Şimdi Ara

İnsanlar benden bir anda soğuyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar insanlar ile iliskilerim çok iyiyken benden bir anda soğuyorlar , ben soğuk davranmıyorum herkese karşı iyi niyetle ve yardimsever davraniyorum , herşey iyi giderken bir anda soğuyorlar sizce sebebi nedir ?

• sebebi şu cümlende gizli : "herkese karşı iyi niyetle ve yardimsever davraniyorum."
  • yorgun şair kullanıcısına yanıt
    ne yapmaliyim peki ?
  • Herkese yardımsever ve iyi niyetli davranmayarak başla. Hakedene iyi davranılır. Kimsenin canı yanmasın diyenin canı yanar. bu her zaman böyle olmuş. Derler ya kişi herkesi kendi gibi sanırmış herkesi iyi olarak düşünme

Bide sürekli iyi davranıp sıkma insanları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • youssouf1995 Y kullanıcısına yanıt
    Evet dogru diyorsun fakat olay söyle gelisiyor karsidaki kisi bana gayet samimi ve iyi davraniyor , bende yardimsever ve iyi davraniyorum daha sonra kişi soguyor benden , sence sorun bende mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niklaus Mikaelson N kullanıcısına yanıt
    İlişkiler genelde çıkar üzerine kurulur özellikle ilk tanıştığın kişilerlerle bir çıkarın yoksa konuşmana gerek kalmaz genelleme yapmak doğru olmaz ama durum böyle aradaki çıkar biterse

Birde yeni tanıştığın birinden sürekli samimi olmasını beklememelisin adamla yeni tanışmıssın sana hemen yüzünü gösterecek değil ya

• youssouf1995 Y kullanıcısına yanıt
    Tam çıkar denemez hocamda yeni tanistiğim birisi değil söyle söyleyim baya konusuyoruz , karsıdaki kisi samimi davranıyordu bendd samimi ve yardim sever davranmaya basladim bu sefer karsidaki kisi sogudu , sorun bende mi ?

• Sıkılıyorlar senden
  • İyi niyetli davranma ile ilgisi yok. Farklı sebebler olabilir.

Mesela senden bir çıkarları yoktur. Yarın sana işlerinin düşmesini gerektirecek bir durum olmaz. Konuşman itici olabilir ya da hareketlerin itici. Muhabbetin sanmıyordur. Çirkin olabilirsin. Güven vermiyor olabilirsin. Ya da sürekli aynı şeylere yapıyor ve söylüyorsun bir süre sonra sıkılıyorlar

• Deli deli hareketlerin yada insanlari kotu gostercek ozelliklerin vardir cikar cikar diyip durmayin evet cikarlari olsa herkes senle arkadas olmak ister ama sokaga bak onlarca arkadasi olan insanin hepsinin birbirine cok buyuk cikar iliskileri birbirlerine verecek birsuru seyleri mi var? biriyle konusmak seni yalnizliktan daha iyi hissettirir bu da bir cikardir gider sana faydasi olmayacak biriyle de sirf biriyle konusmak icin konusursun. Anlayacagin insanlar senden bir anda soguyorsa birden fazla insandan bunu goruyorsan sorun sendedir.

• Kotu kokun vardir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dış görünüşten,konuşma tarzından belkide konuşulan konularda ağırlığın yoktur etkisiz kalıyorsundur.

• Stoa kullanıcısına yanıt
    Sorunun bende oldugunu zaten düsünüyorum , insanlar ile iliskilerim iyi giderken bir anda soğuyorlar sence sebebi nedir ? Benimde samimi ve yardimsever davranmam mı ? Yoksa konusmalarımdan mı sıkılıyorlar acaaba ?
    Kendine güven sorunun var sanki

İnsanlar konuşkan ve espriktüel adamlarla sohbet etmekten mutlu olur,

ve

Muhabbeti sürdürecek yollar üretmelisin,bilgini ve kültürünü artırmaya bak,

İnsanların,senle konuşmak için sebepleri olsun,

Bilgili,kültürlü,beyefendi,sosyal...gibi özellikler ararlar,bu yönlerini geliştir,

Karizmatik biri olmak için,gerekirse kendine bir idol(örnek) bul ve onun gibi konuşup davranmaya çalış,

Hep insanların senle ilgilenmesini bekleme,bazen sen de ilgili ol,canlı ol

Bakışların,hitapların karizmatik olsun,

Çok saf ve hımbıl görünüyorsan,bu durumunu değiştir.

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Kendime güven sorunum olduğu doğru hocam , kendime güvenemem , hep olumsuz düsünürüm böyle kötü bir huyum var.
    Onların benimle konusurken sıkılmaması için ve ilişkilerimi hep düzenli tutmak için bilgi ve kültürü nasıl artırabiliirim neler yapmamı önerebilirsin peki bu konuda ?

Saf bir görüntüm var herkes öyle diyor saf birisine benziyorsun derler hep.
    Kardeş bunlar zaman ve çaba gerektiren konular,

ama sen durumundan rahatsızsın,kendini geliştirmek istiyorsun,

bu iyi birşey,

bana daha sağlıklı fikir vermem için kendini tanıtman lazım.

Kaç yaşındasın?

eğitim durumun nedir?

Ailenin ekonomik durumu nasıl?

Rahat olmak İstersen pm ile cevaplayabilirsin.

Sen bilirsin..

Kitap okumakla da başlayabilirsin

Etkili konuşma kitapları oku

Samimi bir arkadaşın varsa,onunla muhabbeti geliştirme alıştırmaları yap

• agirligin yoktur kendinin onemli oldugunu hisset sonra hissettir.bulundugun kabin sekli degil ben buyum diyeceksin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.