Şimdi Ara

İnsanda var olan şu saçma ego

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> İnsanda var olan şu saçma ego
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1327 Mesaj
    Hayır ya gerçekten saçma bir durumdur. Biri kalkar senle sevgili olmak ister istemezsin sebebini anlatırsın ama sonra kalkar resmen seni kendi egosu için seni kendine aşık eder. Sonra sevince de umrumda olmazsin. Erkekler böyle yani hepsinde nerdeyse bu kendini onaylama kendini tatmin etme hissi var. Bide daha önceden biri onu terk ettiyse .
    Bunun sebebide aslında sürekli onaylanma ihtiyacı hissetmekden geliyor. Nasıl insanlar bir şey yapınca ovulmek istiyorsa . Böyle birini kendine aşık edebilerek onayliyorlar kendilerini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Tamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    146 Mesaj
    Haklı olabilirsin olmayabilirsinde bu saatte .

|
    |
    o kadar gereksiz konular ki bunlar insan büyüdükçe bunların ne kadar önemsiz olduğunun anlıyor sen de anlayacaksın.
    |
    |
    Tum erkeklerde ayni mi bilmem de genelde olay evet cevabini alinca bitiyor. Bu da sevgili olmanin ne anlama geldigi bilinmediginden oluyor. Yani biriyle ciktiginda bir bok olacak saniyorsun cikinca hicbir sey olmayinca "bu muydu lan" deyip soguyorsun. Eski sevgilisi tarafindan terk edilmis demisssin ama anlattigin arkadasin daha once sevgilisi olmamis olmasi bana daha muhtemel geliyor. Ben de ilk sevgilime bir yaz boyunca asiktim her dakika onu dusunuyordum vs ama sevgili olunca kahvede okey oynamayi bile kiza tercih eder oldum birkac hafta sonra kizdan ayrildim. Bu arada bu kiz turkiye sinirlarinda gordugum en guzel kizlardan biriydi hala tvye bakinca onu gormeyi beklerim acaba oyuncu falan oldu mu diye. Yani uzerine alinma, onun sana asik oldugu zamandan daha cirkin akilsiz vs. olmadin sadece isler boyle yuruyor.

Haklı olabilirsiniz, gerçekten haklı olabilirsiniz; fakat başkasının düşüncelerini değiştirmek söz konusu olunca haklı olmanız büyük bir olasılıkla hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Her on tartışmanın dokuzunda taraflar kendi haklılıklarına, tartışmaya başlamadan önce inandıklarından daha çok inanmaktadırlar. Tartışmayı kazanamazsınız. Çünkü kazansanız da kaybetseniz de bir şeyleri kaybetmişsinizdir. Neden? Diyelim ki diğer kişiye karşı bir zafer kazandınız ve onun fikirlerini bir paçavra gibi parça parça ettiniz, kafasının çalışmadığını kanıtladınız. Peki ya sonra? Siz kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ya karşınızdaki kişi? Onu küçük düşürmüş olacaksınız. Gururu kırılacak. Size gücenecek. Ayrıca unutmayın: Düşüncelerinin yanlışlığı kanıtlansa da, insan aynı düşünceleri savunmaya devam eder. Bir münakaşadan en iyi sonucu almanın tek yolu münakaşadan kaçınmaktır. -Dale Carnegie
  • Binbaşı
    1800 Mesaj
    Henüz 17 misin yoksa 12 mi? Bilemiyorum ama insanların egolu olduğunu fark etmen iyi bir şey aslında, ileride buna göre davranır adamına göre takılırsın.

quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

Tum erkeklerde ayni mi bilmem de genelde olay evet cevabini alinca bitiyor. Bu da sevgili olmanin ne anlama geldigi bilinmediginden oluyor. Yani biriyle ciktiginda bir bok olacak saniyorsun cikinca hicbir sey olmayinca "bu muydu lan" deyip soguyorsun. Eski sevgilisi tarafindan terk edilmis demisssin ama anlattigin arkadasin daha once sevgilisi olmamis olmasi bana daha muhtemel geliyor. Ben de ilk sevgilime bir yaz boyunca asiktim her dakika onu dusunuyordum vs ama sevgili olunca kahvede okey oynamayi bile kiza tercih eder oldum birkac hafta sonra kizdan ayrildim. Bu arada bu kiz turkiye sinirlarinda gordugum en guzel kizlardan biriydi hala tvye bakinca onu gormeyi beklerim acaba oyuncu falan oldu mu diye. Yani uzerine alinma, onun sana asik oldugu zamandan daha cirkin akilsiz vs. olmadin sadece isler boyle yuruyor.

Evet bende bunu kabul ediyorum işler böyle yürüyor. Ama kız onu sevmeyip istemediğini söyleyince yüz vermeyince kız kotu oluyor. Erkek kıza kötüsün duygusuzsun falan diyor. Ama gel gör ki birine inanıp güvenince helede bağlanınca bir yerleri kalkıyor. Seni takmıyor. Burdan da su sonuç çıkıyor eğer mutlu bir ilişki istiyorsan sadece akıl kullanacaksın taktik davranacaksın. Boyle bir şey istemeyince de boyle üzülüyorsun.

|
    |
    Bahsedilenler: Mojotr

• Binbaşı
    1327 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

Henüz 17 misin yoksa 12 mi? Bilemiyorum ama insanların egolu olduğunu fark etmen iyi bir şey aslında, ileride buna göre davranır adamına göre takılırsın.

Yalnis okumuşsun. Egolu ben değilim sadece.

19 yaşındayım

Sorry İnsanların egolu olması kötü bir durum yani sen egolusun demek istemedim, egolu olan insanlar farkında olman iyi yani ona göre davranırsın egolu olan insanlara.. çekmezsin egosunu.
    |
    |
    elllfbill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Mojotr

Ben egolu pisliğin tekiyim

Boludayim

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Mojotr

Ben egolu pisliğin tekiyim

Sadece senin canini yaktım. Egonu sarstım. Simdi bunu kullaniyirsun

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: elllfbill

quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

Evet bende bunu kabul ediyorum işler böyle yürüyor. Ama kız onu sevmeyip istemediğini söyleyince yüz vermeyince kız kotu oluyor. Erkek kıza kötüsün duygusuzsun falan diyor. Ama gel gör ki birine inanıp güvenince helede bağlanınca bir yerleri kalkıyor. Seni takmıyor. Burdan da su sonuç çıkıyor eğer mutlu bir ilişki istiyorsan sadece akıl kullanacaksın taktik davranacaksın. Boyle bir şey istemeyince de boyle üzülüyorsun.

Akil taktik davranirsan belki istedigin gibi iliskin olur da baska birinin ne dusundugunu dusunmek basli basina insani yoran manasiz zaman kaybi birsey, onun yerine iliskin olmasin daha iyi. Oluruna birak belki karakterle ilgilidir yarin obur gun erkek arkadasinin sevgi gorunce g*tu kalkmaz yada kalkmayan birini bulursun.

|
    |
    Haklı olabilirsiniz, gerçekten haklı olabilirsiniz; fakat başkasının düşüncelerini değiştirmek söz konusu olunca haklı olmanız büyük bir olasılıkla hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Her on tartışmanın dokuzunda taraflar kendi haklılıklarına, tartışmaya başlamadan önce inandıklarından daha çok inanmaktadırlar. Tartışmayı kazanamazsınız. Çünkü kazansanız da kaybetseniz de bir şeyleri kaybetmişsinizdir. Neden? Diyelim ki diğer kişiye karşı bir zafer kazandınız ve onun fikirlerini bir paçavra gibi parça parça ettiniz, kafasının çalışmadığını kanıtladınız. Peki ya sonra? Siz kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ya karşınızdaki kişi? Onu küçük düşürmüş olacaksınız. Gururu kırılacak. Size gücenecek. Ayrıca unutmayın: Düşüncelerinin yanlışlığı kanıtlansa da, insan aynı düşünceleri savunmaya devam eder. Bir münakaşadan en iyi sonucu almanın tek yolu münakaşadan kaçınmaktır. -Dale Carnegie

• Yarbay
    2052 Mesaj
    Bizde %99 erkek olan forumda kızların egolu olduğunu düşünüyoruz, tabi genelleme yapmıyorum ama açılan konuları biliyorsun sende.

|
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.