Şimdi Ara

İnsan Psikolojisi üzerine sorularınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
3.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

İnsan Psikolojisi üzerine sorularınız

(En Son Oy Tarihi: 9.1.2014)
Giriş
  • Dejavu Kötü Müdür ?
    Gördüklerin , Yaşımını O An Etkiler Mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byeblade

bırakın bu psikoloji ayaklarını

fıkralarına artık gülüyorlarmı
  • @Sosyal-Sol

Dejavu olağan bişey sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 16 Mart 2013; 17:59:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

İnsan psikolojisi üzerine sorularınızı cevaplayabilirim.

Uyarı : Burada yazdıklarım bir doktor tavsiyesi değildir. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır.

bir işe başlasam o işi çok iyi yapacakmışım gibi geliyor ama nedense o işe bitürlü başlayasım gelmiyor örnek verecek olursam

ders çalışmaya oturabilirsem 1 saat çalışmadan kalkmam
    bi kız arkadaşa açıldıktan sonra peşini bırakmam ama açılmam çok uzun sürer
    arkadaşım internetten para kazanıyor uğrasşam yaparım gibi ama başlayasım gelmiyo bi yandan bilinçaltım diyorki daha önce denedin yapamadın yine yapamayacaksın nasıl çözebilirim
  • İnsan psikolojisi üzerine yalnızca 10 kitap say dersem hangi yazarlar ve eserleri sayarsın? Yalnızca 10 tane, önem sırasına göre. Kısacası top10??
  • @AllameFan

Özgüven eksikliği olabilir , kendine inanmalısın. Destek istersen yazabilirsin.

@Barış Can

Ah hocam ah bişey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 16 Mart 2013; 18:12:14 >
  • Bir kez up
  • "Kadın ne ister?"
  • quote:

@AllameFan

Özgüven eksikliği olabilir , kendine inanmalısın. Destek istersen yazabilirsin.

@Barış Can

Ah hocam ah bişey demiyorum.

Niçin birşey diyemiyorsunuz anlamadım?
  • @Atalay`

Biraz detay lütfen.
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: googleH

quote:

@googleH

Sen bilirsin , doktora git , ne diyecek bakalım unutmadan yaşını bilmiyorum ama belli bir yaş grubunda böyle şeyler görülebiliyor.

@AnI_

önemli değil.

hocam keşke başka bi yolu olabilse:) yaş 21 ama yinede teşekkür ederim

Bende de aynı sıkıntı var ve artık çare aramaktan sıkıldım aslında çare felan da aramadım hiç bu gidişle ne olacak bilmiyorum doktora gitmeyi çok düşündüm ama gidemedim.Sadece fobi olduğunu da sanmıyorum ilaca başlasam mesela bende kesin bağımlılık yapar.Neden yazdım bilmiyorum ama benim gibi insanları görmek hoşuma gidiyor

• quote:

İnsan psikolojisi üzerine sorularınızı cevaplayabilirim.

Uyarı : Burada yazdıklarım bir doktor tavsiyesi değildir. Yalnızca bilgi verme amaçlıdır.

öncelikle merhaba benim derdim hep başka bi kişilik içindeyim bi gün mutlu komik çevresindekileri sevindiren hayattan zevk alan konuşkan girişken özgüvenli iyi biri oluyorum bazende böyle durgun sessiz suskun özgüvensiz kimseyle konuşmayan kendi halinde mutsuz hayattan zevk almayan bi kişiliğim oluyo bazende bu gün içindede değişiklik gösterebiliyo. Sorun nedir adı nedir bunun . çözümü varsa nedir .
  • Çok garip bu konudaki mesajım silinmiş. Hiçbir art niyet vs olmamasına rağmen hangi kuraldan ötürü silindi. Ayrıca ciddi soruyorum kitap tavsiyesi isterken hata mı ettim, ya da maytap geçtiğimi falan mı düşündünüz?
  • Dejavu olunca o gün boyu 10 kez felan başıma geliyor ve gun boyu başım ağrıyor hasta ediyor beni. Birde dejavu olurken midem bulanıyor kuscak gibi oluyorum dejavu sırasında bazı tuhaf sesleri hatırlıyorum sanki bebekliğimde gördüğüm rüya kadar eski bir rüyayı hatırlamış gibi bunlar normal mi ? bir aralar çok olmuştu da şu aralar sorun yok
  • Ego nedir
    hangi tür olaylar egodan kaynaklanır
    kişi tek başına egosunun büyüklüğünü fark edebilir mi
    hangi olaylarda ego normal yada anormal kaşılanır
    yararları ve özellikle zararları nelerdir
    ego hangi tür olaylardan ve duygulardan güç alır
    tanı ve tedavi yöntemleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Atalay`

"Kadın ne ister?"

Kibrit bulsa çakmak ister
  • @PerformanSanatçısı

Çare aramaktan bıkmamalısın , doktora gözüktün mü hiç ?

@Scott McCall

Sık sık duygu değişimi mi yaşıyorsun ?

@Barış Can

Giriş seviyesi için mi kitap soruyorsunuz , teknik mi ?

@enesnok

dejavu hakkında bilgi vermiştim yukarıdaki mesajlara bakabilirsiniz

@Starhe

Öncelikle bilmeni isterim ki bu konu 3e ayrılıyor. İd , ego ve süper ego. İnsan zihninin bölümleri olarak tanımlanır.
    Kimi insanlarda arzuları tetikleyen faktörler bunlardır.
    Bu konu çok geniş bir alanı kapsadığı için pek detay veremiyorum kısa yazmak istiyorum.
    1.sorun : Egolardan kaynaklı sorunlar , beğenilme isteği , arzulamak , sadecebenlik gibi türlerde gözlenir.
    2. sorun : Egolar normal karşılanabilr mi bilmiyorum bu egonun türüne bağlı.
    3. sorun : Yararlarından çok zararı vardır.
    4.sorun : Ego sende iyisi olmayan başkasında iyisi olan bir telefonu görmenden bile etkilenir. Güçlüysen etki etmez.
    5.sorun : Tanı olarak bir çok tanımlama yapılmıştır ancak tedavisi konusunda ilaçlar kısıtlıdır. Yani egoyu yine insanın kendisi yenmelidir.

@butze

Çok fazla dert sıkıntı düşünmek elbetteki insanı yorar ve erken yaşlılığı tetikler.

• quote:

@Atalay`

Biraz detay lütfen.

Dalga geçiyordum açıkça.

"Henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: Kadın ne ister?" Freud
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.