Şimdi Ara

İNÖNÜ WEMBLEY OLACAK!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

HADİ HAYIRLISI
  • 1940 lı yıllarda yapılan bu stad tarihi eser diye eçiyor ve etrafında da tarihi kültür mirası olduğundan yükseltilip görüntünün bozulmasına izin vermiyorlar.
    anca aşağı inebiliriz, kazarak. misal:nou camp da barçanın yaptığı gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: angelus_OnAir

1940 lı yıllarda yapılan bu stad tarihi eser diye eçiyor ve etrafında da tarihi kültür mirası olduğundan yükseltilip görüntünün bozulmasına izin vermiyorlar.

öyle olabilir...mantıklı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

quote:

Orjinalden alıntı: angelus_OnAir

1940 lı yıllarda yapılan bu stad tarihi eser diye eçiyor ve etrafında da tarihi kültür mirası olduğundan yükseltilip görüntünün bozulmasına izin vermiyorlar.

öyle olabilir...mantıklı...

bu biraz zor çünkü çok fazla kazarlarsa inönü marmaranın derin sularına gömülebilir :)
  • Dolmabahçe ve Türk mimarisine uygun stad nasıl oluyor ? Kapıları kemerli locaları cumbalımı olacak

quote:

Orjinalden alıntı: çerkez

quote:

Orjinalden alıntı: labmen

bu stadın yeniden yapılması olayı yeni değil yanlış hatırlamıyorsam hasan aratın secim vaatlerinin içindede vardı hemde aynı şekilde ama stadın bu şekilde yapılması biraz zor o bölge tarihi koruma alanı olarak belirlenmiş bu şekilde bir yapıya izin verilmiyor fakat Türkiye de yaşadığımızı unutmayarak bu iş içinde gerekirse bir kılıf hazırlanacağını düşünürsek stad inşaası imkansız görünmüyor

"Kılıf" ne demek şimdi?
    Wembley gibi tarihi bir stad bile yıkılıp yerine yenisi yapılıyorken bu zihniyet nedir anlamadım. Kaldı ki İnönü nün yerine yapılacak olan stadın da mimarisi de Dolmabahçe ve Türk mimarisine uygun olacak.

bir yerlere birşeyler peşkeş çekilmesi farklı şey, milli menfaatler için bir şeyler yapmak ayrı şey. Bahsetiğimiz şey, 2012 Avr. Şampiyonası adaylığımızı müthiş güçlendirecek bir olay. Karıştırmayalım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu stadın yeniden yapılması olayı yeni değil yanlış hatırlamıyorsam hasan aratın secim vaatlerinin içindede vardı hemde aynı şekilde ama stadın bu şekilde yapılması biraz zor o bölge tarihi koruma alanı olarak belirlenmiş bu şekilde bir yapıya izin verilmiyor fakat Türkiye de yaşadığımızı unutmayarak bu iş içinde gerekirse bir kılıf hazırlanacağını düşünürsek stad inşaası imkansız görünmüyor

"Kılıf" ne demek şimdi?
    Wembley gibi tarihi bir stad bile yıkılıp yerine yenisi yapılıyorken bu zihniyet nedir anlamadım. Kaldı ki İnönü nün yerine yapılacak olan stadın da mimarisi de Dolmabahçe ve Türk mimarisine uygun olacak.

bir yerlere birşeyler peşkeş çekilmesi farklı şey, milli menfaatler için bir şeyler yapmak ayrı şey. Bahsetiğimiz şey, 2012 Avr. Şampiyonası adaylığımızı müthiş güçlendirecek bir olay. Karıştırmayalım

kılıftan kastım ortada bir kanun var yapamazsın diyor bu kanunda yapılacak değişiklikleri kastettim kaldıki 5000 yıllık tarihi olan hasankeyfi baraj inşaatı için sular altına gömen devlet inönü stadı yapımı içinde bir yol bulur

Dostum ben sana ne diyorum? Wembley i yıkıp yeniden yaptılar. İnönü de elbet yapılabilir. Hem boğazın kıyısında bir tane stad var o da Beşiktaş ın. Şimdi 2012 için buraya mı stad yapılır yoksa GS ya da FB nin stadlarının olduğu yere mi? Hem bahsedilen stad zaten stad olan yere yapılacak ve eski açık tribün(Anıtlar Kurulu yla korumaya alınan yer) korunacak.

Ancak diğer tarafta Fb okul yıkıp çeşitli dalaverelerle stadının yanına birşeyler yapmaya çalışıyor, haksız kazanç sağlamaya çalışıyor kimsenin sesi çıkmıyor maşallah. Niye, çünkü fb nin menfaati sözkonusu. Diğer yanda milli menfaatler var ama yapılmak istenen güzellikler engellenmeye çalışıyor niye? Çünkü Beşiktaş ın da buradan gerek reklam gerekse stadının yarı fiyatla yenilenmesi olayı var.
    Bir tarafta FB nin menfaatleri milli eğitim den, haktan hukuktan bile önde tutuluyor diğer tarafta milli menfaatler uğruna sırf Beşiktaş birşeyler kazanmasın diye köstek olunmaya çalışıyor.

olay bu

1 okul yıkılıyor ama yerine 3 okul yapıyor fenerbahçe......Adı var diye 500 kişi okuyacağına 1500 kişi okuyacak fenerbahçe sayesinde....

ee.tamam biz de yıkalım 3 tane stat yapalım oraya,reklamıyla,parasıyla değilmi?
    32 bim kişi gelecekken 96 bin kişi gelsin.yok yok 150 bin kişi gelsin...

ya Fener oldumu bahane ışık hızıyla üretiliyor...iş Beşiktaşa geldimi anıtlar yüksek kurulları bilmemneler...
    bu memleket ne zaman adam olcak ya

dostum anlamak istemiyorsunuz galiba o bölge tarihi alan diyorum yıktırmazlar diyorum sende oraya 3 stad yapalım diyorsun......

Asıl sen anlamamakta ısrar ediyorsun. Biz boş bir alana stad inşa etmiyoruz ki, zaten var olan stadın yerine hem de o yerin tarihi mimarisine çok daha uygun, yani şu anki görüntüsünden çok daha güzel bir stad inşa edicez. Anlatamadık bir türlü.
    Hem, hortumcuların parasıyla gecekondu stad da yapmıycazNeden bu kadar tepki oldu anlayamadım...

• Tek fark takımlar yatlarla gelmiyor sadece şampiyon yatlarla geliyor. Bu arada o zaman fenerlilerin niye bu kadar endişelendiği karşı çıktığı da ortada. Korktukları başına geldi resmen.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.