Şimdi Ara

İnsana yapılan en büyük kötülük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doğmadan önce nerede olduğumuzu ve ölümden sonra ne olacağını göstermemektir
    Dinlere girmiyorum, dinler bana tatmin edici cevap vermiyor inanmak değil bilmek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "İnanmak değil bilmek istiyorum."

-new atheist
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F54F98451

"İnanmak değil bilmek istiyorum."

-new atheist
    Komik bir durum görmedim ölünce ne olduğunu biliyor musunuz

• Sen ona inanç dersin biz korku deriz moruk
  • Havuç göze iyi gelir zira hiçbir tavşan gözlük kullanmaz!

Tavşan melul hayvandır ziya playboy un makotudur.

O halde ben bende görme yetisi olsa da sırf melun tavandan dolayı havuç yemeyecek..
    ...........

Tamamı monte olan saçma sapan çıkarımlar dan sonuçlar çıkarıp her bir birey farklı imajını vermek en büyük kötülüktür.

Doğru veya makul olan hiç kimsenin tekelinde değildir. Yaratıcı kainatı yaratmada da güçlüydü. Ben akılla bulunabilecek şeyleri saçma sapan montelerle harhangi bir kaynağa bağlamam şahsen.

.........

İdeoloji denen safsata bu yüzden kötü platinga sokrates descartes vs olmasaydı maazallah kafada beyin yerine çiçek yetiştirecektik.

Belkisi kafası saksı olana gerekiyor ancak bazısı yaratıcısına yardım alır ve hakikati kaynağından öğrenir. Ha birileri bunun bi kısmını beyan etmiş de olabilir. Bu durum doğrunun bir kısmı dahi olabilir.

Ancak özel olan şey öncüleri ilahlaştarıp sonradan gelenlere ot muamelesi yapmaksa nıç nıç bu olmadı. Büyük kötülük.

• En büyük kötülüğe 2. Ve bitirici örnek de insanımsın kendini her şeyin başı sonu sanması ve bıraktım ilahı bi bitkiye bi hayvanın gübresine sırf yeme ihtiyacı için muhtaçken bunu yapması.

Ateşin icadı mevzuu mesela. Sen bunu bulmadan önce kaç yıldır kaç kuru otu yakıp yangın yani ateş yaktı bilgin var mı çetelerini tuttun mu? Belki milyonlarca oldu.

Ama ateşi bulan insan bi de miladımız bu yani.

Doğanın adaleti bilgisi her türlü kavramdan yücedir büyüktür. Onu halleden her ne ise o apayrı bir büyüklüktür.

Ben merkezi olacak diye sayıklamak hali dünyayı bir rüyadan başkasına çevirmez.

Önce ben kimim ki demeyi öğrenmeden sen şusun busun diyene gülmek geliyor içimden.

• Şimdi anladınızmı okulda öğrencilere neden, Descartes gibi kişilerin okutulmadığınız kısa ve net sorgulamayın ne verılırse onu alın önunuze bakın sağınıza solunuz değil deniyor
  • senin mutsuzluğun sana en büyük darbeyi indirmiş. geçmişi bilsen ne olacak? geleceği de göremiyor, kör olmuşsun. bak sana yardım edelim hayrımız olsun. herhangi bir ücret talep etmiyorum ona göre.

Mü'minûn Sûresi 106
    Şöyle diyecekler: “Rabbimiz! Biz azgınlığımızın ve taşkınlığımızın kurbanı olduk da doğru yoldan sapmış bir topluluk hâline geldik.”

Tefsir
    Burada bedbahtlık zikredilerek ona sebep olan dünyevî zevklere ve nefsânî arzulara düşkünlük kastedilmiştir.

şimdik bu ayet sana uyuyor gibi. yalan yok yani kendin elinle zaten itiraf etmişsin. sen şunu diyorsun adeta: "mutsuzluk bana hakim geldi" yani o kadar mutlu olunacak şey varkene sen yukarıdaki gizliliği olan bir konuda acele edip cevap değil, mucize görmek istiyorsun. hiç mucize yok demekle aynı bu dediğin. sana yanıtı da var bak:

"Biz, Allah’ı ve nimetlerini inkâr eden her nankörü işte böyle cezalandırırız. Orada avazlarının çıktığı kadar yüksek sesle feryat edecekler: «Rabbimiz! Ne olur, bizi buradan çıkar ve dünyaya geri gönder de, daha önce yaptıklarımızın yerine sâlih ameller işleyelim!» Allah da onlara: «Size, düşünüp öğüt alacak bir kişinin, düşünüp öğüt alabileceği bir ömür vermedik mi? Hem size uyarıcı bir peygamber de gelmişti. O halde tadın azabı! Artık zâlimler için hiçbir yardımcı yoktur.” (Fâtır 35/36-37)

sonuç: mutlu olmaya bak. mutsuzluğun sana galip gelirse yolunu şaşırırsın. yolunu şaşırsan bile mutlu olmaya bak. çünkü seni bilen, sesini duyan, gören biri var. bunu öğrenememişsin zaten öğrenmek istemiyorum demişsin. o halde bilen biri var. artık biliyorsun. seç, beğen, al..

• Sorgulayani sorgulamaktan sorgulamayani sorgulamamaktan alikoymaktir..

• dünyaya getirmek. getirme kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pallad -- 31 Temmuz 2019; 19:34:40 >
  • Her şeye iki ayet atarak cevap verilebileceğini sanmaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.