Şimdi Ara

İnsanımız sadece 'dayaktan' mı anlıyor ?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaşım 27, hatırı sayılır bir süre trafiğin içindeyim...Benden tecrübeli abilerim kardeşlerimde vardır aramızda, arabayı sabah yoğunluğu akşam yoğunluğu olduğu saatlerde kullanmak zorunda kalıyorum. Bu arada Bursa'da yaşıyorum.

Neredeyse trafikte her gün "canavarın" biriyle karşılaşıyorum, toplum içinde yaşamayı o kadar beceremiyoruz ki o kadar kavga gürültüye rağmen sabırlı millet olduğumuzu düşünüyorum.

Sakin sakin evime işime gideyim diyorum, sağ soldan takip mesafesini sallamadan önüne arkana atlayanlar, arabanın camından tip tip bakanlar, yoğun trafikte tamponuna yapışıp selektör yapanlar, sen sakin dururken dayılanmaya çalışanlar vs vs...Arkadaş bunları tatlı tatlı uyarmak inanın işe yarar bir mevzu değil :) İnelim dövelim demiyorum, ama böyle nereye gidiyoruz onu anlamıyorum. İlla dayaklık yada hapislik olunca mı ? Bu insanlar ders çıkarıyor, akıllanıyor ?

2 yıla yakın vücut geliştiriyorum, o zamana yakın dövüş sporlarıyla ilgileniyorum. Ortalama trafikte tartıştığım çoğu kişiye ağır zarar verebilirim. Fakat genelde eşim ailemin resimleri gözümün önünde duruyor, kapıyı açmışlığım yok çünkü açarsam ya ben ya karşımdaki için kötü sonuçlar doğacak...

Arkadaş bu millet ne zaman birlikte yaşamayı, saygılı olmayı öğrenecek ? Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, fakat en azından asgari bir saygı gösterilsin...İçimi buraya dökmek istedim, okuyan herkese teşekkür ederim :)

• yaptığın spora vücuda güvenme çünkü sen kapıyı açıp indiğin anda karşında kahpe evladını bulacaksın ya silahla sıkacak yada bıçağı takacak kan kaybından götürecek seni hiç o yollara girme. arabanda sürekli delici kesici aletler bulunduruyorsan hapise girmeyi göze alıyorsan yakacak çokta kayda değer bir hayatın yoksa in o arabadan hesaplaş ama 1-2 bitmez emin ol kendini yaktığınla kalırsın
  • Sorun sende degil dostum.Onlara ehliyet veren kasapta...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz vatandaşları üç kuruş için zamanla yarışmak zorunda bırakanlar utansın...

Planlı kentleşmeden haberi olmayan yöneticiler utansın...

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Biz vatandaşları üç kuruş için zamanla yarışmak zorunda bırakanlar utansın...

Konunun birde bu tarafı var, haklısınız...Belirli bir çoğunluk kendi isteğiyle böyle olmayı tercih ediyor, fakat belirli bir kesim böyle olmaya itiliyor.

Fakat bazı insanlar ağır tahrik ediyor, kasten sizinle uğraşıyor. Hepimiz anlık sinirleniriz fakat bazı insanlar bu siniri başka boyutlara çıkarmaya çabalıyor.

Geçen eşimi işten aldım evimize gidiyoruz camlar yarıya kadar inik, yanıma hafif ticari araç el dirsek dışarıda son ses müzikle...Müziği kıstı, bana sesleniyor diğer ışığa kadar bassana benimle diyor :) Bakın şimdi bu elemana ne denir ? :) Bakın insem dövsem inanın çözüm değil, ben daha fazla suçlu duruma düşeceğim. Eşimi o an düşünemiyorum...Camı kapatıyorum, bu sefer ara gaz yaparak aklınca beni gaza getirmeye çalışıyor.

Bu sadece bir örnek, dediğinize katılıyorum bazı insanlar böyle olmak zorunda kalıyor. Fakat bu vatandaşın zoru ne ? :)

• Orta Doğu ülkesinde yaşamanın zorlukları.İnsan kalitesi önemli bir unsur.

Aşağı yukarı herkes senin yaşadıklarını büyük şehir küçük şehir demeden maalesef yaşıyor.

Sen yine de kendine hakim ol;bir anlık gaflet hapishanede barby bebek olmayla sonuçlanır,ayrıca çoğu kişide silah,bıçak gibi pekçok alet edevat var,olan hayatına ve ailene olur.
  • yaptığın spora vücuda güvenme çünkü sen kapıyı açıp indiğin anda karşında kahpe evladını bulacaksın ya silahla sıkacak yada bıçağı takacak kan kaybından götürecek seni hiç o yollara girme. arabanda sürekli delici kesici aletler bulunduruyorsan hapise girmeyi göze alıyorsan yakacak çokta kayda değer bir hayatın yoksa in o arabadan hesaplaş ama 1-2 bitmez emin ol kendini yaktığınla kalırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 25 Eylül 2017; 17:20:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul daha fena. Olabildiğince sakin olmak lazım. Aileni düşünerek hareket ettiğin için kolay kolay inmezsin. Ne zaman ineceksin biliyor musun? Ailene laf söz hakaret vs geldiği zaman, gereği neyse onu yapacaksın. Onun dışında bulaşmamaya programla kendini.

Trafikte bu şekilde davranan herkesi, akıl hastanesinden kaçmış, sarhoş, cahil, soysuz, azılı katil, anasız ve babasız olarak düşüneceksin. :) ben böyle çözdüm meseleyi.
  • dayak yese bu sefer gider evden silah alır bulur adresini yine bela olur, en iyisi hiç bulaşmamak
  • Bencede yaptığın spora ,vücuda güvenme!Adam çıkarır birden emaneti yada 4-5 kişi birden saldırırlar sana sonra hastanelik olursun en iyisi kafaya takmamak , umursamamak

• Bir yazmaya başlasak sonu gelmez kardeş bu konunun,o derece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen yine de fazla güvenme bicepslerine 1.5 lira tek merminin fiyatı,malum trafikte binbir türlü insan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Konunun birde bu tarafı var, haklısınız...Belirli bir çoğunluk kendi isteğiyle böyle olmayı tercih ediyor, fakat belirli bir kesim böyle olmaya itiliyor.

Fakat bazı insanlar ağır tahrik ediyor, kasten sizinle uğraşıyor. Hepimiz anlık sinirleniriz fakat bazı insanlar bu siniri başka boyutlara çıkarmaya çabalıyor.

Geçen eşimi işten aldım evimize gidiyoruz camlar yarıya kadar inik, yanıma hafif ticari araç el dirsek dışarıda son ses müzikle...Müziği kıstı, bana sesleniyor diğer ışığa kadar bassana benimle diyor :) Bakın şimdi bu elemana ne denir ? :) Bakın insem dövsem inanın çözüm değil, ben daha fazla suçlu duruma düşeceğim. Eşimi o an düşünemiyorum...Camı kapatıyorum, bu sefer ara gaz yaparak aklınca beni gaza getirmeye çalışıyor.

Bu sadece bir örnek, dediğinize katılıyorum bazı insanlar böyle olmak zorunda kalıyor. Fakat bu vatandaşın zoru ne ? :)

Öyleleri de annelerini sevmeyen tipler...

• Kardeşim sen aileni düşünmeye devam et, vücut geliştirmen yakın dövüş bilmen önemli değil. O kadar kalleş var ki sen inmeden silahıyla vurur geçer, he de geç.

Bende istesem adamı yumruklarla bile değil iki hamlede yerde kitlerim sabaha kadar da kurtulamaz ama dedim ya çıkarır silahı bıçağı gerek yok evde bekleyenimiz var üzmeye değmez kimseyi,he baktın senle tartışıyo küfür etmediği sürece sende sözlü tartış boşver gitsin

• Bu işin çözümü eğitim.

Vereceksin trafik eğitimini 1.sonıftan itibaren, en azından eseklerln yarısı adam olsa ne mutlu bize.

Hala trafıkte 2 aracın önüne gecınce mutlu olan Angutlar var

• İnsanlar görgüsüz ve bu orta yaş nesli değişmedikçede sorunlar çözülmez. En basitinden dün önümde küçük çaplı bir vurma oldu adamlar hemen inip kadınlar kızlar karışık biribirlerine girdiler. Sonra diğer tarafın arkadaşları yakınmış 4 kişi daha koşarak geldiler buyrun curcunaya.. Nedir bu manyaklık, kavga hissi? İnsanların parası yok büyük etken birde cahillikte üst seviyede bütün zemin hazır..

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Kardeşim sen aileni düşünmeye devam et, vücut geliştirmen yakın dövüş bilmen önemli değil. O kadar kalleş var ki sen inmeden silahıyla vurur geçer, he de geç.

Bende istesem adamı yumruklarla bile değil iki hamlede yerde kitlerim sabaha kadar da kurtulamaz ama dedim ya çıkarır silahı bıçağı gerek yok evde bekleyenimiz var üzmeye değmez kimseyi,he baktın senle tartışıyo küfür etmediği sürece sende sözlü tartış boşver gitsin

Hocam bu durumun farkındayım, öfkemi kontrol edebildiğime inanıyorum. Hatta bazı durumlar için eşimin ailemin resimlerini göz ucuma koydum. Bu tarz durumlarda bakınca bütün sinirim yok oluyor.

Fakat bu işin çözümü bu olmamalı, çözüm eğitim bu bariz şekilde ortada fakat hepimiz aynı okullardan çıktık sayılır. Biz anlayışlı efendi olurken bu insanlar neden böyle olmayı tercih ediyor.

Cahil, kaba insanlarla dolu bir topluma dönüştük

• quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

Bu işin çözümü eğitim.

Vereceksin trafik eğitimini 1.sonıftan itibaren, en azından eseklerln yarısı adam olsa ne mutlu bize.

Hala trafıkte 2 aracın önüne gecınce mutlu olan Angutlar var

Dostum eğitimden ziyade sanki aile daha etkili gibi geliyor bana, sonuç olarak aşağı yukarı aynı okullardan mezun olduk hepimiz...Onlar öyleyken biz nasıl normal kalabildik ? Kendimizi iyi kötü kontrol etmeyi, saygılı olmayı nasıl öğrendik ?

Ben trafikte anlık dalgınlık hata yapsam, karşımdaki insandan nasıl özürdileyeceğimi şaşırıyorum, mahçup oluyorum...

İnsan olmak insan gibi davranmak çok zor bir durummuş gibi görülüyor artık...Sevgiyi geçtim, saygı kırıntısı kalmadı insanımızda...

• Denetim eksikliği.

Yada

Küçük suçları cezalandırmassan büyükleri ile baş edemezsin.

Bakın bu kanun nizam uygulamasında, geçerliliği kanıtlanmış, bilimsel bir teoridir.

Yani adamı kırımızı da geçerken ceza vermez isen, emniyet şeridinde yakalamaz isen, hatalı park ettiğinde ceza kesmez isen.

Trafikte, silahlı, bıçaklı, sopalı kavgayı engelleyemezsin.

-- Örnek vukuat.
    Yaşlı bir dayı hata yapar, ufak maddi hasarlı trafik kazası oluşur. Taraflar mevzuyu tartışırken, dayı hatasını kabul eder, neyse ödeyeyim der lakin karşı taraftakilerden biri dayıya fiziksel şiddete yönelir, bu esnada kazaya yandan karışan 3. ekip içindeki kariyerli abi, delikanlılık icabı topa girer, mevzuyu şiddetle çözme eğilimindeki genç aynı tavrı kariyerli abiye de gösterir, bu esnada kariyerli abinin ekibindeki başka bir alıngan genç, vay sen benim abime nasıl yanlış yaparsın deyip, şiddet eğilimli gence 3 tane takar.
    ---

Çevrenizde gördüğünüz bu ve benzeri olayların temel nedeni denetimsizlik.

Türkiye de insanlar, daimi bir biçimde haksızlığa uğruyor ve devlet bunlarla ilgili hiç bir şey yapmıyor. Bu küçük suçlardan yırtanlar, bana bir şey olmaz deyip, kırmızıdan, hatalı şerit değiştirmeye, oradan trafikte kavga etmeye ve devamına doğru level atlıyor. Trafikte mağdur olan bir süre sonra lan memleketin enayisi benmiyim deyip kırmızıda geçmeye başlıyor ve aynı sekans devam ediyor.

Özetle, insanlar devletin adaletine güvenmediği için, kendi adaletine baş vuruyor.

• ortadoğu insanı genetiğinin eğitimle bile kolay kolay yontulamadığı bir gerçek.

nobran olmaya özendiriliyor insanlar yok kabadayı dizileri yok mafyatik diziler izletirsen millete 10 yaşında veletler kendini polat alemdar zannediyor ondan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Valla kardeşim işim icabı en az 8 saat istanbul trafiğindeyim... Neler görüyorum aklın almaz... sadece istanbul trafiği bile normal bir insanı delirtir... istanbulun başka dertleri bi yana...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.