Şimdi Ara

İnsaf! 1.4 motor araç KM'de 0.40 TL yakıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
27.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almıştım. Aldıktan hemen sonra bakımlarını yaptırdım (bujiler, triger seti, motor kulakçıkları, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karşılaştım: Şehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakıyor anlamıyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar? LPG taktırsam KM'de ne kadara düşer?

Lütfen yardım edin. Bu araba ocağıma incir ağacı dikecek yoksa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-XPLoDeR -- 25 Ekim 2010; 21:06:27 >

• araciniz gayet normal yakiyor, benzin pahali. (3.78tl/lt)

sehirici tuketiminiz 10 litre, muadili bir cok arac duz haliyle 10 lt yakar ki sizinki otomatik.

bir an once lpg taktirin, 12 lt lpg yakar; litresi 2 tlden hesaplarsaniz kmde 24 kurusa gezersiniz.

hayirli ugurlu olsun araciniz.
  • ben 7 sene boyunca otomatik araba kullandım. otomatik arabalarda fazla gaza abanmamak lazım. bırakın araç kendi momenti ile hızlansın..
  • O halde en iyisi LPG'ye geçmek sanırım...
  • Polo öyle arkadaşım gaza biraz fazla bastınmı içiyo.
  • Otomatik yakar maalesef.Güle güle kullanın.
  • bende 2002 1.6 Golf Comfortline otomatik var s.içi 20 kuruş

uzunda ise 16 kuruş yakıyor Brc marka lpg var polo tahminim daha az yakar benim arabadan benzinde arabaya binmenin bi mantıgı yok 4 liraya dayanmış.
  • Teşekkürler berkcanvardali, deserthawk ve rene54.

Arkadaşlar, bugün LPG taktırmaya karar verdim. Birkaç gün içerisinde taktıracağım artık.
  • otomatik benzinli ve 1.4 gayet normal yakıyor araç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emtue

araciniz gayet normal yakiyor, benzin pahali. (3.78tl/lt)

sehirici tuketiminiz 10 litre, muadili bir cok arac duz haliyle 10 lt yakar ki sizinki otomatik.

bir an once lpg taktirin, 12 lt lpg yakar; litresi 2 tlden hesaplarsaniz kmde 24 kurusa gezersiniz.

hayirli ugurlu olsun araciniz.

Benzin pahalı hakkaten
  • deserthawk,

otomatik yakar.. diye genelleme yapmışsınız.. bu konu polemiğe kolayca dönüşebileceği için açıklama yapmak zorundayım.. otomatik vitesli araçlar manuel viteslilere göre yarım litre daha fazla yakabilir.. ama en çok yarım litre.. daha fazla değil.. eğer bahsi geçen araç şehiriçinde kullanılyorsa o zaman daha çok yakabilir.. yani burada tek suçlu otomatik vites değil..
  • Tavsiyem bir an önce aracınızı satmanız ve lpg ye verecek parayı üstüne koyup bir ve biraz daha zorlayıp dizel bir araç almanız. Citroen c3 dizel kullanıyorum 50 TL ye 350 Km yaptım şehir içi. Citroen dizel,pejo dizel ve fiesta dizel aynı motor bunlardan birisine geçmeniz sizin yararınızadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-XPLoDeR

Arkadaşlar,
    Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almıştım. Aldıktan hemen sonra bakımlarını yaptırdım (bujiler, triger seti, motor kulakçıkları, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karşılaştım: Şehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakıyor anlamıyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar? LPG taktırsam KM'de ne kadara düşer?

Lütfen yardım edin. Bu araba ocağıma incir ağacı dikecek yoksa...

Ben şahsen Lpg yi tavsiye etmiyorum biraz paranoyak olacak ama..
    kardeşimin 4 kasa otomatik golfü vardı oda çok yakıt yüzünden lpg taktı araç habire stop etmeler vs sonra baktı olmayacak satmak zorunda kaldı dikiş tutmadı yani.
    eğer sorun yakıtsa dizel bir araba alın kardeşimde öyle yaptı.

bu alman markası lpg ile çok uyumlu değil bence benzini koyup gazlayacaksınız gözünüz yakıtta olmayacak.

yakmıyor içiyor resmen helede benzinli olanlar.

• No ss No güven diyenler için
     İnsaf! 1.4 motor araç KM'de 0.40 TL yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 26 Ekim 2010; 0:10:38 >
  • polo otomatic içer,c3 az yakar hesap budur.Hele ki hızlanmalar ve devir alışını ayarlıyamıyorsanız.

WW lpg seven bir araç grubu değildir.
  • Resmen içiyor arkadaşlar. Bıktım, bıktım... Dün 30 TL'lik benzim aldım. ODTÜ'ye vs. gidip geldim. Sayacı sıfırladım, 65 km yol gittim ve şu an 0'a dayanmak üzere ibre...

Satmak ve dizel araba almak konusunu düşünmeye başladım ben de. 16.000'e almıştık. Devir işlemleri, bakımı, değişeni vs. derken 17.250'ye geldi bize neredeyse. Arabanın, (satıcı deyimiyle) değişeni yok hakikaten ve sorunsuz. Satsak kaça satabiliriz?
  • Bu arada c3 ün yanında wv jetta 1.6 fsi var onun şehir içi ortalaması 10 LT civarında. Bencede senin araba fazla yakıyor 30 TL ye 80-90 arası yapman lazım kullanımda mı hatan var yani yarı debriyajla vs mi gidiyorsun acaba merak ettim.
  • Otomatik vites pololar 4 ileri vitestir, hız yapmaya kalkarsanız daha da fazla yakar

bende de 2004 otomatiik polo var, aynı sıkıntıyı yaşıyorum
  • yakıt sarfiyatı normal kardeş.
  • kardeş seni çok iyi anlıyorum, yazılanların bir çoğuna kulak asma sen , o kadar güzel bakım yaptırdığın arabanıda satıyım deme!şu aşamadan sonra yapacağın tek şey aracına lpg montajı yaptırmak.şahsen lpg li peugeot 206 kullanıyorum ve lpg den soğuyacak kadar büyük çapta sorun yaşamadım!ufak tefek 1-2 pürüz oldu ama hemen giderildi!
    yapman gereken zavoli atiker brc gibi kaliteli ve servis ağı yaygın firmalardan birini tercih edip çok iyi bi usta bulup montaj yaptırmak. sorup soruşturmadan gidip birine montaj yaptırma en pahalı lpg kitinde bile sorun yaşarsın!ustasını bul taktır ve rahatla!!!saygılar...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.