Şimdi Ara

Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı) (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.077
Cevap
242
Favori
349.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marmix

quote:

Orijinalden alıntı: -AltaiR-

Fit Testin bir videosu var mı ? Resimdeki gibi basit mi ?

1.Gün başlıyorum

Basit mi? Spor alt yapın yoksa görürüm ben seni çalışmanın sonunda

Yorum ;
    hoş olsa ne olacak ki, dalyan gibi adamlar zorlanıyorlar da sana mı basit gelecek ki?

Alıntıları Göster
    Kalbim duruyordu az daha

tam olmasada bitirebildim Fit testi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 24 Şubat 2013; 14:50:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marmix

quote:

Fit Testin bir videosu var mı ? Resimdeki gibi basit mi ?

Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı)

1.Gün başlıyorum

Basit mi? Spor alt yapın yoksa görürüm ben seni çalışmanın sonunda

Yorum ;
    hoş olsa ne olacak ki, dalyan gibi adamlar zorlanıyorlar da sana mı basit gelecek ki?

1.Fit test için dedim

dediğim gibi dalyan gibi adamlar zorlanıyorlar da sana mı basit gelecek ki? bu arada akşam değil sabah daha yararlı olur deniliyor
  • arkadaşlar insanity programını iki kere bitirdim ilki bittikten sonra recovery yaparak bir hafta aktif dinlendim ve ikinciye başlayıp bitirdim. 5 sene bb yaptım bırakalı çok oldu ama spor geçmişim var yinede p90 ve p90x programlarınıda %80,90 sadık kalarak ard arda yapmıştım 2012 baharında ama bu bambaşka yalnız size bir tavsiyem var arkadaşlar kondisyon seviyenizi yükselmeden ve vücudunuzdaki kaba yağı atmadan başlamayın eklemleriniz birbirine girer.ben 175 boyundayım kilom 116 falandı karatay diyetine başladım insülin direncini kırmak için başka hiçbir beslenme programı işe yaramaz eliptik bisiklet ve kum torbası yardımıyla 93 e düştüm vücut dirence girdi p90 a başladım ortasındayken p90x e başladım 88 e zor düştüm çünkü vücut daha önce bu kiloların altını görmemişti moral olarak çökmek üzereydimki shaun t ile tanıştım kondisyonum iyidir kas kütlemde fazla fakat hayatımda ilk defa ciğerlerimi ve kalbimi bu kadar net hissettim karatay diyetide serttir bilenler vardır 0 a yakın karbonhidratla bu sporu yapmak başınızı döndürüyor alnımda ilk defa damarlar gördüm ve sonunda 80 kiloya ulaştım arkadaşlar.aralığın 25inden beri spor yapmıyorum kışın ağırlığı çökmüş üstüme 4 kilo almışım oturmaktan 3 gün önce karataya tam olarak döndüm kum torbasınada başladım kondisyon toplamak için yarın pazartesi ve insanitiye yeniden başlıycam dikkat etmeniz gereken yerler çok su içmelisiniz tam hakkını veriyorsanız 1 litre ancak yeter hareketleri tam yapmaya çalışın özellikle esnemeleri kalp ritmi için mola verdinizmi fazla beklemeyin metabolizmayı çoşturmak için kalp ritminin yüksek olması gerekir ayakkabı seçimi önemli yalın ayak yapılmaz ve asla pes etmeyin düşsenizde kalsanızda devam edin önemli olan sınırları zorlamaktır belli bir süre sonra düzene girersiniz.bu harika bir spor mutlaka yapın hayatınız değişecek yanında karatay diyetini tavsiye ederim ama önce mutlaka kondisyonunuzu arttırın bir ay boyunca günde bir 40 dakika tempolu yürüyün sabahları sonra başlayın hamlığınızı atın.başarılar
  • Link isteyenler, 2-3 sayfa geriye gidin bulursunuz. Topu topu 7 sayfa var geride. Baştan başlayıp hızlıca göz atmak gerekmez mi zaten...

Büyük bir hevesle başlamıştım. Amacım göbek eritmek ve biraz da olsa cildi sıkılaştırmak idi. Başladıktan 10 gün sonra grip öksürük derken hastalandım. Öksürürken göğüs kafesim ön ve sırt kısmından patlayacak gibi oldu. Doktora gittim, ciğerlerinde bir şey yok dedi. Kan tahlilinde Kreatin Kinaz (CK) değeri yüksek çıktı. Bu kas hastalığının belirtisi dedi ve nörologa sevk etti. Spordan önce CK=188 idi, 10 günlük spordan sonra CK= 641 oldu.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yakın zamanda bir yakınım kas hastalığı (Motor Neron) nedeniyle eriye eriye öldü. Korkunun ecele faydası yok ama gel de etkilenme.

Ben yaptığım sporun CK değerlerini arttırdığını düşünüyorum, bu nedenle nörologa gitme gereği dahi duymadım. Ancak, 20 gündür halen üzerimdeki kırgınlıklar geçmedi. Şimdi Insanity Workout'a kaldığım yerden mi devam edeyim, baştan mı başlayayım. karar veremedim. Bir de acaba bu spor kas hastalığına neden olabilir mi, yani tekrar hiç mi başlamayayım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yorumlarını esirgemesinler. (Yaş 51, boy 167, kilo:80, vücuttaki yağ oranını bilmiyorum, ancak kandaki yağ oranı fazla-trigliserit=350-400 civarı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinoali

Link isteyenler, 2-3 sayfa geriye gidin bulursunuz. Topu topu 7 sayfa var geride. Baştan başlayıp hızlıca göz atmak gerekmez mi zaten...

Büyük bir hevesle başlamıştım. Amacım göbek eritmek ve biraz da olsa cildi sıkılaştırmak idi. Başladıktan 10 gün sonra grip öksürük derken hastalandım. Öksürürken göğüs kafesim ön ve sırt kısmından patlayacak gibi oldu. Doktora gittim, ciğerlerinde bir şey yok dedi. Kan tahlilinde Kreatin Kinaz (CK) değeri yüksek çıktı. Bu kas hastalığının belirtisi dedi ve nörologa sevk etti. Spordan önce CK=188 idi, 10 günlük spordan sonra CK= 641 oldu.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yakın zamanda bir yakınım kas hastalığı (Motor Neron) nedeniyle eriye eriye öldü. Korkunun ecele faydası yok ama gel de etkilenme.

Ben yaptığım sporun CK değerlerini arttırdığını düşünüyorum, bu nedenle nörologa gitme gereği dahi duymadım. Ancak, 20 gündür halen üzerimdeki kırgınlıklar geçmedi. Şimdi Insanity Workout'a kaldığım yerden mi devam edeyim, baştan mı başlayayım. karar veremedim. Bir de acaba bu spor kas hastalığına neden olabilir mi, yani tekrar hiç mi başlamayayım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yorumlarını esirgemesinler. (Yaş 51, boy 167, kilo:80, vücuttaki yağ oranını bilmiyorum, ancak kandaki yağ oranı fazla-trigliserit=350-400 civarı)

Hocam doktor değiliz nörolog değiliz. Yakın akrabam eriye eriye öldü diyorsun. Nöroloğa gitmeye gerek duymadım diyorsunuz.

Nasıl bir vurdumduymazlık sizdeki anlamak mümkün değil. 20 günde kırgınlık geçer. Benim et kesmesi dediğimiz olay yani kırgınlıklarım 3 gün sürdü. Bu normal değil.

Bence hiç başlamayın hemen uzman doktora muayene olun ve durumu anlatın.
  • Bu arada 2. haftayı bitirdim. Deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

Malum 2. haftasonu 2. fit testi yaptım. Şınavı 1 eksik yapabildim. Geri kalanlarda sayılar arttı. Başladığımda ağrılarım 3 gün sürdü. Şuan daha rahat yapıyorum.

Boy 1.75 kilom 96. Başladığımda 97 idim. 2 haftada 1 kilo verdim. Sigarayı bıraktım. Aşırı yiyorum. Yemeğe dikkat etmeyince kilo verdirmiyor kesinlikle bir diyet gerekli olduğuna karar verdim.

Antremandan önce 1 kaşık solgar l-catinitine içiyorum. Bu antreman sonrası yorgunluğumu neredeyse sıfıra indiriyor. Vücudumda sanki biraz sıkılaşma göbekde düzleşme var ancak dediğim gibi sadece 1 kg verebildim. Hedefim 75 kiloya inmek. Şimdi uygun bir diyet bakmayı düşünüyorum.

Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DganC.

quote:

Orijinalden alıntı: NefretZm

Kardiyo antrenmanının en faydalı saati sabahtır. Metabolizmanız gün boyu hızlı çalışmaya devam eder ve gün içinde yağ yakımı daha fazla olur. Body antrenmanlarını bilemeyeceğim.

Pure Cardio & cardio abs programlarını üst üstemi yapıcaz yoksa ara vericekmiyiz ?

Birde 2. ay cardioabs yerine insane abs yapabilirsiniz deniyor sizce hangisi ?

Cardio abs pure cardio arkasından yapılacak. Ancak tekrar ısınma hareketlerine gerek yok. Zaten ısınmayı atlayınca 10 dk falan sürüyor.

2. aya henüz geçmedim. 2. sorunun cevabını bilmiyorum.
  • @californication_,

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Ölen kişi bir yakınım dedim, akrabam demedim. (Kan bağı olmayan kayınım.) Nörologa sevk eden doktorun, Insanity'den haberi yok. Evde spor yaptım dedim, ama dinlemedi bile. Ben, spordan önce normale yakın olan değerlerin, spordan sonra çok yükseldiğini biliyorum. Bu nedenle kas yorulmasını tamamen Insanitiy'e bağladım.

Ciddi durum olabilir mi? Elbette ki olabilir. Ancak söz ettiğim kırgınlık, gripten kaynaklı olan kırgınlık.

Bu nedenle yeniden başlasam mı, başlayacaksam da sıfırdan mı, kaldığım yerden mi başlam diye tereddütte kaldım. Belki benzeri şeyleri yaşayanlar vardır diye deneyimlerinden yararlanmak istedim.

Yine de uyarıların için sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: californication_

quote:

Orijinalden alıntı: DganC.

quote:

Orijinalden alıntı: NefretZm

Kardiyo antrenmanının en faydalı saati sabahtır. Metabolizmanız gün boyu hızlı çalışmaya devam eder ve gün içinde yağ yakımı daha fazla olur. Body antrenmanlarını bilemeyeceğim.

Pure Cardio & cardio abs programlarını üst üstemi yapıcaz yoksa ara vericekmiyiz ?

Birde 2. ay cardioabs yerine insane abs yapabilirsiniz deniyor sizce hangisi ?

Cardio abs pure cardio arkasından yapılacak. Ancak tekrar ısınma hareketlerine gerek yok. Zaten ısınmayı atlayınca 10 dk falan sürüyor.

2. aya henüz geçmedim. 2. sorunun cevabını bilmiyorum.

Isınmayı neden atlıyorsun ki?Eğer öyle olsa shaun t söyler videonun başında bunları geçebilirsiniz diye?Ayrıca zaten aynı ısınma hareketleri değil onlar.Diğer mesajına gelirsek evet kesinlikle bi diyet lazım.Aslında diyet demek pek doğru değil zira benim özel bi listem yok,ancak az yiyorum herşeyden.Öyle yapmanı tavsiye ederim insan kendini durduramıyor bazen :)2. aya gircem pazartesi günü bakalım nasıl olcak çok zor gözükmüyor gibi
  • bugün itibariyle ben de başladım programa. 1-2 yıl önce p90x deneyimim olmuştu ama sonunu getirememiştim. Bu program kesinlikle p90x den daha ağır. fit test 32 dk dedim ama toplamda en fazla sürekli 7 dk felan yapabilmişimdir. çok zorluyor.
  • Bende yarın başlıyorum arkadaşlar 2 ayda ne kadar kilo verebilirim bilmiyorum yanında yediklerime dikkat edicem diyet olarak değilde yani sabahları nestle nesfit yiyip öğlen tavuk ızgara vb vb salata yoğurt yiyip akşamda çorba, bi kase pilav salata yoğurt yiycem akşam ve öğle öğünlerinde en fazla 2 dilim ekmek bol bol su içicem boyum 1 75 civarı kilom 95 99 arası hedefim 80 civarı belkide bir kere bitirince programı tekrar başlarım yada en azından 2. aylık bölümü tekrar yaparım 3 ay olarak arasına recovery week koyup ve ardındanda p90x e başlarım yaz gelince ortalara doğru bitmiş olur ve sonrada bi 5 6 ay bb yada yüzme gider sabitlemeye çalışırım vücudumu ama bu programı bitirenler ilk başlamamda dediğim diyetle 99 kilodan 80 e düşebilir miyim yoksa tekrar başlamam gerekir mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazmikretikulum

Bende yarın başlıyorum arkadaşlar 2 ayda ne kadar kilo verebilirim bilmiyorum yanında yediklerime dikkat edicem diyet olarak değilde yani sabahları nestle nesfit yiyip öğlen tavuk ızgara vb vb salata yoğurt yiyip akşamda çorba, bi kase pilav salata yoğurt yiycem akşam ve öğle öğünlerinde en fazla 2 dilim ekmek bol bol su içicem boyum 1 75 civarı kilom 95 99 arası hedefim 80 civarı belkide bir kere bitirince programı tekrar başlarım yada en azından 2. aylık bölümü tekrar yaparım 3 ay olarak arasına recovery week koyup ve ardındanda p90x e başlarım yaz gelince ortalara doğru bitmiş olur ve sonrada bi 5 6 ay bb yada yüzme gider sabitlemeye çalışırım vücudumu ama bu programı bitirenler ilk başlamamda dediğim diyetle 99 kilodan 80 e düşebilir miyim yoksa tekrar başlamam gerekir mi??

bak dostum nesfit filan geç bunları basit karbonhidrat bunlar 3,4 yumartayı kayısı haşla yada fazla kızartmadan omlet yap istediğin kadar peynir zeytin ye şekersiz çay yada süt iç ekmek yerine fıstık ceviz fındık ve bademi tercih et.pilavını öğlen ye illa yiyceksen yanına sebze olur yoğurt olur akşama tavuk sebze kırmızı et yanına yoğurt ekmek yerine bir avuç saydığım çerezlerden. ekmeği kesmeye çalış en azından akşam yeme yediğin ekmek çavdar filan olsun tahıllı.karbonhidratı ne kadar kesersen vücut depo yağları yakmaya başlar .akşam 7 den sonra yemeyi keski insülin salgılanmasın vücut yağları yansın .imkanın varsa karatay diyetini oku tavsiye ederim

istediğin kiloya ulaşırmısın dersen kilo bir yerde mutlaka takılır ama diyetle programı uygularsan iki ayda 10, 12 kilo civarı verebilirsin bu senin vücut kimyana bağlı birazda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec750

quote:

Bende yarın başlıyorum arkadaşlar 2 ayda ne kadar kilo verebilirim bilmiyorum yanında yediklerime dikkat edicem diyet olarak değilde yani sabahları nestle nesfit yiyip öğlen tavuk ızgara vb vb salata yoğurt yiyip akşamda çorba, bi kase pilav salata yoğurt yiycem akşam ve öğle öğünlerinde en fazla 2 dilim ekmek bol bol su içicem boyum 1 75 civarı kilom 95 99 arası hedefim 80 civarı belkide bir kere bitirince programı tekrar başlarım yada en azından 2. aylık bölümü tekrar yaparım 3 ay olarak arasına recovery week koyup ve ardındanda p90x e başlarım yaz gelince ortalara doğru bitmiş olur ve sonrada bi 5 6 ay bb yada yüzme gider sabitlemeye çalışırım vücudumu ama bu programı bitirenler ilk başlamamda dediğim diyetle 99 kilodan 80 e düşebilir miyim yoksa tekrar başlamam gerekir mi??

bak dostum nesfit filan geç bunları basit karbonhidrat bunlar 3,4 yumartayı kayısı haşla yada fazla kızartmadan omlet yap istediğin kadar peynir zeytin ye şekersiz çay yada süt iç ekmek yerine fıstık ceviz fındık ve bademi tercih et.pilavını öğlen ye illa yiyceksen yanına sebze olur yoğurt olur akşama tavuk sebze kırmızı et yanına yoğurt ekmek yerine bir avuç saydığım çerezlerden. ekmeği kesmeye çalış en azından akşam yeme yediğin ekmek çavdar filan olsun tahıllı.karbonhidratı ne kadar kesersen vücut depo yağları yakmaya başlar .akşam 7 den sonra yemeyi keski insülin salgılanmasın vücut yağları yansın .imkanın varsa karatay diyetini oku tavsiye ederim

istediğin kiloya ulaşırmısın dersen kilo bir yerde mutlaka takılır ama diyetle programı uygularsan iki ayda 10, 12 kilo civarı verebilirsin bu senin vücut kimyana bağlı birazda.

hocam daha çok gencim (lise 3.) yani gelişme çağı hala sürüyor zaten sabah kahvaltı imkanım olmadığı için nesfit kullanıcam yoksa normalde düzgün kahvaltımı yapardım karatay diyetinin beni çok zorlayacağını düşünüyorum bi yandan okulum da devam edeceği için ama tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizin çoğunu uygulayacağım.
  • quote:

quote:

Bende dün diyet araştırırken Karatayın kitabını buldum.

Okudum anahatlarıyla. Mantıklı geldi. Başladım bakalım. İnsanity ile beraber nasıl gidecek.
  • Bu çok zorlu bir programmı arkadaşlar? Spor yapalım derken kalpten gitmeyelim?)
  • pdf olarak bulamadım . link var mı?
  • bende link alabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Bu çok zorlu bir programmı arkadaşlar? Spor yapalım derken kalpten gitmeyelim?)

dostum daha önceki mesajlarda yazdığım gibi en azından bir ay kondisyon arttırmadan başlamayın sahilde parkta koşun zorlayın kendinizi biraz toparlayın sonra başlayın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Bu çok zorlu bir programmı arkadaşlar? Spor yapalım derken kalpten gitmeyelim?)

dostum daha önceki mesajlarda yazdığım gibi en azından bir ay kondisyon arttırmadan başlamayın sahilde parkta koşun zorlayın kendinizi biraz toparlayın sonra başlayın

Birde yoğun tempoda çalışan insanlarız, bazı günleri kaçırırsak bu programın bir yararı olmaz mı? Yoksa gene de yararlı olur mu sizce?
  • quote:

quote:

quote:

hocam daha çok gencim (lise 3.) yani gelişme çağı hala sürüyor zaten sabah kahvaltı imkanım olmadığı için nesfit kullanıcam yoksa normalde düzgün kahvaltımı yapardım karatay diyetinin beni çok zorlayacağını düşünüyorum bi yandan okulum da devam edeceği için ama tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizin çoğunu uygulayacağım.

daha gelişme çağındasın dediğimden daha hızlı gidebilir yağlar ve sular yani vücuttaki ödemler daha sonra iç kısımlar kalıplaşmış yağlar gider ama onları yakmak için cardionun dibine vurmalısın bu yaşta nasıl alıştırırsan öyle gider kardeşim.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.