Şimdi Ara

İnsanımızın Pis Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha çok düşük ve orta gelirlilerin yaşadığı kalabalık bir semtte ( köy gibi değil gayet büyük ve İstanbul'da ) avm içinde Turkcell'de çalışıyorum.Gelen insanların %40 ı gerçekten çok kötü kokuyor.Ağız kokusu,ter kokusu bazende paket paket sigara içtikten sonra gelenler...Bazı insanlar sabah yataktan kalktığı gibi ağzına bi su tutmadan bile geliyor.Derdini anlatmak için dibime kadar girdikleri için gerçekten rahatsız edici oluyor bu ama bir şey de diyemiyorsun.Temizlik imandan gelir diye kültürümüzde yer edinmiş bir şeyin günümüzde uygulanmasının bu kadar düşmesi neden acaba.Yani ağız bakım ürünleri veya parfüm öyle imkansız fiyatlarda değilken 2017 yılında bu rezilliğin bu kadar fazla olmasının sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPHAR3X -- 19 Şubat 2017; 17:52:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• insan rahatsızda mı olmaz onu da çözemedim. Terlediğim an duşa girmezsem rahatsız oluyorum.
  • kişinin öz bakımıyla yetiştirilme tarzıyla ilgili bi durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende öyle.Bir gün dahi duş almasam saçım yağlanır ve o bile beni rahatsız eder.Kaldı ki ter kokusu.Mümkün değil öyle çıkamam dışarı.

• Hep bu gevur zihniyeti yüzünden. Temizliği bizden öğrendiler bizde gevurlaşmağa çalışıyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pis kokanlar, hayvan gibi yemek yiyenler. Ben de tiksiniyorum. Garsonluk yaptım 4 ay. Adam sipariş veriyo yüzüme yüzüme soluyo hayvan. Ağız şapırdısından siparişini anlamadım herifin. Haklısın. Çok pis insanlar var kendine bakmayanlar. 5 lira vermez parfüme sakıza

• İnsanları hortumla zorla yikiyacak halimiz yok. Herkes temizligine kendi dikkar etsin.

• Doğru tespit. Yaz aylarında ise durum daha beter
  • Hele yazın minibüslerde kendimi öldürmek istiyorum.Abi bir yıkanın gelin ya yaz mevsiminde de hasta olmazsınız nolur ya

• Aynen katılıyorum insan bi naneli sakızdamı atmaz ağzına.

• Lise zamanı sabah okula otobüsle giderdim.Ağzına kadar dolu 76o Avcılar-Otogar arabasını bilmeyen yoktur.Kalabalık olması yetmez gibi sabah ağzını yıkamayan mı dersin,duşunu almamış ter kokan mı dersin,otobüsü beklerken sigarayı sonuna kadar kökleyen mi dersin.Her çeşit insan vardı.Şükür ki o günleri atlattım

• Kötü kokan biriyle iletişime geçince gözüm sulanır, özellikle ağız kokusunda. Çok iyi hatırlıyorum, ilkokul 3te yanımda oturan arkadaşımla muhabbet ediyorduk, ama çocuk hiç fircalamiyordu heralde çünkü ağzı leş gibi kokuyordu. Bir de çocuğun ilgi alanı olan bir konudan konuşuyoruz, yani çocuk anlatıyor, ben dinliyorum. Çocuk konuştukça o koku yüzüme yüzüme vuruyordu, asit gibi biseydi. Artık dayanamadım, gözüm sulandı. Baya gözyaşı birikti gözümde, çocukta fark etmesin diye göz teması kurmuyorum başımı egiyorum filan. En sonunda çocuk gördü, fark etti sulu gözlerimi ve "heee kanka, agzim çok kötü kokuyor olabilir pek fircalamiyom" tarzı bisey dedi, sanki bunu derken ben ona rahatsızlık vermişim de o da "sorun yok" der gibi bir tarzda söyledi. Ben de "yok, önemli değil" deyip gecistirdim. Konu sahibinin yazdığı yazıyı okurken de gözüm yaşardı.

• Deodorant pahalı derler en iyi kafede kahve içerler dişlerini fırçalamazlar özele giderler diş önemli derler dolguya 80 tl vermekle övünürler..

• türkiyeye hoşgeldin
  • Üstad tuvalette gordugum insanların el yıkama oranı yarı yarıya. Siz siz olun elinizi temizleyin ortak kullanılan şeyleri kullandıktan sonra. Şu an bunu okuyacaklarin içinde de vardir
  • Komik bi aniniz var mi

• Ya gün aşırı ya da her gün duş alıyorum, sorun yok. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Hep bu gevur zihniyeti yüzünden. Temizliği bizden öğrendiler bizde gevurlaşmağa çalışıyoruz.

İnsanımızın Pis Olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Hep bu gevur zihniyeti yüzünden. Temizliği bizden öğrendiler bizde gevurlaşmağa çalışıyoruz.

kimseye söylemee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberZone12 -- 19 Şubat 2017; 19:49:09 >
  • Soru banaydı sanırım.Ne gibi mesela?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.