Şimdi Ara

İnsanın evrim yolculuğu-1: İnsanlardan önce ne vardı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
7
Favori
19.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evrenin ve dünyanın milyarlarca oluşumunu kabul ederken canlıların milyonlarca yıllık oluşumunu neden reddediliyor?

Yani Allah ol deyip oluyorsa burada bir çelişki var daha doğrusu çifte standart var. Mesele kader olunca, evrenin oluşumu olunca bu yıllar sürüyor ama konu evrim olunca cennetten parmak şıklatınca canlılığın oluşacağını mı düşünüyorsunuz? Bu nasıl bir çelişkidir?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekkanik

Forumlarda saçma sapan, kısır döngüye girmiş tartışmalarla kaybedecek vaktim yok. Bu kadar kusursuz ve muhteşem bir düzen içinde yaşarken, sen hala maymundan geldim diye kendini kandırmaya çalışıyorsan diyecek lafım yok. En azından oturup araştır bari inandığın akıl mantık almayan evrim teorisini.
    Evrim teorisine saçma demen komik binlerce kez çürütüldü demen ayrı komik.

Maymundan gelme diye birşey de yoktur evrim teorisinde, bunu söylemen bile konu hakkında en ufak birşey bile bilmediğini ortaya koyuyor. Bir de çıkmışsın bana araştır diyorsun.

Ben tartışma başlatmıyorum ki, binlerce defa çürütüldü dedin hadi o binlercenin içinden bi 5 10 tanesini koysana bir okuyayım ne yazmışlar makalelerde. Hadi ? Koy bekliyorum.

Akıl mantık almayan diye birşey yok gayet akla ve mantığa uygun, bilim de böyle diyor. Sizin anlama kapasiteniz biraz düşükse o benim düzeltebileceğim birşey değil maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maymunlarla ne alıp veremediğin var. Güzel hayvanlar. Her türlü ırkçılık beladır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evrim maymundan geldik demez

• Yorumlari okumaya geldim

• Allahü teâlâya şükürler olsun ki, bizi insan olarak yarattı. Bunun için ne kadar hamd etsek azdır. İnsana eşref-i mahlûkat denmiştir. Yaratılmışların en şereflisi demektir.
    Herkes Hazret-i Âdem’in neslinden gelmiştir. Kur’an-ı kerimde, Allahü teâlâ, insanlara hitap ederken, (Ya beni Âdem’e = Ey Âdemoğulları) buyuruyor. [Araf 26, 27, 31, 35, Yasin 60]

Bu husustaki âyet-i kerime mealleri şöyledir:
    (Rabbin, "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" dediği zaman, melekler, “Yeryüzünde fesat çıkaracak, kan dökecek kimseler mi yaratacaksın?" dediler. “Ben sizin bilmediklerinizi bilirim” buyurdu. Âdem’e bütün eşyaların isimlerini [neye yaradıklarını, ilmini, sanatını] öğretti, sonra meleklere, “Siz de biliyorsanız söyleyin” buyurdu. Melekler, “Senin bize öğrettiklerinden başka bizim bilgimiz yoktur”dediler. Âdem’e, “Her şeyin ismini [ne işe yaradığını] söyle buyurdu. Âdem de, hepsini söyleyince, Rabbin, “Ben göklerde ve yerde, görülmeyen, gizli açık her şeyi bilirim demedim mi” buyurdu.) [Bekara 30-33]

(Sizi bir tek nefisten, candan [Âdem aleyhisselamdan], ondan da eşini [Havva validemizi] yaratan Allah’tır.) [Araf 189, Zümer 6]

İnsanlar bir kişiden, Hazret-i Âdem’den yaratılmıştır. (Nisa 1, Enam 98)

İlk insan topraktan, nesli nutfeden yaratıldı. (Fatır 11, Hac 5, Kehf 37, Mümin 67)

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
    (Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamı yeryüzünün her tarafından alınan topraklardan yarattı. Bu sebeple neslinden, siyah, beyaz, esmer, kırmızı renkte olanlar olduğu gibi, bu renkler arasında bulunanlar da oldu. Kimi yumuşak, kimi sert, kimi de temiz oldu.) [Ebu Davud]

(Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselamı yarattıktan sonra, “Git şu meleklere selam ver. İşte senin ve neslinin selamlaşması böyle olacaktır” buyurdu.) [Buhari]

(Allahü teâlâ, Cehennemdeki azabı en hafif olana "Dünyadaki her şey senin olsaydı, Cehennemden kurtulmak için onları feda eder miydin?" buyurur. O da "Evet" der. "Sen Âdem’in sulbünde iken, çok az şey istedim, şirk etme dedim. Ama sen şirk ettin” buyurur.) [Hâkim]

(Hazret-i Âdem’e kadar olan soyumda, zina eden hiç kimse yoktur. Hepsi temizdir.) [İbni Sa’d]

(Hazret-i Âdem’den babama kadar hep nikâhlı ana-babadan geldim.) [Deylemi]

(Yecüc ve Mecüc de, Âdem aleyhisselamın neslindendir.) [Beyheki]

(Hepiniz Âdem aleyhisselamın çocuklarısınız.) [Bezzar]

Bu delillerden sonra, (Biz Âdem’den değil, maymundan, başka mahlûktan geldik) diyerek insanlığı hazmedemeyene, gözü hayvanlıkta olana, kim, ne anlatabilir ki?

• Tipe bak evrim konusuna gelmis ayet atiyor.

• evrim yok, ama hala insan olamamışlar var ki ; o da ayrı bir konu yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Tabi ki her taraf çamurdu, sonra o çamurlar insan oldu! Sonrası malum...
    Milyonlarca yıl önce suya doğru zamanda doğru yerde şimşeğin çakmasıyla ilk canlı oldu zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fus Ro Dah

Tipe bak evrim konusuna gelmis ayet atiyor.
    Tipinde ne varki? Zekatınızı verin ayetinimi atmış?

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Bos bos konusmanin anlami yok koskoca evrim insanlardan ibaret degil. Maymundan gelindigine dair bir kanitta yok.

Dinci dedigin kesim insan kismina itiraz ediyor evrim kismina degil.Ben de ayni gruptayim ama dinci de degilim malesef

Insanin diger canlilardan farkli oldugunu dusunup yaratilisa inaniyorum. Buna inanirkende Darwin in kuslarin evrimi konusuna da inaniyorum. Yani evrim insandan ibaret degil once sunu ogrenin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 5 Aralık 2018; 12:4:25 >
  • Sharparrow S kullanıcısına yanıt
    Haklısın müslümanlara bilimsel bir şey anlatmak büyük yanlış

Müslümanlar için doğru;çamur vardı insan oldu.

Soyumuz kuyruksuz maymun diyince aşağılanmış hissediyorsunuz ama soyunuz çamur ve içinde ki binbir farklı atık diyince kutsal hissediyorsunuz.

Eminim çamurdan gelmenin evrim teorisinden daha fazla kanıtı vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Daha 2bin senelik Hz. Isanin tasviri dogru durust resmedilemezken yarim milyon yillik insanin tasvirini nasida cizmisler

Darwinin biri bi tas atmis kuyuya dusen dusene
    Genetik sayesinde daha doğru sonuçlar oluyor. Evrimi ve evrim teorisini öğrenmek istiyorsanız, şu videoları izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=WdyZbGRjtsg

https://www.youtube.com/watch?v=od8iCjo80Ms

https://www.youtube.com/watch?v=LO90FpCRoCk

• quote:

Orijinalden alıntı: ulukaptan

Şuraya yazmayayım diyorum ama cehalet o kadar yayılmış ki ülkemin insanlarına inanamıyorum. Birisi aşağıda yarım milyon yıl önce bunlar mı vardı diye. O evrimleşememiş tüylü insansılar şimdi de var. Suriye de IŞİD'lilere Hizbullah ve El Kaide teröristlerine canilerine bakman yeterli. İkinci olarak da evrimcilere laf eden iyotsuz tuzluklara lafım var. Ayak serçe parmaklarınıza eğilip bakın. Ve aileniz eşiniz dostunuz yanınızda kim varsa bir kaç kişininkine daha bakın. Çekinmeyin bakın bakın. Farkettiniz mi.? Evet evet cevaplardan biri o. Neden bazılarınınki vücuduna ve diğer parmaklara oranla daha içe dönmüş ve küçülmüş. İtiraf edin kormayın çünkü dini inancınıza aykırı bir durum yok ortada . Çünkü hiç bir tanrının evrim teorisine inanmayın gibi net ve saçma bir cümlesi yok. Olamaz da. SERÇE PARMAKLAR KÜÇÜLMÜŞ. İNANAMIYORUM! neden biliyor musunuz iyotsuz tuzluklar. Çünkü artık dengede durmak avcılardan kaçmak yalın ayak koşarken veya yürürken dikenlere takılıp yuvarlanırsam ne yaparım gibi bir derdimiz yok. Onbinlerce yıl önce deriden ayakkabı yapmaya başladık ve bu dertleri aştık. KULLANMADIĞIMIZ HER ŞEYİMİZ, YERLERİNİ YENİ VE İŞLEVSEL OLANA BIRAKMAK İÇİN BİZİ ZAMAN İÇİNDE TERKEDİYORLAR. İŞTE EVRİM BU DEMEK. inanca neden aykırı olsun. HANGİ TANRI NEDEN BUNU REDDETSİN!
    Deri ayakkabıya gerek yok ki.. şu andada çıplak ayakla dengede çok iyi durabiliyoruz, koşabiliyoruz yüzebiliyoruz.. sen duramıyorsan doktora bir görün..

Şuan bir belgesel var, adam doğada hayatta kalmayı işliyor ve devamlı yalın ayak.. çamur toprak dinlemiyor..

Ayrıca bu tür sallarken bari destekli salla.. mesela baş parmakla serçe parmağının aynı olduğu bir fosili getirip koyman gerekiyor..

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Evrin teorisini biliyorum ama bir canlinin beynini cok daha zeki bir canliya donusturen bir evrime inanmiyorum. Canlilar yasam kosullari ve yasadiklari hayata gore bir evrim gecirir. Ne varki canlinin beyni bu denli radikal bir evrim geciremez . Eger oyle olsa idi dogada insana rakip bircok canli turu mevcut olurdu. Canlilarin beyni ne geri nede asiri ileri evrim gecirebilir belli bir olcuyu asamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 5 Aralık 2018; 12:34:14 >
  • Cahillik yobazlığın en net bu tip konularda görmekteyiz.Acınası bu tayfa ellerinde bir tane bile bilimsel veri olmadan evrime öyle çocukça cevaplar verilmişki ülkenin geldiği noktayı gösteriyor.Bunun tohumlarınıda 90 larda Adnan Oktar denilen şarlatan atmıştır.Evrim karşıtları artık o kadar aciz duruma geldiki aynı lafları tekrarlayıp duruyorlar.Diğer yandanda evrim teorisi ilerlemeye devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekkanik

Forumlarda saçma sapan, kısır döngüye girmiş tartışmalarla kaybedecek vaktim yok. Bu kadar kusursuz ve muhteşem bir düzen içinde yaşarken, sen hala maymundan geldim diye kendini kandırmaya çalışıyorsan diyecek lafım yok. En azından oturup araştır bari inandığın akıl mantık almayan evrim teorisini.
    Dediğin kusursuz düzen adapte olan canlılar için vardır. Düzene ayak uyduramayan nesiller yok olup gitmiştir.Nerede kusursuz düzen? Birşey bildiğin yok millete cahil diyorsun

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Her yerde görüyorum böylelerini, hepsi de şunu yazıyor;

binlerce kez çürütüldü, ama ne çürütülmeyse bu konu hakkında tek bir bilimsel!! makale bulunmuyor, arada bazıları sorularlaislamiyet gibi sayfaların evrim hakkında ki saçmalıklarını atıyor, gülünecek durumdalar çok yazık, hayır anlamadım madem evrimi çökertiniz o zaman tüm dünyadaki bilim camiasına haber verelim de bilimsel çalışmaları durdursunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Evrin teorisini biliyorum ama bir canlinin beynini cok daha zeki bir canliya donusturen bir evrime inanmiyorum. Canlilar yasam kosullari ve yasadiklari hayata gore bir evrim gecirir. Ne varki canlinin beyni bu denli radikal bir evrim geciremez . Eger oyle olsa idi dogada insana rakip bircok canli turu mevcut olurdu. Canlilarin beyni ne geri nede asiri ileri evrim gecirebilir belli bir olcuyu asamaz.
    Evrim teorisini bilsen böyle cevap vermezsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.