Şimdi Ara

İnsan neden hainliği tercih eder ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öyle bir ülkeke de yaşıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti kimliği sahibi olan birey Başbakan dahi olabiliyor. Peki bu ülke hainlerinin tek sebebi olarak gösterdilkleri bizde hak ve özgürlük istiyoruz da ki hak ve özgürlük deki kasdettikleri nedir ?
    Benim ile başka bir yerde yaşayan aynı kimliğe sahip olduğum kişinin benden ne gibi bir farkı olabilir ki. hdp başkanı selo başkanın her gün televizyonlarda faşistler diye ağlamasına anlam veremiyorum eğer bu ülkeyi yöneten kişi faşist olsa, hayal gücünü kullanan bir insan neler olunabileceğini az çok tahmin edebiliyordur.

* Eğer bu ülke topraklarından memnun değilsen ve beğenmiyorsan neden terk etmiyorsun ? Bu sözü duyduktan sonra açıklama yapıp savunma yapan bir kişide bence yüz, utanma gibi insanlık şahsiyet ve şeref duygusu yoktur.

- Örnek vericek olursak ben bir eve misafir olmaya gidiyorum yemek yiyorum içiyorum oturuyorum ama ev halkını beğenmemeye başlıyorum ve ev sahibi evimden çık git diyor ama ben ısrarla kendimi savunuyorum. Ondan sonra evi sahipleniyorum ben bu evde senelerdir size misafirim diyorum ve siz evden gidin diyorum :D:D

ÖLMEDEN GÖRMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY BU ÜLKENİN BAŞINA BİR ATSIZ GELMESİ. BUNU GÖRMEDEN ÖLMEK İSTEMİYORUM

• O örnek yanlış. Sen bir evde doğuyosun, annen baban o evde. Veya üvey evlatsın, veya evlatlıksın farketmez. Evdekilerin her dediğini yapıyorsun, yapmazsan cezalandırılıyorsun. Sana temel ihtiyaçların harici hiçbir şey vermiyorlar.(Hatta temel ihtiyaçlarının da parasını ödemediğin sürece vermiyorlar. Yani ekmeğinide kendin alıyorsun) Aldığın herşeyin bedelini kendin ödeyerek alıyorsun. Üstelik evdekiler sana berbat bir yaşam sunuyor.Sadece sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçların çok vasat düzeyde karşılanıyor. Ama sağlık sorunu yaşadığında hastaneye gidebilmen için de yıllık para ödemeni sitiyorlar. Üstelik bu yıllık parayı her türlü ödeyeceksin, yıl içinde hiç hasta olmasan bile. Yaptığın bir çok şeye karışıyorlar, bir çok şeye izin vermiyorlar. Evde sürekli kavga oluyor, baba anneyi dövüyor. Anne babayı dövüyor. Sürekli bir kaos ve kavga ortamı. Üstelik, manzarası da kötü evin.
    Gitmek istersen de, pasaport ve vize çıkarttıracaksın, uçak bileti alacaksın, gideceğin yerde ev kiralayacaksın, iş bulacaksın vs vs. Kısacası sadece evden gitmek için 10 bin lira belki daha fazla bir para vereceksin. Gittiğin yerde tamamen bir başına kalıp, kalacak yerinin olmaması da cabası.

Örnek böyle olur aslan parçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 12 Ocak 2016; 21:20:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

O örnek yanlış. Sen bir evde doğuyosun, annen baban o evde. Veya üvey evlatsın, veya evlatlıksın farketmez. Evdekilerin her dediğini yapıyorsun, yapmazsan cezalandırılıyorsun. Sana temel ihtiyaçların harici hiçbir şey vermiyorlar.(Hatta temel ihtiyaçlarının da parasını ödemediğin sürece vermiyorlar. Yani ekmeğinide kendin alıyorsun) Aldığın herşeyin bedelini kendin ödeyerek alıyorsun. Üstelik evdekiler sana berbat bir yaşam sunuyor.Sadece sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçların çok vasat düzeyde karşılanıyor. Ama sağlık sorunu yaşadığında hastaneye gidebilmen için de yıllık para ödemeni sitiyorlar. Üstelik bu yıllık parayı her türlü ödeyeceksin, yıl içinde hiç hasta olmasan bile. Yaptığın bir çok şeye karışıyorlar, bir çok şeye izin vermiyorlar. Evde sürekli kavga oluyor, baba anneyi dövüyor. Anne babayı dövüyor. Sürekli bir kaos ve kavga ortamı. Üstelik, manzarası da kötü evin.
    Gitmek istersen de, pasaport ve vize çıkarttıracaksın, uçak bileti alacaksın, gideceğin yerde ev kiralayacaksın, iş bulacaksın vs vs. Kısacası sadece evden gitmek için 10 bin lira belki daha fazla bir para vereceksin. Gittiğin yerde tamamen bir başına kalıp, kalacak yerinin olmaması da cabası.

Ev sahibi, ana,baba türklerdir hükümet değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: thenemne1

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

O örnek yanlış. Sen bir evde doğuyosun, annen baban o evde. Veya üvey evlatsın, veya evlatlıksın farketmez. Evdekilerin her dediğini yapıyorsun, yapmazsan cezalandırılıyorsun. Sana temel ihtiyaçların harici hiçbir şey vermiyorlar.(Hatta temel ihtiyaçlarının da parasını ödemediğin sürece vermiyorlar. Yani ekmeğinide kendin alıyorsun) Aldığın herşeyin bedelini kendin ödeyerek alıyorsun. Üstelik evdekiler sana berbat bir yaşam sunuyor.Sadece sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçların çok vasat düzeyde karşılanıyor. Ama sağlık sorunu yaşadığında hastaneye gidebilmen için de yıllık para ödemeni sitiyorlar. Üstelik bu yıllık parayı her türlü ödeyeceksin, yıl içinde hiç hasta olmasan bile. Yaptığın bir çok şeye karışıyorlar, bir çok şeye izin vermiyorlar. Evde sürekli kavga oluyor, baba anneyi dövüyor. Anne babayı dövüyor. Sürekli bir kaos ve kavga ortamı. Üstelik, manzarası da kötü evin.

Ev sahibi, ana,baba türklerdir hükümet değil

Hayır orada anne baba devlettir. Ne Türkler ne Hükümet. Direkt devletin kendisi. Çünkü Türk devlet geleneği böyledir. Türk devlet geleneğinde hiçbir zaman devlet halka hizmet etmemiştir. Halk devlete hizmet etmiştir. Önümüzdeki 3 bin yıl içinde de farklı bir şey olacağını sanmıyorum. Ortadoğuda hiçbir zaman Sosyal Devlet anlayışı olmayacak. Zira bu kültürde, toplum bireyden üstündür, devlette toplumdan üstündür.

• Toplum-devlet üstünlüğü olamaz. Toplum zaten devlettir ve devlette millettir. Devlete hizmet etmeyen hükümettir çünkü herşey hükümetin elindedir. Ana babanın değişmediği gibi millette değişmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.