Şimdi Ara

İnsaat yatırım hakkinda.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar bir şeyi merak ettim bu arada mimarlik öğrencisiyim. Dap yapı ve diğer inşaat firmalari mesela ozellikle dap yapı 1.3 milyar tl toplamında proje yapicakmis adam da bu kadar para yoktur mantiken olsa turkiyenin zengileri arasinda olurdu zaten dap yapi sahibi 10 yıldır bu sektordeymis bu kadar parayi nerden buluyorlar yüksek miktarda kredi banka fon tarzı para veren yerler var mı 300 400 milyon tl gibi mesela çünkü bende ileride mimarlik olarak kendim muteahhitlik yapicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi akşamlar hocam.Genelde şu şekilde çalışıyorlar;Sıvacıya 2 daire,demirciye 3 daire ,tuğlacıya 5 daire gibi iş karşılığı nakit yerine daire veriyor.İnşaat bitince O kişi daireyi satıp nakite çeviriyor.İllaki nakit veriyordur ama tamamını değil.Dediğim şekilde 10 milyarlık iş yine yaparsın :))

• Antalya.Gayrimenkul kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde boyle mi işliyor dur yapi dap yapi falan var adamlar 1.5 milyarlik iş yapacaklarmis yani o kadar nakitleri yoktur baya yüksek butce keza agaoglunun maslagi da baya yüksek butceli milyarlik bir proje onlar da mı daire karşılığı yapiyor acaba zaten istanbulda arsalar sadece 1 milyar tl büyük projeler için

• Speedyfreeder kullanıcısına yanıt
    Çok büyük firmalar hakkında net bilgim yok ancak benzer sistemleri kullanıyor olabilirler.Yada projeden belli kısmını satıyor olabilir.İnşaatın kabası bitince zaten çoğu yeri satılır.Alanlardan bazıları da malzemeci inşaat firmaları olur çevirirler .Pek ihttimal vermiyorum 1.3 lirayı yatır tek kalem satmadan bitsin zor gibi gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalya.Gayrimenkul -- 17 Nisan 2017; 23:34:30 >
  • Antalya.Gayrimenkul kullanıcısına yanıt
    Anladim dostum eyvallah sağolasın bununla ilgili konusucam tanıdığım bir mimarla

Eyvallah..Sonucu paylaşırsan bizde faydalanmış oluruz :))

• Meşhur dap yapı çadır günlerine gittim. 2+1 daireler 1.2 milyondan başlıyomuş. Artık vardığı yeri sen düşün. Dün bir emlakçıya gittim buyaka ikeanin karşısında yesil vadi evleri var. 6+2 daire varmış kirası 12 bin tl. O site muhafazakar sitedir. Babam yıllardır helal yolla ticaret yapar öyle aylık 12binlik bir kira görmedim duymadım.

• akustika A kullanıcısına yanıt
    valla hocam bir de dap yapı diyor ki kar etmiyoruz :D
  • beyler sur yapı bu yıl 2.7 milyar tllik proje yani konutlar yapacakmış bu adam bu kadar parayı nereden buluyor. benim düşüncem finans kaynagı bankalar
  • Yapmadan satıyorlar işte oradan kazanıyorlar , lansman önceki fiyat diye boy boy reklam veriyorlar ya. Lansman öncesi ne demek böyle saçma bir terimi kim uydurdu acaba?? Çadır günleri çadır da 2 milyona ev satıyorlar. Her gün tv de reklamlar demek ki talep yok.

Ayrıca çoğu yerde arsa parası yok ki. Arsa lar emlak konut un toki nin onlar kat karşılığı veriyor. Daha sonra kendine düşen yerleri ihale ile şirkete yada başka şirketlere satıyor.

Bir finansman da bankalardan alıyorlar işte. Bankalar kefil oluyor projeye. Karşılığında kredileri kendi bankalarından kullanıyorlar. Ayrıca 60 Ay 0 faiz diyorlar. Ee peşin diyorsun o zaman %25 %30 indirim yapıyorlar. Demek ki sana 5 yıllık faizi kitliyorlar. Buradan da direkt banka karıştırmadan nakit kazanıyor.

Türkiye 2001 krizi bankaların açık pozisyonları yüzünden olmuştu, inşaat krizi de bu bina daire satıp 2 3 sene sonra teslim lerden çıkacak.

• ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah dostum çok ıyi yazmissin sagolasin. Onun dışında bilgin var mi bankalar yüksek miktarda kredi veriyor mu konut yapmak icin mesela 300 400 dairelik konut yapmak icin. Arsa payı falan derken mesela 150 milyon tl kadar eğer varsa boyle bir yatirimla basliycam zaten konuştuğum mimarlar olmuştu

• Up.

Hocam banka ticari geçmişi olmayan bilanço tutulmamış hiçbir şirkete 1 milyon bile vermez. İpotek olur arsan vardır ona birşey demem. 100 milyon değerinde arsan varsa verir sadece o. Ticari kredi şirketin gelir gider tablosu gelecek yatırımlar filan buna bakar.

Sen paran kadar yap işte 300 400 konut ilk işin nasıl olacak bence biraz hızlısın yavaş yavaş ilerle

• 150 milyon tl yatırım yapacak gücün var burada bizden fikir mi alıyorsun :D

Ne diyelim Allah yolunu bahtını açık etsin :))

• Konu hala günceldir. Okudugum bir haberde muteahhit 850 daire yapacagini gostermis teminat olarak ve 100 milyon tl almış bankadan bende bu tarz birşey düşünüyorum olursa eğer.

• kredi çekiyor. bankalar firmaların yıllık cirosuna göre kredi limiti açıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.