Şimdi Ara

İNŞAAT DAHA DÜŞER Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kesinizmirliksk2 (2 mesaj) Barni Moloztaş (2 mesaj) Vadkram147 (1 mesaj) balanceofeternity (1 mesaj) HeroTeamm (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (4 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> İNŞAAT DAHA DÜŞER Mİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3382 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    DÜŞMEZ Mİ

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    Düşer yerin dibine girer kim inşaat seçer ki bu saatten sonra? Anca babanızın inşaatla ilgili şirketi varsa müteahhit falansa seçilir.
  • Binbaşı
    1952 Mesaj
    İnşaat seçmeyin olum kafayımı yediniz ya

Aha karşınızda bi örnek var bana bakın . Mezun oldum işsizim kaç aydır iş arıyorum . Yeni mezun adama kimse iş de vermiyor paso 10-15sene tecrübe arıyorlar

İNŞAAT YAZAN AÇ KALIR AÇ KENDİNİZE GELİN .BENİM YAPTIĞIM HATAYA DÜŞMEYİN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam itü odtü mezunları bile seçmeyin diyor, sektör çok sıkıntılı, iş yok... kesinlikle düşer sıralaması bu yıl yine
    |
    |
  • Yarbay
    3382 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Düşer yerin dibine girer kim inşaat seçer ki bu saatten sonra? Anca babanızın inşaatla ilgili şirketi varsa müteahhit falansa seçilir.
    zaten o yüzden tercih etmek istedim
    |
    |
  • Teğmen
    165 Mesaj
    yurtdışı düşünüyorsanız iyi bir üniversite geliyorsa okuyabilirsiniz bence
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Hocam ben de sizin gibi boktan zamanda mezun olacam ama kriz bu yeni girenleri değil seni beni etkileyecek. Bu adamlar yazicak da 5-6 sene okuyup mezun olacak derken en erken 2025-2026 olacak, kriz etkilemez onları hatta onlardan önce mezun olanlar iş bulamadığı için sektör değiştirmek zorunda kalır onların avantajına olur. Olan senin benim gibi garibana oldu

|
    |
    Kesinizmirliksk2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj
    Tabii ki düşecek. Zaten düşmesinin en büyük sebebi insanları duydukları bilgileri sorgulamaması ve geçen sene büyük bir düşüş yaşanması. Hiçbir bilgisi olmasa dahi bu kadar düşen bölüm yazılmaz diye çok sayıda kişi tercih etmeyecek ve maalesef ben kazanamam ki deyip yazamayan acınası arkadaşlar da olacak. Dolayısıyla yine oldukça fazla bir düşüş bekliyorum.
    |
    |
  • Odtüde inşaat 3. Sınıfa geçtim, bildiklerimden bahsedebilirim. Sektör olarak türkiyede kötü durumda, çünkü büyük türk firmalar türkiyede iş alamıyor veya almıyor. Bu yüzden rönesans, enka, yapı merkezi vb. gibi firmalar yurt dışında iş alıyor. ( Hatta rönesansın sitesinde bulabilirsin cirosunun sadece %19 türkiyeden,https://ronesans.com/biz-kimiz/rakamlarla-ronesans/ ) diğer firmalarıda araştırabilirsin. Asıl sorun çok fazla mezunu olması, türkiyede de bunu kullanan bazı yandaş firmalar şantiyede az maaş yoğun iş temposuna başlatıyorlar. Not: Şantiye haric firmaların merkez binalarında da çalışabilirsin.

Lafı uzatmiyim benim için inşaat mühendislikte asıl olay yurt dışında çalışmakta, en düşük verebilcekleri 1.75-2 bin dolar, ve arabistan afrika taraflı yerlerde de bu fiyat dahada fazla. Buralara gitmek içinde itü odtü ytü okuman çok çok iyi olur, ve kendini geliştirmelisin dil ve program bilgisiyle. İnşaatta maaşında iş tecrubesiyle artar ve tatmin edecek dolarları görebilirsin. ( yurt dışında 1-2 senede tatmin edecek paraları (3-4 k) alan arkadaşlar var, ve 10 yıl üzeri tecrubenle de uçuk miktarlara ulaşabilirsin.)

Diğer bölümler hakkındada tıp hariç, hiç bir bölümde çıkışında iş garantisi yok bence ülkeyi görüyorsunuz, bazı firmalar başlangıçta yüksek maaşla başlatabilir. Sonuç olarak, benim mantığımda hangi bölüm okursan oku yurtdışı odaklı olmanı tavsiye ederim. Bu ülkede değer verilmiyor,

|
    |

• Binbaşı
    1952 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vadkram147

Hocam ben de sizin gibi boktan zamanda mezun olacam ama kriz bu yeni girenleri değil seni beni etkileyecek. Bu adamlar yazicak da 5-6 sene okuyup mezun olacak derken en erken 2025-2026 olacak, kriz etkilemez onları hatta onlardan önce mezun olanlar iş bulamadığı için sektör değiştirmek zorunda kalır onların avantajına olur. Olan senin benim gibi garibana oldu
    Hocam valla sorma ya en berbat dönemde mezun olduk. Yaklaşık 2 aydır belki daha fazladır iş arıyorum . Daha geri dönüş yapan hiçbir firma olmadı . İlanlar zaten tam komedi 25 yolluk tecrübe arayan mı dersin , özellikle yeni mezunlar başvurmasın mı dersin . Yani bakarken bazen gülüyorum . Aktif şantiye de zaten kalmadı neredeyse . İşimiz çok zor valla

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.