Şimdi Ara

İnsanımız sadece 'dayaktan' mı anlıyor ?! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bursa iyice pislik bir yer oldu malesef.

Dün akşam Şevket Yılmaz hastanesinin önünden çıkarken bir araç önümüze atladı, arkadaş da yol vermedi haklı olarak

Eleman camı açtı seni de... Keyim, arabanı da.. Keyim diye salladı küfürü.

Ben arkada oturuyorum, önde oturan 2 abinin de belinde emanet var :)

İnsanlar gerçekten cinnet halindeler, patlamaya hazır bomba gibi herkes.. Maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bu konuda çok güzel bir tezim var. lütfen 16 plakalı araçlar sadece sağ şeritten gitsin. sanırım bütün forum bu konuda benle hemfikirdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Denetim eksikliği.

Yada

Küçük suçları cezalandırmassan büyükleri ile baş edemezsin.

Bakın bu kanun nizam uygulamasında, geçerliliği kanıtlanmış, bilimsel bir teoridir.

Yani adamı kırımızı da geçerken ceza vermez isen, emniyet şeridinde yakalamaz isen, hatalı park ettiğinde ceza kesmez isen.

Trafikte, silahlı, bıçaklı, sopalı kavgayı engelleyemezsin.

-- Örnek vukuat.
    Yaşlı bir dayı hata yapar, ufak maddi hasarlı trafik kazası oluşur. Taraflar mevzuyu tartışırken, dayı hatasını kabul eder, neyse ödeyeyim der lakin karşı taraftakilerden biri dayıya fiziksel şiddete yönelir, bu esnada kazaya yandan karışan 3. ekip içindeki kariyerli abi, delikanlılık icabı topa girer, mevzuyu şiddetle çözme eğilimindeki genç aynı tavrı kariyerli abiye de gösterir, bu esnada kariyerli abinin ekibindeki başka bir alıngan genç, vay sen benim abime nasıl yanlış yaparsın deyip, şiddet eğilimli gence 3 tane takar.
    ---

Çevrenizde gördüğünüz bu ve benzeri olayların temel nedeni denetimsizlik.

Türkiye de insanlar, daimi bir biçimde haksızlığa uğruyor ve devlet bunlarla ilgili hiç bir şey yapmıyor. Bu küçük suçlardan yırtanlar, bana bir şey olmaz deyip, kırmızıdan, hatalı şerit değiştirmeye, oradan trafikte kavga etmeye ve devamına doğru level atlıyor. Trafikte mağdur olan bir süre sonra lan memleketin enayisi benmiyim deyip kırmızıda geçmeye başlıyor ve aynı sekans devam ediyor.

Özetle, insanlar devletin adaletine güvenmediği için, kendi adaletine baş vuruyor.

Güzel bir özetleme olmuş hocam, ufak çaplı suçlar için polise kimse güvenmiyor çünkü ya gelmiyorlar ya çok geç gelip olayın sonunu toparlıyorlar, onda da ceza bile verilmiyor...Durum böyle olunca dediğiniz gibi herkes bireysel etkisine gücüne güveniyor.

Bildiğin medeniyetten öncesine dönüyoruz, kim daha güçlüyse o haklı oluyor. :)

• Rahatlamak istiyorsanız ya sağlam bir dayak atacaksınız ya da tüm kemikleriniz kırılana kadar sağlam bir dayak yemeniz gerekir.
  • dün gece iki şeritli yolun solunda 100 le gidiyorum ve önümde de giden araçlar var, arkama dorsesi olmayan dallama bir tır arkama kadar dayanıp sellektör yapıyor. ya herif manyak, baktım olmıyacak 500 m sonra sola ayrılacağım halde yine yol verdim. herif baktım makas falan da atıyor. Allah cezasını versin. pislik herif. ... nun evladı. dedim hıyara.

bu herifleri cezalandıracak bir denetim olmazsa trafikte öküzler öküzlüklerini yapmaya daha çok devam eder.
  • Dediğini yapsan bile olmuyor,ben uzun yıllar sporla sporla ilgileniyorum silah hatici bıçak ,çakı , sopa vs her türlü aletle kavgaya gelenler oldu.en güzelide sopayla inenin sopasıyla dövmek ama inanki değmiyor.bununda 2 nedeni var.
    1. olanı kavga kültürümüz yok (teke tek diye kavgaya inmiştim araçtan sopalı bıçaklı 4 kişi indi,tek tek gelseler sorun olmuyor ama hepsi birden gelince ne kadar tecrübeli olsanda filmdeki gibi sonuç bekleme)
    2. sen dövmekten yorulursun bu denyolar bitmez.günde gidiş/geliş 2 kavga yapsan yinebitmez.
    Bir süre sonra bıktım kavga etmekten, gelene geçene çok sınırda bir olay olmadıkça sen haklısın diyorum ama öyle tipler varki ben alttan aldıkça egodan uçuyor.en kötüsüd bu oluyor normalde ağız burun bırakmayacağım insanlara karşı alttan almak.
    İşin özü kavga çözüm değil sen yoluna devam et kapını açma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.