Şimdi Ara

İnşaat Mühendisi Olmak İstiyorum Tecrübeli Arkadaşlar Görüşlerinizi Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım 7 yıl olacak hastanede çalışıyorum. Üniversite biteli 7 yıl oldu lise biteli 11 yıl. Kariyerimin ilerleyeceği yok yıllardır aynı işi yapıyorum ilerleme yükselme imkanım çok zor ve aylık gelirim sabit değişmesi de mümkün değil. Bunu bulamayanlar da var çok şükür ekmeğim var fakat daha yaratıcı olabileceğim keyif alabileceğim bir iş yapmak istiyorum. Ezelden beri mühendis olmak istemişimdir şartlar müsait değildi olmadı bu mesleği seçtik.
    Uzatmayayım lafı inşaat mühendisi olmak istiyorum sınava girip, ne dersiniz? Bu yaştan sonra nasıl olur geç kalmış sayılır mıyım? Hem çalışıp hem okuyacağım çok zorlar mı? Ben liseden mezun olduktan sonra ikinci bölüm çıkmış hiç görmedim ama birinci bölüm bilgilerim hala zihnimde unutmadım pek. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavernac1 -- 16 Ekim 2016; 23:38:46 >

• Mümkün değil adamlar çalışmadan zor bitiriyo o bölümü. Bizimi kopartiyosun anlamadım ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mühendisim valla hocam iş yok inan olan işler çalışacak gibi değil haber vereyim dedim.
  • Anlamadım gayet ciddi bir soru sordum çalışmadan okul mu bitirilir?

• Atmin kullanıcısına yanıt
    Benim için en önemli şey diplomayı alabilmek ilk etapta mühendis olmak.

• tavernac1 kullanıcısına yanıt
    Bi işte çalışmadan yani. Baba parasıyla. Bence vazgeç bu sevdadan. Mütevazı mütevazı çalış hstanende kazan paranı

• quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Bi işte çalışmadan yani. Baba parasıyla. Bence vazgeç bu sevdadan. Mütevazı mütevazı çalış hstanende kazan paranı

Sacmaliyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realexile

quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Sacmaliyorsun

Kardeşim bu zamanda bi insan bence bu yaştan sonra tek dusunecegi ticarete atılmak olmalı. Bu saatten sonra bu herif o kadar bilgiyi alabilecek mi.

• Konuyu okumamışsın baba parası nereden çıktı ? Kendim kazanıyorum zaten hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Konuyu okumamışsın baba parası nereden çıktı ? Kendim kazanıyorum zaten hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum

Bende onu diyorum işte baba parasıyla okuyanlar zor bitiriyo sen caliscan bi de yani ciddi bi mesguliyetin daha olacak. Kafa mı dayanır buna beden mi dayanır.

• Ktü İnşaat 2.Sınıfım bir kaç dersi birlikte aldığımız biri var 32 yaşında yani neden olmasın.
    Ama bana sorarsan sen yaparmıydın diye 27 yaşınıza gelmişsiniz okula kaydolmanız 28,hazırlıkla en az 5 sene dersek mezun olmanız 33 olur.Bence ticarete atılmak daha mantıklı.

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    En iyi ihtimalle 32 yaşında mezun olacağım. Derdim sırf para kazanmak değil mühendis olmak.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence olur niye olmasın. Her üniversite zor değilki yatarak bitiren çok var. Burslu özel kazabırsan her türlü rahatça okursun. Eğer işin parasında değilsen (bu yaşta başlıyosun tecrübe kazanma sürecin falan çok uzun 40 yaşında falan düzgün kazanmaya başlarsın anca) olur. Gerçi şuanki gibi bir şey kazanırsın heralde yine de aç kalmazsın

• Gerçekten istemek ayrı mühendisim demek için fors atmak için istemek ayrı gerçekten istediğine emin ol bence

• Hocam bende 26 yaşındayım seninle aynı durumdayım benim branşım farklı ancak ben de tam tersi sağlıkçı olmayı düşünüyordum, kpss atamaları ve diğer nedenlerden ötürü lakin gel gelelim işler değişti, mülakatlı alımlar bir süre alımları durdurmalar.. Yani gün geçtikçe durum daha da vahim. Yani eskiden insanlar sevdiği mesleği yapmak için okurlardı ama şuan iş garantili olan mesleklere yöneliyor herkes. bu duruma gelmiş artık. Bende ne yapacağım bilmiyorum. İngilizce kursuna gidip temel de var olan ingilizceyi geliştirip farklı işler kovalamayı düşünüyorum, tekrar okumak fikrinden resmen soğudum.
  • yaz .... 2 kamyon tuğla , 10 torba çimento
  • Silenforce kullanıcısına yanıt
    Dersler nasıl peki çok zorluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Dersler nasıl peki çok zorluyor mu?

Fazla değil.

• Bir mühendisle anlaşıp yanında işi öğrenmeye çalışman daha olası.

2 durumunda olasılığı düşük o yüzden ticaret diyorum. Hastanelere mal satanlar var, ekipman getirtip kârını koyanlar makine parçaları getirten falan. Bu tarz sağlık alanında ticaretten yürümen daha mantıklı bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.