Şimdi Ara

İnşaat Mühendislerinin iş bulma durumu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
77.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnşaat mühendisliği düşünüyorum,fakat işin piyasası hakkında çekincelerim var.Kamu ve özel sektörde iyi bir üniversiteden mezun olan (itü,ytü vs.) mezunlar iş sıkıntısı çekiyorlar mı? Aramızda mezunlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.Ayrıca bir de maaş durumu nasıl ,önemli tabi..

• ytü nün inşaatı iyidir..yabancı dil varsa iki üç sene sıkıntıdan sonra rahat edersin..ama her işin başı işini sevmek..
  • ytü mezunu tanıdığım var 1750 YTL alıyor.

Jeodezi ve Fotogrametri müh mezunu da var aynı yerde çalışan 1750 de o alıyor
  • YTÜ İnşaat'ı rahatlıkla tercih edebilirsin.Yıldız'ın en kaliteli bölümlerinin (İnşaat-Makine-Mimarlık) başında gelir.Türkiye'de de YTU İnşaat 'ın önemli bir imajı ve prestiji vardır...

@ArkandayIM Toki Başkan'ı Bayraktar Yıldız Teknik İnşaat'tan Ne demek istediğimi anlamışsındır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 7 Nisan 2009; 1:16:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

YTÜ İnşaat'ı rahatlıkla tercih edebilirsin.Yıldız'ın en kaliteli bölümlerinin (İnşaat-Makine-Mimarlık) başında gelir.Türkiye'de de YTU İnşaat 'ın önemli bir imajı ve prestiji vardır...

@ArkandayIM Toki Başkan'ı Bayraktar Yıldız Teknik İnşaat'tan Ne demek istediğimi anlamışsındır...

Olabilir tabiki de ben üniyi kötülemek için filan demedim yanlış anlaşılma olasın da :) Zaten YTÜ yani gerek yok konuşmaya ama inşaat mühendisliği bence diğer mühendisliklere göre iş imkanı daha kısıtlı daha doğrusu az kazanç getiren bir bölüm. İstisnalar tabiki olabilir ama genelde benim dediğim gibi oluyor.

• Bende inşaat istiyorum,tercih ettiğin üniversitenin teknik olması zaten 1.koşul olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArkandayIM

quote:

YTÜ İnşaat'ı rahatlıkla tercih edebilirsin.Yıldız'ın en kaliteli bölümlerinin (İnşaat-Makine-Mimarlık) başında gelir.Türkiye'de de YTU İnşaat 'ın önemli bir imajı ve prestiji vardır...

Olabilir tabiki de ben üniyi kötülemek için filan demedim yanlış anlaşılma olasın da :) Zaten YTÜ yani gerek yok konuşmaya ama inşaat mühendisliği bence diğer mühendisliklere göre iş imkanı daha kısıtlı daha doğrusu az kazanç getiren bir bölüm. İstisnalar tabiki olabilir ama genelde benim dediğim gibi oluyor.

iş alanının kısıtlı denmesini gülünç bularım sadece
    heryerde inşaat mühendisine ihtiyaç vardır. yapı olsun yol olsun baraj olsun vs vs
    en kötü zamanda bile inşaat mühendisi iş bulur emin ol
    emeğinin karşılığını alamazsın buna katılıyorum

• quote:

quote:

mühendislikler arasında en geniş iş imkanı olan inşaat mühendisidir.en az parayı kazanan da en fazla parayı kazanan da olabilir.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 25 Ağustos 2012; 17:56:40 >
  • ben inşaat bölümü okusaydım iş bulma sıkıntım olmazdı çünki çevrem hep trabzonlu mütahitlerlen dolu bu işlerde iletişim çok önemlidir arkadaşlar inşşat mühendisliğide bence geleceğin sektörlerindendir zira ülkemizde profosyonel yapılaşma yeni yeni başlıyo şu andaki krize hiç bir şekilde aldanmayın emin olunki mühendislik bölümleri helede inşaat ile alakalı bölümler de gelecek senelerde baya bir nitelikli eleman sıkıntısı yaşanacaktır zira krizden öncede yaşanıyodu. 2002- 2006 arası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tulamistad

ben inşaat bölümü okusaydım iş bulma sıkıntım olmazdı çünki çevrem hep trabzonlu mütahitlerlen dolu bu işlerde iletişim çok önemlidir arkadaşlar inşşat mühendisliğide bence geleceğin sektörlerindendir zira ülkemizde profosyonel yapılaşma yeni yeni başlıyo şu andaki krize hiç bir şekilde aldanmayın emin olunki mühendislik bölümleri helede inşaat ile alakalı bölümler de gelecek senelerde baya bir nitelikli eleman sıkıntısı yaşanacaktır zira krizden öncede yaşanıyodu. 2002- 2006 arası.

Ağzından bal damlıyor hocam... Allah mı söyletiyor ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burglar08

valla bende inş. mühendisliği istiyodum ama ülkedeki duruma bakınca iştahım kaçtı. inşaat sektörü 0 ladı artık. başka bi bölüm seçecem

inşaat sektörü türkiye nin en büyük sektörüdür tartışmasız rakamlarla bellidir. krizden büyük yara alır ama eski konumuna gelmesi uzun sürmez.
  • inşaat sıfırlayamazki, elbet sektörde daralma olmuştur ama krizden herkes etkilenir, hiç sağına soluna bakmıyomu yolda giderken sıfırladı diyen arkadaş :))

onun dışında salt mühendislik yaparak çok para kazanılamıyacağı kanaatindeyim ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: scary.

inşaat sıfırlayamazki, elbet sektörde daralma olmuştur ama krizden herkes etkilenir, hiç sağına soluna bakmıyomu yolda giderken sıfırladı diyen arkadaş :))

onun dışında salt mühendislik yaparak çok para kazanılamıyacağı kanaatindeyim ben

sadece maaş alarak hiç bir meslek zaten adam akıllı birşeyler yapamıyor.en fazla kredi ile birşeyler yapar.
  • Hangi mühendislik dalını sorarsak soralım alınan cevaplar bellidir. Makine, bilgisayar, inşaat, kimya, fizik, genetik vb. farketmez.

Bazıları "Çok iyidir. İş bulursun. Sektör geniş." der, bazıları da çok olumsuz eleştiriler yapar.

Birinin ak dediği diğeri b.k oluyor her zaman.
  • bu tür mesleklerde öncelikli şey çevrenin geniş olmasıdır.Çevren genişse işlerde iyi olur.Yok ben köylü çocuğuyum ve pederde para yok ben işlerimi kendim kuracağım dersen mühendislik tercih edilecek bir yer değildir.Tabi yinede sen bilirsin.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 25 Ağustos 2012; 17:57:16 >
  • quote:

ytü mezunu tanıdığım var 1750 YTL alıyor.

Jeodezi ve Fotogrametri müh mezunu da var aynı yerde çalışan 1750 de o alıyor

Açıköğretim mezunu sıradan bir polis olan eniştemde 1700 lira maaş alıyor. Bu ülkede okusanda, okumasanda sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 11 Nisan 2009; 13:05:28 >
  • @acr

allahkorusunda eniştene birgün bişey olursa o zaman 1700 lira azmı çokmu görürsün
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.