Şimdi Ara

İNŞAAT PATLADI SIRADA NE VAR? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
8.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    senin gibiler sayesinde bilinmiyor işte

kotlin öğrenmek basit mi zannediyorsun? Java öğrenip ustalık seviyesine gelmek kolay mı zannediyorsun?

Bunları hadi öğrendin bir de bu işin tasarım kısmı var. Her şeyi yaptıktan sonra reklam vermen yatırım yapman lazım üstelik bunlara rağmen tutmama şansın var.

Bunların hepsini kolay mı zannediyorsun? Bir cümle kurunca hemen her şey basitmiş gibi algılanıyor. Oysa onun altyapısı var tek tek açıklamam mı gerekiyor illa? Ben 5-10 bin liradan bahsediyorum sen milyonerlikten bahsediyorsun. Banane ben meyvemi paylaşmaya niyetli değilim zaten. Bu sektöre yönelmemen benim hayrıma zaten.

sen git konu açıp cbü inşaatı öv
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmam Bayıldı

senin gibiler sayesinde bilinmiyor işte

kotlin öğrenmek basit mi zannediyorsun? Java öğrenip ustalık seviyesine gelmek kolay mı zannediyorsun?

Bunları hadi öğrendin bir de bu işin tasarım kısmı var. Her şeyi yaptıktan sonra reklam vermen yatırım yapman lazım üstelik bunlara rağmen tutmama şansın var.

Bunların hepsini kolay mı zannediyorsun? Bir cümle kurunca hemen her şey basitmiş gibi algılanıyor. Oysa onun altyapısı var tek tek açıklamam mı gerekiyor illa? Ben 5-10 bin liradan bahsediyorum sen milyonerlikten bahsediyorsun. Banane ben meyvemi paylaşmaya niyetli değilim zaten. Bu sektöre yönelmemen benim hayrıma zaten.

sen git konu açıp cbü inşaatı öv
    İnsanları küçümsemek dünyada en acınacak şey

Neyse sen devam böyle hayal satmaya .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• meftun. M kullanıcısına yanıt
    hocam universiteyi bos gecirmeyen,kendini gelistiren adam hicbir zaman bos olmaz. İsterse hakkariden mezun olsun ama mevzu olaya gelince adam g.tunu sandalyede oturtmak istemiyor, bu meslegin kendine gore olmadıgını anlıyor. adam zaten 500'e girmis bir daha girersem yazık olur diyip zor-zar bitirmeye calısıyor bolumu. mezun olunca gum,cv-de adam gibi bildigi bir sey,katıldıgı hicbir proje yok....

Dediginiz gibi bilgisayar muhendisliginin ucu yok. Kurgunuzu yuksek tutup durmadan kendinizi yeniye alıstıracaksınız. Beni en cok korkutan ileride bilg.muh bransının futbol gibi olması. 35 yasında jubile falan :d
  • YAZILIM. Gerçekten etrafımda bu işle uğraşan çok fazla insan görüyorum. Çok fazla kurs açıldı, diğer mesleklerden buraya kaymalar da oldu. Bakalım önümüzdeki 10 yılda ne olacak çok merak ediyorum..
  • Afedersiniz ama CENG neye göre patlayacak? Yahu hiç mi duymuyorsunuz Big Data diye millet kendini yırtıyor, veri bilimciler en çok kazananlar listesine giriyor. Bilgisayarla alakalı bir iş yapıp kendini doğru alana konsantre edenler gayet güzel iş bulur.
  • Şu ülkede üniversite okumanın bir insanın 4-5 senesini ve ortalama 150,000 TL parayı çöpe atmak olduğunu, devletin sırf piyasaya can vermek için üniversite açtığını anlamak istemiyorsunuz. Bundan 4-5 sene sonrasında da ülke gündemine gelip işsizlikten ve asgari ücretle çalışmaktan yana dert yakınacaksınız. Akıllı olun ve yaşadığınız ülkenini gerçeklerini kavrayın. Kendi hayatınızı kendiniz zindana çeviriyorsunuz.

Tıp gibi birkaç bölüm dışında üniversite okumanın artık hiçbir artısı yok. İngilizce öğrenin ve interneti faydalı şekilde kullanmasını bilin yeter.
  • Teknoloji bitmediği sürece yazılım nasıl bitsin evet sadwce üniversiteye gelip giden ilgisi olmayanların elinde bomba gibi patlayacak bu alana o kadar yönelim varki yazılımcı olmak isteyenler sadece bilgisayar mühendisliği okumuyor ekonomi istatistik matematik mühendisliği eem hatta fizik işletme okuyup bu alanda çalışan insanlar var yani sektör doyacak istihdam ne kadar çok olursa olsun alan aşırı revaçta rakip çok fazla aslında baktığımızda oldukça zor bir alan sürekli öğrenmek zorundasın şimdi 5-10 yaşındaki cocuklar bile bizim rakibimiz çatır çatır kod yazıyorlar bu sektör asla bitmez de hayal dünyasında da yaşamamak lazım 😄

• Yazılım bitmez ki .Bu neyin tartışması?

• ajker5689 A kullanıcısına yanıt
    bitmeyecek tek şey var o da tıp.

üniversite sınavları uygulandığından beri her 20 yılda bir birkaç mühendislik programı popüler oluyor, ama hepsi patladı…

inşaat vs bi aralar cok popülerdi…

ceng de illaki patlayacaktır.

CENG bir gün mutlaka patlatılacaktır. Onu patlatan hoca ne güzel hoca, onu patlatan öğrenci ne güzel öğrencidir."

unutmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beymen müdavimi -- 28 Ağustos 2021; 17:33:33 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ajker5689 A kullanıcısına yanıt

kafana nükleer bombayı yedin mi her şey biter aslan  

• quote:

Orijinalden alıntı: beymen müdavimi

bitmeyecek tek şey var o da tıp.

üniversite sınavları uygulandığından beri her 20 yılda bir birkaç mühendislik programı popüler oluyor, ama hepsi patladı…

inşaat vs bi aralar cok popülerdi…

ceng de illaki patlayacaktır.

CENG bir gün mutlaka patlatılacaktır. Onu patlatan hoca ne güzel hoca, onu patlatan öğrenci ne güzel öğrencidir."

unutmadan

Bi bakmışsın ceng bi türlü patlamamış. Tıp balonu patlamış. Teknoloji çağında teknoloji ile birebir bölümün patlaması kadar tuhaf bir şey olamaz. Yapay zeka ile işbirliği içinde nasıl daha verimli olabilirim ve hastalarıma daha kaliteli sağlık hizmeti verebilirim; bunun üzerine kafa yormalı bir doktor. Bilgi akışı, kritik karar verme, stratejik işbirlikleri v.s önemli olan bunlar.

• Threshin hooku T kullanıcısına yanıt

Makine nasıl patladı hakkaten dil, tecrübe vs olmadan bile 4kya rahat iş bulabilenleri gördüm tek sıkıntı ilk yıllardaki çile düşük maaş ve ağır çalışma koşulları sonrasında geliştiren yolunu buluyor zaten

• Bu sene değil de yakında ceng patlar

• tıp patlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Diş

• Bilgisayar alanında sadece ve sadece kalifiye eleman eksikliği var. İlk 10-50 bin içinde ceng yazmak mantıklı. Onun dışında piyasa vasıfsız ceng mezunlarına doymuş durumda. Bu kalifiye eleman eksikliği bilgisayar bilimleri yüzünden oluyor. :) Ve bilgisayar bilimleri için çok ama çok ciddi bir matematik temeli lazım. O yüzden kendimi geliştiririm diyenler biraz hayal dünyasında çünkü ÖSYM zaten o matematik temelini ölçüyor.

• Türkiye'de kalacak Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunlarının işi çok zor. Batı ülkelerine gidebilenler için sorun olmayacak.

Benzer durum Temel Bilimler için de geçerli ama onlar zaten gitmek için seçiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.