Şimdi Ara

İnsan Psikolojisi üzerine sorularınız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
3.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

İnsan Psikolojisi üzerine sorularınız

(En Son Oy Tarihi: 9.1.2014)
Giriş

Bunu ne için kullanacağına bağlı olarak öneriler sunabilirim.

@iamburak

Tepkisizlik , duygusuzluk olarak tanımlanır. Halk arasında duyguları kaybetme olarakta yorumlanır. Adrenalin eksikliği sebebiyle görülebilir , günümüz modern tıpda tedavi edilebilmektedir.

Konulan tanı döneme göre koyulduğu için pek sağlıklı bişey diyemiyeceğim. Eğer yeniden psikiyatriye görünürsen daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.

@Man Of War

Rüyaları bazen hatırlamak mümkün olmuyor dediğin gibi. Ancak rüyaları anımsamak için bir kaç öneride bulunabilirim istersen. Freudun bir çok eseri var hangisi mesela ?
  • @googleH

Her bünyede bağımlılık yapacak diye bir kaide yok , uzman bir hekime görünmen gerektiği kanısındayım. Doktorun vereceği tavsiyeleri uygulaman durumunda sonuç alma ihtimalin yüksek. İlaç tedavisi düşünebilir belki yüz yüze tedavi uygulanması için yönlendirebilir.

(antidepresanlar her bünyede bağımlılık yaratmaz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

@googleH

Her bünyede bağımlılık yapacak diye bir kaide yok , uzman bir hekime görünmen gerektiği kanısındayım. Doktorun vereceği tavsiyeleri uygulaman durumunda sonuç alma ihtimalin yüksek. İlaç tedavisi düşünebilir belki yüz yüze tedavi uygulanması için yönlendirebilir.

(antidepresanlar her bünyede bağımlılık yaratmaz)

hocam doktor olayını bı kenara koyarsak,benım olaya ne dıyorsunuz? dert yandım o kadar biraz tavsıyede olsa ne olsa dınlerım sızden madem hakımsınız konuya:)
  • quote:

@MetalurjistOguz

dejavu beynin sağ ve sol loblarının aynı anda çalışmamasından kaynaklanabilir , bir taraf önce algılarken bir taraf geç algılayabilir. Diğer bir görüşüm ise aşırı yorgunluk sonucu beynin görüntüyü sesi algılayamamasıdır , geç algılamasıdır.

Anladim gayet olasi ihtimaller bence.
  • @googleH

Kişilik bozukluğu düşüncesindeyim.
  • @MetalurjistOguz

İlginiz için teşekkür ederim
  • quote:

@googleH

Kişilik bozukluğu düşüncesindeyim.

peki kendim nasıl üzerine gıdebılırım hocam bi yolu varmıdır?
  • @googleH

Kendin tedavi edemezsin , öncelikle bu bozukluğun uzman hekim tarafından tespit edilmesi gerekiyor.
  • rüyaları hatırlamak için tavsiye almak çok isterim :)

aradığım kaynak ise rüya analiziyle ilgili herhangibir kaynak
  • quote:

@googleH

Kendin tedavi edemezsin , öncelikle bu bozukluğun uzman hekim tarafından tespit edilmesi gerekiyor.

hocam şu doktora gitme olayı beni mahvediyo ya,devlet hastanesıne gitsem doktor yüzüme bakmıcak onca insan ıcınden benle ılgılenmemesı cok normal,özele zaten para dayanmıyo bılıyosun,aileme zaten gitmek istiyorum desem noldu bızım oglana dicekler of ya of

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi googleH -- 16 Mart 2013; 2:07:25 >
  • quote:

@Aslıcıkcık

Panik atak tedavisi günümüz modern tıbbında çaresi olan bir rahatsızlıktır. Doktora danıştın mı hangi ilaçları önerdi ?

@Lu£

freud'un kişilik ile ilgili bir çok kuramı vardır ayrıntılı bilgi için google bakabilirsin.

@AnI_

Bir çeşit mesaj vermeye çalışıyor olabilir ve ya kişiler arasında bir çeşit anlam ifade edebilir.

@googleH

Doktor tedavisi gördün mü , tavsiye ettiği ilaçlar var hangileriydi ?

@tesla troll

Bunu en iyi cem yılmaz açıklamıştı aslında. Erkekler analog sistemdir , kadınlarsa digital. :) Kadınlar her detayı düşünür , erkeklerse sonuç odaklıdır. Yapısal olarak bu böyle.

eyvallah usta

• @Man Of War

Rüyaları hatırlamak için bazı öneriler var . Yanılmıyorsam psikiyatri uzmanı bir doktordan dinlemiştim.
    Rüyayı sabah kalktığında hatırlamak için sağa ve ya sola dönüp düşünmek , gün içerisinde hatırlamaya yardımcı elemanlar bulmak. (misal bir resime bakarak bir çok şey anımsamak mümkün)

Birde aklımda kalan çok üzerine düşmemek gerekiyor. Yani beyni yorma.

Kaynaklar için kitapçılara bakabilirsin şuan aklımda belirgin bir kitap ismi yok.
  • @googleH

Sen bilirsin , doktora git , ne diyecek bakalım unutmadan yaşını bilmiyorum ama belli bir yaş grubunda böyle şeyler görülebiliyor.

@AnI_

önemli değil.
  • teşekkürler
  • quote:

@googleH

Sen bilirsin , doktora git , ne diyecek bakalım unutmadan yaşını bilmiyorum ama belli bir yaş grubunda böyle şeyler görülebiliyor.

@AnI_

önemli değil.

hocam keşke başka bi yolu olabilse:) yaş 21 ama yinede teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi googleH -- 16 Mart 2013; 2:11:03 >
  • @googleH

Başka yolu yok doktora gitmelisin.

@Man Of War

önemli değil sorun varsa yazabilirsin.
  • Real Madrid ile eşleşen Galatasaray taraftarının psikolojisi ne durumda?
  • bırakın bu psikoloji ayaklarını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kez uplayayım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.