Şimdi Ara

İnsanın evrim yolculuğu-2: Neydik, ne olduk? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
2
Favori
6.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000 yıl öncesi bile net bilinemezken primatlardan geliyoruz dememiz çok saçma.
    6.5milyon yıl öncesinde şempanzeden geldiğimize çok emin olanlar var, olmayın.
    Sadece neandertallden şimdiki insana arası evrim vardır. Şempanzeden evrimleştik demek saçmalık, Hiç bir bilimsel kanıdı da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 29 Aralık 2018; 18:57:7 >
  • ripendis kullanıcısına yanıt
    Yaratıcının varlığını fizik kanunlarıyla açıklıyoruz , fizik kanunlarına dayanarak sonuca varıyoruz "Kendin uydurup kendin cevaplıyorsun." diyorlar. Sanki Big Bang Teorisini, Et-Tepki Kanunu, Sonsuzluk kavramını, Evrenin Yasalara göre çalıştığını ben ortaya atmışım gibi! Gerisini nasıl anlatırsak anlatalım bir kulp bulacaklar. Müslüman olunca mühendiste olsan, atomu da parçalasan IQ su 0 ile 1 arasında giden insanlara bir şey anlatamıyorsun. Ayrıca bazı şeyleri anlamak için sadece akılda yetmez. Biraz sağduyu, tefekkür ve akla mantığa dayalı eleştirel bir bakış açısı da gerekir. İkincisi bu konu kısa bir yazıyla açıklanabilecek bir konu değil ve benim o kadar vaktim yok. Zaten yazdıklarıma gelen cevapları gördükten sonra gerek bile duymuyorum. Merak edip doğruyu bulmak isteyenler için gerçek güneş gibi ortada. Ama internette ama gözlerinin önünde duruyor.
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Sırf üslubunuzdan dolayı size cevap verme ihtiyacı hissettim. Benim bilgi sahibi olmadığımı veyahut eksik bilgiye sahip olduğumu düşünüyor olsanız bile güzel bir dille ifade etmişsiniz. Evrim Teorisinin tamamının yanlış olduğunu söylemek haksızlık olur. Ancak kendisini meşhur hale getiren ve hala bir takım tartışmalara sebep olan tek hücreden (hatta proteinden) gelişmiş canlılar kısmı teorinin çürük tarafıdır. Mantık çerçevesinde düşündüğümüzde akla gelen bazı sorular şunlardır: Başlangıçta tek hücreli olan bu canlılar neden bir araya gelmişlerdir ve nasıl bu ihtiyacı duymuşlardır? Bu soruya canlılıklarını devam ettirmeyi sağlamak için deseniz tek hücreli, ekstrim koşullarda yani çok hücreli canlıların hayatını sürdüremediği yerlerde yaşayabilen tek hücreli canlılar mevcut. Dolayısı ile evrim varsa bu sorunun cevabına göre tek hücrede son bulmalıydı. Diğer bir mevzu bu hücreler bir akla sahip midir ki organize olabilsinler? Eğer öyleyse bu aklın kaynağı nedir? Buakıl pillerin birbirine bağlanması gibi yanayna gelince artan bir şey midir? Evrimin bu sorulardan sıyrılıp devam ettiğini varsayalım. Evrim Teorisi temeli itibarı ile sürekli ilerlemeyi savunur. Peki bu ilerleme sonucu ortaya çıkan canlıların hepsi neden kusursuz şekillere ve kendilerine has simetriye ve tasarımlara sahiptir? Mesela bir kelebeğin kelebek olmadan önce veyahut bir gergedanın evrilerek gergedan olmadan önceki halini gösteren evrimi başarısız ara örneklere ve fosillere rastlanmaz? Evrim teorisine kanıt olarak sunulan fosiller hep birbirine benzer örneklerdir. Unutulmamalıdır ki çevresel faktörler örneğin radyasyon canlılarda fiziksel değişikliklere ve dezenformasyonlara sebep olabilir. Deseniz ki evrim çok yavaş zaman dayalı ilerlemeler sonucu meydana gelir. Buna karşın yakın zamanda bulunan 99 milyon yıllık yavru yılan fosili de bu iddiayı çürütür. Çünkü 99 milyon evrimsel süreç için kayda değer bir zamandır. Çünkü hatırlayınız evrim süreki ilerlemeye ve daha gelişmiş canlıların oluşumunu iddia eder. Bütün bunlara istinaden evrim teorisinin bir takım diğer kısımları akla yatkın şeyler barındırsa da temeli zayıf bir teoriden ibarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: classf2re

Sırf üslubunuzdan dolayı size cevap verme ihtiyacı hissettim. Benim bilgi sahibi olmadığımı veyahut eksik bilgiye sahip olduğumu düşünüyor olsanız bile güzel bir dille ifade etmişsiniz. Evrim Teorisinin tamamının yanlış olduğunu söylemek haksızlık olur. Ancak kendisini meşhur hale getiren ve hala bir takım tartışmalara sebep olan tek hücreden (hatta proteinden) gelişmiş canlılar kısmı teorinin çürük tarafıdır. Mantık çerçevesinde düşündüğümüzde akla gelen bazı sorular şunlardır: Başlangıçta tek hücreli olan bu canlılar neden bir araya gelmişlerdir ve nasıl bu ihtiyacı duymuşlardır? Bu soruya canlılıklarını devam ettirmeyi sağlamak için deseniz tek hücreli, ekstrim koşullarda yani çok hücreli canlıların hayatını sürdüremediği yerlerde yaşayabilen tek hücreli canlılar mevcut. Dolayısı ile evrim varsa bu sorunun cevabına göre tek hücrede son bulmalıydı. Diğer bir mevzu bu hücreler bir akla sahip midir ki organize olabilsinler? Eğer öyleyse bu aklın kaynağı nedir? Buakıl pillerin birbirine bağlanması gibi yanayna gelince artan bir şey midir? Evrimin bu sorulardan sıyrılıp devam ettiğini varsayalım. Evrim Teorisi temeli itibarı ile sürekli ilerlemeyi savunur. Peki bu ilerleme sonucu ortaya çıkan canlıların hepsi neden kusursuz şekillere ve kendilerine has simetriye ve tasarımlara sahiptir? Mesela bir kelebeğin kelebek olmadan önce veyahut bir gergedanın evrilerek gergedan olmadan önceki halini gösteren evrimi başarısız ara örneklere ve fosillere rastlanmaz? Evrim teorisine kanıt olarak sunulan fosiller hep birbirine benzer örneklerdir. Unutulmamalıdır ki çevresel faktörler örneğin radyasyon canlılarda fiziksel değişikliklere ve dezenformasyonlara sebep olabilir. Deseniz ki evrim çok yavaş zaman dayalı ilerlemeler sonucu meydana gelir. Buna karşın yakın zamanda bulunan 99 milyon yıllık yavru yılan fosili de bu iddiayı çürütür. Çünkü 99 milyon evrimsel süreç için kayda değer bir zamandır. Çünkü hatırlayınız evrim süreki ilerlemeye ve daha gelişmiş canlıların oluşumunu iddia eder. Bütün bunlara istinaden evrim teorisinin bir takım diğer kısımları akla yatkın şeyler barındırsa da temeli zayıf bir teoriden ibarettir.
    Estafurullah hocam bilgisiz demedim yanlış anlaşılma olmasın

• inancın eleştirilmesine değil hakaret edilmesine karşıyız diyen

2 yüzlü mahlukatların evrim i-e (inanan değil) kabul edenlere hakaret etmeleri ne denli ahlaklı olduklarının kanıtıdır..

o denli ahlaklılar ki tanrıları bu ahlakları karşılığında cografyalarını adalet şefkat merhamet bollukla kıymetlendirmişlerdir.

kafirlerin yurtları bitkisiz ağaçsız - toplumları ise kokmuştur..
  • Kusura bakmayın ama evrim konusunda hiçbir şey bilmiyorsunuz. Evrimin en temel kaidelerinden ikisi evrimin belirli bir yönünün bulunmaması ve bir amaç doğrultusunda hareket etmemesidir. Yani sürekli ilerleme, bilinçli olarak bir araya gelme gibi durumlar zaten yoktur.

Canlıların hepsinin kusursuz şekillere, simetrilere sahip olduğu vs. de doğru değil. Canlı ortama uyum sağlayabilen şekliyle kalır, bunun mükemmeliyeti önemli değildir. Fosillere rastlamamanız da kendi araştırma eksikliğinizden kaynaklanıyor. Ararsanız pek çok sorunuzun cevabını rahatlıkla bulursunuz.

99 milyon yıllık yavru yılan geyiği tam Adnan Oktar usulü olmuş. Yılan tek bir türden oluşmaz ve bahsettiğiniz yılan türünün örneği bugün itibarı ile dünya üzerinde yaşamıyor, bulunan bambaşka bir tür (Xiaophis myanmarensis). Dolayısıyla bu yılan fosili evrimi çürütmediği gibi evrim ağacına eklenen yeni bir örnektir de.

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Olabilir o şekilde düşüne de bilirsiniz. Ancak söyleme şekliniz gayet düzgün. Diğer başkaları gibi hakarete varan ifadeler yok en azından. Şunu belirtmek isterim ki insanlar aynı düşünmek zorunda değil. Ancak karşısındakinin düşüncelerini neden kabul etmediğini, o düşüncelerin yerine nasıl argümanları olduğunu düzgün bir şekilde ifade etmezse konuştukları boş lakırdıdan ibaret olur. Malesef ülkemizde eleştirel düşünce diye bir şey gelişmediği için bu mecralar fikir üretemeyenler tarafından, fikirlere hakaret yerleri olarak kullanılıyorlar.
  • Tamam işte ben de onu sorguluyorum? Tek hücreli canlılar çok hücreli canlılardan daha uç koşullarda yaşayabiliyorken. Bu bir araya gelmenin sebebini sorguluyorum. Eğer cevap daha gelişmiş canlılar oluşturup canlılığın devamını garanti atlına almak ise daha basit yollarla yapılabiliyor iken saçma bir durum.

Canlılar çeşitli tekil dezenformasyonlar hariç türsel açıdan düzgün şekillere sahiptirler. Bunun tersine bir örnek varsa gösterin biz de görelim. Bahsettiğim şekilde geçiş aşamasında başarısız olan örnek fosilleri de göstermenizi rica ediyorum. Malum ben bulmakta başarısız oldum.

Bilakis 99 milyon yıl önce yılan diye bir şey varsa şuan olaması gerekirdi. Evrim belirli kurallara dayanan bir teorimi yoksa istenildiği zaman istenildiği yere çekilen çarşaf gibi bir şey mi?
  • Yorumlara bakıyorum da facia. Bu yaratılışçı kafasına hiçbir şey anlatamazsın. Adam daha olasılık hesabı nasıl yapılır bilmiyor Harun Yahya zırvalarını ezbere yazıp duruyor.

Bir tanesi de arayış içindeyken kendisini neye yakın hissediyorsa diye aklı sıra evrim teorisini kabul edenlere hakaret etmeye çalışmış. Kafa böyle çalışıyor tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tamam işte ben de onu sorguluyorum? Tek hücreli canlılar çok hücreli canlılardan daha uç koşullarda yaşayabiliyorken. Bu bir araya gelmenin sebebini sorguluyorum. Eğer cevap daha gelişmiş canlılar oluşturup canlılığın devamını garanti atlına almak ise daha basit yollarla yapılabiliyor iken saçma bir durum.

Canlılar çeşitli tekil dezenformasyonlar hariç türsel açıdan düzgün şekillere sahiptirler. Bunun tersine bir örnek varsa gösterin biz de görelim. Bahsettiğim şekilde geçiş aşamasında başarısız olan örnek fosilleri de göstermenizi rica ediyorum. Malum ben bulmakta başarısız oldum.

Bilakis 99 milyon yıl önce yılan diye bir şey varsa şuan olaması gerekirdi. Evrim belirli kurallara dayanan bir teorimi yoksa istenildiği zaman istenildiği yere çekilen çarşaf gibi bir şey mi?
    sen hala evrimin tam olarak cevaplayamadığı fakat iddialarına ciddi kanıtların olduğu noktalarla kafandaki evrim karşıtlığını doğrulama ve ödül hormnu salgılama yoluna gidiyorsun.

evrimin neden var olduğu gerçek olduğu sonucunu değiştirmez.

bilimcilerin evrimi tam olarak anlamamış - anlatamıyor olması onların dincilerin biliyoruz yobazlığından kendini kurtarmış olmalarındandır.

harun y kafasıyla evrime ne karşıtlık nede şüphe bireye hiç bi fayda sağlamaz.

beyni uyuşmuş vatandaşlar evrimi kabul edenle inkar eden adamların tahsil derecelerini kıyaslasınlar.

ilkokul terk grubun üniversite-master-tez-doktoraların havada uçuştuğu gruba cahil yorumları çok komik.

ister inan ister inanma benim evrime yıllar evvelden başlamak sureti ile saygı duymamdaki yegane sebep buydu.

sizin maden ın suriye damgalı tofaşa* aşık olmanız onun made ın germany bmw yi geçeceği anlamına gelmez.

biz zaten evrimi 4-4 lük anlatacak seviyede olmamakla beraber tüm bilim dünyası da evrimin tüm mekanizmalarını açıklayabilmiş değildir.

fakat bilim zaten budur

kanıt-yanlışlama yoksa kesin konuşmaz.

not:harun y okurken helal olsun - adnan o izleyip kıckançlığından ana avrat sövüp besmele çekenlerin ülkesi bura..

ironiyi anlamayanlara

2.si aynı kişidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 30 Aralık 2018; 1:13:23 >

• quote:

Tamam işte ben de onu sorguluyorum? Tek hücreli canlılar çok hücreli canlılardan daha uç koşullarda yaşayabiliyorken. Bu bir araya gelmenin sebebini sorguluyorum. Eğer cevap daha gelişmiş canlılar oluşturup canlılığın devamını garanti atlına almak ise daha basit yollarla yapılabiliyor iken saçma bir durum.

İlk mesajda söylediğim üzere evrimin bir yönü yahut amacı yoktur. Çok hücrelilerin ortaya çıkışı da bu minvaldendir. Belli ki tek hücreliler arasında bazı ortamlara daha iyi uyum sağlayabilecek çok hücreliler meydana gelmiş, bunlar da seçilim yoluyla baskın hale gelmişlerdir. Zaten amacı olmayan bir sürece saçma demek saçmadır.

Simetri uyum sağlamayı kolaylaştırdığı için seçim açısından avantajlıdır, dolayısıyla doğada bedensel simetriye rastlamak oldukça olasıdır. Gelgelelim mesela gastropodların (sümüklüböcek, salyangoz vs.) alayı asimetriktir. Balıklarda, yengeçlerde, baykuşlarda ve hatta memelilerde de bir çok asimetriyi gözlemlemek mümkündür.

99 milyon yıl önce bir şey varsa bugün olmaması gerekirdi demek hiçbir mantıksal temele dayanmıyor. Ki zaten söz konusu tür de bugün yaşamıyor, ne kadar süre önce tükendiği dahi tam olarak tespit edilemiyor. Temel vücut yapılarını belirleyen genler bellidir ve bunların evrimi kolay kolay gerçekleşmez (misalen bütün omurgalıların iskelet sistemleri birbirlerinin başkalaşmışıdır ama kemikler temelde aynı düzeni takip eder). Dolayısıyla sizin bilgi eksikliğiniz evrimi "çarşaf" konumuna getiren bir şey değil. Evrim bilimin en temel ve en güçlü bilimsel ayaklarından biridir. Siz kabul etseniz de etmeseniz de.

• İnsanın evrim yolculuğu-2: Neydik, ne olduk?
  • Bulşit

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dini inancı olanlara sürekli "yobaz,kudurmuş" diye hakaret ediliyor ,peki inançlı birisi evrim destekçisi birine bu sözü söylese acaba ne olur merak ediyorum ?

inanmayanların böyle hakaret etme hakları mı var ?
    ne tuhaf bir ülke olduk yahu ?

üstelik forumda bu tür konuların görüşülebileceği bölüm olduğu halde ,bu arkadaş habire neden buraya konu açıp duruyor ?
    normal bir üye yapsa uyarı almaz mıydı acaba ?
  • Bu tarz konuların açılması güzel ama Anasayfa Haberleri Basın Bültenlerinde olmasının mantıklı bir açıklaması olamaz. Resmen konuyu açalım da millet tartışsın gibi bir amaç güdülüyor. İlgili bölüme açılması gerektiğini düşünüyorum. Niyetiniz iyi değil.

• Şunu baştan belirteyim "Evrim Teorisinin" tamamının yanlış veyahut mantıksız olduğunu söylemiyorum. Ancak tek hücreliden insana kısmının elle tutulur mantıklı bir açıklaması yok.

Evrimin amacı yok ama canlılar hayatta kalmak için şekiller renkler uyduruyor gelişiyor, çevresine uyum sağlıyor diyor öyle mi? Newtonun etki-tepki prensibine göre her hareketin bir nedeni olmak zorundadır."Evrim" denilen kavram hareket dahilinde gerçekleştiğine ve bu hareketin bir başlangıcı olduğuna göre mutlaka bir sebebi de olmalıdır. "Evrim Teorisi" sebebi açıklamadan sonucu açıklamaya kalkmak mantıksızlığındadır.

Canlıların şekillerindeki düzen ve bunların yansımaları rastgeleliği temel edinmiş bir "teori" için bir tezat noktası. Çünkü rastgelelikten bir sistem ortaya çıkması ve hatta bunun sonuçlarının düzenli olması avcunuza alıp savurduğunuz kumların bina oluşturacağına inanmak kadar hayal perestlik.

Ayrıca kusura bakmayın ama kurallar ve yasalarla çalışan bir evrende kuralsızlığın bir teori olarak kabul edilmesi kadar saçma bir şey yok. 99 milyon yıl önce eğer yılan gibi bir canlı varsa ve bugün de hala yılanlar varsa "teori" dediğiniz şeyde bu ne kadar mantıklı? Şu anki yılanların sağı solu değişik halleri hala günümüzde bulunuyorsa buna bir ilerleme denilemez. Ha diyeceksiniz "onunki durmuştur." Peki neden birisinin ilerlemesi dururken diğeri devam ediyor? Ona da bir cevap yok. Ama tabi cevap :" Öyle olmayabilir, öyle de olmayabilir, öyle olmasa da olur. Ama bu bir teoridir." Fiziksel yasalar gereği birbirine eklenerek gitmesi gereken bir sürecin ara elemanları olmamasına rağmen varsayım yoluyla ve "öyle olmayabilir" lerle bunun bilimsel bir gerçek olduğu nasıl savunulabilir? Ki öyle olsa yasa olurdu.

• quote:

Şunu baştan belirteyim "Evrim Teorisinin" tamamının yanlış veyahut mantıksız olduğunu söylemiyorum. Ancak tek hücreliden insana kısmının elle tutulur mantıklı bir açıklaması yok.

Evrimin amacı yok ama canlılar hayatta kalmak için şekiller renkler uyduruyor gelişiyor, çevresine uyum sağlıyor diyor öyle mi? Newtonun etki-tepki prensibine göre her hareketin bir nedeni olmak zorundadır."Evrim" denilen kavram hareket dahilinde gerçekleştiğine ve bu hareketin bir başlangıcı olduğuna göre mutlaka bir sebebi de olmalıdır. "Evrim Teorisi" sebebi açıklamadan sonucu açıklamaya kalkmak mantıksızlığındadır.

Canlıların şekillerindeki düzen ve bunların yansımaları rastgeleliği temel edinmiş bir "teori" için bir tezat noktası. Çünkü rastgelelikten bir sistem ortaya çıkması ve hatta bunun sonuçlarının düzenli olması avcunuza alıp savurduğunuz kumların bina oluşturacağına inanmak kadar hayal perestlik.

Ayrıca kusura bakmayın ama kurallar ve yasalarla çalışan bir evrende kuralsızlığın bir teori olarak kabul edilmesi kadar saçma bir şey yok. 99 milyon yıl önce eğer yılan gibi bir canlı varsa ve bugün de hala yılanlar varsa "teori" dediğiniz şeyde bu ne kadar mantıklı? Şu anki yılanların sağı solu değişik halleri hala günümüzde bulunuyorsa buna bir ilerleme denilemez. Ha diyeceksiniz "onunki durmuştur." Peki neden birisinin ilerlemesi dururken diğeri devam ediyor? Ona da bir cevap yok. Ama tabi cevap :" Öyle olmayabilir, öyle de olmayabilir, öyle olmasa da olur. Ama bu bir teoridir." Fiziksel yasalar gereği birbirine eklenerek gitmesi gereken bir sürecin ara elemanları olmamasına rağmen varsayım yoluyla ve "öyle olmayabilir" lerle bunun bilimsel bir gerçek olduğu nasıl savunulabilir? Ki öyle olsa yasa olurdu.
    Söylediğiniz bir şey bir şeyi tutmuyor. Maalesef açıklamaları da ya okumuyorsunuz ya da anlamıyorsunuz. Belli ki bilimin ne olduğu konusunda en ufak bir fikriniz dahi bulunmuyor. Bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok. Zaten teleolojik argüman zırvalığı da geldiğine göre fazla uzatmaya da lüzum yok. Açın, okuyun, öğrenin ne diyeyim.

• quote:

Şunu baştan belirteyim "Evrim Teorisinin" tamamının yanlış veyahut mantıksız olduğunu söylemiyorum. Ancak tek hücreliden insana kısmının elle tutulur mantıklı bir açıklaması yok.

Evrimi nowtonun terisiyle curuttu..

Agir vakit kaybisin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Bu konular sayesinde yobazlar toplu şekilde toplandığı için rahatça blok atabiliyoruz.Balık ağına toplanan hamsi sürüsü gibi

Evrime inanmamak diye tanım cidden ayrı komiğime gidiyor.Yaa ben yerçekimine inanmıyorum der gibi veya ne bilim 2 kere 2 4 olduğuna inanmıyorum.Yüzlerce yıldır kendini geliştirecek süren bir konuyu acınası bir şekilde çocukça söylemleri cidden içimi ağlatıyor.Şunu deseler tamam diyecem.Evrim kavramı inandığım kitaba ters olduğu için kabul etmiyorum diyebilir.Burdada çok büyük tezat var.Din adamlarının bir kısmıda evrimi savunuyor ve Kurandan örnekler veriyor.Çoğunluğu zaten micro evrimi kabul etti.Lanet olası kedicikleri olan palyanço zaten çok kişiyi komedi kavramlarla zehirledi.İşte burda gördüğümüz yobaz kısmının büyük çoğunluğu ondan etkilenmiştir.Aslında bunlar korkularından kıvranmalarının bir etkisidir.Evrimin din denilen mitolojik kavramlarla zerre ilgisi yoktur.Bu evrim kaşıtlarının Hristiyanlar içinde olan yobazlarda abd de baya fazladır.
    Bilgisizce ve başkalarının bilgilerini dahi eksik alarak evrim tartışacağınıza, önce noktalama işareti koymayı öğrenin. Noktalamayı bile bilmeyen birisinin, evrimi kabul etmeyenlere cahil demesi garip bir tezat olmuş. Çelişkiler dünyası. Ne yaparsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akstrev

Evdeydim. Birde nzarlar ortaya çıktı. Atomlar anlaşmış. Birden zar olmaya karar vermişler. 50 Zar çıktı. İşin garip yanı, atomlar boyama işini iyi biliyormuş. Zarlardaki noktaları siyaha boyamayı ve pürüzsüz küp bir zar yapmayı becermişler.

Durum!... daha iş bitmedi...

Evrim saçmalığındaki gibi 50 zarın hepsi 6 olacak şekilde yere düşüverdi. Ben şok.... Hassss... ana.... çüşşş!....

50 zarın rastgele sıralı yada aynı anda 6 gelmesinin müthiş bir düşük olasılık olduğunu söyleyecek sözde akıllı evrimcilerimiz, ne hikmetse evrime bunu söylemez.

70 trilyon hücrem var. Ne akıllıymış ki bu atomlar önce molekül oldular. Sonra geldiler gerekli yapı maddelerine dönüştüler. Bu da yetmedi, organel ve DNA inşaa edildi. Hepsini evrim sayesinde yaptılar. DÜnyada 5 element var.

Ateş, su, toprak, hava ve tahta. Buradaki tahta ise, evrimcilerin beyni.
    Muhammed ayı yarmış wooww ben şok

Mağaranın birinde ayet gelmişmiş ben şok hassss...

Çamurdan yaratılmışız, ensest ilişkiden gelmişiz vay anasını ben buna nasıl inanmam da evrime inanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peace Sells.. -- 30 Aralık 2018; 9:24:47 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.