Şimdi Ara

İnsan-Domuz karması üretildi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
6.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thailano

quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wi Fi

Sıçan ve domuzların evrimsel mirası oldukça farklıymış, demekki neymiş, evrim teorisini işin içine katmadan bilim konuşulamazmış(!), darwinist eğitimin sonucuda bu olsa gerek.

Nerede bu evrimin fosilleri deme, seni linç ederler, o kadar bilimsel bir teori ve o kadar bilimsel bu teoriyi savunanlar...

geçen bi prof televizyona çıktı,
    ''evrimi çıkarırsan biyoloji diye bişey kalmaz'' gibi bir kelime kullandı, anlaşılır gibi değildi bence
    evrimden ne kast ediliyor ne söyleniyor onu bilmek lazım, evrim nedir tam olarak?
    yine bir programda, profesöre soru: bir uçak mühendislik harikası nasıl olur bu parçalar bir araya gelir, nasıl tesadüfen olur diye soruya
    '' e bizide annemiz babamız yapıyor'' gibi cevap verebiliyor!
    yine Celal Sengörün açıklamalarını dinleyin, ormanda aslan benzeri canlıdan kaçmak için diğer canlının onu görebilmesi için 4 ayak üzerindeyken ayağa kalkması ellerinin serbest kalması!.... ve tam hatırlamıyorum ama darwin demiş ki '' evrimin adım adım gelişmesini görüyoruz'' gibisinden açıklaması, darwin nerde demiş bunu? bildiğim kadarıyla göremiyoruz demiş
    darwinin kendisi bile bu kadar savunmuyor, işin içinden çıkamıyorum diyor
    arkadaşına yanlış hatırlamıyorsam mektubunda '' ya bişey söyledik ama bundan bişey çıkarmı sence'' diye soular soruyor

sözün kısası evrim araştırılsın ama bukadar da körü körüne inanarak değil!

Soru= Charles Darwin ne zaman yaşadı?
    Cevap= Charles Robert Darwin, (12 Şubat 1809 - 19 Nisan 1882)

Teorisini günümüzdeki kadar savunmamasının sebebi, onun iyi bir bilim adamı olduğunu gösterir, çünkü elinde yeterince kanıt yoktu. Ne gibi kanıtlar dersen de, günümüzdeki moleküler biyoloji yoktu mesela, çünkü 'DNA', kendisinin ölümünden yaklaşık 30-40 yıl sonra keşfedildi ve anlaşıldı. Başka ne yoktu mesela biliyor musun, günümüzdeki mikroskop teknolojisi! Konudaki videoyu izlediysen görmüşsündür, bir yumurta hücresine bir şırınga(baya ince tabi) ile sperm nakli görüntüsü vardı. Heh mesela Darwin döneminde bunlar da yoktu.
    Şimdi gelelim bunlar neden önemli;
    Çünkü, 'Darwinin kendisi bile bu kadar savunmuyor' dediğiniz mektubun üzerinden 100 yıldan fazlası geçti ve bilim adamları bunca zaman boyunca boş oturmak yerine bu adamın bulduğu şeyi araştırıyorlar! Sandığınız gibi, kanıtlamaya da çalışmıyorlar! Bilim birşeyleri kanıtlamaya çalışmaz çünkü, araştırır ve sonuçları listeler. Dünya üzerinde artık yüksek oranda kabul görmüş bir olgu hakkında atıp tutarken biraz mantıklı olun lütfen! Bu olgu, 100 yılı aşkın zamandır araştırılıyor, hatta bunun son 20 yılı aklımızın alamayacağı, anca işin içindekilerin anlayabilceği boyutta deneyler yapılıyor ve emin ol, eğer tersini iddaa edecek birşeyler bulunmuş olsaydı, şimdiye kadar çoktaaan tarihin sayfaları arasında kaybolup giderdi. Zamanında bu şekilde üretilmiş ama artık geçerliliği olmayan diğer teoriler gibi. Ama Türkiye'de bir başbakan yardımcısı mesela çıkıp, 'Evrim çürümüş bir teoridir' diyebiliyor... Yada bir başkası 'sözün kısası evrim araştırılsın ama bukadar da körü körüne inanarak değil!' yazabiliyor, çünkü Evrim'i inanılcak birşey sanıyor, yada kendi inancının karşısında bir rakip olarak görüyor. Evrim bir inanç değildir, bilimdir ve kanıtlanmıştır, hatta günümüzde gözümüzün önünde çalışmaya devam etmektedir. Elinizin altındaki klavyeyi kullanarak, bizim ülkemizin sınırlarının dışına çıkarak güncel bilgilere ulaşablirsiniz. Bence bir yapın, hayata bakışınız falan değişir.

Yada bir başkası 'sözün kısası evrim araştırılsın ama bukadar da körü körüne inanarak değil!
    bir başkası dediğin benim, sorun yok burda. tamda olması gereken bu, körü körüne inanmamak!!
    sorun şurda; darwinin söylemediğini söylemiş gibi bize anlatmaları bilim mi sizce?
    veya bilim değilse nedir yorumu size bırakıyorum
    ''Dünya üzerinde artık yüksek oranda kabul görmüş bir olgu'' dediğiniz nedir mesela??? açıklar mısınız??
    hangi olgu bu, evrim mesela bu olgunun neresinde bilmek isterim mesela....
    dediğiniz gibi evrim bir inanç olmamalı ama günümüzdeki ''bazı savunucuları'' bunu inanç seviyesinde savunuyor, bilim mi bu?
    cevaba göre devam edelim...

mesela merak ettim nerde atıp tuttum, başkalarının yorumlarını nakletttim burda
    ''evrim yok, yalan dolan uydurma'' mı dedim?

Bazılarının bunu inanç gibi savunuyor olmasının sebebi bence eğitim ve toplum bilinciyle alakalı. Ülke olarak, evrime dini olarak karşı çıkar ve bunu okulların müfredatından bile çıkarmayı düşünürsen(sen değil tabiki genel konuşuyorum), karşında da buna ateistlerin bir nevi dini karşı çıkmalarını bulursun. Ben bir müslümanım ve dolayısı ile inanç boyutunda bir evrim savunusu yapmaya çalışmıyorum. Zaten evrimi savunmama da gerek yok, biz kabul etmesek de o işlemeye devam ediyor. Bugüne kadar okuduğum veya izlediğim kaynaklardan, topladığım bilgilerle evrimin varlığını kabul ediyorum. Evrimi inanç boyutunda savunan insanlardan kurtulmanın yolu, eğitimden geçiyor. Sen güncel bilgileri, ortaokul ve lise eğitiminde verirsen ve bunları bilimsel yöntemlerle öğretirsen, kimse sonrasında çıkıp da 'Ben evrime inanıyorum' demez. Ama evrimi 'biz maymundan gelmemedik' diyip okullarında bir tabuya dönüştürürsen (kendi biyoloji hocam kabul etmiyordu) bunun sonucu maalesef bu olur.

Evrimi, 'insan-maymun'a indirger ve bu bağlamda tartışırsak bir kazanç sağlayamayız. Evrim bütün canlıların birbirleri ile olan bağlarını bize gösteriyor. Bu bağ ile, bu konudaki video'da olduğu gibi çalışmaların önünü açıyor.

Mehtmelen izlemişsinizdir ama gene de başka arkadaşlar için paylaşmak isterim;
    Celal Şengör'den kısa bir açıklama,https://www.youtube.com/watch?v=rApYC_p-ytA

evrimin anlaşılmaması konusunda genel olarak aynı fikirdeyiz
    zaten yazılarıma bakarsan inanç boyutundan hiç bahsetmiyorum
    detayına girmeyeceğim ama bu gibi videolarda anlatılan bazı şeylerin evrimle ilgisi yok
    evrimi açıklamayan şeyleri ''evrim'' gibi anlatmaları bence sorun teşkil ediyor...
    hala bakarmısın ''ara formlar diye bağırıp durmayın'' diyor.
    yav kim diyor ara form diye.
    diyen evrimci, ''bırak şu ara form meselesini diyen yine evrimci''. tabi basite indirgeyerek anlatıyorum bunu.
    darwin ilerde bulunacak diyor, günümüzdeki bilim adamları bulduk diyor?
    Celal Şengörün açıklamaları baya ilginç. dikkat ederseniz bir konuya başlıyor diğer anlattığının o konuyla ilgisi yok
    yani bana Dawkins eyvallah derim ama. Şengör biraz sıkıntılı...

Celal Şengör'ün paylaştığım videosu yanlış olmasın 8 senelik. 2016'da çıktığı başka programlar da var ve orda daha detaylı anlatıyor. Ayrıca Celal Şengör biyolog değil, olsa muhtemelen o Dawkins gibi anlatabilirdi. Teke-Tek programları özel bölümleri vardı Celal Şengör ve İlber Ortaylı'nın katıldığı, seri şeklinde youtube'da bulabilirsin. Her bölümü ayrı bir konu konuşuluyor.Tavsiye ederim. Hatta içinde biyologların olduğu 'https://www.youtube.com/watch?v=Jh3znSCJCTw ' program kesinlikle daha açıklayıcı olucaktır.

Teşekkürler,
    Celal Şengör konu değil aslında küçük bir örnek ''evrimciler'' le ilgili
    Herşeyi yanlış demiyorum
    ama dediğim gibi adam ''darwin diyorki insanın gelişimini adım adım görüyoruz'' diyor
    nerde hangi kitabında diyor!? Cela Şengör idda ediyor
    Yine yanlış hatırlamıyorsam düzeltin lütfen ''tüm dinazorlar ara geçiş formudur'' diyen yine kendisi...
    yine mutasyonla ilgili açıklamalarını izlemenizi isterim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 30 Ocak 2017; 11:56:3 >
  • insanoğlu çok yanlış sularda geziyor, kıyametin çok yaklaştığı bir gerçek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

insanoğlu çok yanlış sularda geziyor, kıyametin çok yaklaştığı bir gerçek..

Dedi orta çağda yaşayan kilisenin papazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekon

quote:

Orijinalden alıntı: optimist.

Ne kadar boş işlerle uğraşıyorlar. Dünya'da insanlar zulme uğruyor katlediliyor. Onlara çıkıp iki laf etmiyorlar. Böyle boş boş şeylerle uğraşıyorlar.

insanların tedavisi için çalışıyorlar.senin boş dedigin şeylerle milyonlarca insan kurtuluyor

Su asrın bilimi insanlığa fayda yerine sürekli zarar vermiştir. Kanıtı daha fazla ilaç çeşitliliği olmasına rağmen yeni yeni hastalıklar türemiştir. Yeni nesil silahlar tek tesefde daha fazla insan katletmeye yaramıştır örnekler uzatılabilir. Gönül ister ki yapılan araştırmalar insanlığın faydasına yararına olsun fakat ben inanmıyorum artık dünya daha da çekilmez hal almaya başladı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Forumda 7/8 siniz türkiyede kaçsınız bakalım modern yobazlar.

• Splice diye bir film vardi, orada da boyle bir yaratik uretiyorlardi, insana benziyordu buyudukce. Sonra cinsiyet degistiriyordu. Cok igrenc bir filmdi lan. Adrian Brody oynuyordu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

"Evrim bir inanç değildir, bilimdir ve kanıtlanmıştır, 'Evrim çürümüş bir teoridir' diyebiliyor... Yada bir başkası 'sözün kısası evrim araştırılsın ama bukadar da körü körüne inanarak değil!' yazabiliyor,"

Şimdi arkadaşım sen diyorsun ki evrim inanç değildir doğru ama senin sandığının aksine insanlar maymundan geldikleri teorisine adeta bir tanrıya tapar gibi tapıyorlar ve buna da doğa ana ya da bilim diyebiliyorlar. Diyorsun ki evrim bilimdir ve kanıtlanmıştır. Bilimde hiç bir şeyi kanıtlayamazsınız hiçbir şey %100 doğru ya da gerçek değildir çürütülene ya da aksi söylene kadar doğru kabul edilen şey bilgidir bilimdir. Ayrıca Evrime bilimdir diyemezsin evrim dünya üzerindeki canlılığın nasıl oluştuğuna dair açıklama yapmaya çalışan bir yorumdur. Bilim değildir. Bilim olabilmesi için matematik gibi fizik gibi biyoloji gibi kendi başına bilimin bir dalı olmalı. Ayrıca diyorsun ya bilim adamları çalışmıyor diye evet çalışmıyorlar yüzlerce binlerce yıl öncesinden "bulunmuş" fosil sunarak maymundan geldiğimizi kanıtlamaya çalışıyorlar! Ayrıca Darwin' in kendi teorisini savunmamasının nedeni o saydığın araçların olmaması değil öyle olsaydı şu anda bir başkası onun yerine bu işi yapıyor olurdu salt bilim geliştirmek yerine. Aklıma takıldı bir hücreye zerk edilebilecek kadar küçük iğnelerde mi varmış ya. Hey maşallah teknoloji epey ilerledi. Tamam nano teknolojiyle bir şeyler yapılabilir ama moleküler boyutta bir araç üretmek de epey zordur.

Çok özür dilerim, gelip burada kelime cambazlığı yapmana gerek var mıydı gerçekten? Yazımı bütün olarak okuyunca orda evrimi matematik ve fizik gibi bir anabilim dalı olarak kullanmadığımı anlaman gerekirdi bence. Evrimi dini bir olgu değil, bilimsel , belli kanıtlara dayanan anlamında kullanmıştım, neyse. Aynı yazımda bilimin kanıtlamak yerine araştırdığını da yazmıştım ama oralar seni pek etkilememiş sanırım?! Şimdi anlamadım, günümüzdeki tavuğun akrabası olan dinazor fosillerinin sahte olduğunu mu ima ettin acaba? Yada gene yakın zamanda bulunmuş olan kuş-dinazor aratürüne ait olan tüylü fosile de mi sahte dedin? Adnan hocanın kitaplarını güncellemesi gerekiyor artık, 15 senedir aynı savunma, sahte fosil :D Neyse abicim, sen önce, bakteriler ve antibiyotik arasındaki bağı bir incele, nano teknolojiye falan bir bak, hatta git GRAFEN'den başla moleküler boyutta neler oluyormuş falan, okey mi? hadi canım öptüm bye.

Bu kadar aptal ve karşısındakini direk aşağılayan siyasi ve dini anlamda aşağılık olarak damgalayıp ötekileştiren bir zihniyetle tartışmak gerçekten zordur kendi önüne ördüğün duvarların arkasından çıkıp insan gibi tartışmaksa amacın gel yoksa yazdıklarımı büyük bir aptallıkla hakaret olarak algılayıp direk aşağılayarak küfreder gibi eleştirmek de zaten senin gibi akıl yoksunundan beklenirdi. Ben diyorum ki evrim şöyledir sen bana kelime oyunu yapma diyorsun o kelimeler arasındaki farkı dahi anlayamayacak bir geri zekalılığa sahip olduğun ve beni doğrudan kendini mehdi ilan eden bir oruspu çocuğunun müridi olmakla itham edip sana söylediklerimin ondan alıntı olduğunu belirttiğin için de ayrıca konuşmayacağım. Benim sahte olarak ima ettimlerim tavuğun akrabasının dinozor olması ya da tavuğun da bir kuş türü olduğunu senin bilmemen ve ayrıca belirtmen kuş ve dinozorun uzak akraba olması değil senin atalarının Atatürk olması değil bir şempanzenin fosilinin senin akraban olduğunu ve maymundan türediğini reddetmem. Bu kadar aptal olmak da zaten senin gibi bir aptaldan beklenir.

Benim hakaret dolu yazımdan sonra senin böyle naif bir cevap vermen çok hoş oldu evet :D Yazımın neresinde maymundan geldiğimizi ima eden bir yer var, ben tekrar okudum ve bulamadım, bu konuda yardımcı olur musun? Bak arkadaşım, sen hangi yalan yanlış kaynakları kullanıyorsun bilmiyorum ama senin verdiğin örneği Türkiye'de yoğun bir şekilde Adnan'ın kitapları ve gene islami kesim medyada bulabiliyoruz. Dünya'da bu konuya yönelik araştırma ve geliştirme yapan, evrim sayesinde öğrendiğimiz şeylerle yeni ve hayat kurtarıcı ürünler üreten belki bin tane üniversite var, sen gelip burda ün peşinde koşan bir moronun yaptığı bir mallık ile (sahte kafatası) evrime laf atarsan bu cevabı alırsın! Git kaynaklarını güncelle yada değiştir. Evrim, 'insan maymundan mı türedi?' soruna indirgenemeyecek bir olgu. Maymundan gelmedik birader aynen, bir maymun-insan(insansı)'dan geldik. Daha da geriye gidebiliriz ve ilk kemirgen memeliden geldik de diyebilirim, yani bir nevi fareden! Benim için birşey değişmez, bilimsel açıdan yanlış olmadığı sürece hangi canlıdan türediğimiz benim için bir sıkıntı oluşturmaz.
    Şimdi araştırmalarına başla, bir üst cevabımda vermiştim nerden başlaman gerektiğini. Hee unutmadan; hakaretlerini yanında götür.
    İyi forumlar.

O kadar malsın ki kendi ettiğin hakareti benim ettiğimi iddia ediyorsun ve benim dediğim şeyleri ben ne zaman dedim diyecek ya da ima ettim diyecek kadar aptalsın ve hala beni Adnan oruspu çocuğunun eserlerinden kanıt sunmakla suçluyorsun o da ayrı bir gerizekalılık.
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    Valla dayatılmasına bende karşıyım hatta şu an 21 yaşındayım sanırım ben 4. ya 5. sınıfa giderken evrimle ilgili bir çok yanlış şeyi bize dayatıyorlardı ve sadece o konu üzerinde öylesine bir dayatma gösteriyorlardı ki şimdilerde birilerine söylediğimde herkes yalanlıyor böyle bir şey olamaz diyor bunu söyleyen adamlara bakıyorum maymundan türediğine öylesine inanıyor ki adeta tapıyor ama sorsan en iyi müslüman da o. İnsanlarımız çok aptal ya. Gerçekten sık sık imkanım olsa da şu aptallardan kaçıp kurtulsam diye can atıyorum.
  • Yine konudan beyinsizlik akıyor.

Bilime verilen önem bu ülkede şurada gizli

"boş boş işler"

Ben sizin ta kafanızı seveyim, okşayayım.

Belki bende bir ilki başarıp okşamamla beyin kıvrımlarınıza yeni umut olurum.

O kadar beyin fakiriki bazı kişiler.

Karşımda olsa tekme tokat dalacağım, o kadar sabır zorluyorlar.

• sakalar espriler bir yana haber dogruysa inanilmaz bir gelisme

yalniz insan yaratici olursa ve bu yeni formdaki canlilar eger zeka ve bilince sahip olurlarsa kendilerini yaratan insanlara taparlar mi?

• Evrimci kızlar yadallah. Olm evrim gerçek inanın bak.

• Ara canlı derken evrimdenmi bahsedilmekte. oysaki bizlere hep maymundan evrimleştiğimiz söylenmişti meğerse domuzdanmı evrimleşerek gelmişiz bugünlere. Ama ben ara canlılar doğada bulunuyor diye biliyordum laboratuvarda bizi uzaylılarmı yetiştirdi?
  • amnesia 2 a machine for pigs'deki yaratık

• Bu yavrucaklar kesimhaneye gidecek mi?
    Yavrum diye üstüne kapaklanan olmayacak mı?

• cübbeli deccal ile ilgili garip garip akıl almaz bir figür tasviri yapan hadis çevirilerini anlatıyordu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 30 Ocak 2017; 17:2:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: Ad Block

başlık haber sitelerindeki tık alsın diye atılan başlıklara benziyor konu ile alakası yok

Merhaba,

Videoyu izlemediğinizi düşünüyorum.

Zira başlık ve içerik arasında herhangi bir kopukluk yok.

"canlı" olarak aklınıza gelen ilk şey, yürüyen-koşan-zıplayan bir varlıksa zaten hata yapıyorsunuz demektir.

Bu arada canlı yerine kimera tanımını başlıkta kullanıp kullanmama ikiliminde kalmadım değil ancak herkes teknik terimlere hakim olmadığı için bu şekilde ilerlemeye karar verdim.

Videoda genel olarak her şey açıklanıyor.

Teşekkürler.

Başlığınızda bir hata olmadığı doğru, ama arkadaş daha fazla insan damlasın diyerek özellikle "canlı" kelimesini seçmeniz hususunda doğru tespitte bulunmuş, allem gullem etmenize gerek yok :)
  • Insani insan yapan beynidir. Calismada yapilmaya calisilan seyse yan sanayi parca uretmeye calismak anladigim kadariyla. Yani Rocksteady Bebop yapmaya calismiyor kimse.

Ben evrimin bir sonraki adiminin biyolojik atadan gelen sentetik zeka formlari olacagi dusuncesindeyim. Teknolojideki ivmeli artisa bakarak evrimlesmenin de bundan etkilenmesi ile birlikte insan formunun yetersizlesmesinin kacinilmaz oldugunu hepimiz goruyoruz.

Yasadigimiz yer dunyadir. Insan dunyayi icerek yiyerek yasamina devam etmektedir. Bu kaynak sonsuz degildir. Uzaya acilmak gereklidir. Insanin su anki formu uzay icin yetersizdir. Biyolojik formun dogal evrimle adapte olmasindan cok daha fazlasina ihtiyacimiz var. Burada devreye girense akildir. Akilla biyolojik formumuzu yavas yavas sentetik olarak destekleyerek ileride tumden salt zekamizi sentetik ortama aktarmamiz soz konusu olabilecektir. Bu baglamda insan zekasi bir sonraki evrim noktasinda mekan ve zamanin onune gecerek ilkel formundan siyrilmis olacaktir.

Tam bir bilim kurgu klasigi gibi geliyor degil mi? Ama insanlik gunumuzde bu gelismelere gebedir. Ozellikle yapay zeka insanin zekasinin bir urunu olarak evrimin sonraki adimi olarakta nitelendiriliyor. Robotlardan bahsetmiyorum. Bedeni olmayan ve kendi farkindaligiyla elektronik ortamda yasayabilen varliktan bahsediyorum.

Bu tip varliklari ileride cok gorecegiz. Bence bizim bildigimiz biyolojik insan turu tam bir muzelik olarak kalacak veya birakilacaktir. O da eger yapay zeka lutfederse.
  • Eski sevgilimde bir tane daha üretmişler Allah bilir bu sefer kimin hayatını bitirecek

• Çoğu kişi anlamamış sanırım.

Burada domuz insan karışımı bir canlı yok. Domuzun reddetmeyeceği bir şekilde domuz içinde organ üretmişler.

Ancak bu organ insan hücresinden daha fazla domuz hücresi içeriyor.

Yani organ yetiştiriciliği.

Domuzun koku alma. Öküzün gücüne. Çita nın hızına sahip... diye giden kırma bir canlı yapmadılar yani onu bir kavrasın millet önce.

• optimist. O kullanıcısına yanıt
    kardeş ne alaka ya 😃 neyse haklısın diyim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.