrikli diş fırçası alın tavsiyemdir diğer fırçalara nazaran daha iyi dk da 1000 kez dönüyor elle yaklaşık 3 dk da 250-300 hareket yapıyorsunuz beeee en önemlisi diş ipi kullanalım ahali düzenli olarak 2 güne bir kullanın bakın diş ne ağrır ne çürür

• Kafam Kasınıyor kullanıcısına yanıt
    Yellensen hoşların giderdi.

• quote:

Yellensen hoşların giderdi.
    eglenceleri o zaten

• quote:

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.