Şimdi Ara

İnsan Gözünün Enstantane hızı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İNSAN GÖZÜ SANİYEDE 25 KARE ÇEKER. BU YÜZDEN SİNEMA FİLMİ SANİYEDE 25 KARE ÜZERİNE ÇEKİLİR
  • İnsan gözü kişiden kişiye değişmekle birlikte 1/25 -1/50 gibi bir ensatantaneye sahip. Gözümüzü kapatmakla alakası yok! Gözünüz açıkken de göz görüntünün fotosunu çeker ve beyne gönderir.. eğer görüntüyü yenilemez ise süreklilik sağlanamaz, görüntü kaybolur. Bunu sağlamak için gözler sürekli küçük atımlar yapar ve görüntüyü yeniler. Bir insanın gözbebeğine yakından bakarsanız sürekli kıpraştığı görülecektir. Bunu doğrulamak için basit bir deney tasarlanmıştır.

Sağ tarafınızda (15-20cm ötede) beyaz bir zemine sahip bir duvar veya pano olsun! Karşınızda (yaklaşık 30-40cm) önünüzde yüzyüze baktığınız biri olsun. Yüzünüzü ortadan bölen bir plaka ile (3 boyutlu görüşü önlemek için) karşınızda duran kişinin gözlerine bakın. Bu arada gözlerinizi hiç oynatmamaya çalışın. 3-4 dk içinde karşınızdaki kişinin yalnızca gözleri kalır, diğer tüm görüntü silinir.

Diğer bir husus ise... analog bir sistemin dijital (sayısal) olarak ifade edilemeyeceğini savunan arkadaşların kendilerine hoş geleni savunmak yerine biraz konuyla ilgili araştırma yapıp (analog ve sayısal sistemler, birbirlerine dönüşümleri, insan fizyolojisi, biyomekanik, biyofizik vs.) ondan sonra ahkam kesmelerini rica edeceğim.
    "Ben böyle olduğunu düşünüyorum, nedenleri de şunlardır" demek ile
    "Öyle şey olmaz, ben söylüyorum böyledir!" demek arasında fark vardır!

Saygı ve sevgilerimle...

• evreni, cisimleri hayvanları varlıkları geçtim insanın organlarını falanda geçtim ama göz muazzam bir olay..
    en büyük kusursuzluk ve tasarım örneklerinden biri..en ileri derecede mühendislik!!
    Yüce Tanrımın yaptıklarına akıl sır ermez ancak bizim için neler yaptığını bilmek gerçekten muazzam
  • perspective kullanıcısına yanıt
    enstantane ile hızın hiçbir alakası olmadığı halde enstantane hızı demekte çok hızlı değil misin?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.